صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 130

موضوع: زندگی دانشجویی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : زندگی دانشجویی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    در مورد کار آنلاین میشه بیشتر توضیح بدین از چه سایتهایی میشه درآمد داشت؟؟؟
    هر کشوری معمولا یک سایت های کارآنلاین دارند. این دوستی که خدمتتون گفتم، برنامه نویس هست و از کانادا کار آنلاین برنامه نویسی میگیره.
    شما تو این سایت ها بعد از انجام چند تست و مصاحبه ثبت نام میکنید. باید زبان انگلیسی تون خوب باشه. بعد رزومه و کارتون رو قرار میدید. کارفرماها بعد از دیدن پروفایل تون شما رو پیدا میکنن و باهاتون مصاحبه میکنن و بعد از توافق کار رو شروع میکنید. البته بعضی از کارفرماها میخوان که کار در ساعت های مشخصی بشه. شرایط متفاوت هست.
    و البته درصدی از این پول رو اون شرکت که سایت رو راه اندازی کرده برمیداره. اما باز هم خوبه و می ارزه

Junior Member

سلام منم بلاخره بعد 3 ماه فرصت کردم بیام اینجا.
    همه حرف هایی که میزنید درسته منم قبول دارم بانک کنده اما از اون طرف هم آدم ها خیلی مهربونن اینجا من به هر مشگلی برخوردم کمک کردن... اینجا فرق نداره کجایی باشی اگر یه فرانسوی هم بخواد سرتو کلاه بذاره اگر قانون و کد مربوط به اون قانون پیدا کنین میتونین پدر طرف در بیارین.
    در رابطه با این که اینجا مشکل زیاد دلیل زیاده! ببینین من خودمو میگم من تو ایران یه زندگی خوب داشتم ماشین داشتم ماهی 4 میلیون با همسرم در امد داشتیم اما به خاطر یکسری هدف مهاجرت کردیم! اگر این اهداف برانون مهم نباشه روشن نباشه اینجا کم میارین اینجا ما خارجی هستیم قدرت خریدمون خیلی ضعیفه زبان و کامل نمیدونیم ماشین نداریم فامیل نداریم. اینجا مثل ما گرم نیستن حتی خودشون تو مهمونی هاشون حوصله شون سر میره...
    اما در رابطه با کندی اینو بگم که خودشون خیلی خوشحال اینجا هیچ کس عجله نداره همه لبخند میزنن کسی استرس نداره مگه بده؟! حالا همه چیز سریع نباشه! اما در رابطه با اتوبوس که دیر میرسه من تا به حال تو لیل نشده که دیر برسه.
    اما با تمامه اینها اینجا برای ادمی مثل من نیست اینجا ادم ها خیلی قانع هستن و زندگی تعریف شده ای دارن. اینجا میشه اگر زبانتو فول کنی کار خوب پیدا کنی ولی سطح زندگی نهایتا میشه کمی بالاتر از متوسط که یک جامعه سالم رو به وجود آورده اما من یک جایی مثل آمریکا و کانادارو ترجیح میدم...
    رشته 6 امتیازی -(مدیریت تولید و صنعتی سابقه کار حسابداری)
    ارسال مدارک: 27-11-2013---دریافت مدارک: 06-12-2013 برگشت مدارک مشکله کردیت کارت 01-03-2014
    ارسال مجدد 22-04-2014

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidadib نمایش پست ها
    من قصد دارم برای ادامه تحصیل یه فرانسه بیام
    تا اونجایی که اطلاع دارم هزینه تحصیل بین 10-12 هزار یورو در سال هست
    دوستانی که ساکن فرانسه هستن به نظرتون با توجه به حجم درس ها چقدرش رو میشه از کار دانشجویی جبران کرد؟
    اصلا امکان پذیره؟
    ببین برای کار فقط رو تابستون حساب کن! بری مکدونالد یا کوییک اگر واقعا اهل کاری البته، خیلی هم خوب پول میدن ماهی 600 تارو در میاری اما خب نهایتا بتونی 3 ماه تا 4 ماه کار کنی
    در رابطه با انگلیسی هم اینجا برا نگهداری بچه می خوان اما native میخوان نه مارو :دی
    ارسال مدارک: 27-11-2013---دریافت مدارک: 06-12-2013 برگشت مدارک مشکله کردیت کارت 01-03-2014
    ارسال مجدد 22-04-2014

