صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    اسمون همه جا همین رنگیه من که خودم الان فرانسه هستم میخوام از اینجا برم کانادا یا امریکا ، دوستانی که ایران هستند فکر کردن الان اینجا چه خبره ، دانشگاهاش الان دارن توش فیل هوا میکنند و چه سطح بالایی داره تحصیل اینجا ، والا من و بچه های دیگه که اینجا هستند که چیز خاصی تا الان ندیدیم ، والا ایران بیشتر درس میدادن استادا ، اینجا من هر کلاسی میرم تشکیل نمیشه ، استاد میاد بچه ها نمیان کلاس کنسل میشه ، سر کلاس که انگار دبستان همه دارن حرف میزنن سر کلاس با گوشی بازی میکنن و هیچ کلاسی هم نمیان ،استادا هم که مثل ایران خودمون دیر میان زود میرن حالا شاید رشته من اینجوریه !!!! ولی چیزی که من الان دیدم خیلی فرق داره با اون چیزی که تو ذهنم بود !!!!!
    دوست عزیز جسارت نشه میتونم اسم دانشگاه و مقطع و رشته شما رو بدونم شاید دانشگاه رنک پایین هستید که دانشجو ها این طورین ..
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی سازه ..

رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    متاسفانه تعداد و حجم درس ها خیلی زیاد هست.و اصلا نمیشه به صورت تخصصی کار کرد!! انگار اینها معنی مستر رو نمیدونن!!
    موقع انتخاب رشته و دانشگاه، دیده بودم که 5 درس هست و خب معقول بود! ولی وقتی اومدیم اینجا متوجه شدیم که هر کدوم از اونها 5 گروه درسی بودند و هر گروه شامل 2 تا 3 تا درس میشه!
    و هر درس کلی تمرین و پروژه سنگین داره! و علاوه بر اینها درس ها امتحان هم دارند!
    فعلا هیچ کسی حتی خود فرانسوی ها نتونستن خیلی از پروژه ها رو تموم کنن و درس ها رو بخونن! همه دارن تو سر خودشون میزنن!!
    فکر نمی کنید اینکه گفتید دانشگاه های فرانسه معنی مستر رو نمیدونند ، غیر منطقی هست ؟!
    10- 12 تا کورس که زیاد نیست همین الان ما هوش میخونیم داریم 10 تا کورس پاس می کنیم در طول 3 ترم، هر درس هم حداقل دو پروژه معمولی و گزارش بین ترم و یک پروژه پایان ترم سنگین داره علاوه بر امتحان های میان ترم و پایان ترم .
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی سازه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    دوست عزیز جسارت نشه میتونم اسم دانشگاه و مقطع و رشته شما رو بدونم شاید دانشگاه رنک پایین هستید که دانشجو ها این طورین ..
    Universite de Lorriane هست که رنکش تو دنیا 500 و در رشته مهندسی 300 هست و توی فرانسه 7ام هستش میتونید تو لینک معتبر پایین نگاه کنی
    من رشتم مهندسی صنایع هستش مقطع مستر 1
    http://www.topuniversities.com/node/...-rankings/2013
    متاسفانه تعداد و حجم درس ها خیلی زیاد هست.و اصلا نمیشه به صورت تخصصی کار کرد!! انگار اینها معنی مستر رو نمیدونن!!
    موقع انتخاب رشته و دانشگاه، دیده بودم که 5 درس هست و خب معقول بود! ولی وقتی اومدیم اینجا متوجه شدیم که هر کدوم از اونها 5 گروه درسی بودند و هر گروه شامل 2 تا 3 تا درس میشه!
    و هر درس کلی تمرین و پروژه سنگین داره! و علاوه بر اینها درس ها امتحان هم دارند!
    فعلا هیچ کسی حتی خود فرانسوی ها نتونستن خیلی از پروژه ها رو تموم کنن و درس ها رو بخونن! همه دارن تو سر خودشون میزنن!!
    بله متاسفانه مثل دبستان هرروز باید بریم دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    فکر نمی کنید اینکه گفتید دانشگاه های فرانسه معنی مستر رو نمیدونند ، غیر منطقی هست ؟!
    10- 12 تا کورس که زیاد نیست همین الان ما هوش میخونیم داریم 10 تا کورس پاس می کنیم در طول 3 ترم، هر درس هم حداقل دو پروژه معمولی و گزارش بین ترم و یک پروژه پایان ترم سنگین داره علاوه بر امتحان های میان ترم و پایان ترم .
    کجا درس میخونید؟
    به نسبت چیزی که دوستانم در کشورهای دیگه مستر خوندن ،10-12 تا کورس برای یک ترم مستر خیلییییی زیاده. و عموما درس هایی که خیلی پراکنده هستن! البته به این دلیل که مستر1 در فرانسه در واقع سال آخر لیسانس هست. هرچند که مستر2 هم همین تعداد درس ها رو خواهد داشت!
    و شنیده بودم که تو مستر پروژه و درس های عملی خیلی مهم تر هست و ....
    به هرحال باید دید پایان ترم چه اتفاقی میفته. و روش نمره دادن ها بر مبنای چی هست

