صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: مشاوره پزشکی برای هموطنای عزیز مقیم کانادا

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاوره پزشکی برای هموطنای عزیز مقیم کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.mehrad نمایش پست ها
    درود دوستان

من عازم کانادا هستم و چند دندان رو باید ایمپلنت کنم
    آیا بهتره اینکار رو درون ایران انجام بدم؟
    (راستش به هزار و یک دلیل بدیهی چندین ساله از مراجعه به پزشکان ایرانی سرباز میزنم که اگه شما هم یک مهندس با سواد باشید دلیلش براتون روشن و اشکاره)

یا اینکه شغلی با پوشش خدمات دندونپزشکی توی کانادا پیدا کنم که بتونم از مزایاش استفاده کنم
    چون دیدم بعضی کارفرماها بیمه صددرصدی دندونپزشکی هم میدن اونجا

لظفا راهنمایی کنید
    دوست عزیز دندونت درس کن بیا کار کجا بوده که شما میخای کار پیدا کنی هایر هم بشی بنفیتم بگیری ؟رو حساب نسیه نیا اینجاها داغون داغون میگم باور نمیکنی , اینجا یک عده از ایرانیان عزیز به یک کارهای رضایت که باورش ساخت عزیز

ApplyAbroad Superstar

بذارید یک نمونه براتون بگم. من همسرم از پاییز پارسال دچار گردن و دست درد شدید شد. پزشک خانواده مراجعه کردیم گفت باید ام آر آی بده. اواسط زمستان وقت ام آر آی دادند. انجام دادیم و نتیجه را در بهار به ما دادند. تشخیص دیسک گردن حاد. در مراجعه بعدی و اذعان پزشک عمومی که وضعیت حاده، وقت برای مراجعه به پزشک متخصص دادند. فکر می کنید کی؟ اکتبر امسال یعنی چند ماه دیگه. در تمام این ماه ها درد هست. نه اعتقادی به تزریق کورتون دارند نه هیچ چیز دیگه بجز مسکن های معمولی. اینجا اگر دور از جان همگی مشرف به موت نباشید باید مدت های مدید منتظر درمان بمونید. چاره ای هم جز انتظار نیست چون هیچ پزشک یا جای خصوصی وجود نداره که بخواهید برید، یعنی حاضر باشید پولش را هم بدید جایی نیست که برید. بیمه تکمیلی هم داریم و پاییز امسال، یعنی یک سال بعد از مراجعه اول باید بریم پیش متخصص اونم لابد می گه همینه که هست مدارا کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikamrani نمایش پست ها
    دوست عزیز دندونت درس کن بیا کار کجا بوده که شما میخای کار پیدا کنی هایر هم بشی بنفیتم بگیری ؟رو حساب نسیه نیا اینجاها داغون داغون میگم باور نمیکنی , اینجا یک عده از ایرانیان عزیز به یک کارهای رضایت که باورش ساخت عزیز
    ممنون از شما
    من یه آدم درون گرا و منزوی هستم توی ایران، و خیلی ساله که برنامه نویسی و self-study میکنم.
    به همین دلیل فکر نمیکنم مشکل زیادی در تخصص خودم داشته باشم جز زبان که باید تقویتش کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ایمپلنت رو حتما قبل از آمدن در ایران انجام بدید. اگر مشکل دندان شما مربوط به قبل از شروع پوشش بیمه باشد بیمه ممکن است پرداخت نکند.
    بیمه صددرصد من هیچ وقت ندیدم. حداکثر 80 درصد و برای مواردی مثل ایمپلنت معمولا 50 درصد است. هزینه ایمپلنت الان در حدود 3000-3500 دلار برای هر دندان است.
    اینجا هم پزشکان درآمد خیلی بالاتری نسبت به مهندس دارند.
    خیلی ممنون از پاسختون
    راستش نمیتونم بی عدالتی موجود در ایران بین جامعه پزشک ها و سایر قشرها رو تحمل کنم
    بله توی کانادا هم درآمد پزشک ممکنه بیشتر باشه، اما نه بیش از 50 تا 100 برابر یک مهندس کامپیوتر مثلا !!!

