صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور

اين امكان هست كه دوستان در ايران و كشورهاي ديگه در رفع مشكل هم كمك كنند ؟ مثلا كسي كه نياز داره يك سري كار اداري در ايران انجام بده هر كدوم از دوستان در ايران كه در حال Apply هستند اين رو به عهده بگيرند و در عوض اون دوستي كه مشكلش در حال حل شدنه متقابلا در همون حد به اين دوست كمك كنه ؟ براي مثال خيلي ها اينجا از نظر Creadit مشكل دارن و خيلي موارد پيش مياد كه حتي به علت خالي بودن باعث تنبيه از طرف سازمان مربوطه ميشن و حتي سابقشون خراب ميشه . كاش اين امكان وجود داشت كه مديران يك نوعي راه حلي براي اين قضيه در گروه ايجاد مي كردن تا ما Credit هايي داشته باشيم كه معتبر باشن . و باعث دو برابر كردن مشكلات نشه . ???
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور !!!!!!!!!!!!1

simon عزیز
    این ایده‌ی خوبیه ولی اگر قابل اجرا باشه. کسانی که دارند اقدام می‌کنند معمولا با احتساب هزینه ثبت‌نام toefl و GRE و application fee و ... باید بالای هزار دلار با credit card پرداخت کنند. من بعید می‌دونم هیچ کدوم از بچه‌های این ور حاضر باشند چنین هزینه‌ای رو متقبل بشوند بدون این که هیچ تضمینی از طرف بچه‌های ایرانی وجود داشته باشه که این پول رو باز خواهند گردوند. ضمن این که پذیرش گرفتن و ویزا گرفتن و ... اون قدر غیرقابل پیش‌بینیه که اصلا معلوم نیست پای بچه‌هایی که در حال apply کردن هستند بالاخره به آمریکا خواهد رسید که این هزینه‌ها رو برگردونند یا نه!
    بحث انجام کارهای اداری در داخل ایران هم فکر نمی‌کنم اصلا عملی باشه. من به شخصه ترجیح می‌دهم که کارهام رو به خانواده خودم در ایران بسپرم تا کسی که صرفا از طریق اینترنت می‌شناسم. به خصوص به این خاطر که انجام کار اداری مستلزم در اختیار گذاشتن سند و مدرک و وکالت‌نامه و ... است.

حالا جدای این بحث، بعد از این که از طریق فروم متوجه شدم که بچه‌ها مشکلات زیادی با شرکت‌های ایرانی برای پرداخت هزینه‌ها دارند، خیلی راجع به پیدا کردن یک راه‌حل فکر کردم. افسوس که تقریبا تمام راه‌ها به خاطر تحریم ایران توسط آمریکا و قطع ارتباط بانکی بسته شده. به هر حال من هنوز هم تو فکر هستم که اگر بشه یک راه حلی برای این معضل پیدا کنیم. از دوستان دیگه هم خواهش می‌کنم اگر راه‌حلی به ذهن‌شون می‌رسه به ما اطلاع بدهند.

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور !!!!!!!!!!!!1

بابك جان حق با شماست .
    يه فكري به ذهنم رسيد كه البته اينكه عملي باشه يا نه شما بايد قضاوت كنيد . ميشه هماهنگ كنند اول پول را به خانواده ها كه اينجا هستند بدهند . و بعد طرف مقابل در آمريكا اينكار رو براشون انجام بده . البته اينبار بحث اطمينان به طرفي كه آمريكاست پيش مي ياد . كه اين مشكلم شما مي توني به راحتي حل كنيد . مثلا مي تونيد چند نفري رو كه مي شناسيد و قابل اعتماد تر هستند به عنوان امين در اينجا معرفي كنيد و ما به كمك اونها كار رو انجام بديم. البته بحثي هم كه پيش مي ياد اينه كه شايد اين دوستان وقت براي كمك به ما نداشته باشند اما فكر نمي كنم استفاده از Credit زياد وقت گير باشه . حالا من راه هاي بانكي رو هم بررسي مي كنم . شايد بشه راهي از طريق بانك ها پيدا كرد . اگه دوستان هم نظري دارن حتما بنويسند . به هر حال اگه بشه اينجا يك راهي براي اين موضوع ارائه شه دست آدمهاي سود جو از اين ماجرا كوتاه ميشه . اميد به خدا .
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

wow.oops
    Guest

به نظر من برای credit میشه مثلا یه جوری پول رو به یه بانک تو Dubai یا Europe واریز کنیم. فکر نکنم اونجا تحریم باشه. بعد از اونش و دیگه نمی دونم چه طوری میشه یه Credit برای هر نفر صادر کرد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همياري متقابل بين دوستان در ايران و د&

