صفحه 88 از 91 نخستنخست ... 387879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 908

موضوع: مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

ببخشید من دقیقا دو هفته دیگه امتحان دارم. الان ریدینگ و لیسینینگم در حد 20 هست و میدونم که بیشترم میشه اما اسپیکینگ خصوصا دو تسک اول خیلی برام سخته و کلا قفل میکنم. به نظرتون میرسم به ازمون برای نمره 20؟ و توصیه ی دارید برام؟
    سوال دیگم اینه که میشه همون جوابای تی پی او رو حفظ کنم و اگه مشابه اومد یا کلا ازش ایده بگیرم؟ تا حالا شنیدید برای تسک اول و دوم اسپیکینگ کسی تقلب در نظر بگیرن و بهش نمره نده؟
    پیشاپیش واقع مرسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط biopoya نمایش پست ها
    ببخشید من دقیقا دو هفته دیگه امتحان دارم. الان ریدینگ و لیسینینگم در حد 20 هست و میدونم که بیشترم میشه اما اسپیکینگ خصوصا دو تسک اول خیلی برام سخته و کلا قفل میکنم. به نظرتون میرسم به ازمون برای نمره 20؟ و توصیه ی دارید برام؟
    سوال دیگم اینه که میشه همون جوابای تی پی او رو حفظ کنم و اگه مشابه اومد یا کلا ازش ایده بگیرم؟ تا حالا شنیدید برای تسک اول و دوم اسپیکینگ کسی تقلب در نظر بگیرن و بهش نمره نده؟
    پیشاپیش واقع مرسی
    بله میرسید... به شرط تمرین فشرده.. و چند بار در روز!

با وقت کمتون فقط به تی پی اوها میرسید. اگر با روش درست باشه تمرینتون خیلی ام خوبه چون کاملا پوشش میده رینج سوالات رو!

اول باید یه تمپلیتی برای خودتون داشته باشید که ویدئوی نوتفول توصیه میشه بعد باید مهارت پاسخگویی به این دو تسک رو یاد بگیرید که چطور با چند دلیل محدود بتونید به همه نوع سوالی پاسخ بدین (امضای من مربوط به بخش رایتینگ و اسپیکینگ رو بخونید).

روزی چند بار سوالات این بخش رو بخونید و پاسخ بدین همراه با ضبط صداتون. اونقدر تمرین کنید تا بی ایراد بشید از نظر خودتون و روون صحبت کنید.

اگه از قبل تمرین نداشتین باید دو سه روز اول بدون زمان و بعد کم کم محدودیت زمانی برای خودتون بذارید تا در نهایت مثل شرایط ازمون برای خودتون زمان بگیرید. اگر از قبل تمرین داشتین که از الان مثل شرایط ازمون عمل کنید. هفته اول هر تسک رو جدا تمرین کنید ولی کم کم دو تسک رو پشت سر هم تمرین کنید تو شرای ازمون و صدای ضبط شدتون رو گوش کنید و بعد ایراداتون رو برطرف کنید و مجددا صداتون رو ضبط کنید. در نهایت دو روز قبل از ازمون کلیه تسکهای 1 و 2 تی پی اورو بصورت شرایط ازمون پشت هم تمرین کنید. تا ملکه ذهنتون بشه.

براتون ارزوی موفقیت دارم
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

سلام دوستان

من دو سه سال پیش یک فایل پی دی اف به چشمم خورد (احتمالا کتاب) که در انتهای آن لیستی از دلایل مختلف و متعدد برای پاسخگویی به رایتینگ و حتی اسپیکینگ آورده بود.
    متاسفانه الان که نیاز دارم پیدا نمی کنم.
    کسی می تونه کمکم کنه؟

