صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

سلام به همگی، یه چیزی در مورد فرانسه، کارمنداشون فقط توی یک کار تخصص دارن ، سوال دیگه ای بپرسین نمیتونن جواب بدن،اصلا مثل ایران نیست، سیستم بانکی هم لازم نیست بیایم فرانسه بفهمیم، دو ماه پیش من یک پرداخت داشتم ، الان رسیده دستشون با کلی پیگیری، ولی باید عرض بشه که اصطلاحاتو بلد نیستیم و قوانینو...
    خلاصه اینکه از یک نفر انتظار نداشته باشیم اچار فرانسه باشه مثل ایران.
    و دوستان درست میگن،مقایسه نکنین با ایران، بخاطره اینکه از ایرانم فرار کنین ، به خودتون زحمت ندین، بهترین جا مسلما کشورمونه!
    اینکه همه جا فقط تا ۵عصر بازه، مهمونیاشونم حوصله سر بر، ساعت کاری تموم شه کسی جوابگو نیس، تو مجبوری از صبح تا شب فقط درس بخونی، اینارو پس ذهنمون داشته باشیم،
    ضمنی که درامد ماهی ۶۰۰یورو یعنی بخورو نمیر ! من گاهی در عجبم چطوری ادما بدون فول فاند میان!

Junior Member

سلام من 17 سالمه سوم ریاضی هستم تو یکی از دبیرستانای نمونه دولتی تهران . میخوام رشته ی نرم افزار بخونم تا فوق لیسانس که برای ادامهی تحصیل بیام فرانسه مستر بخونم . چندتا سایت دیدم دانشگاه دولتی و رایگان البته به جز هزینه ی خوابگاه و بیمه میخواستم ببینم حقیقت داره . کسی هم اگه تو رشته ی نرم افزار میخونه واحد هاش با ایران یکییه؟
    مرسی از لطفتون

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdy_a نمایش پست ها
    سلام من 17 سالمه سوم ریاضی هستم تو یکی از دبیرستانای نمونه دولتی تهران . میخوام رشته ی نرم افزار بخونم تا فوق لیسانس که برای ادامهی تحصیل بیام فرانسه مستر بخونم . چندتا سایت دیدم دانشگاه دولتی و رایگان البته به جز هزینه ی خوابگاه و بیمه میخواستم ببینم حقیقت داره . کسی هم اگه تو رشته ی نرم افزار میخونه واحد هاش با ایران یکییه؟
    مرسی از لطفتون
    در خصوص بخش اول :
    مراكز اموزشي در فرانسه دو نوع هستند
    ١- دانشگاه
    ٢- اكول
    در مورد بخش اول هزينه تحصيل رايگان هست در بخش دوم شما بايد هزينه پرداخت كنيد ( لازم به ذكر هست شانس كاري براي دانشجويان اكول با توجه به ماهيت كاربردي كه دارند بيشتر هست )
    هزينه بيمه زير ٢٨ سال هست كه هزينه انچناني نداره
    در صورت اسكان در خوابگاه دولتي هم هزينه پايين هست و هم در اين حالت هم در حالت مسكن خصوصي ميتونيد از صندوق حمايت caf استفاده منيد كه بخشي از هزينه مسكن رو پرداخت ميكنه ...
    تنها يك هزينه زندگي جاري رو داريد در واقع كه توصيه ميشه از الان در فكر باشيد