Junior Member

یه چیز خوب دیگه اینجا اینه که خارجی خیلی زیاد و اصلا احساس نژاد پرستی نمیکنین.
    ارسال مجدد 22-04-2014

نقل قول نوشته اصلی توسط shatami نمایش پست ها
    سلام منم بلاخره بعد 3 ماه فرصت کردم بیام اینجا.
    همه حرف هایی که میزنید درسته منم قبول دارم بانک کنده اما از اون طرف هم آدم ها خیلی مهربونن اینجا من به هر مشگلی برخوردم کمک کردن... اینجا فرق نداره کجایی باشی اگر یه فرانسوی هم بخواد سرتو کلاه بذاره اگر قانون و کد مربوط به اون قانون پیدا کنین میتونین پدر طرف در بیارین.
    در رابطه با این که اینجا مشکل زیاد دلیل زیاده! ببینین من خودمو میگم من تو ایران یه زندگی خوب داشتم ماشین داشتم ماهی 4 میلیون با همسرم در امد داشتیم اما به خاطر یکسری هدف مهاجرت کردیم! اگر این اهداف برانون مهم نباشه روشن نباشه اینجا کم میارین اینجا ما خارجی هستیم قدرت خریدمون خیلی ضعیفه زبان و کامل نمیدونیم ماشین نداریم فامیل نداریم. اینجا مثل ما گرم نیستن حتی خودشون تو مهمونی هاشون حوصله شون سر میره...
    اما در رابطه با کندی اینو بگم که خودشون خیلی خوشحال اینجا هیچ کس عجله نداره همه لبخند میزنن کسی استرس نداره مگه بده؟! حالا همه چیز سریع نباشه! اما در رابطه با اتوبوس که دیر میرسه من تا به حال تو لیل نشده که دیر برسه.
    اما با تمامه اینها اینجا برای ادمی مثل من نیست اینجا ادم ها خیلی قانع هستن و زندگی تعریف شده ای دارن. اینجا میشه اگر زبانتو فول کنی کار خوب پیدا کنی ولی سطح زندگی نهایتا میشه کمی بالاتر از متوسط که یک جامعه سالم رو به وجود آورده اما من یک جایی مثل آمریکا و کانادارو ترجیح میدم...
    منم کاملا با شما موافقم که اینا اینجا اصلا عجله ای ندارن. و خیلی ریلکس هستن. حتی در مورد درس ها و خیلی مسایل هم همین طورن. یعنی اینجوری که ما راجع به همه چیز جوش میزنیم اینا اینجوری نیستن. که فکر میکنم به خاطر فرهنگ شون هست. چون اینا نمیخوان به جایی برسن که عجله داشته باشن. اما ما همیشه تو زندگی مون میخواستیم به جایی برسیم. سریع بریم کلاس زبان که به فلان امتحان بین المللی برسیم! سریع بریم یه کار خوب پیدا کنیم که تا یک سال دیگه اینقدر پول داشته باشیم که بتونیم فلان چیز رو بخریم!! و کلا زمان و آینده برای ما خیلی مهمه اما اینا اینجوری نیستن! اصلا براشون اهمیت نداره.
    خیلی مواقع وقتی تو دانشگاه بی برنامگی و بی نظمی پیش میاد نهایتا عکس العملشون اینه که : c'est bizare!!همین! و از کنارش رد میشن! حالا ما اگه باشیم کلا اون رو تودانشگاه تحصن میکنیم!
    نمیدونم کدوم درسته!! اما به هر حال تفاوت فرهنگ هست. خیلی برای ما سخته بخواهیم مثه اینا فکر کنیم. چون به قول شما اینجا خارجی هستیم و خیلی از مزایا و امکانات اینا رو نداریم و نهایتا نمیتونیم بی تفاوت باشیم و به آینده فکر نکنیم.