مثلا:
    save money
    meet new people
    being healthful
    motivation
    have fun
    ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط abtinfhr نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دو سه سال پیش یک فایل پی دی اف به چشمم خورد (احتمالا کتاب) که در انتهای آن لیستی از دلایل مختلف و متعدد برای پاسخگویی به رایتینگ و حتی اسپیکینگ آورده بود.
    متاسفانه الان که نیاز دارم پیدا نمی کنم.
    کسی می تونه کمکم کنه؟

مثلا:
    save money
    meet new people
    being healthful
    motivation
    have fun
    ...
    سلام. من فایلی که شما میگید رو نمیدونم ولی یه فایلی رو تازه پیدا کردم که در مورد اسپکینگ های tpo ها هست که نمونه هایی در مورد سوالات داره اگه بخایین براتون بفزستم.

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

سلام
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنین من رایتینگ و ریدینگم خیلی خوبه اما توی اسپیکینگ یه خورده ضعیفم و هروقت میخوام حرف بزنم ساده ترین فرم کلمات به ذهنم میاد. لغات formal تر یا اصطلاحات عامیانه رو خیلی سخت میتونم توی جمله به کار ببرم . یه مدت شروع کردم به تمرین با رایتینگ نوشتن ولی چندان موثر نبود !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنین من رایتینگ و ریدینگم خیلی خوبه اما توی اسپیکینگ یه خورده ضعیفم و هروقت میخوام حرف بزنم ساده ترین فرم کلمات به ذهنم میاد. لغات formal تر یا اصطلاحات عامیانه رو خیلی سخت میتونم توی جمله به کار ببرم . یه مدت شروع کردم به تمرین با رایتینگ نوشتن ولی چندان موثر نبود !
    ببینید برای نمره شما سه شاخص هست ویکیش کاربرد لغت و گرامر هست
    من تقریبا تمام نمونه های تی پی او رو گوش دادم و هیچ کدوم خیلی گرامر خفنی نداشتند (البته درست بودن و اشتباهی توشون نبود)
    اما برای کاربرد لغت به تجربه شخصی خودم نیازی به لغت خیلی خیلی خفن یا تعداد زیاد نیس ممکنه فقط دو تا کلمه درست رو بکار ببرید و طرف رو متقاعد کنه که شما درست صبت میکنید

اما مشکل من بر عکس شما بود لعات جی ار ای رو در اسپیکینک بکار می بردم. برید توی همین فروم یک پارتنر پیدا کنید. قبل هر جلسه یک سری لغات رو بنویسید (من شده بود سه صفحه دفترچه) لغاتی مثل صفت ها و قیدها و فعلهای پرکاربرد و سعی کنید اینا رو بکار ببرید
    بعد چند جلسه جواب خواهید گرفت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان
    برای آزمون تافل می خواستم بدونم چه کتابی خوبه که واسه آزمون آماده بشم؟
    واسه speaking چه روشی خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1993 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای آزمون تافل می خواستم بدونم چه کتابی خوبه که واسه آزمون آماده بشم؟
    واسه speaking چه روشی خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست گرامی،

کتاب های زیادی در کتابخانه ی فروم آپلود شده اند. در مورد روش های مناسب برای اسپیکینگ هم یکی از کاربران عزیز در تاپیک "چکیده مطالب برای بخش Speaking تافل -iBT" به صورت فشرده اغلب مطالب مورد نیاز را آورده است.

شاد باشید.

دوستان استفاده از عبارت های تمپلیت که در نوتفول و... گفته میشه باعث کسر نمره در اسپیکینگ (و رایتینگ) میشه؟
    مثلا همین In my view و... اینا

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    دوستان استفاده از عبارت های تمپلیت که در نوتفول و... گفته میشه باعث کسر نمره در اسپیکینگ (و رایتینگ) میشه؟
    مثلا همین In my view و... اینا
    گفته میشه چون این ویدئوها شناخته شدن بهتره دقیقا استفاده نکنین از همون عبارات. تا حد امکان تغییر بدید. چون استفاده از تمپلیت باعث کسر نمره میشه.
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.