صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

مسعود جان منم سیستم بانکی اینجا رو زیاد قبول ندارم ، شما برعکس ایران اگه یه موقع لنگ باشی بخوای برات کسی پول بفرسته خیلی سریع این کار رو میکنی ولی اینجا یه موقع جایی گیر بیافتی بدبخت میشی البته فکر اینجاش هم کردن و میشه بستگی به بانک و اعتبار تا یک مبلغ خاصی زیر حساب برداشت کنی ولی خوب باز ایران شبکه شتابش یه نعمت هستش ، ولی قبول دارم میتونی هرکاری رو انلاین بکنی دلیلی نیست بری بانک ، بازم میگم شما اکول بودی و توی یه جو درس خونی بودی ولی اینجا یه بار بیای کلاس هاش رو ببینی انگار مهدکودک هستش امروز من امتحان زبان انگلیسی داشتم توی سالن امتحان فقط 20 دقیقه وقت امتحانمون گرفته شد تا این دانشجو ها ساکت بشن و برگه ها پخش بشه

در مورد فرهنگ هم باید بگم شما داری خیلی خوشبینانه نگاه میکنی ، نه کسی میدونه ایران چیه نه میدونه کجاست نه میدونه چی بودن و نه میدونه چی هستند، حق هم دارند حالا درست کسایی که سنشون بیشتر هست ایران رو میشناسند ولی هیچ کسی رو ندیدم ایران رو بشناسه تو این 30-40 نفری که باهاشون حرف زدم فقط بعضی ها در مورد پرزیدنت قبلیمون میپرسن که اینجا درموردش حرف نمیشه زد !!!