دوستان چند نکته جدید که بد ندیدم باهاتون در میون بزارم.
    1. یکی از دوستان که دانشگاه سنت اتین هستن میگفتن که یکی دو تا از همکلاسی هاشون از وسط های ترم دیگه نیومدن دانشگاه. مدیرگروه پرس و جو کرده از بچه های دیگه که ببینن چرا نمیان و در نهایت که خبری ازشون نشده گفته پس ما به سفارت نامه میزنیم که اینا نمیان دیگه سر کلاس ها.
    این موردسوال خود من هم بود که اگه با ویزای دانشجویی بیایم و نریم دانشگاه چه اتفاقی میفته! که الان جوابش رو گرفتم.
    2. نکته بعدی راجع به بیمه تکمیلی و دریافت کمک هزینه برای خرید بلیط مترو و اتوبوس و ... هست. تقریبا 2-3 هفته پیش نامه قبولی بیمه تکمیلی ما اومد.( یعنی ما تونستیم بدون دادن هزینه بیمه تکمیلی بگیریم.) و ما موفق شدیم امروز به مرکز فروش بلیط بریم و با نامه ای که داشتیم بلیطی که ماهی 56 یورو میدادیم رو ماهی 18 یورو گرفتیم! و این خیلی خوب و عالی بود. و کلی از هزینه هامون کم میشه. متاسفانه 4 ماه رو از دست دادیم. چون علی رغم اینکه خیلی زود برای بیمه اقدام کردیم اما جوابش دیر اومد. و به هرحال یک پروسه ای داره که باید طی بشه تا جواب بدن.
    دوستانی که از دیگر مزایای داشتن بیمه تکمیلی اطلاع دارن لطفا اطلاع رسانی کنید.
    3. نکته بعدی راجع به کمک هزینه کف هست. من بعد از اینکه تو سایت ثبت نام کردم، شروع کردم به جمع کردن مدارک موردنیاز. بعد از اون حدودا 2-3 هفته بعد نامه به همراه کارت کف و شماره پرونده برام اومد. بعد از اون چون نمیدونستم باید چی کار کنم، حضوری رفتم به آدرس کف که تو نامه بهش اشاره شده بود. خوشبختانه مسئولی که اونجا بود خیلی مهربون و صبور بود و با حوصله همه مدارکمون رو بررسی کرد و دونه دونه ازم گرفت و 1-2 تا سوالی که داشتم رو پرسیدم و گفت مدارک رو میفرسته برای بررسی و دیگه کاری نیست که انجام بدم باید منتظر بمونم تا بررسی بشه.
    یکی از سوال هایی که داشتم این بود که کمک هزینه اجاره خونه از کی برام محاسبه میشه که خودش مطمئن نبود گفت احتمالا از زمانی که درخواست کردید ( یعنی ثبت نام اینترنتی) و یا از امروز که مدارک رو تحویل دادم و یا از زمانی که مدارک رو بررسی کردن و تموم شد!! و سوال دیگه اینکه که از کی کمک هزینه بهم داده میشه که جواب این رو هم نمیدونست گفت بستگی به بررسی پرونده داره.
    گفتم شاید این سوال ها رو برای دیگران هم پیش اومده باشه!
    4. ما برای اوفی OFII هم رفتیم. وقت من ساعت 8 و همسرم ساعت 1:30 بود. با هم رفتیم و نامه هامون رو تحویل منشی دادیم. ابتدا خیلی شلوغ بود اما دانشجویان رو از دیگر افراد جدا کردند و کمی خلوت تر شد. من اولین نفر بودم و اسمم رو صدا زدند. ابتدا یک خانومی از روی پرونده ام سوالاتی ازم پرسید از جمله اینکه چه رشته ای و کدوم دانشگاه درس میخونم. ازم پرسید بیماری خاصی دارم؟داروی خاصی مصرف میکنم؟ باردار هستم؟ عینک یا لنز میزنم؟ بعد چشمم رو معاینه کرد با تابلو. برعکس تابلوهای جهت دار که تو ایران هست، تابلوهای معاینه چشم ، از حروف بود. حروف ریزش یکم سخت بود برام که البته چیز مهمی نبود. بعد ازم قد و وزنم رو پرسید. که از وزنم مطمئن نبودم و وزنت رو گرفت و بعد رفتم بیرون منتظر نشستم تا خانوم دیگه صدام کرد. من رو به اتاقی برد و بهم گفت که لباسم رو در بیارم. دقیقا متوجه نشدم که کدوم قسمت از لباسم رو میگه! جالب بود که روی دیوار کاغذی چسبونده بودن که همین نکته رو به اکثر زبان ها نوشته بودند. ژاپنی، چینی، عربی و فارسی ... که نوشته بود لطفا لباس ها بالا تنه خود رو در بیاورید. این قسمت برای عکسبرداری از قفسه سینه هست.
    بعد از این مرحله باز منتظر شدم و خانوم دکتری صدام کرد. این هم ازم پرسید که چه رشته ای و کجا درس میخونم. پرسید بیماری خاصی دارم؟ تو خانواده ام کسی بیماری خاصی داره؟ مثه فشار خون و قند خون و... بعد عکس قفسه سینه ام رو دید و گفت مشکلی نداره. بعد خودش با گوشی قفسه سینه و تنفسم رو معاینه کرد و فشارم رو گرفت. بعد گیر داد که کارت واکسنم رو بدم!! گفتم که ندارم الان. گفت چه واکسن هایی و کی زدم!! از این سوال جا خوردم! چون واقعا نمیدونستم واکسن سرخک و سرخچه به فرانسوی چی میشه!!!! اما گفتم که که تو چه سن هایی واکسن زدم و دیگه گیر نداد اما به همسرم گفته بود که واسه ساله دیگه باید کارت واکسنش همراش باشه!!!
    بعد این مرحله بیرون منتظر موندم و منشی برچسب و مُهر اوفی رو تو پاسپورتم زد و توضیح داد که 2 ماه قبل از پایان ویزام باید اقدام کنم و کاره من کلا 45 دقیقه طول کشید.
    همسرم هم با اینکه وقتش ساعت 1:30 بود بهشون گفت که کلاس داره و خوشبختانه چون خیلی شلوغ نبود کار اون هم بعد از همه افراد انجام دادن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidadib نمایش پست ها
    من قصد دارم برای ادامه تحصیل یه فرانسه بیام
    تا اونجایی که اطلاع دارم هزینه تحصیل بین 10-12 هزار یورو در سال هست
    دوستانی که ساکن فرانسه هستن به نظرتون با توجه به حجم درس ها چقدرش رو میشه از کار دانشجویی جبران کرد؟
    اصلا امکان پذیره؟

