صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: راهنمایی برای انتخاب رشته

Junior Member mamaliast آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

Question راهنمایی برای انتخاب رشته

سلام دوستان.
    من امسال کنکور ریاضی رو دادم و از دیشب رتبم رو متوجه شدم.در حدی هست که برای خوندن فیزیک توی تمام دانشگاه ها تقریبا شانس داشته باشم.

از هر کس که اطلاع داره دو تا سوال دارم :

1)اینکه اصلا کلا نظرتون در مورد فیزیک خوندن چیه؟
    2)دیگه اینکه به نظرتون اولویت دانشگاه های تهران توی انتخاب رشته م باید به چه ترتیبی باشه؟

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای انتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliast نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امسال کنکور ریاضی رو دادم و از دیشب رتبم رو متوجه شدم.در حدی هست که برای خوندن فیزیک توی تمام دانشگاه ها تقریبا شانس داشته باشم.

2)دیگه اینکه به نظرتون اولویت دانشگاه های تهران توی انتخاب رشته م باید به چه ترتیبی باشه؟
    سلام. من قبلا از فیزیک خوندنم راضی نبودم ولی الان خیلی راضیم. از نظر کار تو ایران زیاد جالب نیست ولی برای ادامه تحصیل و کار در خارج عالیه. من به شرطی فیزیک رو بهتون پیشنهاد میکنم که علاقه داشته باشید وگرنه به مشکل بر میخورید. چشم و گوشتون رو هم باید ببندید و فقط سعی کنید پایه ها رو خوب یاد بگیرید.
    در مورد اولویت دانشگاهها:
    1. صنعتی شریف
    2. امیر کبیر
    3. شهید بهشتی
    4. صنعتی اصفهان
    5. دانشگاه شیراز
    6. علم و صنعت
    در مورد اولویت رشته ها:
    1. فیزیک ماده چگال ( حالت جامد)
    2. فیزیک اتمی - مولکولی ( اپتیک)
    واسلام

امیدوارم موفق باشید

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام دوستان.

سلام دوست عزیز. در مورد سوال اول که طبیعتا نظرم مثبته! در مورد خودم میتونم بگم که هیچ چیز بجز فیزیک و علوم مربوط به اون به این خوبی نمیتونن روحیه کنجکاو من رو ارضا کنن. ولی نباید فراموش کرد که به زعم خیلی ها یکی از سخت ترین رشته ها برای ادامه تحصیل تو هر کشوریه.

در مورد اولویت دانشگاهها هم کمی بستگی به معیارهای شخصی هم داره. ولی توی تهران، دانشگاههای شریف، تهران، بهشتی، علم و صنعت و ... در حد خودشون اساتید و امکانات خوبی دارن. اگه شاخه خاصی مدنظرتون هست به گرایش تخصصی اعضای هیات علمی هم توجه بفرمایید. موفق باشید.
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

نقل قول نوشته اصلی توسط mhrazeghi58 نمایش پست ها
    سلام. من قبلا از فیزیک خوندنم راضی نبودم ولی الان خیلی راضیم. از نظر کار تو ایران زیاد جالب نیست ولی برای ادامه تحصیل و کار در خارج عالیه. من به شرطی فیزیک رو بهتون پیشنهاد میکنم که علاقه داشته باشید وگرنه به مشکل بر میخورید. چشم و گوشتون رو هم باید ببندید و فقط سعی کنید پایه ها رو خوب یاد بگیرید.
    در مورد اولویت دانشگاهها:
    1. صنعتی شریف
    2. امیر کبیر
    3. شهید بهشتی
    4. صنعتی اصفهان
    5. دانشگاه شیراز
    6. علم و صنعت
    در مورد اولویت رشته ها:
    1. فیزیک ماده چگال ( حالت جامد)
    2. فیزیک اتمی - مولکولی ( اپتیک)
    واسلام

امیدوارم موفق باشید
    مرسی از اینکه جواب دادید.فقط توی رتبه بندی دانشگاه تهران رو جا ننداختید؟بعدش منظورتون از اینکه باید چشم و گوشمون رو ببندیم چیه؟

رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. در مورد سوال اول که طبیعتا نظرم مثبته! در مورد خودم میتونم بگم که هیچ چیز بجز فیزیک و علوم مربوط به اون به این خوبی نمیتونن روحیه کنجکاو من رو ارضا کنن. ولی نباید فراموش کرد که به زعم خیلی ها یکی از سخت ترین رشته ها برای ادامه تحصیل تو هر کشوریه.