1.اینکه در ایران رمز کارت رو با صدای بلند میگن که واقعا خنده داره و متاسفانه فرهنگش برای مردم جا نیفتاده. و کاملا قبول دارم.
    2.اما در مورد تغییر رمز و سایر کارهای بانکی، همه بانک ها مثل هم نیستند. و هر بانکی رویه و قانون خاص خودش رو داره. اما بانک LCL که عموما دانشجوها به خاطر کم هزینه تر بودنش حساب دارند، نه در شعبه و نه توسط دستگاه نمیتونید رمزتون رو عوض کنید. ( حداقل از دو شعبه و از مسئول اصلی شعبه خودمون که پرسیدم اینجوری گفتند)
    همچنین راجع به جابه جایی پول در همین بانک خاص، مسئول شعبه وقتی تعجب ما رو دید ، گفت:"اینجا فرانسه هست! عجله ای نداریم که ! 2-3 روزه پول جابه جا میشه!"
    به هر حال این تجربه من بوده. شاید بانک های دیگه ای باشند که در برابر گرفتن حق الزحمه بیشتر خدمات آنلاین سریع تری داشته باشند!
    چون باید توضیح بدم که تا جایی که من متوجه شدم برعکس بانک های ایران که شما هرماه سود مانده پول دریافت میکنید، در فرانسه چیزی به نام سود وجود ندارد و اتفاقا برعکس ماهیانه از حساب شما مبلغی بابت نگهداری پولتون کسر میشه! که این مبلغ برای بانک LCL خیلی کم هست از این جهت معمولا دانشجوها در این بانک حساب باز میکنند( و حتما بنابر قاعده هرچقدر پول بدی آش میخوری، خدمات بانکیش هم کمتر خواهد بود)
    3. اصلا با این نظرتون موافق نیستم که نیاز به مراجعه حضوری به بانک و سایر ادارات نیست. نمیدونم شما چند سال در فرانسه هستید و از ایران دور بودید. شاید هم اشاره کرده باشید و من فراموش کرده باشم.
    فرانسه تو کل دنیا به کاغذبازی معروف هست! و حتی خود فرانسوی ها به این مسئله اذعان میکنن. از اونجایی که در حوزه نرم افزار کار کردم و با خیلی از نرم افزارهای ادارات دولتی ایران در ارتباط بودم باید با قاطعیت بگم که از لحاظ دولت الکترونیک ، ایران واقعا خیلی پیشرفت کرده و از خیلی از کشورهای دنیا حتی اروپایی ها جلوتر هست.
    موقع حساب بازکردن ما نزدیک به 50 تا کپی و اصل مدارک و ... با خودمون بردیم و دوبرابر اون رو کاغذ برامون پرینت گرفت و داد و امضا کردیم و ... و هر هفته کلی نامه از جاهای مختلف میاد! برای هرکاری باید کلی کاغذ و مدرک و ... برد. و حتی خود مسئول بانک مون ( که به نظر میرسید جاهای دیگه دنیا هم کار کرده، وقتی تعجب ما رو دید گفت تعجب نکنید اینجا فرانسه هست! و کاغدبازی مرسوم هست شما هم عادت میکنید!)
    4. در مورد نامه نگاری ها و درخواست ها و... امروز بهم ثابت شد که تسلط به زبان خیلی هم نمیتونه کمک کنه و کمی امیدوار شدم! چون امروز با یکی از استادهای فرانسوی داشتیم یه فرم فرانسوی رو پر میکردیم .راهنمای فرم رو داشتیم میخوندیم. تو راهنمای 3 صفحه ای بیشتر از 10 بار استاد فرانسوی گفت:" چقدر پیچیده و نامفهومه!! " آخر سر هم به مسئولش ایمیل زد و از اون کمک خواست که بالاخره این فرم رو چی کار باید بکنه و....
    چندروز قبل تر هم داشتیم فرم دیگه ای رو پر میکردیم که از دوستان فرانسوی کمک گرفتیم، اونها خیلی بخش ها رو نمیفهمیدن و از اینترنت سرچ میکردن!
    یکی از نکات مهمی که در فرانسه هست اینه که چه در گفتار و چه در نوشتار از علائم اختصاری استفاده میشه و یا از لغت های خاصی که در اون متن خاص معنای خاصی داره ! و اکثر مواقع هیچ توضیحی برای علائم اختصاری خاص ذکر نشده! مثلا Apl,Af,HLM,... و اگر شما بنابه تجربه ندونید که اینها یعنی چی نمیتونید بفهمید که منظور چی هست. یا اینکه از اینترنت کلی سرچ کنیدو ببینید دیگران چه نظراتی دادند!
    5. در مورد تفاوت ساعت کاری، فکر میکنم برای شما روزمره و عادی شده که هر اداره ای ساعت کاری مخصوص به خودش رو داشته باشه. برای من که تازه از ایران اومدم این مسئله خیلی عجیبه و مطمئنا من هم بعد از مدتی عادت میکنم و برام عادی میشه. ( به عنوان مثال امروز باید به اداره پست میرفتم و خب با توجه به تجربه ام ، اول از اینترنت چک کردم که کدوم اداره پست باز هست و بعد رفتم! البته خوبیش اینه که اطلاعات شون رو اینترنت به روز هست.)
    اما به طور کلی روند کارها، کاغذبازی، بی نظمی، و ... خارج از انتظار من بوده. با توجه به تجربه ای که در ایران داشتم و باتوجه به اینکه در سال 2013 هستیم! انتظار بیشتری داشتم!

ApplyAbroad Guru

با تشکر از دوستان بخاطر اطلاعات مفید شان در مورد زندگی در فرانسه، به این نکته اشاره کنم که مساله زمانبر بودن جابجایی پول و همینطور سود بانکی، در کانادا و بقیه کشورهای پیشرفته هم مانند فرانسه است. یعنی انتقال پول از یک حساب به یک حساب دیگر داخل یک بانک آنی است ولی انتقال به یک بانک دیگر 3-5 روز زمان میبرد. دلیلش بنظر من کنترل های امنیتی بانک هاست و نه مساله تکنولوژی. خود نرم افزار های سیستم متمرکز بانکی در ایران را از کانادا خریده بودند! درمورد سود بانکی هم هر جایی که تورم وجودنداشته باشد سود بانکی هم در کار نیست. سود حساب های سپرده در کانادا و امریکا هم 0.5 تا 1.5 درصد در سال است و برای نگهداری حسابتان باید پول هم بدهید. این مساله فرانسه نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    مسعود جان منم سیستم بانکی اینجا رو زیاد قبول ندارم ، شما برعکس ایران اگه یه موقع لنگ باشی بخوای برات کسی پول بفرسته خیلی سریع این کار رو میکنی ولی اینجا یه موقع جایی گیر بیافتی بدبخت میشی البته فکر اینجاش هم کردن و میشه بستگی به بانک و اعتبار تا یک مبلغ خاصی زیر حساب برداشت کنی ولی خوب باز ایران شبکه شتابش یه نعمت هستش ، ولی قبول دارم میتونی هرکاری رو انلاین بکنی دلیلی نیست بری بانک ، بازم میگم شما اکول بودی و توی یه جو درس خونی بودی ولی اینجا یه بار بیای کلاس هاش رو ببینی انگار مهدکودک هستش امروز من امتحان زبان انگلیسی داشتم توی سالن امتحان فقط 20 دقیقه وقت امتحانمون گرفته شد تا این دانشجو ها ساکت بشن و برگه ها پخش بشه