به نظر من رو کار دانشجویی زیاد حساب باز نکن بخصوص اگه رشته ات فنی هست که اصلا وقت این کارها نمیشه.

Junior Member

سلام دوستان
    خیلی مطالبتون مفید بود
    ممنونم از همتون
    منم هم دارم اقدام میکنم و امیدوارم که بشود به آن دیار سفر کنم
    من یک دوست فرانسوی دارم خوشبختانه که خیلی از مسایل رو که شما هم بعضن بهش اشاره کرده بودین رو بهم کفته بود ولی خب باز دید شما یکم دقیق تر چون بالاخره ایرانی هستین و به شرایط عادت نکردین و تفاوت هاش رو ملموس تر بیان می کنین
    امیدوارم همتون موفق باشین و لبتون خندون باشه

Junior Member

پیش فرض پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من امسال فوق نرم افزار در دانشگاه فرانسه میخونم. به همه دوستانی که قصد اومدن دارن اکیدا سفارش میکنم که سطح زبان تون رو بالا بیارید. من سطح زبانمParle B2) TCFP B1) بود. دو سال فرانسه میخوندم. همیشه هم بهترین دانشجو سر کلاس بودم. ولی الان اینجا مشکل زبان دارم. فرانسوی ها خیلی لهجه دارند. خیلی هاشون اصلا بهت کمک نمیکنن که آروم تر صحبت کنند. و واقعا گیج کننده هست.
    سرکلاس هم که نمیتونی به استاد بگی آروم تر صحبت کن من خارجی هستم!
    متاسفانه من و بسیاری از دوستانم که فرانسه هستیم با این نظر موافقیم که نباید به حرف های دیگران توجه کرد مبنی براینکه:
    1. خارجی ها سطح درس هاشون از ما ایرانی ها پایین تره
    2. ریاضیاتی که اونا تو دانشگاه میخونن ما تو دبیرستان خوندیم!
    3. ما ایرانی ها خیلی باهوشیم.
    4. فوق لیسانس خارج کاری نداره که. خیلی راحته!! میریم شاگرد اول میشیم!!
    و....
    بعد از دو ماه درس خوندن تو رشته فنی کامپیوتر!! باید بگم که اصلا هم اینطور نیست که ریاضیات شون ساده و آسون باشه!! اتفاقا در بسیاری از موارد خیلی پیچیده و آخرین متدهای ریاضیات هست!!
    این رو فراموش کنید که ما ایرانی ها از همه باهوش تریم! خارجی ها پشتکارشون خیلی زیادتر ازماست!! تمام روز رو تو کتابخونه میشینن تا یک جمله رو بفهمن!! خیلی درس میخونن!!
    خیلی مسایل دیگه هست که دوست دارم بهتون بگم ولی تاپیک مناسب پیدا نمیکنم.
    ولی فعلا بهتون بگم که هرچقدر زبان بخونید بازم کمه!! و سفارت واقعا حق داره که سر سطح زبان گیر میده.
    مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل

