صفحه 86 از 91 نخستنخست ... 3676777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 908

موضوع: مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

سلام دوستان، خیلی ممنونم که کمک میکنید.
    1. در رابطه با سوال پنجم اسپیکینگ، توی نوت فول میگه که از فرمت ET، AS استفاده کنیم و دلایلیو میگه که توی Conversation گفته شده. ولی توی مثالهای تی پی او دلایلیو که میاره انگار از خودش ساخته و توی conversation نیست. حالا من سوالم اینه که اگه مثل فرمت تی پی او جواب بدیم مسئله ای نداره؟ مثلا بگیم من راه حل دومو بهتر میدونم و دلایل ساختگی خودمو بیارم؟ یا اگه مثل نوت فول بگیم امتیاز بالاتری داره؟
    2. یک سوال کدوم درست هست و چرا؟
    I lost my confidence یا lost my confident

lمتشکرم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozita_27 نمایش پست ها
    سلام دوستان، خیلی ممنونم که کمک میکنید.
    1. در رابطه با سوال پنجم اسپیکینگ، توی نوت فول میگه که از فرمت ET، AS استفاده کنیم و دلایلیو میگه که توی Conversation گفته شده. ولی توی مثالهای تی پی او دلایلیو که میاره انگار از خودش ساخته و توی conversation نیست. حالا من سوالم اینه که اگه مثل فرمت تی پی او جواب بدیم مسئله ای نداره؟ مثلا بگیم من راه حل دومو بهتر میدونم و دلایل ساختگی خودمو بیارم؟ یا اگه مثل نوت فول بگیم امتیاز بالاتری داره؟
    2. یک سوال کدوم درست هست و چرا؟
    I lost my confidence یا lost my confident

lمتشکرم

سلام دوست عزیز،
    طبق روش نوت فول شما باید راه حل دوم رو انتخاب کنید و دلیل اولت رو دقیقا به مزیتی که اون راه حل داره اشاره بکنید و برای دلیل دوم عیب راه حل اولی اشاره بکنید.

من خودم این کارو میکردم؛ در واقع، خودمو محدود به یکی از راه حلها نمیکردم. هر کدوم برام توجیهش راحتتر بودو انتخاب میکردم و معمولا دوتا دلیل تو خود بحث اونا پیدا میشد که بخوام به اونها اشاره کنم. در غیر این صورت، برای دلیل دوم به عیب روش اول اشاره میکردم و معمولا به این صورت:
    by choosing this solution, it is not necessary for her/him to ...blah blah

ببنید شما باید شرایط ازمونو در نظر بگیرید. اون لحظه میتونم تقریبا مطمئن بهتون بگم که خیلی سخته آدم بخواد جمله بندیشو اماده بکنه و همزمان بفکر دو تا دلیل خارجی باشه. و اصلا چرا خودتو دردسر بدی؟ قطعا دوتا دلیل خوب تو همون مکالمه پیدا میکنی. پس خیالت راحت باشه، دوست عزیز.

فقط و فقط تمرین کن تا بتونی تو این کار مهارت لازمو بدست بیاری.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

سلام دوستان
    من نمره 24 را در speaking تافل آوردم ولی میخوام در هشت ماه آینده سطح speaking خودمو به نمره 26 به بالا برسونم به نظرتون با توجه به این زمان در دسترس چه کارایی میتونم بکنم؟ من سوال بخش اول speaking را good و بخش های دوم و سوم را fair شدم. خودم متوجه میشدم که در بخش های دوم و سوم مشکلم این بود که ساختارهای گرامری و لغات مناسب را نمیتونستم برای بیان منظورم استفاده کنم و اصطلاحا تپق زیاد میزدم. به نظرتون با توجه به این که حداقل 8-9 ماه روزی حدود یک ساعت میخوام تمرین کنم چه راه حلی مفیده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    من بعد دفاعم دارم به صورت فول تایم زبان میخونم و باید شهریور ماه سال دیگه امتحان تافل بدم با نمره بالای 100
    دارم از الان TPOها رو سوالاتش رو کار میکنم به این صورت که تی پی او 1 رو task1 رو از اینترنت چندین نمونه اش رو میخونم و برای خودم یه چکیده مینویسم و اونو تکرار و صدام رو ضبط میکنم.... برای این تسک 1 و 2 تمپلیت میشه نوشت؟؟ الان فعلا در تسک 1 و 2 دارم تمرین میکنم
    به نظر شما راه رو درست حرکت میکنم تا به هدفم برسم؟؟؟ اگه شما نظری دارید تا بهبود بدم مسیرم رو ممنون میشوم.... به بن بست نخورم اصلا وقت ندارم
    با تشکر

