صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: مشاوره پزشکی برای هموطنای عزیز مقیم کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره پزشکی برای هموطنای عزیز مقیم کانادا

سلام دکتر عزیز
    پسر من 22 سالشه و از بچگی لوزه های بزرگی داره . وقتی خیلی کوچیک بود دکتر گفت کمی صبر کنید تا بزرگتر بشه و بعد عمل کنید. متاسفانه به دلایل مختلفی اینکار رو تا بحال انجام ندادیم. عوارض مختلف اونو توی اینترنت خوندم. از موارد مطرح شده فقط خرخر شبانه و گاهی ایست های تنفسی شبانه رو من متوجه شدم. دچار عفونت های مکرر هم نمی شود. حالا با توجه به اینکه مدیکال ها رو دادیم و منتظر ویزا هستیم به نظر شما قبل از رفتن لوزه ها رو عمل کنیم یا نه؟ ممنون از وقتی که میزارین و با ارزوی موفقیت برای شما
    ارسال به سیدنی: 2 دسامبر 2009; in process : فوریه 6 2012; کد رشته: 4121

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Dr./ Mashad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط leileej نمایش پست ها
    سلام جناب دکتر من موردی داشتم که البته تو فوروم 38 شغله ها مطرح کردم و البته یه جوابهایی گرفتم ولی خب نه اون جوابی که میخواستم ممنو ن میشم اگه بتونین راهنماییم کنین. من جدیدا تو سینم تشخیص توده داده شد و خدا رو شکر خوش خیم بود ولی مشکلی که هست اینه که باید سریعا عمل بشه وگرنه دچار مشکل میشم. با توجه به اینکه خیلی امیدوارم که بزودی اگه خدا بخواد مدیکالمون بیاد میخواستم ببینم این عمل برامون ایجاد مشکل نمیکنه خیلی گیجم و نمیدونم تصمیم درست چیه . صبر کنم تا مدیکالمون بیاد بعد عمل کنم یا اگر عمل کنم چطوری بعد توضیح بدم که برامون ایجاد دردسر نکنه ؟ ممنون میشم بتونین راهنماییم کنین .
    شرمنده شدم که دیر سر زدم و دیر دارم جواب میدم.

و اما جواب :

گرچه که چه الان وردارین و چه بعد از مدیکال ، در مجموع براتون مشکلی نخواهد بود. اگه قبل از مدیکال برداشتین ، کافیه جواب پاتولوژی و کپی شرح عمل رو که یک صفحه بیشتر نیست، روز مدیکال با خودتون داشته باشین. دیگه هیچ مشکلی نخواهید داشت.

اما با توجه به جواب پاتولوزی مبنی بر خوش خیم بودن، میتونین صبر کنین بعد از مدیکال برین. در هر صورت جواب پاتولوژی رو روز مدیکال همراتون داشته باشین ولی لاطم نیست خودتون چیزی بگین. چون در مدیکال معاینه پستان روتین نیست.

بازم عذر میخوام دیر جواب دادم.
    درخواست اولیه : حدودای سپتامبر 2009 فایل نامبر اول : 5/ژانویه/2010 فایل نامبر دوم دمشق : 10/مارچ/2010 / مدیکال : 12/ژوون/2013 / رسیدن مدارک به ترتیب به ورشو و پاریس : 22/ژولای/2013 / پاس رکوئست 15 ژانویه 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Dr./ Mashad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط PNM نمایش پست ها
    سلام دکتر عزیز
    پسر من 22 سالشه و از بچگی لوزه های بزرگی داره . وقتی خیلی کوچیک بود دکتر گفت کمی صبر کنید تا بزرگتر بشه و بعد عمل کنید. متاسفانه به دلایل مختلفی اینکار رو تا بحال انجام ندادیم. عوارض مختلف اونو توی اینترنت خوندم. از موارد مطرح شده فقط خرخر شبانه و گاهی ایست های تنفسی شبانه رو من متوجه شدم. دچار عفونت های مکرر هم نمی شود. حالا با توجه به اینکه مدیکال ها رو دادیم و منتظر ویزا هستیم به نظر شما قبل از رفتن لوزه ها رو عمل کنیم یا نه؟ ممنون از وقتی که میزارین و با ارزوی موفقیت برای شما
    از شما هم عذر میخوام که دیر اوومدم سر زدم و دیر دارم جواب میدم.

