صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

سلام دوستان

ولی به نظر من همین که شما تونستین وارد یه فضای جدید بشین . با مردم و فرهنگ های جدید آشنا بشین ، توی یه دانشگاه درس بخونین که دیگه لازم نیست برای اینکه تحصیلتون رو توی مقاطع بالاتر ادامه بدین مدارکتون ارزیابی بشه. به منابع جدید و مراکز علمی ، همینطور کنفرانس ها و نمایشگاه های علمی نزدیک تر باشین. یه زبان زنده دنیا رو بدون شرکت تو کلاسهای زبان گاها الکی ، بخوبی نه دست و پا شکسته یاد بگیرین . خیلی خوبه و باید خدا رو شکر کنین . خودتون رو بذارین جای بسیاری از افرادی که ویزا نگرفتن که بیان اونجا که تازه با مشکلات شما برخورد کنن ! واقعا ویزای خودتون رو با یه ویزای توریستی 10 - 20 روزه مقایسه کنین که تازه کلی خرج داره و تازه به خوبی نمی تونین و فرصت ندارین اونجا بچرخین. همه اینا رو که کنار هم میزارین مثل سلامتی که آدم تا ازش برخورداره قدرشو نمی دونه. واقعا جای شکر و سپاس از خدا رو داره .

موفق باشین.

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

اول از همه تشکر کنم که واقعیت هارو بدون جانب گیری بیان می کنید ، اما به نظر من ناراحت نباشید شما رفتید درس بخونید و از قابلیت های علمی اونجا استفاده کنید که قطعا زمین تا آسمون با ایران فرق داره و قسمت دوم هم فرهنگ متفاوت و منتوع اونجاست که شاید هیج پیدا نشه ..

و یه سوال هم داشتم ممکنه امریکا و کانادا هم این طوری باشن ؟ یه مقدار ترسناکه اخه !
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی سازه ..

چندتا نکته رو بگم برای کسایی که تازه اومدن فرانسه، برای اینکه از تخفیف مترو بتونین استفاده کنین باید بیمه CMU-Complementaire داشته باشین. این بیمه کاملا مجانیه و مخصوص افراد کم درآمده باید فیش بانکی ببرین که نشون بده درآمد کمتر از 600 در ماه داشتین. با این بیمه نه تنها تمام خدمات پزشکی دارو و جراحی هاتون مجانی در میاد، تخفیف حدود 70٪ در حمل و نقل عمومی و برق edf شاملتون میشه. در مورد کمک هزینه مسکن چه زود اقدام کنید چه دیر CAF هیچ وقت ماه اول رو پرداخت نمیکنه از ماه دوم قرارداد اجارتون این کمک هزینه شاملتون میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    اول از همه تشکر کنم که واقعیت هارو بدون جانب گیری بیان می کنید ، اما به نظر من ناراحت نباشید شما رفتید درس بخونید و از قابلیت های علمی اونجا استفاده کنید که قطعا زمین تا آسمون با ایران فرق داره و قسمت دوم هم فرهنگ متفاوت و منتوع اونجاست که شاید هیج پیدا نشه ..

و یه سوال هم داشتم ممکنه امریکا و کانادا هم این طوری باشن ؟ یه مقدار ترسناکه اخه !
    اسمون همه جا همین رنگیه من که خودم الان فرانسه هستم میخوام از اینجا برم کانادا یا امریکا ، دوستانی که ایران هستند فکر کردن الان اینجا چه خبره ، دانشگاهاش الان دارن توش فیل هوا میکنند و چه سطح بالایی داره تحصیل اینجا ، والا من و بچه های دیگه که اینجا هستند که چیز خاصی تا الان ندیدیم ، والا ایران بیشتر درس میدادن استادا ، اینجا من هر کلاسی میرم تشکیل نمیشه ، استاد میاد بچه ها نمیان کلاس کنسل میشه ، سر کلاس که انگار دبستان همه دارن حرف میزنن سر کلاس با گوشی بازی میکنن و هیچ کلاسی هم نمیان ،استادا هم که مثل ایران خودمون دیر میان زود میرن حالا شاید رشته من اینجوریه !!!! ولی چیزی که من الان دیدم خیلی فرق داره با اون چیزی که تو ذهنم بود !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    چندتا نکته رو بگم برای کسایی که تازه اومدن فرانسه، برای اینکه از تخفیف مترو بتونین استفاده کنین باید بیمه CMU-Complementaire داشته باشین. این بیمه کاملا مجانیه و مخصوص افراد کم درآمده باید فیش بانکی ببرین که نشون بده درآمد کمتر از 600 در ماه داشتین. با این بیمه نه تنها تمام خدمات پزشکی دارو و جراحی هاتون مجانی در میاد، تخفیف حدود 70٪ در حمل و نقل عمومی و برق edf شاملتون میشه. در مورد کمک هزینه مسکن چه زود اقدام کنید چه دیر CAF هیچ وقت ماه اول رو پرداخت نمیکنه از ماه دوم قرارداد اجارتون این کمک هزینه شاملتون میشه.
    بله من هم در همین تاپیک یا جای دیگه اشاره کردم که برای بیمه اقدام کردیم. ولی بررسی مدارک 2 تا 3 ماه طول میکشه. ما بعد از یک ماه تونستیم حساب بانکی باز کنیم( به خاطر کارشکنی یکی از بانک ها و طول کشیدن پروسه بانکی فرانسه!!) و الان 2 ماه هست که منتظر جواب بیمه هستیم! بنابراین مجبور شدیم 3 ماه رو بلیط 56 یورویی بخریم.
    در مورد کف هم که طبق قانون جدید پرداخت کمک هزینه عطف به ماسبق نمیشه. تازه امشب وقت کردم بعد از 2ساعت فرمش رو پر کنم. فقط خوندن صفحات تکمیل فرم حتی اگر فرانسوی زبان باشی نیم ساعت طول میکشه اونوقت زمان پرکردن فرم 20 دقیقه هست!!
    یک نکته جالب در مورد بیمه بگم که یکی از دوستان بعد از 1ماه مدارک بیمه اش برگشت داده شد به این دلیل که ترجمه شناسنامه اش برای کاشیگر بود و خب میدونید ایشون فقط ترجمه میکنن و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و .. رو ندارند! اونوقت مترجم معتمد سفارت کاشیگر هست!! هنوز دلم میسوزه که به خاطر این مورد و اینکه تاریخ ترجمه ها باید برای 3 ماه قبل باشه، 2 بار پول ترجمه دادم و کلی ترجمه های الکی که سفارت اصلا ازمون نخواست!!

