صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: سطح تحصیل در دانشگاه های آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

پیش فرض سطح تحصیل در دانشگاه های آلمان

سلام،من همچین تاپیکی برای فنلاند دیده بودم اما برای آلمان نبود و این پست رو ایجاد کردم با این موضوع که:

سختی تحصیل در دانشگاه های آلمان چطوره؟(دانشگاه های غیر FH ها و رایگانش رو میگم،مثل RWTH Aachen یا karlsruhe یا University of Kassel و ... منظورم university هاش هست).
    لطفاً کسایی که تو آلمان درس می خونن بگن که مثلاً سطح درس خوندن در حد دانشگاه گیلان هست؟(چون خودم از گیلان هستم اینو مثال زدم).یا در حد دانشگاه های تهران سخت میگیرن؟
    و اینکه سبک درس دادنا چطوریه؟مثل اینجا استاد جزوه ای به صورت پاورپوینت یا تایپ شده ارائه میده و یه سری تمرین و اینکه بعد امتحانا در حد تمریناتی که دادند و مثال های حل شده هستن؟یعنی با تسلط بر اون ها میشه نمره ی 16و17 به بالا گرفت؟اگه نه چه نمره ای میشه گرفت؟و یا اینکه اصلاً جزوه نمیدن و اکثراً یه کتاب 400 500 صفحه ای و بلکه هم بیشتر معرفی می کنن و میگن من از این کتاب امتحان میگیرم و یه توضیح اجمالی میدن و میگن خودتون برید بخونید؟؟
    کلاً اگه در طول ترم آدم نرمال درس بخونه ، اینقدر آسون هست که بشه هم 3و4جلسه در هفته باشگاه رفت و یه روز در هفته تفریح کرد و درس هم با نمره خوب(منظور از نمره خوب مثلاً در حد 16 از 20 هستش) تموم کرد؟(و البته 10و15ساعت در هفته کار هم بکنه)

اگه نکته ی دیگه ای هم هست لطفاً خودتون بگید و لطفاً کسایی اونجا درس خوندن و یا از اطلاعاتشون کاملاً مطمئن هستند راهنمایی کنند که بدونیم سطح درسی چجوریه و اگه مغزمون میکشه بیایم اونجا و همینطوری نیایم و بعد نتونیم درس پاس کنیم و کلی ضرر الکی.(البته خودم تیزهوشان درس خوندما ولی آدم خرخونی نیستم یعنی روحیه ی بیش از اندازه درس خوندن و فقط و فقط درس خوندن رو ندارم،باید بیکاری و تفریح هم کنارش باشه)
    ویرایش توسط civil_boy : February 25th, 2014 در ساعت 11:02 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سطح تحصیل در دانشگاه های آلمان

سلام. این دانشگاههایی که ذکر کردید (آخن و ...) جزو بهترین دانشگاههای اروپا هستند و برای خود آلمانیها هم که مشکل زبان و غیره ندارند درس خوندن توش آسون نیست. من خودم در ایران دانشگاه سراسری درس خوندم (تهران) و الان دانشگاه کارلسروهه هستم و فکر می کنم سطح درس دادن و امتحانات تقریبا یکسانه (و البته استادها اینجا معمولا منطقی ترند) ولی با توجه به اینکه دانشجوهای آلمانی خودشون وحشتناک پرکارند رقابت باهاشون یک مقدار سخته.

در مورد جزوه و تمرین و امتحان هم خوب هر استادی سبک خودش رو داره ولی در کل خیلی بعیده که استادی یک جزوه تایپ شده و چند تا تمرین بده و از همون امتحان بگیره. معمولا استادا تمرکز اصلیشون روی درسیه که سر کلاس می دن و تمریناتی که توی کلاس حل تمرین حل می شه و البته چند تا کتاب رفرنس هم معرفی می کنند که می شه از روی اون درس رو مرور کرد.

در کل توی این دنیا گرفتن مدرک معتبر کار سختیه (متاسفانه)!! بعضی بچه های ایرانی با این ذهنیت می آن آلمان که حالا در کنار تفریح و سرگرمی یه درسی هم بحونیم که عاقبت خوبی نداره. متاسفانه به خاطر همین ذهنیت تعداد دانشجوهای ایرانی که همون سال اول انصراف می دهند یا می روند به FH زیاده.