و اما جواب : خیر. در اینطور موارد وقتی فرد سیمپتوم و ساین ی نداره ( یعنی شکایت و علامت )، نیاز به هیچ اقدامی نیست و در آینده هر وقت اگه شکایت و یا نشانه ی خاصی ایجاد شد، میشه انجام داد.

ضمنا چیزایی که توو اینترنت میخونین باعث نشه که به سندرم دانشجویان پزشکی مبتلا بشین ( سالهای اول تحصیل طب دانشجوهای پزشکی هر بیماری رو که میخونن ازش میترسن و یا فکر میکنن که دارن )
    درخواست اولیه : حدودای سپتامبر 2009 فایل نامبر اول : 5/ژانویه/2010 فایل نامبر دوم دمشق : 10/مارچ/2010 / مدیکال : 12/ژوون/2013 / رسیدن مدارک به ترتیب به ورشو و پاریس : 22/ژولای/2013 / پاس رکوئست 15 ژانویه 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام جناب دکتر عزیز. ممنون می شوم به سوال من هم پاسخ بدهید. من از دانشگاه منیتوبا واقع در شهر Winnipeg پذیرش گرفتم. به خاطر بیماری که دارم مردد هستم که بیام یا نه. من بیماری رماتیسم قلبی دارم و حدود 6 سال هست که دکترم به من پیشنهاد داده که هر ماه یک آمپول پنی سیلین بزنم ولی هیچ دارویی مصرف نمی کنم. تا به حال عمل هم نداشتم و دکترم گفته مشکلم این هست که دریچه های قلبم کمی گشاد شده به طوری که کامل نمی تونه پمپاژ انجام بده. وقتی بین دو تزریق متوالی پنی سیلین فاصله زیادی می افته کل بدنم می لرزه و قبلم درد می گیره. دکترم گفته که تو هوای سرد مراقب خودت باش. تو اینترنت که سرچ کردم دیدم هوای شهر Winnipeg واقعا سرده و مثلا الان ساعت 8 صبح به وقت اونجا دمای هوا منفی 24 درجه سانتیگراد هست که من فکر نمی کنم تا به حال چنین سرمایی تو تهران تجربه کرده باشم. ماه ژانویه فکر کنم به منفی 35 هم برسه. به نظرتون من چیکار کنم؟ آیا لباس های گرم و سیستم گرمایشی مناسب وجود داره که من بتونم این سرما رو تحمل کنم؟ می ترسم بیام اونجا وضعیتم بدتر بشه. فعلا که ایران هستم وقتی کمی هوا سرد میشه احساس درد می کنم. سپاس از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Dr./ Mashad Uni

سلام عزیز،

1- وضعیت فعلی قلب شما یعنی :

الف- در اکوی جدید شما EF قلبتون چند درصد بود ؟
    ب- در اکوی باصطلاح رنگی و یا به تشخیص پزشک قلب شما ، میزان نارسایی دریچه های شما هر کدام چقدر هست ؟
    ج- کلا آیا نارسایی قلب در شما ایجاد شده ؟ و اگر بله، خفیف هست یا متوسط ؟

2- دقت کن : اوونی که گفتی وقتی بین تزریقهای پنیسیلین فاصله میفته فلان حالت بهم دست میده ، بطور کل تلقینیه ! یعنی اصلا تزریق پنیسیلین فقط برای پیشگیری عفونت مجدد هست.

3- میزان سرماخوردن ربطی به سرمای محیط زندگی نداره ! وگرنه مثلا اسکیموها و یا اینهمه افرادی که تو مناطق سردسیر زندگی میکنن باید تمام سال سرماخورده باشن !

