صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

سلام دوستان دانشجوی فرانسه این خبر فیگارو مربوط به عدم بازکردن حساب برای ایرانیا صحت داره؟؟ اگه واقعیت داره راهی داره یا نه؟ من اول سپتامبر پذیرش گرفتم دارم میام فرانسه می خوام بدونم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

در banque postale حساب باز کنید مشکلی نیست. بانکهای دیگه خصوصی اند و لزوماً قانون رو رعایت نمی کنند.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام به دوستان گرامی
    من برای مقطع پی اچ دی در دانشگاه ساوویه مون بلو تونستم پذیرش بگیرم. البته دعوتنامه م در حال آماده شدنه و ممکنه تا دو هفته دیگه پست کنن برام. این دانشگاه تو یه شهر خیلی کوچیک بنام شامبری هست که یک ساعتی با لیون فاصله داره. اگر از عزیزان کسی با این دانشگاه و شهر آشنایی داره لطفا من رو در زمینه نحوه اجاره اتاق و هزینه ها راهنمایی کنه. ضمنا متاهلم ولی احتمالا از همون ابتدا درخواست ویزای خانوادگی ندم تا بتونم اونجا شرایط رو بسنجم. آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه در روند درخواست ویزای خانواده که بعدها درخواست کنم؟ بعد از دریافت ادمیشن از لحظه درخواست ویزای انفرادی چقدر زمان میبره تا ویزا صادر بشه و اینکه برای تسریع روند ویزا پیشنهادتون چیه؟
    پیشاپیش از همه عزیزانی در این فروم لطف میکنن و راهنمایی میکنن بسیار مچکرم.Savoie Mont Blanc University

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saman65 نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی
    من برای مقطع پی اچ دی در دانشگاه ساوویه مون بلو تونستم پذیرش بگیرم. البته دعوتنامه م در حال آماده شدنه و ممکنه تا دو هفته دیگه پست کنن برام. این دانشگاه تو یه شهر خیلی کوچیک بنام شامبری هست که یک ساعتی با لیون فاصله داره. اگر از عزیزان کسی با این دانشگاه و شهر آشنایی داره لطفا من رو در زمینه نحوه اجاره اتاق و هزینه ها راهنمایی کنه. ضمنا متاهلم ولی احتمالا از همون ابتدا درخواست ویزای خانوادگی ندم تا بتونم اونجا شرایط رو بسنجم. آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه در روند درخواست ویزای خانواده که بعدها درخواست کنم؟ بعد از دریافت ادمیشن از لحظه درخواست ویزای انفرادی چقدر زمان میبره تا ویزا صادر بشه و اینکه برای تسریع روند ویزا پیشنهادتون چیه؟
    پیشاپیش از همه عزیزانی در این فروم لطف میکنن و راهنمایی میکنن بسیار مچکرم.Savoie Mont Blanc University
    سلام
    شامبری شهر کوچک و زیباییه... اگه خیلی عاشق شلوغی نیستید جای بسیار خوبیه... زمستونهاش سرد میشه و ماههای گرمش خیلی خوبه... اگه اهل اسکی و کوهنوردی هستید فوق العاده است.
    در خصوص تنها اومدن وقتی متاهلید، قبلاً توضیح دادم که چرا این کار خوب نیست. ضمن اینکه اگه بخواید بعداً همسر (و احیاناً فرزندانتون) رو بیارید پروسه ممکنه تا 18 ماه طول بکشه. با هم اقدام کنید، بعد اول شما تشریف بیارید و جا رو آماده کنید و همسرتون حتماً ظرف دو ماه بیان، کارهای OFII رو انجام بدن و ترجیحاً بمونند. اگه نه هم اقامتشون درست شده و می تونن راحت بیان و برن
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