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ZyM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد دفاعم دارم به صورت فول تایم زبان میخونم و باید شهریور ماه سال دیگه امتحان تافل بدم با نمره بالای 100
    دارم از الان TPOها رو سوالاتش رو کار میکنم به این صورت که تی پی او 1 رو task1 رو از اینترنت چندین نمونه اش رو میخونم و برای خودم یه چکیده مینویسم و اونو تکرار و صدام رو ضبط میکنم.... برای این تسک 1 و 2 تمپلیت میشه نوشت؟؟ الان فعلا در تسک 1 و 2 دارم تمرین میکنم
    به نظر شما راه رو درست حرکت میکنم تا به هدفم برسم؟؟؟ اگه شما نظری دارید تا بهبود بدم مسیرم رو ممنون میشوم.... به بن بست نخورم اصلا وقت ندارم
    با تشکر
    بسیار روش خوبیه و پیشنهاد می کنم برای هر سوال وقتی نمونه هایی رو خوندید یه جواب جامع برای خودتون جمع و جور کنید و ایده پردازی تون رو قوی کنید.
    در مورد تمپلیت , ببینید شما باید حرف بزنید..... اونا می خوان بدون شما بلدید حرف بزنید و منظور خودتون رو برسونید به عنوان یه دانشجو یا خیر .... این مورد رو در ذهن داشته باشید و بر این اساس جلو برید حالا ببینید تمپلیت کمکتون می کنه با توجه به این موضوع یا خیر.
    پیروز باشید
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

Junior Member

سلام دوستان، من حدود یک هفته ی دیگه امتحان تعیین سطح زبان دارم و باید نمره 60 رو در مجموع بیارم تا بتونم توی کلاسای تافل شرکت کنم،
    روی همه ی مهارتها کار کردم بجز speaking، با توجه به اینکه امتحان از TPO گرفته میشه توی این مدت من چکار کنم سطح speakingم رو بالا ببرم؟؟
    پیشاپیش ممنون.

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط golsorkh20 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من حدود یک هفته ی دیگه امتحان تعیین سطح زبان دارم و باید نمره 60 رو در مجموع بیارم تا بتونم توی کلاسای تافل شرکت کنم،
    روی همه ی مهارتها کار کردم بجز speaking، با توجه به اینکه امتحان از TPO گرفته میشه توی این مدت من چکار کنم سطح speakingم رو بالا ببرم؟؟
    پیشاپیش ممنون.
    سلام دوست عزیز،
    ویدئوهای نوت فول رو ببینید و بر اساس اون سوالات مشابه ازمون رو تمرین کنید. حتما صداتون رو ضبط کنید و انقدر تمرین و ویرایش کنید تا بی نقص باشه از نظر خودتون

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

وقت بخیر من تازه شروع کردم تمرین مهارت اسپکینگ وقصد دارم تا دو ماهه دیگه تافل بدم.قبلا کلاس نرفته ام والان هم امکان کلاس رفتنو ندارم.مشکلاتی که موقع تمرین دارم یکی اینه که لغات سریع نمیاد ذهنم وهی مجبور میشم خودم وسط صحبت کردن تصحیح کنم. دوم اینکه مکث ها سرجای خودش نیست وتو صد ثانیه میتونم دو تا دلیل بیارم اونم بدون مثال ویا شرح زیاد ونهایتا لهجه هم دارم که تو این دو ماه فک نکنم بشه کاری کرد،اصلا نمیتونم نا خوداگاه بعضی از صداها را رعایت کنم.البته فک کنم منظورم قابله فهم باشه واخرین ایرادیه که باید روش زمان بذارم.حالا اگه ممکنه شما راهنماییم کنید چطوری تمرین کنم؟ایا این مشکلات با تمرین روزانه قابله رفع بعد دو ماه؟ایا شما تجربه مشابهی داشتید؟
    با تشکر

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza921 نمایش پست ها
    وقت بخیر من تازه شروع کردم تمرین مهارت اسپکینگ وقصد دارم تا دو ماهه دیگه تافل بدم.قبلا کلاس نرفته ام والان هم امکان کلاس رفتنو ندارم.مشکلاتی که موقع تمرین دارم یکی اینه که لغات سریع نمیاد ذهنم وهی مجبور میشم خودم وسط صحبت کردن تصحیح کنم. دوم اینکه مکث ها سرجای خودش نیست وتو صد ثانیه میتونم دو تا دلیل بیارم اونم بدون مثال ویا شرح زیاد ونهایتا لهجه هم دارم که تو این دو ماه فک نکنم بشه کاری کرد،اصلا نمیتونم نا خوداگاه بعضی از صداها را رعایت کنم.البته فک کنم منظورم قابله فهم باشه واخرین ایرادیه که باید روش زمان بذارم.حالا اگه ممکنه شما راهنماییم کنید چطوری تمرین کنم؟ایا این مشکلات با تمرین روزانه قابله رفع بعد دو ماه؟ایا شما تجربه مشابهی داشتید؟
    با تشکر
    یه پارتنر پیدا کنین برای تمرین، تسک های همدیگرو اصلاح کنین و هر دو سه روز یه بار روزی یه ساعت باهم فری دیسکاشن داشته باشین. بعد از سه ماه نتیجه اش رو میبینین. اینجوری بعید میدونم که بتونین نمره بالایی بگیرین.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza921 نمایش پست ها
    با تشکر
    وقت شما هم بخیر.