در مورد فرهنگ هم باید بگم شما داری خیلی خوشبینانه نگاه میکنی ، نه کسی میدونه ایران چیه نه میدونه کجاست نه میدونه چی بودن و نه میدونه چی هستند، حق هم دارند حالا درست کسایی که سنشون بیشتر هست ایران رو میشناسند ولی هیچ کسی رو ندیدم ایران رو بشناسه تو این 30-40 نفری که باهاشون حرف زدم فقط بعضی ها در مورد پرزیدنت قبلیمون میپرسن که اینجا درموردش حرف نمیشه زد !!!

من فکر میکنم آقای مسعود خیلی سال پیش از ایران رفتند! و خیلی با حال و هوای ایران الان فاصله دارند و اطلاع ندارند الان ایران چی میگذره!
    به نظرشون اینکه مغازه ها تا ساعت 9 شب باز هستن خوبه! اما برای من به شخصه وقتی ساعت 2 نصفه شب هم تهران انگار ساعت 9 شب بود خیلی فرق داره با اینجا!!!
    و من هم موافقم که نسل جدیدشون اصلا ایران رو نمیشناسن! و بعضا تعدادی شون فقط تو این چند سال اخیر به لطف آقای احمدی نژاد ایران رو شناختن! اونهم بعضی ها که حالا اگه اخبار رو دنبال کرده باشن!
    من و همسرم تو حوزه بانکی مستقیما کار کردیم. با بانک مرکزی و خیلی از بانک های خصوصی و دولت ایران، و با نظر کارشناسی میگم که تو حوزه بانکی، ایران خیلی پیشرفته هست. و تو حوزه امنیت بانکی هم پیشرفته تر خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    به اعتقاد منم تغيير يكباره ي محيط و احيانا دوري از خانواده و دوستان و فشار هاي روحي حاصل از اون باعث شده يه خورده نيمه ي خالي ليوان رو ببيند.منظورم اين نيست كه مشكلي وجود نداره.100% وجود داره .اما در مورد شدتش موافق نيستم.مطمئنم اگر اين دوستان 1 سال بعد به همين تاپيك برگردند خيلي از حرفهاشون رو تصحيح خواهند كرد
    تفاوت ها وجود داره و نمیشه کتمان کرد. یک سال بعد مطمئنا به این شرایط عادت خواهیم کرد و الا تفاوت ها رو تصحیح نمیکنم. اتفاقا اینجا مینویسم و از دیگران هم میخوام که از بدو ورود تجربیات شون رو بگن که تفاوت ها بهتر مشخص بشه. چون کسی که چندسال اینجا بمونه و از ایران دور باشه این تفاوت ها رو نمیبینه! ولی ماها که تازه از ایران اومدیم این تفاوت ها رو بهتر میبینیم. همون طور که وقتی از اینجا میریم به ایران، از همون فرودگاه تفاوتها به چشم میان!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    من فکر میکنم آقای مسعود خیلی سال پیش از ایران رفتند! و خیلی با حال و هوای ایران الان فاصله دارند و اطلاع ندارند الان ایران چی میگذره!
    به نظرشون اینکه مغازه ها تا ساعت 9 شب باز هستن خوبه! اما برای من به شخصه وقتی ساعت 2 نصفه شب هم تهران انگار ساعت 9 شب بود خیلی فرق داره با اینجا!!!
    و من هم موافقم که نسل جدیدشون اصلا ایران رو نمیشناسن! و بعضا تعدادی شون فقط تو این چند سال اخیر به لطف آقای احمدی نژاد ایران رو شناختن! اونهم بعضی ها که حالا اگه اخبار رو دنبال کرده باشن!
    من و همسرم تو حوزه بانکی مستقیما کار کردیم. با بانک مرکزی و خیلی از بانک های خصوصی و دولت ایران، و با نظر کارشناسی میگم که تو حوزه بانکی، ایران خیلی پیشرفته هست. و تو حوزه امنیت بانکی هم پیشرفته تر خواهد شد.
    خوب وضع بانكيمون كه چسبيده به سقف در حوزه امنيت هم كه عالي مغازه ها هم كه تا صبح بازند همشم كه كاغذ بازي دارند اونهم وقتي دولت الكترونيك ما هم ايضا چسبيده به سقف(!) و البته راجع به دانشگاهها هم موارد مشابه فرمودين سوال اساسي اينه كه شما دقيقا تو فرانسه چيكار مي كنيد؟؟؟؟ايران به اين پيشرفتگي و ول فرمودين رفتين اون خراب شده كه چه؟؟؟؟