Kavehmb2000 عزیز خیلی مچکرم از بابت پاسختون
    من روی اسم شما کلیک کردم و پست های قبلیتون رو دیدم. ندیدم در مورد ویزای خانواده توضیح داده باشید. اگر ممکنه لینک پیج رو بزارید بتونم نگاه کنم. اگر هم نیست ممنون میشم توضیح بدید چرا اگر بعدا برای ویزای همسرم و پسرم اقدام کنم انقدر زمان بر میشه پروسه ویزاشون؟
    در مورد مکان اسکان خوشبختانه استاد پروژه ام خودشون خوابگاه کروس رو برام رزرو کردن و این مشکل حل شد.
    با توجه به اینکه سفارت فقط ترجمه فرانسوی اخرین مدرک تحصیلی رو میخواد (در مورد من مدرک ارشدم) آیا نیازی به ترجمه فرانسوی مدارک دیپلم دبیرستان و لیسانس برای ثبت نام تو دانشگاه هست؟ من از قبل ترجمه رسمی انگلیسی لیسانس و ارشدم با تایید وزارت خارجه رو دارم.
    با توجه به اینکه نوع ویزای من محقق (Chercheur) هست (و نه دانشجویی) آیا روی زمان لازم برای گرفتن ویزا تاثیر داره؟ بخصوص که استاد راهنما اصرار داره تو ژانویه اونجا باشم.
    و میشه لطفا بگید 1400 یورو در ماه کفاف زندگی متاهلی رو تو شامبری میده یا نه؟
    پیشاپیش ممنونم

Moderator

رشته و دانشگاه

Kavehmb2000 عزیز خیلی مچکرم از بابت پاسختون
    من روی اسم شما کلیک کردم و پست های قبلیتون رو دیدم. ندیدم در مورد ویزای خانواده توضیح داده باشید. اگر ممکنه لینک پیج رو بزارید بتونم نگاه کنم. اگر هم نیست ممنون میشم توضیح بدید چرا اگر بعدا برای ویزای همسرم و پسرم اقدام کنم انقدر زمان بر میشه پروسه ویزاشون؟
    در مورد مکان اسکان خوشبختانه استاد پروژه ام خودشون خوابگاه کروس رو برام رزرو کردن و این مشکل حل شد.
    با توجه به اینکه سفارت فقط ترجمه فرانسوی اخرین مدرک تحصیلی رو میخواد (در مورد من مدرک ارشدم) آیا نیازی به ترجمه فرانسوی مدارک دیپلم دبیرستان و لیسانس برای ثبت نام تو دانشگاه هست؟ من از قبل ترجمه رسمی انگلیسی لیسانس و ارشدم با تایید وزارت خارجه رو دارم.
    با توجه به اینکه نوع ویزای من محقق (Chercheur) هست (و نه دانشجویی) آیا روی زمان لازم برای گرفتن ویزا تاثیر داره؟ بخصوص که استاد راهنما اصرار داره تو ژانویه اونجا باشم.
    و میشه لطفا بگید 1400 یورو در ماه کفاف زندگی متاهلی رو تو شامبری میده یا نه؟
    پیشاپیش ممنونم
    سامان عزیز (امیدوارم اسمتون رو درست فهمیده باشم)
    درسته من برای ویزای خانواده دانشجویی / علمی پست دقیق و جامعی ننوشته ام.
    ولی دو سه تا از پستهام به این اشاره داره که در دنیای امروزی، تصمیم به مهاجرت (دانشجویی یا کاری یا هر مدل دیگرش) یه تصمیمه که زوج یا حتی خانواده باید با هم بگیرن چون مشکلاتش بسیار زیاده و بار مسوولیتش نمی تونه کاملاً به دوش یک نفر باشه (اینجا رو ببینید). از طرف دیگر همونطور که کنار هم موندن در موقع سختی به استحکام بنیان خانواده کمک می کنه، تحمل درد دوری و این حقیقت که زوج در محیط یکسان زندگی نمی کنن باعث ایجاد مشکلات فراوان در رابطه زناشویی میشه. بعد از مدتی زوج اصولاً حرف و دغدغه های همدیگه رو هم نمی فهمن.
    ضمناً فرض بفرمایید که یک نفرتون اول بیاد و بعد بقیه خونواده بهش ملحق بشن. استانداردهای زندگی اروپا و ایران اصلاً با هم یکسان نیست و ممکنه همسرتون از شرایطی که شما با سختی و خون دل فراوان تهیه اش کردید خوشحال نشه و واکنش طبیعی نشون بده که به شما خیلی زور و فشار میاره
    (یه خاطره ای بگم که خالی از لطف نیست: سال 2014 مادرم برای دیدنم تشریف آورده بودن پاریس و من چون خوابگاهم کوچیک بود براشون یه آپارتمان حدود 60 متری برای یه ماه اجاره کرده بودم. مادر که وارد شدن و داشتن با مرحوم پدرم تلفنی صجبت می کردن، فرمودن "آره، کاوه هم یه آپارتمان نقلی و تر و تمیز اینجا برام اجاره کرده..." خب قیافه من اون لحظه دیدنی بود چون خودم تو یه اتاق 9 متری زندگی می کردم و 60 متر برام مثل یه قصر بود)
    در خصوص پروسه ویزای خانواده (که به regroupement familial معروفه) در شرایط عادی کار طبق نوشته متون دولتی تازه بعد از 18 ماه اقامت می تونید اقدام بفرمایید و شرایطش هم نسبتاً سخته. یعنی باید نشون بدید شرایط لازم (محل اقامت و حقوق مکفی و ...) رو دارید. البته اگه همسرتون با ویزای مستقل (دانشجویی، زبان،...) اقدام کنن هیچ نیازی به این پروسه نیست. ضمن اینکه اگه ویزاتون از نوع passeport talent باشه هم روش خیلی ساده تر و کوتاهتره.
    پیشنهاد می کنم همه مدارکتون رو ترجمه رسمی کنید ( خودتون و همسرتون). ولی شاید ریز نمرات همه مقاطع خیلی نیاز نباشه ترجمه رسمی بشه.
    در خصوص زمان صدور ویزا متاسفانه اطلاعات کافی ندارم.
    1400 یورو واقعاً برای اوستا برسون کردن نیاز به هنر زندگی داره. البته اگه بهتون خوابگاه متاهلی بدن بخش عمده مشکلتون حل میشه. البته وجود همسر و فرزندانتون باعث میشه کمک هزینه CAF بهتون افزایش پیدا کنه که بخش عمده این مشکلات رو پوشش میده. سعی کنید کمی پس انداز با خودتون داشته باشید (حدود 4000-5000 یورو)

