صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط soha878 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دو تا سوال داشتم.
    1. در مورد شهر رن و دانشگاهش کسی اطلاعی داره؟
    2. اگه بخوام لپ تاپ بخرم ایران بخرم بهتره یا بیام اونجا بخرم؟
    ممنون!
    سلام...
    پاسخ سوال اولتون رو میذارم به عهده دوستان صاحب صلاحیت...
    پاسخ سوال دوم:
    اگه یکساله میاید و بر می گردید ایران
    یا
    به صفحه کلید qwerty عادت دارید
    یا
    مایلید پول کمتر بدید
    و
    بلدید مشکلات ساده کامپیوترتون رو برطرف کنید و البته دستگاه رو یکی دو هفته قبل از اومدن تست کنید از ایران بخرید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام...
    پاسخ سوال اولتون رو میذارم به عهده دوستان صاحب صلاحیت...
    پاسخ سوال دوم:
    اگه یکساله میاید و بر می گردید ایران
    یا
    به صفحه کلید qwerty عادت دارید
    یا
    مایلید پول کمتر بدید
    و
    بلدید مشکلات ساده کامپیوترتون رو برطرف کنید و البته دستگاه رو یکی دو هفته قبل از اومدن تست کنید از ایران بخرید
    ممنون از شما. راستش قراره 3 تا 4 سال اونجا باشم. بیشتر بحث قیمتش برام مهمه. خیلی قیمت ها متفاوته؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soha878 نمایش پست ها
    ممنون از شما. راستش قراره 3 تا 4 سال اونجا باشم. بیشتر بحث قیمتش برام مهمه. خیلی قیمت ها متفاوته؟
    نه واقعاً...معمولاً حدود 50 یورو... آفر خوب پیدا کنید ممکنه حتی یه قیمت در بیاد... و اینجا گارانتی خیلی بهتر از ایرانه... مشکلتون احتمالاً با صفحه کلید AZERTY خواهد بود که بهش عادت ندارید... اگه هم عادت کردید دیگه نمی تونید با کیبورد معمولی QWERTY کار کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط majidadib نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    کاری که من میخواستم روش حساب کنم تدریش زبان انگلیسی
    اطلاعی دارین در موردش؟
    سپاس
    این سوالو دیدم خیلی قدیمیا و جدیدیا می پرسن. من تازه پذیرش گرفته بودم (حدود یک ماه پیش) که دیدم برای یه کار تدریس زبان به بچه ها (به همراه مراقبت از بچه در زمان کار یه جورایی بیبی سیتینگ یا در کلاس) تبلیغ شده. فرم پر کردم و بلافاصله باهام با اسکایپ مصاحبه کردن و قبولم کردن. البته تاکید کردن که همه چی من جمله ویزا رو خودم باید بهش برسم و مدارکی ازم خواستن که گفتم آماده می کنم اما طول می کشه اونا هم گفتن اشکالی نداره هر وقت تونستی.

البته الان اسم من فقط داخل لیست اوناس و باید منتظر بمونم برای این که برام شاگرد در نظر گرفته شه.

دستمزد هم گفتن بیبی سینیگ انگلیسی ساعتی 10.5 یورو بعد از مالیت. کمک می کنن حساب باز کنم، بیمه باید بشم، بلیط دوچرخه رایگان خواهم داشت و می تونم کلاس فرانسه رایگان و برنامه های فرهنگی رایگان شرکت کنم. کلاس هایی هم که صرفا تدریس هست به قول خور مصاحبه کننه ورک شاب 16 یورو هر ساعت.

من حساب کردم هفته ای حدود 20 ساعت اجازه کار داره دانشجو که البته بسته به حجم درساش احتمالا همینم نمی تونه پر کنه!