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    اسمون همه جا همین رنگیه من که خودم الان فرانسه هستم میخوام از اینجا برم کانادا یا امریکا ، دوستانی که ایران هستند فکر کردن الان اینجا چه خبره ، دانشگاهاش الان دارن توش فیل هوا میکنند و چه سطح بالایی داره تحصیل اینجا ، والا من و بچه های دیگه که اینجا هستند که چیز خاصی تا الان ندیدیم ، والا ایران بیشتر درس میدادن استادا ، اینجا من هر کلاسی میرم تشکیل نمیشه ، استاد میاد بچه ها نمیان کلاس کنسل میشه ، سر کلاس که انگار دبستان همه دارن حرف میزنن سر کلاس با گوشی بازی میکنن و هیچ کلاسی هم نمیان ،استادا هم که مثل ایران خودمون دیر میان زود میرن حالا شاید رشته من اینجوریه !!!! ولی چیزی که من الان دیدم خیلی فرق داره با اون چیزی که تو ذهنم بود !!!!!
    موافقم که آسمون همه جا یه رنگه. همه جا سختی و خوبی داره!
    ما هم در فکر کانادا هستیم. باید هشدار بدم که تعدادی از دانشگاه های کانادا برای پذیرش تا چند روز دیگه بیشتر فرصت ندارند.! حالا فکر کنید با این حجم درس ها و پروژه ها!! باید برای کانادا هم وقت گذاشت.
    اگر کانادا هم اینجور باشه خب مسلما بدون فکر دوباره برمیگردم ایران! شکی ندارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط newid نمایش پست ها
    سلام دوستان

ولی به نظر من همین که شما تونستین وارد یه فضای جدید بشین . با مردم و فرهنگ های جدید آشنا بشین ، توی یه دانشگاه درس بخونین که دیگه لازم نیست برای اینکه تحصیلتون رو توی مقاطع بالاتر ادامه بدین مدارکتون ارزیابی بشه. به منابع جدید و مراکز علمی ، همینطور کنفرانس ها و نمایشگاه های علمی نزدیک تر باشین. یه زبان زنده دنیا رو بدون شرکت تو کلاسهای زبان گاها الکی ، بخوبی نه دست و پا شکسته یاد بگیرین . خیلی خوبه و باید خدا رو شکر کنین . خودتون رو بذارین جای بسیاری از افرادی که ویزا نگرفتن که بیان اونجا که تازه با مشکلات شما برخورد کنن ! واقعا ویزای خودتون رو با یه ویزای توریستی 10 - 20 روزه مقایسه کنین که تازه کلی خرج داره و تازه به خوبی نمی تونین و فرصت ندارین اونجا بچرخین. همه اینا رو که کنار هم میزارین مثل سلامتی که آدم تا ازش برخورداره قدرشو نمی دونه. واقعا جای شکر و سپاس از خدا رو داره .