Junior Member

سلام. من قصد دارم برای دکترا تو فرانسه ادامه تحصیل بدم. دکترای رشته ی من تو ایران وجود نداره. من شرایط بورس های سفارت فرانسه رو نگاه کردم و بنابر گفته ی استادام می تونم بورس بگیرم، که در این صورت ماهی 767 یورو بهم فاند میدن. البته این بورس فقط شامل 15 ماه از دوره ی تحصیلی می شه. آیا این مقدار پول برای زندگی من تو اون 15 ماه کافیه؟ برای بقیه ی دوره امکان پیدا کردن کار مناسب که بشه باهاش زندگی رو گذروند هست؟ از اون جایی که رشته ی من زیرمجموعه ی زبان و ادبیات فرانسه س از یکی از استادا شنیدم که می شه به غیر فرانسه زبان ها فرانسه درس بدیم.و در مورد اقامت فرانسه می دونم خیلی سخت میشه گرفت مگه این که کار ثابت با بیمه پیدا کنیم. با توجه به درس های دکترا و تز همچین چیزی ممکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Marie1989 نمایش پست ها
    سلام. من قصد دارم برای دکترا تو فرانسه ادامه تحصیل بدم. دکترای رشته ی من تو ایران وجود نداره. من شرایط بورس های سفارت فرانسه رو نگاه کردم و بنابر گفته ی استادام می تونم بورس بگیرم، که در این صورت ماهی 767 یورو بهم فاند میدن. البته این بورس فقط شامل 15 ماه از دوره ی تحصیلی می شه. آیا این مقدار پول برای زندگی من تو اون 15 ماه کافیه؟ برای بقیه ی دوره امکان پیدا کردن کار مناسب که بشه باهاش زندگی رو گذروند هست؟ از اون جایی که رشته ی من زیرمجموعه ی زبان و ادبیات فرانسه س از یکی از استادا شنیدم که می شه به غیر فرانسه زبان ها فرانسه درس بدیم.و در مورد اقامت فرانسه می دونم خیلی سخت میشه گرفت مگه این که کار ثابت با بیمه پیدا کنیم. با توجه به درس های دکترا و تز همچین چیزی ممکنه؟
    عزیزم چون میدونم انتظار چقدر بده یکم برات میگم ولی باید از بزرگترا بپرسی باز...
    ماهی ۷۰۰ جوابگو است ولی بسته به شهرته.خرج هارو توی سایت دانشگاه مینویسه. برای کار هم بنظرم زیاد روش حساب باز نکن.معمولاً طوری کلاس بهت میدن که نتونی جنب بخوری، بعضی دانشگاها، کارت باید بزنی.و تحت کنترل هم هستی. این برای نانت یونسورسیتی است که میگم حتما خیلی جاها اینطور هست. یکم سخته. کار کردن کلا، بازم با استادت صحبت کن،شاید بتونی به سال پایینیا درس بدی،تی ای بشی،کار نشد نداره. موفق باشی

این فاندی که به شما خواهند داد نسبتا پایینه. با این حال اگر دانشگاه شما در ile-de-france (پاریس و حومه) هستش، کافیه یکم از پاریس دور بشید و در منطقه ۹۳ یا ۹۴ ساکن بشید، اون موقع هزینه ها به طرز چشم گیری کاهش پیدا میکنه.

در ضمن رشته شما با اینکه از نظر ماهیت خیلی با ارزشه ولی متاسفانه بازار کار برای شما طبیعتا محدودتر از رشته های فنی هستش. بعلاوه شما مانع دیگری دارید یعنی پیشی گرفتن از هم دوره ای های فرانسوی زبانتون! به هر صور ت امیدوارم به نقطه ای نرسید که مجبور شید کار غیر مرتبط با رشته انجام بدید مثل فروشندگی و .. و فرصت برای تمرکز روی رشته خودتون رو داشته باشید، چه از نظر درسی، چه کاری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام
    میخواستم خواهش کنم از کسانی که در حال حاضر فرانسه هستند در مورد بانک و حسابهای بانکی اونجا توضیح بدن، مثلا چه بانک هایی هست کدوم بهتره، چه حسابی باز کنیم، اینترنت بانک چطوره و چنین تجربیاتی.مرسی.

Junior Member

ببینید اینجا تا ofii نرفته باشین و کارت دانشجویی نداشته باشین ،حساب بانکی ندارین ، بانکا تقریبا با هم فرقی ندارن ،فقط بانکی انتخاب کنین که همه جا شعبه داره ،مثل پوستال، و اینکه علل حساب اگه خیلییی میخواین پول با خودتون بیارین یه ویزا کارت یا ،،، من دقیق نمیدونم، ولی اینجا هر کی داره کارش راه افتاده، من الان مشکلم نداشتن حساب. فقط میشه گفت بهم حسابی دادن که میتونم توش پول بزارم ولی خرید نمیکنم بکنم، و باید بگم که همینطوری خیلی از کارات عقب میفته...
    موفق باشین

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام.

من برای چند ماه قرار برای کارآموزی فرانسه باشم (خودم کانادا دانشجو هستم). دو تا مشکل دارم. یکی اینکه چند تا از بانک ها نذاشتن حساب باز کنم و گفتن چون ایرانی هستی نمی شه... بالاخره یک بانک قبول کرد ولی خیلی دیر وقت داد. شما بانکی می شناسید که سریع بهم وقت بده و به ایرانی بودن هم گیر نده؟

دوم اینکه من برای اینکه کارت اقامت بگیرم باید یک سری مدارک تحویل بدم که یکیشون کپی مهر ورود به فرانسه است. متاسفانه وقتی من وارد شینگن شدم آفیسر پاسپورتم رو مهر نزد. بوردینگ پس رو دارم ولی باز نگران اینم که به بهانه ایرانی بودن دوباره برام مشکلی ایجاد بشه... کسی تجربه مشابهی داشته؟

ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)