اینم بگم که من تقریبا نیتیو حساب می شم چون از بچگی انگلیسی یاد گرفتم و مدرسه دو زبانه رفتم. از 17 سالگی درس می دادم تو موسسه ها و 2 سال معلم یه مدرسه بین المللی بودم (ریاضی و علوم و ...) و الان بیشتر از یه ساله تو شبکه خبر انگلیسی ام. مدرک کارشناسیم هم ادبیات انگلیسی بود و ارشدم مطالعات بریتانیا (علوم سیاسی) الانم برای یه ارشد دیگه در امنیت بین المللی از سیانس پو یا مدرسه روابط بین الملل پارس پذیرش گرفتم.
    هنوز نمی دونم می شه برم یا نه به خاطر هزینه ها. ولی این که من قبل از رفتن یه کار پیدا کردم نشون می ده که شدنش می شه اگه شرایطش باشه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک ، دانشگاه تهران

دوستان خواستم بدونم با این ماهی ۶۱۵ یورو که سفارت نوشته از پس هزینه ی زندگی در فرانسه میشه بر اومد؟
    و اینکه این پول بلوکه میشه یا خیر؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Funck نمایش پست ها
    دوستان خواستم بدونم با این ماهی ۶۱۵ یورو که سفارت نوشته از پس هزینه ی زندگی در فرانسه میشه بر اومد؟
    و اینکه این پول بلوکه میشه یا خیر؟
    پاسخ سوال اولتون: بستگی به شیوه زندگیتون داره
    دوم: خیر
    اطلاعات بیشتر رو اینجا ببینید

Junior Member

سلام.

خواستم تجربه ام در مورد تدریس زبان انگلیسی در فرانسه را با شما اشتراک بذارم.

همین طور که دوست عزیز فرمودند اینجا یک موسسه زبان مخصوص کودکان هست که تو شهرهای بزرگ هم فعالیت دارند و من خودم دو ماهی براشون کار کردم و همون طور که دوستمون فرمودند ساعتی 10 یورو میدند. نکته ای که هست باید برای بیبی سیتینگ نامه عدم سو پیشینه بگیرید که کار ساده ایست، وارد یک سایت میشید و اطلاعاتتون رو وارد میکنید و پس از چند روز براتون با پست (رایگان) ارسال میشه.

یه راه دیگه تدریس به بزرگسالان هست، این کار رو میتونید مستقل انجام بدید یا با یه موسسه زبان همکاری کنید. من هر دو رو انجام میدم.

میتونید تو سایت معروف Leboncoin یه آگهی تبلیغاتی بگذارید با یک عکس، اگر خانم هستید بهتون پیشنهاد میکنم که شماره تلفن را به اشتراک نگذارید و آدرس ایمیل هم کفایت میکنه => ساعتی 15 تا 20 یورو
    - نکته منفی اینکه باید به طرف اعتماد کنید به خصوص برای خانم ها سخت تر، من از کتابخانه دانشگاه اتاق مطالعه رزرو کردم ولی در مواردی به خانه شاگردم که 10 سالش بود هم میرفتم.
    + نکته مثبت اینکه درآمدتون بیشتر است!

روش دیگر از طریق سایت معروف indeed آگهی استخدام مدرس زبان رو چک کنید، من برای یه موسسه که تو پاریس هست کار میکنم. این موسسه تو شهرای مختلف شاگرد معرفی میکنه از جمله شهر من که لیل هست. => ساعتی 14 تا 15 یورو
    - در آمد کمتر و پرداخت ها دیرتر
    +اعتماد بیشتر به شاگردان و داشتن قرارداد کاری

در آخر باید بگم که من تقریبا بعد از سه ماه ورود به فرانسه زبان درس میدم و به نظرم برای کار دانشجویی فوق العاده است.

سوالی داشیتد بفرمایید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saghar20 نمایش پست ها
    سلام.

خواستم تجربه ام در مورد تدریس زبان انگلیسی در فرانسه را با شما اشتراک بذارم.

همین طور که دوست عزیز فرمودند اینجا یک موسسه زبان مخصوص کودکان هست که تو شهرهای بزرگ هم فعالیت دارند و من خودم دو ماهی براشون کار کردم و همون طور که دوستمون فرمودند ساعتی 10 یورو میدند. نکته ای که هست باید برای بیبی سیتینگ نامه عدم سو پیشینه بگیرید که کار ساده ایست، وارد یک سایت میشید و اطلاعاتتون رو وارد میکنید و پس از چند روز براتون با پست (رایگان) ارسال میشه.

یه راه دیگه تدریس به بزرگسالان هست، این کار رو میتونید مستقل انجام بدید یا با یه موسسه زبان همکاری کنید. من هر دو رو انجام میدم.

