صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 426

موضوع: مدارک مورد نياز در فرودگاه امريکا

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض مدارک مورد نياز در فرودگاه امريکا

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نياز در فرودگاه امريکا

سلام
    من مي خواستم بپرسم كه تو فرودگاه چه مداركي رو چك مي كنن. ميدونم كه I-20 مهمه و فرمهاي I-94 و Declaration Form رو هم بايد تو فرودگاه پر كنيم. چه چيز ديگه اي مهمه؟ رسيد SEVIS‌ لازمه؟ آيا در مورد اينكه چقدر با خودمون پول آورديم سوال مي كنن؟
    يه سوال ديگه هم داشتم راجع به اينكه آيا فرودگاهاي مختلف با هم فرق مي كنن؟ من بايد برم Memphis. از آمستردام به اونجا هم پرواز مستقيم وجود داره هم با stop‌ مثلاً تو شيكاگو يا ديترويت. خوب برا من راحت تره كه مستقيم برم Memphis. مي خواستم بدونم آيا تو راحت گرفتن فرودگاهها فرقي هست؟
    كلاً چه شرايطي ممكنه باعث deport شدن آدم بشه؟
    Qui ne risque rien n'a rien

Junior Member

i have the same question. specially i would be grateful if you could inform us if we can take our necessary software like matlab and etc. with us on a harddisk or cd? does it pose any problem? what is your suggestion?

ApplyAbroad Champion

توی declaration form تا اونجا که یادم میاد باید مبلغی که پول نقد همراهتون هست رو هم قید کنید. رسید SEVIS رو هیچ وقت از من نخواستند. واضحه که پاسپورت، I-20، I-94 رو چک می‌کنند.
    راحت یا سخت بودن ورود هم بیشتر به کسی که باهاتون صحبت می‌کنه بستگی داره تا به فرودگاه. من دو بار وارد آمریکا شدم، از همون فرودگاه و یک بارش طرف خیلی اذیت کرد و یک بار دیگه خیلی راحت بود و کلی بگو بخند کردیم. دیگه شانس‌تونه ولی نگران deport شدن نباشید. من تا به حال نشنیدم که دانشجویی deport شده باشه و احتمالش واقعا کمه، مگر این که واقعا یک مشکلی در مدارک شما باشه.

در مورد CD و کتاب بدون کپی رایت هم احتمال پیش اومدن مشکل خیلی خیلی کمه، ولی من به شخصه ترجیح می‌دهم ریسک نکنم، ضمن این که اعصاب‌تون هم راحت‌تر خواهد بود. ضمنا بعضی از نرم‌افزارهای ضروری رو استاد براتون ممکنه بخره یا دانشگاه مجانی بهتون بده. اما در مورد کتاب، قضیه فرق می‌کنه. کتاب اینجا خیلی گرونه. من با خودم تعداد زیادی کتاب آوردم و مشکل خاصی هم پیش نیومد.

من سوالاتی که مطرح میشه را میگم با آمادگی بیشتر برید چون قبل آمادنم فروم را گشتم نبود .

اولا یک فرم که توی هواپیما بهتون میده اینکه چی همراهتونه همه را No بزنید .برای اینکه بیماری نبرید اونجا .وقتی میرسید اونجا تو فرودگاه نزدیکه دیوار فرم I-94 سفید (سبز مخصوص visitor است) پر کنید .

من سوال 7 به بعدشا روبرو پر کردم در صورتیکه هر سوال باید قسمت زیرش را پر کنیم.دوباره برگشتم :-\ .اسم و فامیل با چه پروازی اومدیم و شماره پرواز و پشت فرم را خالی باید گذاشت .

من شنیدم انگشت نگاری میکنند خیلی جو سنگینی تو ذهنم بود اما رفتم تو منو یک اتاق گفتند برو اونجا از همه کشوری بودند بعد دوباره اومدم یک فرم دادند .
    چیزهایی که پرسیدند اینکه رنگ چشمات .وزنت به پوند من داشتم با ماشین حساب عدد 453 گرم را در نظر میگرفنم .قدت به فوت.قبلش باید حساب کنید
    .چند تا خواهر برادر داری؟آدرس دانشگاهی که میری .سال تولد پدر و مادرت به میلادی .کدام دانشگاه .چه رشته ای

خیلی خیلی خوب با من برخورد کردن انگشت نگاری نکردند .من دیدم آدم خوبیه اولش غر زدم همه رفتند من چرا موندم گفت تو دفعه اولته و باید register بشی .قدما گفتم یک نفر دیگه اومد خیلی باحال کنار من وایساد خندید گفت هم قد منی (قد بلند بود).
    بعد گفتم خواهرم منتظر سریعتر و نگرانه چمدونمم ...گفت بروچمدونتا پیداش کن برگرد .من گفتم نه از دور دیدمشون.. بعدشام یک شماره میده که این فرم توی پاسپورت میخوره که شما قانونی وارد شدید .آخرش گفت نگاه کن من Nice هستم .نگاه کردم راست میگفت از همه بهتر بود ولی خیلی ماه بود توضیح میداد مانیتورشا نشون داد ببین سیستم هنوز شماره نداده باید صبر کنی .
    چمدونام از دستگاه نگذشت بعد دیدم یک چینی ساک منو گشت خیلی پرو بهش گفتم میشه خودنون بیاد بگذارید روی اونجا که میخواست بگرده .خیلی سریع گشت و بهم نزد اونم آدم خوبی بود
    وقتی اومدم بهم گفتم نگفتی شاید دیپوورتت کنن .اصلا فکرش به سرم نیومد گفتم روم خندیدن پررو شدم :-[

The truth of my life:I`m only looking for you

ApplyAbroad Champion

رسیدن به خیر و ممنون از اطلاعاتی که دادید
    می‌خواستم اضافه کنم که کسی رو بدون دلیل deport نمی‌کنند، به خصوص کسی که با ویزای دانشجویی بیاد. من هیچ وقت نشنیدم که هیچ کدوم از بچه‌های ایرانی که با ویزای دانشجویی میان برگردونده بشن. بنابراین جای هیچ نگرانی نیست و مرحله‌ی ثبت‌نام و انگشت نگاری در فرودگاه هم اغلب ساده و بدون دردسره،‌ هر چند که ممکنه بعضی وقت‌ها طولانی بشه.