دانشگاه فعلی: آزاد

معدل: 16

سطح زبان فرانسه: ندارم

سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6

سابقه کار: پراکنده 2 سال

پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق

کورس به زبان: انگلیسی

از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس

شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال

فاند: ندارم

مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان چند نکته جدید که بد ندیدم باهاتون در میون بزارم.
    1. یکی از دوستان که دانشگاه سنت اتین هستن میگفتن که یکی دو تا از همکلاسی هاشون از وسط های ترم دیگه نیومدن دانشگاه. مدیرگروه پرس و جو کرده از بچه های دیگه که ببینن چرا نمیان و در نهایت که خبری ازشون نشده گفته پس ما به سفارت نامه میزنیم که اینا نمیان دیگه سر کلاس ها.
    این موردسوال خود من هم بود که اگه با ویزای دانشجویی بیایم و نریم دانشگاه چه اتفاقی میفته! که الان جوابش رو گرفتم.
    2. نکته بعدی راجع به بیمه تکمیلی و دریافت کمک هزینه برای خرید بلیط مترو و اتوبوس و ... هست. تقریبا 2-3 هفته پیش نامه قبولی بیمه تکمیلی ما اومد.( یعنی ما تونستیم بدون دادن هزینه بیمه تکمیلی بگیریم.) و ما موفق شدیم امروز به مرکز فروش بلیط بریم و با نامه ای که داشتیم بلیطی که ماهی 56 یورو میدادیم رو ماهی 18 یورو گرفتیم! و این خیلی خوب و عالی بود. و کلی از هزینه هامون کم میشه. متاسفانه 4 ماه رو از دست دادیم. چون علی رغم اینکه خیلی زود برای بیمه اقدام کردیم اما جوابش دیر اومد. و به هرحال یک پروسه ای داره که باید طی بشه تا جواب بدن.
    دوستانی که از دیگر مزایای داشتن بیمه تکمیلی اطلاع دارن لطفا اطلاع رسانی کنید.
    3. نکته بعدی راجع به کمک هزینه کف هست. من بعد از اینکه تو سایت ثبت نام کردم، شروع کردم به جمع کردن مدارک موردنیاز. بعد از اون حدودا 2-3 هفته بعد نامه به همراه کارت کف و شماره پرونده برام اومد. بعد از اون چون نمیدونستم باید چی کار کنم، حضوری رفتم به آدرس کف که تو نامه بهش اشاره شده بود. خوشبختانه مسئولی که اونجا بود خیلی مهربون و صبور بود و با حوصله همه مدارکمون رو بررسی کرد و دونه دونه ازم گرفت و 1-2 تا سوالی که داشتم رو پرسیدم و گفت مدارک رو میفرسته برای بررسی و دیگه کاری نیست که انجام بدم باید منتظر بمونم تا بررسی بشه.
    یکی از سوال هایی که داشتم این بود که کمک هزینه اجاره خونه از کی برام محاسبه میشه که خودش مطمئن نبود گفت احتمالا از زمانی که درخواست کردید ( یعنی ثبت نام اینترنتی) و یا از امروز که مدارک رو تحویل دادم و یا از زمانی که مدارک رو بررسی کردن و تموم شد!! و سوال دیگه اینکه که از کی کمک هزینه بهم داده میشه که جواب این رو هم نمیدونست گفت بستگی به بررسی پرونده داره.
    گفتم شاید این سوال ها رو برای دیگران هم پیش اومده باشه!