خب نمیشه گفت غیرممکنه ولی اولا تلاش خیلی زیاد نیاز هست و دوم اینکه شاید با سختگیری هایی که الان هست سر اسپیکینگ نشه خیلی انتظار نمره بالایی داشت ولی ولی نشدنی نیست. این رو مطمئنا میگم.

مشکلاتتون اول ناشی از سطح زبان نه چندان خوب (البته ببخشید انقدر صریح میگم)، دوم نداشتن تجربه کلاس زبان و در نهایت تمرین نداشتنه. جدای از اینها احتمالا باید مشکل تلفظ هم داشته باشید و امیدوارم مشکل گرامری خیلی زیادی نداشته باشید.

حالا یه نکته امیدوار کننده اینکه خوندن سوال و فکر کردن برای یه جواب مناسب و مطابق بولتهای مورد قبول ازمونی مثل تافل شاید حتی برای یه نیتیو اسپیکر هم بدون تمرین قبلی کار راحتتری نباشه. چیزی که برای خود ما پیش میاد اگر همون سوال رو به زبان فارسی و در شرایط ازمون بپرسن؛ در واقع میخوام بگم تمرین خیلی خیلی نقش مهمی داره.

نکته امیدوارکننده بعدی اینکه اگر شما بطور مداوم نزدیک 40 تا 60 موضوع اسپیکینگ کار کنید متوجه میشید که موضوعات مطرح شده برای سوال 1 و 2 اسپیکینگ خیلی خیلی همپوشانی دارن. این به معنیه که شما میتونید یه سری دلایل مشخص و یه سری عبارات رو تقریبا در اکثر موارد استفاده کنید مثل ذخیره زمان، افزایش دادن دانش، هدر دادن زمان، هدر دادن پول، ذخیره پول .... و برای هر کدوم عباراتی رو داشته باشین. مثلا شما میتونید در جواب سوالاتی مثل کلاس انلاین خوبه یا حضوری؟، فروشگاه بزرگ خوبه یا انلاین؟، کتابهای چاپی خوبن یا انلاین؟ یا خیلی سوالات دیگه مشابه اینها از ذخیره زمان و چول استفاده کنید. کلاس انلاین خوبه چون زمان سیو میشه و پولم سیو میشه چون لازم نیس تاکسی بگیرم برم دانشگاه. انلاین خرید کردن خوبه زمان سیو میشه چولمم سیو میشه چون تاکسی نمیگرم برم و .... جا برای مثال خیلی زیاده.

کار شما باید این باشه که اول نزدیک 10 تا 20 تا ازین دلایل و جملات مربوط بهشونو یه جا یادداشت کنید و خوب حفظ بشید. همگام با این کار شروع به تمرین کنید با نمونه سوالات تافل و سعی کنید برای تمام سوالات از همون چندتا دلیل استفاده کنید و یجورایی از همون حفظیاتتون منتها بسته به سوال با تغییرات جزئی استفاده کنید. با تمرین تو این کار روون میشید. کتاب دلتا و بعد سوالهای تی پی او رو خوب خوب کار کنید. صداتون رو ضبط کنید و بارها و بارها تکرار کنید تا از نظر خودتون بی اشکال باشه. اوایل بدون زمان ولی کم کم برای خودتون محدودیت زمانی ایجاد کنید تا برسید به شرایط ازمون.

در مورد سوالات 3 به بعد حتما حتما طبق ویدئوی نوت فول اماده بشید و همون نمونه های تی پی اورو بخوبی تمرین کنید. یعنی ضبط صدا و رفع ایراداتون تا مرحله بی اشکال بودن.

دوستمون پیشنهاد خوبی رو دادن. داشتن پارتنری که از شما قویتر باشه خیلی میتونه کمکتون کنه.

حتما واژه ها رو موقع تمرین از نظر تلفظ چک کنید. Google translate برای شنیدن تلفظ کلمات مناسب هست. حتما از ویدئوی نوتفول استفاده کنید تا الگوی درست به دست بیارید. حتما تمرین اسپیکینگتون رو در بین تمرین مهارتهای دیگه قرار بدید هم استراحته هم تمرین

امیدوارم توضیحاتم کافی و مفید باشه براتون