در مورد اولویت دانشگاهها هم کمی بستگی به معیارهای شخصی هم داره. ولی توی تهران، دانشگاههای شریف، تهران، بهشتی، علم و صنعت و ... در حد خودشون اساتید و امکانات خوبی دارن. اگه شاخه خاصی مدنظرتون هست به گرایش تخصصی اعضای هیات علمی هم توجه بفرمایید. موفق باشید.
    ممنونم از جوابتون.
    فقط در مورد وضعیت اپلای و کار با مدرکش توی آمریکا یا کانادا هم اطلاعی دارید؟
    مرسی.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

ممنونم از جوابتون.
    فقط در مورد وضعیت اپلای و کار با مدرکش توی آمریکا یا کانادا هم اطلاعی دارید؟
    مرسی.
    خواهش میکنم. نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی اگه جواب کلی بخواهید در این کشورها وضعیت کار در رشته فیزیک (و بطور کلی علوم پایه) بسیار بهتر از ایران است. توجه ویژه به علوم پایه اساسا یکی از مهمترین دلایل پیشرفت این کشورها نیز یاد میشه. برای اطلاع از وضعیت اپلای هم که میتونید به تاپیک مربوطه مراجعه کنید. اما در مورد کار، مثلا اگه کار در امریکا مد نظرتون هست، حتما و حتما سعی کنید که مقطع graduate رو تو یه دانشگاه امریکایی بگذرونید. الزامی نداره که خیلی خفن باشه تا بهتون کار بدن! هرچند زیرشاخه انتخابی شما هم مهمه. من خودم هم برای زمینه ی تحقیقاتی خودم دارم بطور مداوم تحقیق میکنم. وقتی بحث کار پیش میاد باید رقابت موجود رو هم در نظر گرفت ولی با این حال در این کشورهایی که نام بردید، فیزیکدان خوب و تلاشگر روی زمین نخواهد ماند! بنظر من اگر حساب شده و با آگاهی وارد شوید، اصلا جای نگرانی نیست.
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics ،IUST

مرسی از اینکه جواب دادید.فقط توی رتبه بندی دانشگاه تهران رو جا ننداختید؟بعدش منظورتون از اینکه باید چشم و گوشمون رو ببندیم چیه؟
    تو دانشگاه زیاد به فیزیکیا خوب نگاه نمیکنند ، دانشجوی جدی فیزیک باید نسبت به جو رایج دانشکده های فیزیک متفاوت تر باشه . من خودم دارم علم و صنعت میخونم یه مدت هم تهران بودم ، شریف هم دوستانم هستند .
    توی لیسانس گرایش معنی نداره ، خیلی شاید فرق نکنه دانشگه اما منطقی اینه : 1.شریف یا تهران (جو تهران بهتره امکانات رفاهی اگر شهرستانی هستید شریف خیلی بهتره ، برخورد مسئولین شریف سرتره )2.شهید بهشتی3.شیراز و صنعتی اصفهان وامیرکبیر 4.علم و صنعت5. خوجه نصیر

در مورد تبریز و فردوسی چیز زیادی نمیدونم . حقیقتش اینه که کارشناسی خیلی فرق نمیکنه کجا باشی ، خودتی و خودت فقط جو دانشگاه و مسائل حاشیه مهمه .

