صفحه 22 از 43 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 426

موضوع: مدارک مورد نياز در فرودگاه امريکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نياز در فرودگاه امريکا

من با دانشگاهم تماس گرفتم، اگه کسی با health form مشکل مشابه داره ، اگر مثلا هپاتیت ب نزدید اولیشو بزنید و دز های بعدی رو میتونید رفتید دانشگاه بزنید.( اگه پروسه رو شروع کردید بهتون ایرادی نمیگیرند که از نظر زمانی هنوز به بقیه واکسناتون نرسیدید)

سلام دوستان

من تا این صفحه رو خوندم و مطالب مفید رو تو یه فایل ورد کپی کردم. امیدوارم به کارتون بیاد.

بازم تشکر از همه ی دوستانی که تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار میدن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

Member
    رشته و دانشگاه
    electronic engineering

من تاریخ I20 روز 19 آگست هستش. من میتونم بدون نامه late arrival همان تاریخ ۱۹ آگست وارد آمریکا بشم ؟

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida3241 نمایش پست ها
    من تاریخ I20 روز 19 آگست هستش. من میتونم بدون نامه late arrival همان تاریخ ۱۹ آگست وارد آمریکا بشم ؟
    دوست عزیز
    قطعا میتونید.
    موفق باشید

Junior Member MOHCIL آواتار ها

سلام

مدارک لازم و ضروری برای نشان دادن به CBP Officer:

- Passport (بنا بر توضیح خود CBP در این آدرس و این آدرس از تاریخ May 25 2013 دیگه فرم I-94 در هواپیما (و کشتی یعنی مرز دریایی و هوایی) مگر در شرایط خاص توزیع نمی شود. افسر CBP فقط Passport رو مهر می کند و اطلاعات شما را قبلا از مشخصات ثبت شده شما از طریق بلیط دریافت می کند. بعدا که وارد آمریکا شدید برای بازیابی شماره I-94 میتونید به این آدرس بروید و با وارد کردن مشخصات شماره خود رو دریافت کنید.)

- I-20 Form (بنا بر توضیح خود CBP در این آدرس از تاریخ Aug 10 2012 دیگه مامور CBP الزامی در امضا و مهر کردن این فرم ندارد. پس اگر مهر نشد نگران نشید. اونی که دوستان قبلا توی سایت نقل کرده اند مربوط به قبل از این تاریخ است. حالا اگر بعدا در آمریکا جایی گیر داد که باید مهر شده باشه می تونید بدید مهر بزنند.)

- SEVIS Receipt (ظاهرا خیلی دیگه مهم نیست!!! دوتای بالایی مهم تر هستند. اما جهت اطمینان همراه باشد.)

- Delceration Form (این فرم داخل هواپیما توزیع می شود و باید صادقانه پر شود. )

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida3241 نمایش پست ها
    همون روز مشکلی نیست اما یک روز دیرتر نباید باشه

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHCIL نمایش پست ها
    سلام

- Delceration Form (این فرم داخل هواپیما توزیع می شود و باید صادقانه پر شود. )
    این یکی رو اصولا در فرودگاه روی یک کانتر گذاشتن باید برین بردارین خودتون بعد از پیاده شدن.

نامه late arrive باید امضا و مهر شده باشه یا از ایمیل میشه پرینت کرد و راست یاگر تو آی 20 زده باشه 19آگست و یه نامه LATE Arrive داشته باشم بازم i20 بگیرم

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

سلام خدمت همه دوستان عزیز

من دو روز پیش از پورت شیکاگو وارد شدم.

فقط پاسپورت و I-20 رو چک کردند و کاری با پرینت سویس و ..... نداشتند. حتی من به افسر گفتم که نیاز ندارید و افسر با یک لبخند گفت: "نه"
    اطلاعات I-20 رو درون سیستم وارد کرد و I-20 رو مهر نزد. گفت که اصلا چنین چیزی (مهر زدن I-20) نیاز نیست.
    امروز هم برای ثبت نام به دانشگاه اومدم و I-20 نشون دادم و قبول کردند و کسی هیچ صحبتی در خصوص اینکه باید مهر بخوره و یا صحبتهای مشابه نکرد و کارهای ثبت نام رو خیلی راحت انجام دادم.

فرم I-94 رو هم که باید آنلاین پر شود رو خود مسئول دپارتمان دانشکده خودم، برام پر کرد و پرینت کرد و بهم داد. خیلی خیلی راحت. حتی رفت از روش یک کپی هم گرفت و بهم داد.

امیدوارم عرایض بنده برای دوستان مفید واقع گردد.

با سلام مجدد
    در این پست تجربه ورود به فرودگاه شیکاگو رو هم خدمتتون عرض میکنم.

1- شما در فرودگاه شیکاگو در ترمینال شماره 5 (که ترمینال بین المللی) هست میشینید. فقط پاسپورت و I-20 رو چک میکنند. I-20 رو مهر نمیزنند. فقط اطلاعاتش رو درون سیستم وارد میکنند.

2- بعد از اینکه از این مرحله رد شدید، چمدونهاتون رو تحویل میگیرید و دوباره از یک مرحله دیگه رد میشید که فرم Declaration رو فقط و فقط بدون هیچ گونه سوالی از من تحویل گرفتند.
    کسی هم کاری به این نداشت که چی درون چمدونهام هست.

3- مرحله بالا که در بالا نوشتم کلا 5 دقیقه هم نمیشود.

4. اونجا که فرم Declaration ازتون تحویل میگیرند به یک راهرو وارد میشید. در همین راهرو دوباره بارتون رو برای پرواز داخلی آمریکا تحویل میگیرند و کارت پرواز داخلی رو بهتون تحویل میدند.
    فقط دقت کنید که از ترمینال 5 خارج نشید.
    بعدش درون همین ترمینال 5 یک سری پله برقی هست که ازشون برید بالا. حالا به ایستگاه ترن فرودگاه رسیدید. اگر به کف ترمینال 5 دقت کنید نوشته 1 - 2 - 3 و عکس قطار کشیده است که منظورش این هست که برای رفتن به ترمینال 1 تا 3 از ترن فرودگاه استفاده کنید. شما باید به یکی از این 3 تا ترمینال مراجعه کنید.

5. درب چمدوناهاتون رو قفل نکنید چون درون پرواز داخلی محتویات رو نگاه میندازند. اگر فقل باشه، قفلش رو باز میکنند/ میشکنند. کسی به محتویاتش کاری نداره ولی یک نگاه کلی میندازند.
    من پسته شور شده (خام نبود) داشتم و دیگه اینکه انواع و اقسام داروهای عطاری (خاک شیر و سبزیجات خشک شده و .... ) درون چمدونهام بود. هیچ کدوم رو کاری نداشتند. اما مشخص هست که یک نگاهی بهشون انداخته بودند. چند بسته قرص سزماخوردگی هم بود که به اونها هم کاری نداشتند.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)