ای کاش بقیه دوستان هم که مشغول تحصیل هستند تجربیاتشون رو قرار میدادند..

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

من شیراز درس خوندم و متاسفانه سبک و سیاق تدریس در دانشگاه گیلان یا تهران رو نمیدونم. الان ینا درس میخونم. بسیار کار میخوان در طول ترم و برای فاینال هم (که برای ما عموما مقاله نویسیه) بسیار سخت میگیرن. یکی از استادا میگفت چون آلمانی ها قبلا تو این سیستم درس خوندن میدونن چیکار باید کنن خیلی سخت نمیگیریم واسشون ولی بچه های بین الملل چون از فرهنگ دیگه ای میان خیلی محتاط تر تصحیح میشه اوراقشون. اولاش که میای فکر میکنی که میخواهی بترکونی و خیلی خوب میبینی همه چیز رو ولی کم کم سختی ها رو میشه و میبینی همین که پاس کنی خودش خیلیه
    این نه تنها تجربه من بلکه 90 درصد دوستان اینجا هست (نه فقط ایرانی که بچه های کشورهای دیگه هم همین حالت رو دارن).
    در کل بهتره بگم سطح دانشگاه ها رو مقایسه نکنیم بهتره. چون کلا سیستم تحصیلی متفاوته و شما تا واستون جا نیوفته که چی میخوان کمی شرایط سخته... شاید از کمی کمی بیشتر
    ولی همونطور که دوستمون در پست قبلی گفتن تلاش خیلی زیادی میطلبه در دانشگاه های خوب درس خوندن و به جشم تفریح اومدن اشتباه محضه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

مرسی از le-cial و P-agoodboy که تجربیاتشون رو در اختیار بقیه گذاشتن و می خواستم اگر تو پست اول بد گفتم اصلاح کنم که فقط مثال زدم دانشگاه گیلان یا تهران رو،هر کسی از هر دانشگاهی تو ایران حتی دانشگاه آزاد یا پیام نور یا غیر انتفاعی یا هر سراسری ای تو ایران خونده اگر بتونه یه مقایسه ای کنه از دانشگاه خودش و اونجا ممنون میشم که در اخیار من یا بقیه دوستان هم بزاره،البته اگه قابل مقایسه هستش چون بعضی دوستان ظاهراً میگن که کاملاً اصلاً متفاوته و نمیشه مقایسه کرد و البته من کامل متوجه تفاوتش نشدم اما اینطور که من برداشت کردم ظاهراً موضوع اینطور متفاوت باشه که اینجا ما فقط درس و تئوری می خونیم و امتحان میدیم اما اونجا پروژه و تحقیق یا تمرینات و اینجور کارا باید بیشتر انجام داد؟؟(البته بگم اگه موضوع اینه خیلی خوبه و من خودمم با تمرین زیاد حالا در هر زمینه ای در صورتی که کمک بشه مشکل ندارم تنها چیزی که دوست ندارم اینه که مثل بعضی از اساتید اینجا درس رو و مثال و تمرینات کلاس رو خیلی ساده و دو دو تا 4 تا بگن و بعد یهو بیان تو امتحان در حد انتگرال و از خیلی نکاتی که اشاره نکردن امتحان بگیرن وگرنه اگه خوب درس بدن و خوبم امتحان بگیرن خیلی هم خوبه به نظرم).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Quantitative Finance

بنظر من مهم نیست کجا درس خوندین آزاد سراسری تهران یا شهرستان.
    تجربه ی من اینه اگر خصوصیات زیر را دارین نیاین بهتره
    1 اگر درس خوندن را دوست ندارین( چون در بعصی رشته ها باید روزی 8-5 ساعت توی کتابخانه مطالعه کنین)
    2. اگر رشته ای که ازش پذیرش گرفتین را دوست ندارین
    3.تجربه ی زندگی جدا از خانواده را ندارین و آدم مستقلی نیستین
    4. اگر اهل کار سخت نیستین
    5 اگر زود نا امید می شین و حوصله ی دوباره تست کردن را ندارین
    اگر دنبال زندگی عالی دانشجوی هستین آدمی با هوش متوسط و بالاتر از متوسط هستین که اهل کار سختین اگه اهل زیاد روی تو تفریح و ... نیستین اگر از لحاظ مالی مشکل تامین هزینه هاش رو در صورت فاند نگرفتن ندارین اگر از لحاظ شخصیتی آدم قوی هستین و شخصییتتون شکل گرفته و می تونین خودتونو تو یک مملکت جدید از اول باز تعریف کنین ...
    آلمان بنظر من بهترین انتخاب هست