4- بله ! چون خودم هم دارم میرم ادمنتن و تحقیق کردم، امکانات گرمایشی همه جا هست و خوب هم هست و ربطی نداره که با رفتن و زندگی در یه جای سردسیر وضع شما بخواد بدتر بشه.

5- برای اطمینان بیشتر و راهنمایی کاملتر ، تلفنمو برای شما پیام میذارم. فقط اگه خواستین تماس بگیرین قبلش اس ام اس بدین که من تماس رو جواب بدم.

درود دوستان

من عازم کانادا هستم و چند دندان رو باید ایمپلنت کنم
    آیا بهتره اینکار رو درون ایران انجام بدم؟
    (راستش به هزار و یک دلیل بدیهی چندین ساله از مراجعه به پزشکان ایرانی سرباز میزنم که اگه شما هم یک مهندس با سواد باشید دلیلش براتون روشن و اشکاره)

یا اینکه شغلی با پوشش خدمات دندونپزشکی توی کانادا پیدا کنم که بتونم از مزایاش استفاده کنم
    چون دیدم بعضی کارفرماها بیمه صددرصدی دندونپزشکی هم میدن اونجا

لظفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Superstar

از لحاظ هزینه مسلما در ایران انجام بدید به صرفه تره. نمی خوام حالا که در شرف عزیمت هستید ذهنیت شما رو خیلی خراب کنم اما فکر نکنید پزشکان اینجا خیلی از ایران بهتر هستند. پزشکان در ایران اگر بهتر نباشند بدتر نیستند. ایمپلنت اینجا دو سه هزار دلاری براتون هزینه داره (بلکه هم بیشتر)
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    از لحاظ هزینه مسلما در ایران انجام بدید به صرفه تره. نمی خوام حالا که در شرف عزیمت هستید ذهنیت شما رو خیلی خراب کنم اما فکر نکنید پزشکان اینجا خیلی از ایران بهتر هستند. پزشکان در ایران اگر بهتر نباشند بدتر نیستند. ایمپلنت اینجا دو سه هزار دلاری براتون هزینه داره (بلکه هم بیشتر)
    ممنون از شما
    اما اگه شرکت کارفرمای کانادا پوشش دندونپزشکی رو داشته باشه چطور؟

بحث اینجا اینه که یه پزشک بدون هیچ منطقی حداقل به اندازه ی صد تامهندس درآمد داره و خیلی چیزهای کاذب دیگه مثل: پرستیژ ماوراطبیعی و سو استفاده های مختلفی که میکنند و ... در حالیکه توی کانادا یه پزشک یه آدم معمولی هست مثل من مهندس

ApplyAbroad Superstar

بستگی داره، مثلا بیمه ای که من دارم الان دندانپزشکی جزوش هست اما ایمپلنت رو پوشش نمی ده. راجع به پزشکان ترجیح میدم بیشتر از این اظهارنظر نکنم، اما بطور کلی اون سیستم ایده آلی که فکر می کنید اصلا نیست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.mehrad نمایش پست ها
    ممنون از شما
    اما اگه شرکت کارفرمای کانادا پوشش دندونپزشکی رو داشته باشه چطور؟

بحث اینجا اینه که یه پزشک بدون هیچ منطقی حداقل به اندازه ی صد تامهندس درآمد داره و خیلی چیزهای کاذب دیگه مثل: پرستیژ ماوراطبیعی و سو استفاده های مختلفی که میکنند و ... در حالیکه توی کانادا یه پزشک یه آدم معمولی هست مثل من مهندس
    ایمپلنت رو حتما قبل از آمدن در ایران انجام بدید. اگر مشکل دندان شما مربوط به قبل از شروع پوشش بیمه باشد بیمه ممکن است پرداخت نکند.
    بیمه صددرصد من هیچ وقت ندیدم. حداکثر 80 درصد و برای مواردی مثل ایمپلنت معمولا 50 درصد است. هزینه ایمپلنت الان در حدود 3000-3500 دلار برای هر دندان است.
    اینجا هم پزشکان درآمد خیلی بالاتری نسبت به مهندس دارند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)