میتونید تو سایت معروف Leboncoin یه آگهی تبلیغاتی بگذارید با یک عکس، اگر خانم هستید بهتون پیشنهاد میکنم که شماره تلفن را به اشتراک نگذارید و آدرس ایمیل هم کفایت میکنه => ساعتی 15 تا 20 یورو
    - نکته منفی اینکه باید به طرف اعتماد کنید به خصوص برای خانم ها سخت تر، من از کتابخانه دانشگاه اتاق مطالعه رزرو کردم ولی در مواردی به خانه شاگردم که 10 سالش بود هم میرفتم.
    + نکته مثبت اینکه درآمدتون بیشتر است!

روش دیگر از طریق سایت معروف indeed آگهی استخدام مدرس زبان رو چک کنید، من برای یه موسسه که تو پاریس هست کار میکنم. این موسسه تو شهرای مختلف شاگرد معرفی میکنه از جمله شهر من که لیل هست. => ساعتی 14 تا 15 یورو
    - در آمد کمتر و پرداخت ها دیرتر
    +اعتماد بیشتر به شاگردان و داشتن قرارداد کاری

در آخر باید بگم که من تقریبا بعد از سه ماه ورود به فرانسه زبان درس میدم و به نظرم برای کار دانشجویی فوق العاده است.

سوالی داشیتد بفرمایید

سلام
    مدرک آیلتس لازم هست و اگر جواب مثبت هست ، ایلتس چند؟ میشه بیشتر توضیح بدید

متسکرم ازتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    با خوندن تجربیات دوستان در این تاپیک من هم می خوام بعضی تجربیاتم رو با شما در میون بگذارم...
    من 30 سالگی اومدم فرانسه... اینجا از لیسانس شروع کردم، سال اول مستر رو هم خوندم و تو همه این سالها جزء 3 تا شاگرد اول بودم... بعد کنکور دادم و به مدرسه عالی مهندسی Arts et Métiers رفتم و مدرک مهندسیم رو تا یک ماه دیگه می گیرم(اینجا دیگه شاگرد اول نیستم )... این خلاصه تجربه 5 ساله زندگی دانشجویی من در شهر های Lille،Paris و Cannes اه:

من پیش از اومدن به فرانسه، فرانسه و آلمانی رو نسبتاً خوب خوندم... (فرانسه DELF B2، آلمانی ZD خیلی خوب و اواسط سطح B2 بودم که ویزای فرانسه ام اومد) انگلیسیم خیلی خوب بود...
    اولویت هام هم تحصیل با هزینه کم (یعنی کشور های آنگلوساکسون کلاً به کنار)، کیفیت تحصیل بالا (رنک دانشگاهها رو خیلی بهش دقت نکنین... بیشتر تبلیغاته تا واقعیت) و آینده بهتر بود (پس کشورهای بزرگتر مثل آلمان و فرانسه که ثبات اقتصادی خوبی هم دارند (نسبت به اسپانیا و ایتالیا و کشور های کوچکتر در اولویت بودند))... برای کار قصد برگشتن نداشتم و ندارم... نکته دیگر هم که برام مهم بود نزدیکی به ایرانه...هر جای اروپا هر زمان که اراده کنین ماکزیمم 24 ساعت بعد ایران هستین...

یه سری نکات پیش از اومدن رو می خواستم برای دوستانی که می خوان اقدام کنن می نویسم که امیدوارم به دردشون بخوره:

1- اصولاً مهاجرت چه برای تحصیل و چه برای کار نیاز به انگیزه قوی داره... چون مشکلاتش خیلی زیاده... اگه انگیزه تون قوی نیست منصرف بشید
    2- زبانتون (انگلیسی "و" زبان کشوری رو که می خواید بهش مهاجرت کنید) رو تا می تونید توی ایران قوی کنید... برای فرانسه و آلمانی حداقل B1 رو توصیه می کنم (حتی برای درس خوندن به زبان انگلیسی) ولی توصیه موکدم B2 ست. توی فرانسه اگه می خواید شاگرد خوبی باشید فرصت چندانی برای یاد گرفتن زبان ندارید.
    3- زندگی دانشجویی یعنی زندگی با حداقل ها... اگه ایران تو خونه بزرگ زندگی می کنین و برای تا سر کوچه رفتن هم ماشین سوار می شین و احیاناً میلیاردر نیستین، اصولن دور زندگی دانشجویی رو خط بکشید... زندگی دانشجویی برای آدم مجرد یعنی زندگی تو یه اتاق 9 متری... استفاده از وسایل نقلیه عمومی... آشپزخونه و چه بسا حمام و دستشویی و تقریباً حتماً ماشین رختشویی مشترک... یعنی حساب خرجت رو تا آخر ماه یا آخر ترم یا آخر سال داشته باشی... یعنی پیش بینی بکنی ممکنه پولی که منتظرش بودی با تاخیر برسه... یعنی اگه لازم شد آخر هفته ها تعطیلی نداشته باشی و کار کنی که دخل و خرجت با هم بخونه... در عین حال درست رو هم خوب بخونی... در مقابل، مزد همه این سختی ها استقلاله و یه شخصیت قوی که در ادامه زندگی به دادتون می رسه
    4- پیش از اومدن بزرگ شده باشید: منظورم اینه که بدونید مسوول بد و خوب هر کاری که می کنید خودتون هستید... مسوولیت کارهاتون و انتخابهاتون رو به عهده بگیرین... سعی کنید خودتون مشکلاتتون رو حل کنید... اگه امکان گرفتن مشاوره (از باز کردن حساب بانکی تا ثبت نام و پیدا کردن خونه و غیره) بود حتماً استفاده کنین ولی آویزون کسی نباشین
    5- مودب باشید: اگه کسی بهتون لطفی می کنه یا اطلاعاتی می ده تشکر کنین، به کسی صد در صد اعتماد نکنین و پیش از عمل، همه اطلاعات رو با سورس های رسمیش مطابقت بدین... در عین حال، حتی کسی که اطلاعات غلط بهتون می ده در مقابل تصمیم شما مسوول نیست (مگه طرف وکیل شما باشه)
    6- اگه متاهل میاید همه شرایط بالا برای شما هم صدق می کنه + یه سری مسایل دیگه: همسر شما باید علاوه بر همراهی شما در این سفر انگیزه قوی خودش رو هم داشته باشه (منظورم از انگیزه "زندگی در خارجه" نیست... ) هر دو خودتونو برای سختی کشیدن و نداری و حتی مشارکت در جور کردن مخارج آماده کنین... و هر دو برای اینجا برنامه داشته باشین... از خوندن زبان تا ادامه تحصیل و حتی کار... سطح توقعتون رو خیلی پایین بیارید... اگه همسر شما هدفش اینه که "خانوم خونه اش" باشه و زندگیش به نگاه کردن سریال های صدتا یه غاز و شاپینگ و اینا بگذره، دور مهاجرت رو خط بکشید... در دوره دانشجویی خونه یه زوج خلاصه میشه تو یه سوییت یا ماکزیمم یه آپارتمان یه خوابه حدود 20 متری (معمولاً بدون تلویزیون و ماشین لباسشویی)
    7- همه جا گرفتاری های خاص خودش رو داره... دزد و کلاهبردار و زور گیر و کیف قاپ همه جا هست... ولی به طور کلی امنیت توی فرانسه و آلمان به نسبت از ایران خیلی بالاتره
    8- ممکنه همزبون و هم صحبت به راحتی پیدا نکنین... خصوصاً تو شهر های کوچیک تعداد ایرونی ها می تونه خیلی کم باشه
    9- خودتون رو برای آشنایی با آدمهای جدید و فرهنگهای جدید آماده کنین... خیلی اوقات کسانی رو می بینین که از جاهایی میان که اسمشون رو هم (جز تو جوک) نشنیدین... از سیاه پوستها و عربها نترسین، همه چشم بادومی ها عجیب و غریب نیستن... بینشون آدمهای خوب و بد همه جوره پیدا میشه... چه بسا بعضی هاشون دوستان نزدیکتون شدند.
    10- روی کار دانشجویی حساب باز نکنید... دانشجو بودن توی فرانسه کار فول تایمه:35 ساعت در هفته... لیسانس و مستر و دکترا هم نداره... با این وجود در تعطیلات تحصیلی و آخر هفته امکان کار هست... به هر حال لازمه پیش از اومدن، حدود سالی 10.000-12.000یورو داشته باشین
    11- با توجه به هزینه خیلی پایین تحصیل، شانس بورس و کمک هزینه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس زیاد نیست... برای پیدا کردن بورس به بخش مربوطه در سایت کامپوس فرانس و بعد از اون با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس بگیرید.
    12- اگه عاشق نظم و ترتیب آهنین هستید، یا منتظرید همه چیز رو بهتون بگن، ازتون بخوان و بهتون توضیح بدن بهتره بی خیال فرانسه بشید.... آلمان برای شما انتخاب بسیار بهتریه
    13- شانس گرفتن پذیرش از لیسانس به شرط دونستن زبان فرانسه خوب اصلاً پایین نیست... در حقیقت، برای بچه هایی که مهندسی می خونن به شدت توصیه می کنم با مدرک کاردانی اقدام کنن (به شرط داشتن معدل بالا، زبان انگلیسی و فرانسه خوب و ریاضی و فیزیک قوی)و با این مدرک می تونید کنکور بدید و وارد مدارس عالی مهندسی دولتی بشید بدون اینکه یک سال عقب بیافتید... در غیر این صورت هم می تونید ظرف 3 سال فوق لیسانستون رو دریافت کنید
    14- خیلی از دوستان از وضع صدور ویزای سفارت می نالند: جز در شرایط بسیار استثنایی (تشابه اسمی با لیست تروریستها و چیز هایی از این دست) سه و یا چهار فاکتور مهم می تونه احتمال گرفتن ویزاتون رو خیلی بالا ببره:
    1-زبان فرانسه متوسط (B1) به بالا
    2-پذیرش از موسسه اموزش عالی معتبر و انگیزه نامه قوی
    3-پول کافی در حساب خودتون یا اگه خانواده تون هزینه تون رو تامین می کنند والدینتون (داشتن شغل خوب والدین هم کمک می کنه)
    4-ادب و نزاکت در زمان مصاحبه حضوری