نوشتار بالا عينا براي مشت ديگري از دوستان كپي و در پستهاي مربوطه پيست خواهد شد!راجع به چند تا كشور ديگه هم همچين چيزايي ديده شده!و از همه جالبتر اينكه "هيچ كدوم"اين دوستان هم برنمي گردن به اين جاي فوق پيشرفته!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

1. در مورد نکات و تجربیات مثبت باید بگم سیستم اتوبوس، مترو و ترام وی از لحاظ دسترسی افراد سالمند، معلول و خانم هایی که کالسکه بچه دارند خیلی خوبه. همه ایستگاه های مترو آسانسور دارند. و خود واگن ها و یا اتوبوس و ترام وی طوری طراحی شدن که حمل و نقل با ویلچر و کالسکه خیلی راحته. به خاطر همینه که به نظرمون میاد چقدر اینجا معلول دارن و یا چرا همه با کالسکه میان بیرون! اینم به خاطر اینه که تو ایران ، متاسفانه افراد معلول به جز با ماشین شخصی اصلا نمیتونن بیرون بیان! و یا خانم ها با کالسکه فقط تا سر کوچه میتونن برن!
    اماخب از این جهت خیلی خوبه.
    و همه ویلچر ها کاملا اتوماتیک و برقی هستن و خیلی پیشرفته و راحتن.
    2. یه نکته دیگه در مورد سیستم آنلاین حمل و نقل هست که میتونید مبدا و مقصد رو انتخاب کنیدو سیستم بهترین و نزدیکترین مسیر رو بهتون میده و کاملا راهنمایی میکنه که کدوم اتوبوس یا مترو رو سوار بشید. و برای ما که تازه واردیم خیلی به درد میخوره.
    3. تو همین سیستم TCLکه برای شهر لیون هست، بخشی برای خرید و شارژ آنلاین بلیط وجودداره که خیلی راحت و سریع هست. مااولین بار تو صف طولانی ایستادیم تا بلیط بگیریم امابعد از اون آنلاین شارژ کردیم. اما نکته خنده دار اینه که حتی خیلی از فرانسوی ها از این امکانات بی اطلاع هستن و اکثر مواقع تو ایستگاه های مخصوص شارژ بلیط صف های طولانی تشکیل میشه و ما کلی بهشون میخندیم!!!
    حتی خیلی از همکلاسی های فرانسوی مون از اپلیکیشن TCL بی خبر بودن و وقتی تو گوشی ما دیدن تعجب کردن!!
    4. نکته دیگه ( که باز منفی هست) اینه که همون طور که گفتم فرانسوی ها حتی نسل حدیدشون از تکنولوژی خیلی استفاده نمیکنن. یکی از چیزهایی که فکر میکنم تو ایران دیگه منسوخ شده!! حداقل بین نسل جووون، این تقویم های تو جیبی هست که قرارها و تاریخ ها و ... ور یادداشت میکردیم اما تو فرانسه ، وقتی میخوان قراری رو ست کنن، یه دفترچه در میارن و تو اون یادداشت میکنن!!!! حتی هم سن های ما، حتی بچه های انفورماتیک، حتی استادهای انفورماتیک!!! واقعا خیلی خنده دار و مضحکه!! امیدوارم تو این مدت بتونیم همکلاسی هامون رو بیشتر با تکنولوژی آشنا کنیم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

سلام، امروز یکی از دوستان (monaquebec) لینک این تاپیک رو برام ارسال کردن و پیشنهاد دادن تا تجربیات مون رو در مورد زندگی در فرانسه با سایر دوستان در میون بزاریم تا دیگران هم از اونها استفاده کنند.