توی ایران ایمپلنت 1000 دلار هست. اگه توی کانادا (طبق گفته شما) این مقدار حدود 3000 دلار باشه، اونجا رو ترجیح میدم بشرط اینکه کیفیت کار بیش از ایران باشه
    شاید توی دندونپزشکی تجهیزاتشون از ایران بهتر باشه. نیست؟

دوستان در مورد مسایل پزشکی ممکنه لطفا من رو در درستیه موارد زیر راهنمایی بفرمایید؟

1- مراجعه به پزشک در کانادا رایگان هست؟
    2- انجام آزمایش های خون و ... رایگان هست؟
    3- خرید داروهای تجویزی نزدیک به رایگان هست؟
    4- کیفیت خدمات و تجهیزات در کانادا بیشتر از تهران هست؟
    5- دسترسی به پزشک متخصص در کانادا سخت است؟
    6- بیمه های تکمیلی ارائه شده از سوی کارفرما خیلی از هزینه ها (مثل دندان، جراحی و ...) را کاور میکند؟
    7- پزشکان در کانادا با حوصله تر و انسانی تر از ایران برخورد میکنند؟
    8- سابقه بیمه ایران در کانادا هیچ تاثیری در موعد بازنشستگی در آن کشور را ندارد؟

ببخشید زیاد شد
    ممکنه اینها پرسش خیلی از دوستان دیگه هم باشه

سپاس فراوان

دوستان
    هزینه عمل لیزیک در کانادا رو کسی میدونه؟
    آیا شامل بیمه میشود؟
    آیا بهتر است در ایران انجام شود؟
    آیا خرید عینک و شیشه طبی در کانادا گران هست؟

ApplyAbroad Superstar

دوستان در مورد مسایل پزشکی ممکنه لطفا من رو در درستیه موارد زیر راهنمایی بفرمایید؟

1- مراجعه به پزشک در کانادا رایگان هست؟
    2- انجام آزمایش های خون و ... رایگان هست؟
    3- خرید داروهای تجویزی نزدیک به رایگان هست؟
    4- کیفیت خدمات و تجهیزات در کانادا بیشتر از تهران هست؟
    5- دسترسی به پزشک متخصص در کانادا سخت است؟
    6- بیمه های تکمیلی ارائه شده از سوی کارفرما خیلی از هزینه ها (مثل دندان، جراحی و ...) را کاور میکند؟
    7- پزشکان در کانادا با حوصله تر و انسانی تر از ایران برخورد میکنند؟
    8- سابقه بیمه ایران در کانادا هیچ تاثیری در موعد بازنشستگی در آن کشور را ندارد؟

ببخشید زیاد شد
    ممکنه اینها پرسش خیلی از دوستان دیگه هم باشه

سپاس فراوان
    1. بله
    2. بله اما فقط زمانی که پزشک دستور بده.
    3. به هیچ وجه. مگر با بیمه تکمیلی یا امکانات خاص مخصوص اقشار کم درآمد.
    4. واقعا با قطعیت نمی شه گفت.
    5. بسیار.
    6. جراحی در بیمارستان تحت پوشش بیمه دولتی هست. دندان پزشکی تاحدی در بیمه های تکمیلی پوشش داده می شه.
    7. شاید به نوعی.
    8. ارتباطی بهم ندارند.

ApplyAbroad Superstar

دوستان
    هزینه عمل لیزیک در کانادا رو کسی میدونه؟
    آیا شامل بیمه میشود؟
    آیا بهتر است در ایران انجام شود؟
    آیا خرید عینک و شیشه طبی در کانادا گران هست؟
    چشم پزشکی برای بزرگسالان 20 تا 64 ساله اصولا هیچ پوششی نداره و باید با هزینه خودتون انجام بدید، حتی مراجعه به چشم پزشک برای معاینه هم با هزینه خودتونه. شرایط استثنا در اینجا نوشته شده http://www.health.gov.on.ca/en/publi...p/eyecare.aspx
    بله عینک اینجا گرونه.

حتما ایمپلنت رو ایران انجام بدهید. اینجا کار به این آسونی ها که فکر می کنید گیر نمی آد. اون هم کاری که مزایا داشته باشه. ایمپلنت رو هم تا جایی که من پرسیدم بیمه ها ساپورت نمی کنن و هزینه ش بالاست.
    در ضمن من تا به حال هر دکتری رفتم چه عمومی چه متخصص ایرانی بودند. وقتی مریض هستید حتی اگر انگلیسی شما خوب باشه باز هم هیچی زبان مادری نمیشه و خودتون به این نتیجه می رسید که برید پیش دکتر ایرانی.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)