توجه بفرمایید که کسانی هستند که با کمتر از اینها ویزا گرفتند... ولی کمتر کسی رو دیدم که با داشتن همه اینها ویزا نگرفته باشه.

با این وجود دلسرد نشید... من به شخصه فکر می کنم بهترین تصمیمی که توی عمرم گرفتم مهاجرت به فرانسه بوده... فرانسه (و آلمان) کشوریه با تنوع فرهنگی بسیار بالا... با صنایع پیشرفته، با جمعیت زیاد، با نژاد پرستی به نسبت پایین (هر وقت حس کردین اروپاییا نژاد پرستند، رفتار هم وطنانمون رو با برادران و خواهران افغان و عرب و... به یاد بیارین)، زبانش دومین زبان بین المللی دنیاست... مدارک دانشگاهیش تقریباً در سراسر دنیا مورد قبوله، هزینه تحصیلش بسیار پایینتر از کشور های دیگه است (تقریباً برابر با آلمانه)... بازار کار مناسبی برای آدمهای کاربلد داره و امکان موندن و تابعیت دوگانه رو هم خواهید داشت. به بیان دیگه این که میگن فرانسه کشور مهاجر پذیری نیست، به این معناست که فقط به کسانی تابعیت می ده که به دردش بخورند.
    سلام خيلى ممنون بابت اطلاعات مفيدتون
    شما درمورد تحصيل در رشته روانشناسى در فرانسه هم اطلاعات داريد؟ بازار كار داره؟

Junior Member

درود بر شما دوست عزیز
    توضیحات کامل و دقیق.
    راستش من میخوام از طریق کالج زبان فرانسه بیام.
    ایران ارشد حسابداریمو گرفتم و دکتری هم قبول شدم ولی دیگه علاقه ای به درس ندارم.
    زبان انگلیسی هم در حد ۵هستش.
    فرانسرو بهم پیشنهاد کردن واسه زندگی و اینکه زبونشون رو یاد بگیرم و کار کنم و در نهایت اقامت.
    میخواستم نظرتونو روی این پیشنهاد بدونم البته با توضیحاتون ی کم این پیشنهادی که دادن رویایی فرض میشه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)