موفق باشین.
    همه تجربه ها خوب هستند. اما واقعیتش چندروزی هست که خیلی نا امید شدم.
    از این جهت که احساس میکنم استادهای اینجا هم به شدت نمره گرا هستند!
    به عنوان مثال همسر من خیلی باهوش هست. زبان فرانسه اش خیلی خوب نیست اما با وجود اینکه فرانسه نمیفهمه اما در تمام کلاس های عملی اولین نفری هست که تمرین ها رو انجام میده. جوری که بعد از 3 ماه همه استادها به اسم میشناسنش. حتی چند بار استادها به شوخی بهش گفتند که خب برو خونه دیگه تو تمرین های جلسه بعد هم انجام دادی! و تمام بچه ها تمرین های ما رو میگیرن یا از مامیخوان براشون توضیح بدیم!
    اما باز همین استادها حرف از امتحان که میشه ماها که خارجی هستیم رو تهدید میکنن که باید به زبان فرانسه جواب بدید ، فرانسه تون رو قوی کنید خیلی مهمه اگه بد باشه نمره نمیگیرید و ....
    امروز هم جلسه ای برای کاریابی بود که تعدادی از شرکت های فرانسوی آمده بودند که رزومه دانشجوها رو بررسی کنند برای جذب نیروی کار آموزی و کار... اما همشون بلا استثنا گفتند که باید زبان فرانسه تون خیلی خوب باشه. زبان انگلیسی به درد ما نمیخوره!!
    خب این خیلی ناامیدکننده هست که ببینی کسی قابلیت های عملی داره خیلی بیشتر از فرانسوی زبان ها!! اما نتونه نمره بگیره یا کار پیدا کنه!

یه نکته مثبت دیگه راجع به فرانسوی ها، اینکه به شدت علاقه دارند به مطالعه!
    خب من فکر میکنم که براشون فرهنگ سازی شده این مسئله و برای این فرهنگ سازی ، هزینه هم شده!
    چون خیلی از روزنامه ها به صورت مجانی دم ایستگاه های مترو و ترام وی ، به مردم داده میشه! خب خیلی ها هم میگیرن و تا برسن به مقصد مطالعه میکنند!
    البته کتاب هم خیلی میخونن! در همون حالتی که همه تو مترو تو حلق همدیگه هستند!! کتاب رو باز کردندو دارند میخونن!! البته بعضی مواقع با بی توجهی این کار رو انجام میدن. مثلا بارها دیدم که تو شلوغی روزنامه هاشون رو اونقدر باز کردند که رفته تو صورت کسی یا جای دونفر رو گرفته!! ( کلا در مورد جا دادن به دیگران خیلی بی ملاحظه هستند به جز درمورد سالمندان)
    البته فکر میکنم که به احتمال زیاد عضویت در کتابخانه هم مجانی باشه براشون! البته مطمئن نیستم!
    به طور کلی مردم در جامعه 2 کار انجام میدن ! 1. یا دارن چیزی میخونن 2. یا چیزی گوش میکنن!
    کمتر میبینید دونفر با هم صحبت کنن!!

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    بله من هم در همین تاپیک یا جای دیگه اشاره کردم که برای بیمه اقدام کردیم. ولی بررسی مدارک 2 تا 3 ماه طول میکشه. ما بعد از یک ماه تونستیم حساب بانکی باز کنیم( به خاطر کارشکنی یکی از بانک ها و طول کشیدن پروسه بانکی فرانسه!!) و الان 2 ماه هست که منتظر جواب بیمه هستیم! بنابراین مجبور شدیم 3 ماه رو بلیط 56 یورویی بخریم.
    در مورد کف هم که طبق قانون جدید پرداخت کمک هزینه عطف به ماسبق نمیشه. تازه امشب وقت کردم بعد از 2ساعت فرمش رو پر کنم. فقط خوندن صفحات تکمیل فرم حتی اگر فرانسوی زبان باشی نیم ساعت طول میکشه اونوقت زمان پرکردن فرم 20 دقیقه هست!!
    یک نکته جالب در مورد بیمه بگم که یکی از دوستان بعد از 1ماه مدارک بیمه اش برگشت داده شد به این دلیل که ترجمه شناسنامه اش برای کاشیگر بود و خب میدونید ایشون فقط ترجمه میکنن و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و .. رو ندارند! اونوقت مترجم معتمد سفارت کاشیگر هست!! هنوز دلم میسوزه که به خاطر این مورد و اینکه تاریخ ترجمه ها باید برای 3 ماه قبل باشه، 2 بار پول ترجمه دادم و کلی ترجمه های الکی که سفارت اصلا ازمون نخواست!!
    ترجمه شناسنامتون حتما باید مهر تائید سفارت داشته باشه وگرنه مدارکتون رو بر میگردونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط newid نمایش پست ها
    من چه خوش خیال بودم که می خواستم به شما که رشته کامپیوتر هستین پیشنهاد بدم اگه وقت کردین و درسها اجازه داد تو کلاسهای مایکروسافت و سیسکو هم شرکت کنین.
    متاسفانه تعداد و حجم درس ها خیلی زیاد هست.و اصلا نمیشه به صورت تخصصی کار کرد!! انگار اینها معنی مستر رو نمیدونن!!
    موقع انتخاب رشته و دانشگاه، دیده بودم که 5 درس هست و خب معقول بود! ولی وقتی اومدیم اینجا متوجه شدیم که هر کدوم از اونها 5 گروه درسی بودند و هر گروه شامل 2 تا 3 تا درس میشه!
    و هر درس کلی تمرین و پروژه سنگین داره! و علاوه بر اینها درس ها امتحان هم دارند!
    فعلا هیچ کسی حتی خود فرانسوی ها نتونستن خیلی از پروژه ها رو تموم کنن و درس ها رو بخونن! همه دارن تو سر خودشون میزنن!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)