Junior Member

کاوه عزیز
    این حس همدردی و مهربانی شما انسان دوستی شما رو میرسونه. ممنون از بابت پاسخ های کاملتون
    در رابطه با همسرم نگرانی خاصی ندارم ما هفت ساله که با هم زندگی میکنیم و همدیگه رو خوب میشناسیم. دغدغه اصلی ما پسرمون هست که امسال پیش دبستانی میره و قاعدتا سال بعد باید بره کلاس اول. و این یه مقدار فکرمون رو مشغول کرده و سرنوشت تحصیل و روحیه پسرم تو یک محیط غیر ایرانی با فرهنگ و زبانی متفاوت چی میشه.
    گفتید باید نشون بدم شرایط لازم برای محل اقامت و حقوق مکفی رو دارم تا ویزای خانواده بدن. خب این موضوع همیشه صادقه یعنی همین الان اگر درخواست ویزای همراه بدم باید این فاکتورا رو لحاظ کرده باشم از قبل درسته؟ در حالیکه خودم هنوز نرفتم اونجا که شرایط لازم رو فراهم کنم.
    نوع ویزای من passeport talent-chercheur هست. تاثیرش این نوع ویزا روی ویزای خانواده ام چی خواهد بود؟
    با این اوصاف پیشنهادتون چیه؟