سه نکته 1.نظر کاملا شخصی 2. امیر کبیرو بالاتر از شهیدبهشتی نزن 3.تهرانی هستی اگه رفتی شهرستان بهت به تهران انتقالی نمیدن

بله ببخشید دانشگاه تهران از نظر من دومه. جواب سوال دوم رو یکی از دوستان که الان علم و صنعته در پست قبلی داده. موفق باشید

Junior Member

سلام
    من برای انتخاب رشته بین دو رشته عمران و شیمی موندم
    به هر دو رشته کاملا علاقه مندم
    در عوض به رشته های انتزاعی مثل برق و کامپیوتر چندان علاقه ندارم
    به احتمال زیاد عمران و م. شیمی رو شریف میارم
    ولی مکانیک رو نه
    (مکانیک رو به این جهت گفتم که شبیه مهندسی شیمی هست و شاید زمینه های کاری براش بیشتر باشه)
    به نظر شما کدوم رشته بهتره؟
    چه از نظر کار آکادمی (هیئت علمی) و تحقیقاتی و کار آزاد یا دولتی، چه از نظر استخدام در ایران و آمریکا، چه از نظر وضع اپلای، میزان درآمد و ...
    وضع اپلای در شریف و تهران خیلی متفاوت هست؟ با این فرض که فرد در هر دو معدل بالایی داشته باشه

یه جایی خوندم که یکی از بالاترین درآمدها در آمریکا مربوط به مهندسان شیمی هست
    حالا سوال اینه که آیا اونا کسایی رو که اینترنشنال هستن رو استخدام می کنن، یا فقط از کشور خودشون برای همچین مشاغلی استفاده می کنن؟
    (البته تاکید خاصی روی آمریکا ندارم و به طور کلی اروپا یا حتی حاشیه خلیج فارس منظورم هست یا حتی اگر درآمدش در ایران جالب باشه ترجیحم بیشتر همین جاست)
    چون تا دوشنبه وقت انتخاب رشته هست ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman80 نمایش پست ها
    سلام
    من برای انتخاب رشته بین دو رشته عمران و شیمی موندم
    به هر دو رشته کاملا علاقه مندم
    در عوض به رشته های انتزاعی مثل برق و کامپیوتر چندان علاقه ندارم
    به احتمال زیاد عمران و م. شیمی رو شریف میارم
    ولی مکانیک رو نه
    (مکانیک رو به این جهت گفتم که شبیه مهندسی شیمی هست و شاید زمینه های کاری براش بیشتر باشه)
    به نظر شما کدوم رشته بهتره؟
    چه از نظر کار آکادمی (هیئت علمی) و تحقیقاتی و کار آزاد یا دولتی، چه از نظر استخدام در ایران و آمریکا، چه از نظر وضع اپلای، میزان درآمد و ...
    وضع اپلای در شریف و تهران خیلی متفاوت هست؟ با این فرض که فرد در هر دو معدل بالایی داشته باشه

یه جایی خوندم که یکی از بالاترین درآمدها در آمریکا مربوط به مهندسان شیمی هست
    حالا سوال اینه که آیا اونا کسایی رو که اینترنشنال هستن رو استخدام می کنن، یا فقط از کشور خودشون برای همچین مشاغلی استفاده می کنن؟
    (البته تاکید خاصی روی آمریکا ندارم و به طور کلی اروپا یا حتی حاشیه خلیج فارس منظورم هست یا حتی اگر درآمدش در ایران جالب باشه ترجیحم بیشتر همین جاست)
    چون تا دوشنبه وقت انتخاب رشته هست ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید
    سلام
    ببین دوست عزیز بهتره اساس انتخاب رشتت رو درآمد و پول نذاری. من خودم عمران خوندم اما الان اهدافم و مسیرم زمین تا آسمون با اون اهدافی که روز اول انتخاب رشته کردم تفاوت کرده، مخصوصا تو مملکت ما که وضعیت اقتصاد و بازار در عرض شش ماه ممکنه زیر و رو بشه. تنها چیزی که منو تونست نجات بده علاقم به رشتم بود. در حال حاضر وضعیت کاری م شیمی در ایران نسبتا بد نیست اما هیچ کس از چهار پنج سال دیگه که شما فارغ میشید خبر نداره. در مورد خارج از کشور هم شما تو همه رشته ها براتون فرصت هست و اساسا نمیشه گفت فلان رشته شانس بیشتری داره. به لحاظ امنیتی خوب م شیمی حساسیت بیشتری روش هست ولی نه تو همه گرایش هاش. در نهایت از نظر زمینه مطالعاتی شما تفاوت زیادی بین عمران و م شیمی هست، بهتره باز هم به علاقه هاتون رجوع کنید و بازار کار رو ملاک اصلی خودتون قرار ندید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)