صفحه 87 از 91 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 908

موضوع: مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص مهارت speaking در آزمون iBT

ممنون از راهنماییتون. مشکل بیشتر ناشی از عدم تمرینه. الان دارم کتاب کولینزو میخونم بعدش برم سراغ tpo.دقیقا دارم دنبال این دلایل به همراه جملات مربوطه می گردم.به نظرتون کجا میتونم گیر بیارم؟
    با تشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza921 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. مشکل بیشتر ناشی از عدم تمرینه. الان دارم کتاب کولینزو میخونم بعدش برم سراغ tpo.دقیقا دارم دنبال این دلایل به همراه جملات مربوطه می گردم.به نظرتون کجا میتونم گیر بیارم؟
    با تشکر
    خواهش میکنم

کتاب کولینز خیلی کتاب خوبیه. توضیحات فوق العاده عالی برای ریدینگ و لیستنینگ داره و نمونه های خیلی خوب برای رایتینگ و اسپیکینگ.منتها یه مشکلی که هست اینه که این کتاب برای کسایی نوشته شده که سطح زبانشون خیلی خیلی خوبه. یادمه من یه بار اومدم از روی متنی که برای نمونه اسپیکینگ تسک 3 بود روخونی کردم و تایم گرفتم دیدم حتی از روخوندنمم از یه دقیقه بیشتر شد!!!چون خیلی خیلی با جزئیات گفته بود. دقیقا مثل یه نیتیو اسپیکر که بدون هیچ مکثی صحبت میکنه.

توصیم براتون اینه اول ویدئوی نوت فول رو ببینید و برا خودتون مثل اون یه تمپلیت درست کنید برای هر سوال و شروع به تمرین کنید. ضمن اینکه میتونید از نمونه های کولینز و دلایل و عبارات خوبش استفاده میکنید.

اون دلایل جایی وجود ندارن باید خودتون برای خودتون دلیل درست کنید و از بین نمونه های اسپیکینگ و رایتینگ (نمونه های بارونز و کولینز) عبارات رو استخراج کنید. چند نمونه میگم بهتون:

time-effective
    time-consuming
    helps me to save more money
    helps me to save more time
    extends my knowledge
    helps me to find friends
    The view of .... is spectacular
    ... is a good way to excercise
    .....
    هر کدم رو رو یه صفحه بنویسید و بعد عباراتی که میتونن براش به کار برن رو بنویسید زیرش و روزانه مرور کنید.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

سلام دوستان من یه مشکلی دارم شش ماه دیگه امتحان دارم همه اسکیلام خوب داره میاد اما برای اسپیکینگ تو صحبت کردن عادی هم ضعف دارم.. متاسفانه کلاسی نرفته بودم الان دارم سلف استادی میخونم..به نظرتون چطوری اسپیکینگمو تقویت کنم؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2535 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکلی دارم شش ماه دیگه امتحان دارم همه اسکیلام خوب داره میاد اما برای اسپیکینگ تو صحبت کردن عادی هم ضعف دارم.. متاسفانه کلاسی نرفته بودم الان دارم سلف استادی میخونم..به نظرتون چطوری اسپیکینگمو تقویت کنم؟
    سلام دوست عزیز،

وقت خیلی خوبی دارید و حتما با یه برنامه منسجم و درست میتونید بخوبی این مهارتتون رو تقویت کنید. این لینک و این لینک میتونه مفید باشه. ضمن اینکه پیشنهاد میکنم بعد از دیدن ویدئوی نوتفول و اشنا شدن با اصول اسپیکینگ، حتما نمونه اسپیکینگ های کتابهای آفیشیال رو هم خیلی خوب گوش کنید. اگرچه ممکن هست ببینید با اون اصول خیلی هماهنگ نیست ولی دید خیلی خیلی خوبی بهتون میده از سرعت و نحوه صحبت کردن.

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام دوستان
    ببخشید من با تسک یک و دو مشکل دارم داشتم یک کلیپ از کتابخونه میدیدم که می گفت این تمپلیت که دو دلیل بیاورید خیلی مناسب نیست و اون برای مقاله خوبه نه یک حالت صحبت غیر آکادمیک و هم چنین دلایل وفته رفته الکی میشه وقتی میخوای دوتا تولید کنی
    بنظرم بهتره یک دلیل درست و خوب کامل باز شه و توضیح داده باشه بهتره. آیا این کار اشتباهه؟
    فقط لطفا اگه سوالم رو دیدید یه جوابکی بدید چون واقعا تو تنگنای زمان هستم
    پیشاپیش سپاس

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط cellboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من با تسک یک و دو مشکل دارم داشتم یک کلیپ از کتابخونه میدیدم که می گفت این تمپلیت که دو دلیل بیاورید خیلی مناسب نیست و اون برای مقاله خوبه نه یک حالت صحبت غیر آکادمیک و هم چنین دلایل وفته رفته الکی میشه وقتی میخوای دوتا تولید کنی
    بنظرم بهتره یک دلیل درست و خوب کامل باز شه و توضیح داده باشه بهتره. آیا این کار اشتباهه؟
    فقط لطفا اگه سوالم رو دیدید یه جوابکی بدید چون واقعا تو تنگنای زمان هستم
    پیشاپیش سپاس
    سلام دوست عزیز،

اگه نوتفول رو ببینید و هر کتاب معتبر تافل و حتی نمونه های کتاب افیشیال خود ای تی اس رو گفته میشه اولویت با دو دلیل هست که بخوبی ساپورت کنید. اما اگر زمانی دلیل دوم رو پیدا نکردید میتونید یک دلیل بیارید و براش دو ساپورت بیارید.

بهتون قول میدم با تمرین درست، اگر همه تی پی اوهارو کار کنید براحتی میتونید دو دلیل برای هر سوالی پیدا کنید.

ارزوی موفقیت دارم براتون

Junior Member Rodriquez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با سلام، دوستان مهارت speaking من به شدت میلنگه، نه از این بابت که نتونم حرف بزنم، از این لحاظ که نمیتونم واسه جواب دادن به سوال ها در عرض 15 ثانیه ایده و دلیل پیدا کنم و نمیدونم چی بگم کلا!
    از دوستان کسی توصیه ای داره برای مشکل من؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rodriquez نمایش پست ها
    با سلام، دوستان مهارت speaking من به شدت میلنگه، نه از این بابت که نتونم حرف بزنم، از این لحاظ که نمیتونم واسه جواب دادن به سوال ها در عرض 15 ثانیه ایده و دلیل پیدا کنم و نمیدونم چی بگم کلا!
    از دوستان کسی توصیه ای داره برای مشکل من؟

سلام دوست عزیز،

تمرین تمرین تمرین! اگر وقتتون خوبه اول با نمونه سوالات دلتا جلو برید بعد برید سراغ سوالات TPO.

لینک زیر رو هم ببینید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2433053

پیروز باشید

سلام دوستان. کسی در مورد نحوه نمره دهی برای اسپیکینگ اطلاعی داره ؟ وقتی تمرین میکنیم چطوری باید به خودمون نمره بدیم؟
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Junior Member writer آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی در مورد نحوه نمره دهی برای اسپیکینگ اطلاعی داره ؟ وقتی تمرین میکنیم چطوری باید به خودمون نمره بدیم؟
    میتونید صداتون را ظبط کنید و سپس با روبریک تافل چک کنید. روبریک را از وب سایت ای تی اس بگیرید.