Moderator

رشته و دانشگاه

کاوه عزیز
    این حس همدردی و مهربانی شما انسان دوستی شما رو میرسونه. ممنون از بابت پاسخ های کاملتون
    در رابطه با همسرم نگرانی خاصی ندارم ما هفت ساله که با هم زندگی میکنیم و همدیگه رو خوب میشناسیم. دغدغه اصلی ما پسرمون هست که امسال پیش دبستانی میره و قاعدتا سال بعد باید بره کلاس اول. و این یه مقدار فکرمون رو مشغول کرده و سرنوشت تحصیل و روحیه پسرم تو یک محیط غیر ایرانی با فرهنگ و زبانی متفاوت چی میشه.
    گفتید باید نشون بدم شرایط لازم برای محل اقامت و حقوق مکفی رو دارم تا ویزای خانواده بدن. خب این موضوع همیشه صادقه یعنی همین الان اگر درخواست ویزای همراه بدم باید این فاکتورا رو لحاظ کرده باشم از قبل درسته؟ در حالیکه خودم هنوز نرفتم اونجا که شرایط لازم رو فراهم کنم.
    نوع ویزای من passeport talent-chercheur هست. تاثیرش این نوع ویزا روی ویزای خانواده ام چی خواهد بود؟
    با این اوصاف پیشنهادتون چیه؟
    ببینید،
    مساله اصلی شما گرفتن خوابگاه متاهلی از Crous اه که اگه تنها تشریف بیارید شانس گرفتنش صفره. در خصوص فرزندتون راستش من صلاحیت راهنمایی کردن ندارم. فکر می کنم خیلی خوبه با یه روانشناس کودک خوب مشورت بفرمایید. البته اگه پسرتون کلاس زبان میره قاعدتاً مشکلات خیلی کمتر خواهد بود. در خصوص مدارک ویزای همراه حق کاملاً با شماست و شما به همه این مدارک احتیاج دارید (که البته مکاتبه با دانشگاه برای گرفتن خوابگاه بخش عمده این مشکل رو حل می کنه). طبق متن رسمی قانون، با توجه به نوع ویزاتون که passeport talent اه، خانواده شما حتی اگه بعداً بهتون بپیوندن می تونن از شرایط آسانتری برای گرفتن ویزا بهره مند بشن. ضمناً ویزای همسرتون اجازه کار هم داره. (و باور بفرمایید اگه همسرتون حدود 10 ساعت در هفته هم کار کنن، می تونه خیالتون از بابت امورات زندگی راحت باشه). در هر حال من نمی تونم در این باره اظهار نظر کنم و شما و همسرتون باید با هم تصمیم بگیرید. موفق باشید!

Junior Member

سلام به همگی
    من سپتامبر 2022 اومدم فرانسه و میخوام یه سری از تجربیات خودم رو که شاید خیلی ها ازش اطلاعی نداشته باشن بهتون بگم امیدوارم مفید باشه.
    1 - برای باز کردن حساب بانکی ، سعی کنید شعبه به شعبه امتحان کنید ، زمانی که من میخواستم حساب باز کنم تمام ایرانی ها میگفتن که امکان نداره BNP برات حساب باز کنه، اما من باز کردم و کارتم رو دو هفته بعد گرفتم بدون هیچ مشکلی. پس اگر کسی بهتون گفت نمیشه اهمیتی ندید و حتما خودتون برید بانک مستقیم بپرسید.

2 - اگر از قبل خوابگاه گرفتید و بعد که اومدید ، دیدد دوست ندارید اونجا بمونید ، میتونید عوضش کنین ، اینم یکی از مسائلی بود که همه میگفتن نمیشه (و قانونا هم نمیشه چون باید تا آخر ترم بمونید ) ولی میتونید به کروس ایمیل بزنید و شرایطتون رو توضیح بدید مثلا مشکلات پزشکی یا بهداشتی . فرانسوی ها خیلی به این موضوعات اهمیت میدن ، فورا قبول میکنن که خوابگاه رو عوض کنین.

3 - درم ورد کمک هزینه مسکن من خوندم که بعضی ها نوشتن 140 یورو هست ، ولی اینطور نیست ، به عنوان مثال من ماهی 228 یورو میگیرم که 70 درصد اجارم رو ساپورت میکنه ! این هم راه و روش خودش رو داره ولی اینطوری نیست که فقط 140 یورو باشه.

امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، سعی مکینم بازم بیشتر از تجربیات رندگی در فرانسه برای کسانی که تازه اومدن یا قراره بیان بنویسم.

Junior Member

سلام
    خیلی ممنون ازاطلاعاتی که گفتین. من دنبال موقعیت کار ویا دوره کاراموزی میگردم. شما اطلاع خاصی تواین زمینه دارین؟ که ایا به فارغ التحصیلهای خارجی امکان کاراموزی میدن؟

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)