- قبل از خوندن تجربیات من، به این نکته توجه داشته باشید که اینها صرفا تجربیات شخصی من هست و به هیچ عنوان نمیشه اون رو برای کل افراد یا شرایط تعمیم داد و ازش نتیجه گیری کرد.

پرده اول: ورود به فرانسه - فرودگاه شارل دوگل
    تا قبل از اینکه وارد فرانسه بشم، همه چیز خوب بود و پرواز خیلی خوبی داشتم. وقتی وارد فرودگاه شارل دوگل شدم، طبق معمول میبایست از گیت های بازرسی روئیت ویزا و زدن مهر ورود عبور میکردم. بعد از گرفتن چمدون باید از فرودگاه خارج میشدم و به سمت ایستگاه قطار میرفتم، هنوز چند تا گیت امنیتی باقی مونده بود که باید از اونها عبور میکردم، در یکی از این گیت ها به پاسپورت یه نگاه اجمالی می انداختند و بعد دوباره اون رو به مسافر تحویل میدادن. نوبت من که رسید بعد از بررسی پاسپورت (و پی بردن به ایرانی بودنم) ازم خواستن تا چمدونم رو بازرسی کنن، منم قبول کردم (!)، در کنار گیت یه اتاقی وجود داشت که داخلش یک دستگاه x-ray بود، قبل از اینکه چمدون رو روی تسمه قرار بدم، ازم چند تا سوال راجع به محتویاتش پرسیدن و اینکه توش چیه؟ (انگلیسی). بعد از جواب دادن، ازم خواستن تا چمدون رو روی تسمه ای که ارتفاعش یک متر بود قرار بدم، از اونجایی که یکم بهم برخورده بود، بهشون گفتم دیسک کمر دارم و نمیتونم چمدون رو تا این ارتفاع بلند کنم، اون مامور امنیتی هم بدون اینکه چیزی بگه، با همکارش چمدون رو روی تسمه گذاشتن و از دستگاه x-ray عبور دادند، و در نهایت هم ازم خواستن تا چمدون رو برای بازرسی باز کنم، زیپ چمدون رو باز کردم و گذاشتم جلوشنون، یکم الکی لباس ها رو بالا و پایین کردن و در نهایت همه چیز به خیر و خوشی تموم شد. حالا چرا من این تجربه رو اینجا گفتم؟ فقط خواستم این نکته رو بهتون بگم که به واسطه ی پاسپورت ایرانیمون، ممکنه شما ها هم توی یه همچین موقعیتی قرار بگیرید، ولی یادتون باشه که اعتماد به نفستون رو حفظ کنید و اصلا هل نشید و به هیچ عنوان خودتون رو دست کم نگیرید و سعی کنید هر نکته ای رو کاملا مودبانه باهاشون در میون بذارید!!!
    فعلا خداحافظ
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Junior Member april84 آواتار ها