[QUOT
    بله متاسفانه مثل دبستان هرروز باید بریم دانشگاه[/QUOTE]

تعداد وساعت کلاس ها هم واقعا جای بحث زیادی داره!!
    این رو دیگه ندیده بودم که برای مستر هر روز کلاس بذارن. و از این جالب تر اینکه برنامه کلاس های ما ثابت نیست!! یعنی این جور نیست که هر هفته 2 شنبه ها ساعت 10-12 نرم افزار داشته باشیم. برنامه ها هر روز تغییر میکنه!! باید هر روز قبل از رفتن به دانشگاه برنامه رو چک کنیم!! واقعا دیوانه کننده هست. برای من که از بی برنامگی و بی نظمی ایران فرار کردم انگار شکنجه هست!!
    نمیدونم براساس چه فاکتوری فرانسه کشور پیشرفته ای هست وقتی هیچ برنامه زمان بندی وجود نداره!! این از دانشگاه ها !! که یه دفعه صبح بیدار میشید و میبینید کلاس تون کنسل شده و یا قرار قبلی که داشتید رو باید بهم بزنید چون همین الان متوجه شدید براتون کلاس گذاشتن!!
    از طرفی ساعت کاری بانک هاشون هم جالب هست. هر بانکی و هر شعبه ای ساعت کاری مخصوص به خودش رو داره!! و حتما باید قبل از رفتن به یک شعبه خاص چک کنید که باز باشه. البته باز تضمینی وجود نداره که کارتون انجام بشه چون ممکنه اون موقع کارمند بانک حوصله نداشته باشه کارتون رو انجام بده. بماند که کارمندهای بانک شون در حد دوران راهنمایی ما هم انگلیسی بلد نیستن و یا نمیخوان صحبت کنن!
    و یا اون کاری که شما میخواهید انجام بدید ممکنه در اون شعبه انجام نشه!
    مثل اینکه من میخواستم پول به حسابم بریزم و به شعبه اصلی خودم رفتم و گفتن که باید پول تون رو از طریق دستگاه به حساب تون بریزید و این دستگاه رو بعضی شعبه ها دارند! و نمیدنست کدوم شعبه ها!! ما هم دونه دونه شعبه هایی که اطراف خونه بود و فکر میکردیم مرکزیت بیشتری دارند رو رفتیم تا بالاخره تونستیم پول به حساب بریزیم!
    البته این ساعت کاری مختص بانک ها نیست. تقریبا تمام ادارات و سازمان ها و مغازه ها و ... هر کدوم ساعت کاری و استراحت و نهار مخصوص به خودشون رو دارند.
    باز تو ایران تکلیف مون معلوم بود که 12 تا1 ساعت نماز و نهار هست!!
    حالا شما تصور کنید اگه یکی از این بی نظمی ها در ایران بود، همین جناب فرانسه چندتا مقاله علیه ایران می نوشت!!

در مورد ساعت حرکت اتوبوس و مترو ... که حتما شنیدید آنسوی آب ها شهری ست که اتوبوس سر 10 دقیقه میاد و 10 دقیقه نمیشه 10 دقیقه و 3 ثانیه!!
    نمیدونم واقعا شهری که دوستان میرفتندو تعریف میکردند با شهر ما فرق میکنه، طرز فکر اونها فرق میکنه، اونا خیلی جوگیر بودند، ما خیلی پرتوقعیم!! نمیدونم واقعا!
    اما لیون شهر کوچیکی نیست!! اما در تمام یک ماه گذشته ، در این سرمای استخوان سوز اتوبوس ما دیر میاد و 90 مواقع مجبور شدیم پیاده به خونه بیایم!! برای اتوبوسی که باید هر 9 تا 10 دقیقه یکبار بیاد، هفته های اول بارها بیشتر از نیم ساعت منتظر میموندیم و نمیومد.و دیگه وقتی بعد از 2 دقیقه نمیاد ترجیح میدیم پیاده بریم تا اقلا با راه رفتن سرما قابل تحمل تر بشه!