    4. ما برای اوفی OFII هم رفتیم. وقت من ساعت 8 و همسرم ساعت 1:30 بود. با هم رفتیم و نامه هامون رو تحویل منشی دادیم. ابتدا خیلی شلوغ بود اما دانشجویان رو از دیگر افراد جدا کردند و کمی خلوت تر شد. من اولین نفر بودم و اسمم رو صدا زدند. ابتدا یک خانومی از روی پرونده ام سوالاتی ازم پرسید از جمله اینکه چه رشته ای و کدوم دانشگاه درس میخونم. ازم پرسید بیماری خاصی دارم؟داروی خاصی مصرف میکنم؟ باردار هستم؟ عینک یا لنز میزنم؟ بعد چشمم رو معاینه کرد با تابلو. برعکس تابلوهای جهت دار که تو ایران هست، تابلوهای معاینه چشم ، از حروف بود. حروف ریزش یکم سخت بود برام که البته چیز مهمی نبود. بعد ازم قد و وزنم رو پرسید. که از وزنم مطمئن نبودم و وزنت رو گرفت و بعد رفتم بیرون منتظر نشستم تا خانوم دیگه صدام کرد. من رو به اتاقی برد و بهم گفت که لباسم رو در بیارم. دقیقا متوجه نشدم که کدوم قسمت از لباسم رو میگه! جالب بود که روی دیوار کاغذی چسبونده بودن که همین نکته رو به اکثر زبان ها نوشته بودند. ژاپنی، چینی، عربی و فارسی ... که نوشته بود لطفا لباس ها بالا تنه خود رو در بیاورید. این قسمت برای عکسبرداری از قفسه سینه هست.
    بعد از این مرحله باز منتظر شدم و خانوم دکتری صدام کرد. این هم ازم پرسید که چه رشته ای و کجا درس میخونم. پرسید بیماری خاصی دارم؟ تو خانواده ام کسی بیماری خاصی داره؟ مثه فشار خون و قند خون و... بعد عکس قفسه سینه ام رو دید و گفت مشکلی نداره. بعد خودش با گوشی قفسه سینه و تنفسم رو معاینه کرد و فشارم رو گرفت. بعد گیر داد که کارت واکسنم رو بدم!! گفتم که ندارم الان. گفت چه واکسن هایی و کی زدم!! از این سوال جا خوردم! چون واقعا نمیدونستم واکسن سرخک و سرخچه به فرانسوی چی میشه!!!! اما گفتم که که تو چه سن هایی واکسن زدم و دیگه گیر نداد اما به همسرم گفته بود که واسه ساله دیگه باید کارت واکسنش همراش باشه!!!
    بعد این مرحله بیرون منتظر موندم و منشی برچسب و مُهر اوفی رو تو پاسپورتم زد و توضیح داد که 2 ماه قبل از پایان ویزام باید اقدام کنم و کاره من کلا 45 دقیقه طول کشید.
    همسرم هم با اینکه وقتش ساعت 1:30 بود بهشون گفت که کلاس داره و خوشبختانه چون خیلی شلوغ نبود کار اون هم بعد از همه افراد انجام دادن.
    پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم
    مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل
    دانشگاه فعلی: آزاد
    معدل: 16
    سطح زبان فرانسه: ندارم
    سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6
    سابقه کار: پراکنده 2 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق
    کورس به زبان: انگلیسی
    از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس
    شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال
    فاند: ندارم
    مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من. با شرایطی که من دارم آیا می تونم کاری بکنم و آیا صلاح هست بیام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)