سلام

قبل از هر چیز بگم که ایده این تاپیک خیلی خوبه ... با خوندن این 5 صفحه تقریبا تمام اتفافات این 3 ماه برای من مرور شد. من شهر نیس هستم که خوب به لحاظ آب و هوا تقریبا از
    شهر های دیگه فرانسه گرمتر هست ، این جا حدودا 3 هفته هست که سرد شده و دمای هوا بین 7 تا 15 درجه متغیره . چند تا نکته به نظرم رسید که گفتم تو این پست بنویسم ...
    اول ابنکه همونطور که دوستان گفتن قبل از آمدن به فرانسه، زبان تون رو به سطح خیلی خوب برسونید چون وقتی آمدید و مشغول درس ها شدید فرصت برای زبان خوندن خیلی کمه خصوصا ؛ COMPREHNSION ECOUTE تون رو عالی کنید و در کنارش EXPRESSION Ecrite . نگید من می خوام رشته فنی بخونم نیاز به نوشتن ندارم ! واقعا نیاز دارید که درست بنویسید و سریع و این کار
    رو همزمان با گوش دادن به حرف های استاد انجام بدید .ضمن اینکه دوستانی که رشته های فنی می خونن باید برای TP هاشون (همون آزمایشگاه ما تو ایران ) گزارش کار یا به اصطلاح Compte Rendue بنویسن اون هم کامل و دقیق چون درغبر ابن صورت اصلا نمره ایی نداره ! ...
    دومین مساله در مورد درس خوندن .سیستم فرانسه یه صورت Control Continue یا همون ارزیابی مستمر هست در حقیقت شما امتحان پایان ترم ندارید و نمرات هر درس با توجه به امتحاناتی که هر هفته میدید داده میشه ... امتحانات تقریبا 1 تا 1 ماه و نبم بعد از شروع ترم ، شروع مبشه ممکنه حتی تو یک هفته 3 تا امتحان هم داشته باشید ! تا آخر ترم که حدودا 2ماه طول میکشه .این رو به گزارش کار ها و پروژه هایی که باید تحویل بدید هم اضافه کنید. مخلص کلام ! اینکه سیستم درس خوندن آخر ترم رو کلا فراموش کنید. نکته مهم دیگه هم اینکه اینجا اصلا نمی تونید تنها درس بخونید ..باید حتما با بچه های فرانسوی باشید قسمت هایی که متوجه نشدید رو ازشون بپرسید و اونها هم واقعا کمک تون میکنن و حتی چند بار هم براتون توضیح میدن تا کامل متوجه بشید شیوه نمره دهی اینجا خیلی دقیقه . راه حل نوشتن برای یه سوال هیچ نمره ایی نداره چون امتحانات تقریبا open book هست . باید به جواب برسید و درست دقیق محاسبه کنید . ارفاقی هم در کار نیست ! حتی 0.5 نمره ...
    در مورد خود شهر نیس هم در فرصت بعدی بیشتر مینویسم

خوب وضع بانكيمون كه چسبيده به سقف در حوزه امنيت هم كه عالي مغازه ها هم كه تا صبح بازند همشم كه كاغذ بازي دارند اونهم وقتي دولت الكترونيك ما هم ايضا چسبيده به سقف(!) و البته راجع به دانشگاهها هم موارد مشابه فرمودين سوال اساسي اينه كه شما دقيقا تو فرانسه چيكار مي كنيد؟؟؟؟ايران به اين پيشرفتگي و ول فرمودين رفتين اون خراب شده كه چه؟؟؟؟

نوشتار بالا عينا براي مشت ديگري از دوستان كپي و در پستهاي مربوطه پيست خواهد شد!راجع به چند تا كشور ديگه هم همچين چيزايي ديده شده!و از همه جالبتر اينكه "هيچ كدوم"اين دوستان هم برنمي گردن به اين جاي فوق پيشرفته!
    کسی اینجا نگفت فرانسه بد هستش دوست عزیز کسی هم نگفت ایران بهترین کشور هستش لطفا از حرف دیگران سوء برداشت نکنید ، ما فقط داریم تجربه ای که اینجا داریم رو میگیم چون تا الان هر کی رفته فرانسه دیگه نیامده چیزی از این کشور بگه و تجربه اش رو به اشتراک بگذاره ضمنا کسی اینجا هدفش ترغیب یا دلسرد کردن دوستانی که میخوان به فرانسه برن نیستش !!
    پرده اول: ورود به فرانسه - فرودگاه شارل دوگل
    عزیزمتاسفانه این از شانس بد شما بوده چون من وقتی رسیدم شارل دو گول اصلا مشکلی نداشتم و فقط مهر ورود رو که زدم بعدش چمدون هام رو گرفتم و رفتم شاید پروازتون مستقیم از ایران بوده بهتون گیر دادن من از قطر اومدم ، البته این مسائل واقعا شانسی هستش چرا که مثلا من به خاطر 1 طرفه بودن بلیطم توی قطر به مشکل برخوردم !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)