تعداد وساعت کلاس ها هم واقعا جای بحث زیادی داره!!
    این رو دیگه ندیده بودم که برای مستر هر روز کلاس بذارن. و از این جالب تر اینکه برنامه کلاس های ما ثابت نیست!! یعنی این جور نیست که هر هفته 2 شنبه ها ساعت 10-12 نرم افزار داشته باشیم. برنامه ها هر روز تغییر میکنه!! باید هر روز قبل از رفتن به دانشگاه برنامه رو چک کنیم!! واقعا دیوانه کننده هست. برای من که از بی برنامگی و بی نظمی ایران فرار کردم انگار شکنجه هست!!
    نمیدونم براساس چه فاکتوری فرانسه کشور پیشرفته ای هست وقتی هیچ برنامه زمان بندی وجود نداره!! این از دانشگاه ها !! که یه دفعه صبح بیدار میشید و میبینید کلاس تون کنسل شده و یا قرار قبلی که داشتید رو باید بهم بزنید چون همین الان متوجه شدید براتون کلاس گذاشتن!!
    از طرفی ساعت کاری بانک هاشون هم جالب هست. هر بانکی و هر شعبه ای ساعت کاری مخصوص به خودش رو داره!! و حتما باید قبل از رفتن به یک شعبه خاص چک کنید که باز باشه. البته باز تضمینی وجود نداره که کارتون انجام بشه چون ممکنه اون موقع کارمند بانک حوصله نداشته باشه کارتون رو انجام بده. بماند که کارمندهای بانک شون در حد دوران راهنمایی ما هم انگلیسی بلد نیستن و یا نمیخوان صحبت کنن!
    و یا اون کاری که شما میخواهید انجام بدید ممکنه در اون شعبه انجام نشه!
    مثل اینکه من میخواستم پول به حسابم بریزم و به شعبه اصلی خودم رفتم و گفتن که باید پول تون رو از طریق دستگاه به حساب تون بریزید و این دستگاه رو بعضی شعبه ها دارند! و نمیدنست کدوم شعبه ها!! ما هم دونه دونه شعبه هایی که اطراف خونه بود و فکر میکردیم مرکزیت بیشتری دارند رو رفتیم تا بالاخره تونستیم پول به حساب بریزیم!
    البته این ساعت کاری مختص بانک ها نیست. تقریبا تمام ادارات و سازمان ها و مغازه ها و ... هر کدوم ساعت کاری و استراحت و نهار مخصوص به خودشون رو دارند.
    باز تو ایران تکلیف مون معلوم بود که 12 تا1 ساعت نماز و نهار هست!!
    حالا شما تصور کنید اگه یکی از این بی نظمی ها در ایران بود، همین جناب فرانسه چندتا مقاله علیه ایران می نوشت!!
    برنامه ما هم دقیقا مثل شماست هر دفعه یه چیزی داریم حالا عکسش رو وقت کردم میزارم
    اخ گفتی این ساعت کاریشون واقعا اعصاب خورد کنه من یه بار خواستم برم بانکم دیدم کلا دوشنبه تعطیله و اکثر جاها دوشنبه صبحها کلا نیستند ساعت کاریشون خیلی باحاله صبح ها از 9-12 یا 11 بعد از ظهر از 13:30-18 شهر ما هم که کلا 7 تمام مغازه ها میبندند و سوپر مارکتهای بزرگ فقط تا 8 شب باز هستند ولی چون شهر کوچک هست و ترافیکی وجود نداره ساعت حرکت اتوبوس ها منظم هستش

رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    کجا درس میخونید؟
    به نسبت چیزی که دوستانم در کشورهای دیگه مستر خوندن ،10-12 تا کورس برای یک ترم مستر خیلییییی زیاده. و عموما درس هایی که خیلی پراکنده هستن! البته به این دلیل که مستر1 در فرانسه در واقع سال آخر لیسانس هست. هرچند که مستر2 هم همین تعداد درس ها رو خواهد داشت!
    و شنیده بودم که تو مستر پروژه و درس های عملی خیلی مهم تر هست و ....
    به هرحال باید دید پایان ترم چه اتفاقی میفته. و روش نمره دادن ها بر مبنای چی هست
    عذر میخوام من فکر کردم در طول کل ارشد 10 درس پاس می کنید ! من دانشگاه دولتی شهرستان هستم ولی چیزی که گفتم برنامه هوش تقریبی اکثر دانشگاه های تهران هست.

من خیلی دوست دارم بچه های امریکای شمالی بیان نظر بدن ببینیم اونجا ها چه خبره ! به نظر من توقعات شما نسبت به شرایط موجود منطقی هست و زیاده خواهی نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    ما هم که کلا 7 تمام مغازه ها میبندند و سوپر مارکتهای بزرگ فقط تا 8 شب باز هستند ولی چون شهر کوچک هست و ترافیکی وجود نداره ساعت حرکت اتوبوس ها منظم هستش
    در کل فرانسه مغازه ها تا ساعت 7 و مراکز خرید تا ساعت 8 باز هستند. فرقی بین شهرهای کوچک و بزرگ نیست!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

خوب به هر حال شما قدر آمريكا و بريتانيا كه پول نمي دي درسته؟؟؟خوب به هر حال پول بيشتره و اينها ديگه !حاجي راضي باش ما هم داريم فرانسه مي خونيم بيايم پيش شما تا 2 سال ديگه !!!همون يه مسترو بگيريم و بريم يه ور ديگه !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)