کارت به اسم دیگران خریدن که فکر میکنم غیر ممکن باشه چون باید ضمانت داد و حساب باز کرد و ... که نمیشه این کا رو آقای x واسه y انجام بده. .ولی من شنیدم یک سری کارت هست یه اسم prepaid card که مثلا آقای x میتونه این کارت رو با مبالغ مختلف (مثلا 1000 دلاری) بخره و بعد به هر کی خواست بده تا طرف ازش استفاده کنه. خریدش هم خیلی راحت و بی دردسر هست (اینو یکی از دوستام که آمریکا هست گفت) و من فکر میکنم الان شرکتهای ایرانی هم همین کار رو میکنن و همینطوری دارن پول جارو میکنن. در مورد اعتماد هم خوب باید اعتماد دو طرفه وجود داشته باشه و من شخصا اگه قرار باشه یکی واسم اونور این کار رو بکنه نه تنها اعتماد کامل میکنم بلکه ممنونشم هستم که این وقت رو داره میذاره. برای واریز پول هم خوب اگه طرف جایی به جز آمریکا باشه کار واریز پول راحتتر میشه و اگه قرار باشه این کار انجام بشه به نظر من اول باید پول از ایران واریز بشه و بعد کارت خریداری بشه.
    نکته: شنیدم این کارتها واسه هر جایی قابل قبول نیست. مثلا نمیشه باهاش sevis fee رو پرداخت کرد ولی واسه دانشگاهها فکر نکنم مشکلی داشته باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

I do not know that it uesful or not but may be we can buy some gift card here!!! we must think about this

ApplyAbroad Champion

بله همون طور که vahid1982 و smahboob گفتند، می‌شه کارت‌های prepaid یا gift کارت خرید و در اختیار سایرین قرار داد، اما مشکل پرداخت مبلغ به بچه‌هاییه که در آمریکا هستند. من به شخصه هیچ تمایلی ندارم که اینجا پولی رو خرج کنم و بعد کسی اون مبلغ رو در ایران به خانواده‌ام بده، چون حقوق من و اغلب بچه‌ها فقط برای زندگی دانشجویی کافیه و تقریبا مبلغ چندانی برای پس‌انداز باقی نمی‌مونه و تقریبا به تمام پولی که این طرف داریم برای زندگی احتیاج داریم، در نتیجه شاید این موضوع خیلی مورد استقبال بچه‌هایی که آمریکا هستند قرار نگیره، اما به هر حال اگر کسی از بچه‌های مقیم خارج از کشور هست که مایل این کار رو بکنه، لطفا اعلام آمادگی کنه. البته همون طور که سایر دوستان اشاره کردند، واریز پول به حساب دوستانی که مقیم اروپا یا کانادا هستند کار سختی نیست و این دوستان در صورت تمایل می‌تونند با بچه‌هایی که در ایران هستند هماهنگ کنند و زحمت تهیه کارت برای این دوستان رو بکشند.
    (این رو هم بگم که نه من و نه این فروم هیچ مسؤولیتی در قبال هیچ گونه سو استفاده‌ای که ممکنه در این زمینه پیش بیاد قبول نمی‌کنیم و فقط داریم راه‌های ممکن رو بررسی می‌کنیم).

KavehA
    Guest

من حدود 2000 دلار دارم که می تونم باهاش کارت هدیهGift Card بخرم و پولش به جساب یکی از دوستام تو ایران ریخته بشه که می خواد بیاد آمریکا. ایمیل من: kaveh.atashin@yahoo.com
    ps: تا جایی که می دونم هزینه صدور کارتها حدود 6-5 دلار و سقف اون 500 دلاره

پیش فرض همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور

سلام .بچه ها من تو کانادا دانشجو هستم. دوستاني که براي پرداخت با کرديت کار مشکل دارند ميتونن بدون پرداخت هزينه اضافي,پرداخت هاشون رو با ويزا کارت من انجام بدن و مبلغ مورد نظر رو به خانواده من درايران تحويل بدن.

موفق باشيد
    اي ميل من: anaseri1@yahoo.com

پیش فرض پاسخ : همياري متقابل بين دوستان در ايران و در خارج از كشور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نکته: شنیدم این کارتها واسه هر جایی قابل قبول نیست. مثلا نمیشه باهاش sevis fee رو پرداخت کرد ولی واسه دانشگاهها فکر نکنم مشکلی داشته باشه.
    فقط خواستم بگم که ما با همین کارت های prepaid پول sevis رو هم دادیم. هیچ مشکلی نبود.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)