موفق باشید
    ویرایش توسط milad_survivor : July 22nd, 2014 در ساعت 09:37 PM

Junior Member

با سلام در دانشگاه رشته هایی که المانی زبان هستن ایا منابع درسی به زبان المانی هست یا انگلیسی ؟ ایا با زبان المانی درس خواندن مشکل است یا با درس خواندن به زبان انگلیسی از نظر سختی یکسان است؟

Junior Member

بچه ها من کاردانی معماری از دانشگاه علمی کاربردی(معدل 18) و کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری از آزاد تهران جنوب(معدل حدود 17) هستم.. رشته دانشگاهیمو خیلی دوست دارم.
    می خوام مدارکم رو بدم برای ترجمه به آلمانی .. امکانش هست دقیقا از اولش راهنماییم کنید که چه مدارکی رو باید به دارالترجمه بدم؟ راستی من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم اصلا درخشان نبود ( یه کم بده) . برای پذیرش تو دانشگاه براشون این مهمه یا معدل دانشگاهی؟ ممنونم دوستان

ممنون میشم بگید چه مدارکی باید ببرم واسه ترجمه
    ویرایش توسط omid2015 : October 19th, 2015 در ساعت 09:28 PM دلیل: ترکیب پست ها

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahnamayi نمایش پست ها
    بچه ها من کاردانی معماری از دانشگاه علمی کاربردی(معدل 18) و کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری از آزاد تهران جنوب(معدل حدود 17) هستم.. رشته دانشگاهیمو خیلی دوست دارم.
    می خوام مدارکم رو بدم برای ترجمه به آلمانی .. امکانش هست دقیقا از اولش راهنماییم کنید که چه مدارکی رو باید به دارالترجمه بدم؟ راستی من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم اصلا درخشان نبود ( یه کم بده) . برای پذیرش تو دانشگاه براشون این مهمه یا معدل دانشگاهی؟ ممنونم دوستان

ممنون میشم بگید چه مدارکی باید ببرم واسه ترجمه
    سلام

به اینجا مراجعه کنید.
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

من ترم آخر دوره کارشناسی در آلمان هستم؛ با توجه به اینکه تجربه درس خوندن در دانشگاه دولتی ایران رو هم دارم، باید بگم ساده ترین قسمت (و به نظرم کم اهمیت ترین نسبت به بقیه) درس خوندن در آلمان شاید همون نمره گرفتن در پایان ترم باشه! البته نه به این دلیل که خیلی ساده میگیرن و با یه روخونی بتونین نمره بگرین، نه. بلکه اینقدر در طول ترم ازتون کار میکشن که پایان ترم کاملا واستون اوکی میشه. معمولا در پایان ترم توی امتحانا چیزای عجیب و غریب نمیاد، بلکه باید اساس و پایه مطلب رو به خوبی فهمیده باشید. . توی طول ترم باید تلاش فراوانی بکنین، به هیچ عنوان مثل ایران نیست که یک جزوه بدن و از روی اون تدریس کنن. معمولا چند کتاب معرفی میشه و یه ترکیبی از تمام اون کتابها در طول ترم تدریس میشه. واسه شخص من همیشه سخت ترین زمان، شروع ترم بوده. چون ناگهان با مفاهیم زیادی روبرو میشین و برای اینکه واستون جا بیفته، معمولا خیلی باید باهاشون کلنجار برین. البته این مطلب در دوره کارشناسی بسیار شدید تره نسبت به مستر.
    از تمام اینها که بگذریم، وقتی تحقیق روی پروژه ای رو شروع میکنید تازه میفهمید که درس خوندن و امتحان دادن یک بخش خیلی جزئی از کارتون توی آلمانه. چرا که پروژه ها معمولا مستلزم صرف وقت و انرژی خیلی زیادیه. البته نتیجه ای که از اون هم در میاد بسیار در خور توجه هست معمولا. در یک کلام اگه بخوام بگم، اگه اینجا تلاش کنین (احتیاج به هیچ استعداد عجیب و غریبی هم ندارین)، سیستم آموزشی به شما کمک میکنه و شما رو بالا میکشه. در غیر اینصورت خیلی زود سرخورده میشین.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)