شاهنامه آخرش خوشه
    این officer کاش بد اخلاق بود کارشا درست انجام میداد .روی برگ I-94 یک شماره باید بزنه یک stamp برای من زده ولی متاسفانه یادش رفته رو I-20 مهر بزنه.الان من social number مشکل دارم .بعد ثبت نام دقت کنید بجه ها هر دو مهرا .شاید اگه فرم I-20 کامل مطالعه میکردم نزدیک sevice num .immigration داره
    The truth of my life:I`m only looking for you

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emamian
    من سوالاتی که مطرح میشه را میگم با آمادگی بیشتر برید چون قبل آمادنم فروم را گشتم نبود .

اولا یک فرم که توی هواپیما بهتون میده اینکه چی همراهتونه همه را No بزنید .برای اینکه بیماری نبرید اونجا .وقتی میرسید اونجا تو فرودگاه نزدیکه دیوار فرم I-94 سفید (سبز مخصوص visitor است) پر کنید .

من سوال 7 به بعدشا روبرو پر کردم در صورتیکه هر سوال باید قسمت زیرش را پر کنیم.دوباره برگشتم :-\ .اسم و فامیل با چه پروازی اومدیم و شماره پرواز و پشت فرم را خالی باید گذاشت .

من شنیدم انگشت نگاری میکنند خیلی جو سنگینی تو ذهنم بود اما رفتم تو منو یک اتاق گفتند برو اونجا از همه کشوری بودند بعد دوباره اومدم یک فرم دادند .
    چیزهایی که پرسیدند اینکه رنگ چشمات .وزنت به پوند من داشتم با ماشین حساب عدد 453 گرم را در نظر میگرفنم .قدت به فوت.قبلش باید حساب کنید
    .چند تا خواهر برادر داری؟آدرس دانشگاهی که میری .سال تولد پدر و مادرت به میلادی .کدام دانشگاه .چه رشته ای

خیلی خیلی خوب با من برخورد کردن انگشت نگاری نکردند .من دیدم آدم خوبیه اولش غر زدم همه رفتند من چرا موندم گفت تو دفعه اولته و باید register بشی .قدما گفتم یک نفر دیگه اومد خیلی باحال کنار من وایساد خندید گفت هم قد منی (قد بلند بود).
    بعد گفتم خواهرم منتظر سریعتر و نگرانه چمدونمم ...گفت بروچمدونتا پیداش کن برگرد .من گفتم نه از دور دیدمشون.. بعدشام یک شماره میده که این فرم توی پاسپورت میخوره که شما قانونی وارد شدید .آخرش گفت نگاه کن من Nice هستم .نگاه کردم راست میگفت از همه بهتر بود ولی خیلی ماه بود توضیح میداد مانیتورشا نشون داد ببین سیستم هنوز شماره نداده باید صبر کنی .
    چمدونام از دستگاه نگذشت بعد دیدم یک چینی ساک منو گشت خیلی پرو بهش گفتم میشه خودنون بیاد بگذارید روی اونجا که میخواست بگرده .خیلی سریع گشت و بهم نزد اونم آدم خوبی بود
    وقتی اومدم بهم گفتم نگفتی شاید دیپوورتت کنن .اصلا فکرش به سرم نیومد گفتم روم خندیدن پررو شدم :-[

سلام! از اطلاعات خوبتون کلی ممنون می شه بگید کلا کارتون توی فرودگاه چه قدر طول کشید؟ من می خوام از san francisco وارد شم (F1 می تونه از این فرودگاه وارد شه؟ ???). یک دوستی می گفت در اولین ورود 1-2 روز تو شهری که فرود می ایید کار دارید. این طوره؟ یا همون روز کارتون تموم شد و رفتید دانشگاهتون؟ مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

میخواستم اگه امکان داره از بچه هایی که رفتن آمریکا بخوام که هر کدوم تجربه اشو رو از special registration تو فرودگاهشون بگن. اگه اسم فرودگاه رو هم بگن ممنون میشم. مخصوصا من دوست دارم تجریه بچه هایی که وارد فرودگاه ج اف ک نیویورک میشن بدونم. من 23 جولای پرواز دارم به نیویورک.
    یه سوال دیگه اینکه فرم آی 94 رو توی فرودگاه بهمون میدن پر کنیم؟ یا باید با خودمون داشته باشیم؟ چطوریه؟

Junior Member

1- فرم رو بهتون می دن پر کنید.
    2- مسافرایی که از یک سری کشورهای خاص میان باید اسپشیال رجیستر بشن. یه سری فرم پر می کنی و باید منتظر بشی. شاید تا 4-5 ساعت طول بکشه ولی هیچ چیز نگران کننده ای نداره.
    3- اصلا نگران ورود نباشید و بهش هم فکر نکنید. تو این فرصت باقیمانده تا پرواز تا می تونین پیش خانواده و دوستان باشید و از غذاهای خوشمزه ماماناتون لذت ببرید. چون اینجا با بهترین سبزی خشک ها(شنبلیله) یا تازه هم نمی تونید مزه قورمه سبزیه مامانتون رو دوباره تجربه کنید.

صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)