صفحه 33 از 43 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس سلولی مولکولی دارم از دانشگاه دولتی.24 سالمه .چند وقت دیگه میرم خدمت سربازی!زبانم خوبه اما مدرکی ندارم حدود 30 میلیون سالانه میتونم هزینه کنم؛فکرم اینه در اینه حین خدمت مدرک ایلتس رو بگیرم و این بشه یه پوئن مثبت برای مهاجرت به اروپا و قصدم تحصیل دندانپزشکی در اروپا هست شرایط کشور های مختلف رو دارم بررسی میکنم و دنبال یه مکان بهینه با اپشن های خودم هستم/منظورم از بهینه بودن اینه هزینه در همین رنج که گفتم+اعتبار بین اللملی که راه برای ادامه تحصیل برام باز باشه و بتونم برای تخصص هر کشوری برم+ آزمون هم زیاد نگیرن!!! (چ خبره بابا خسته شدیم از آزمون just kidding)+مورد تایید وزارت بهداشت مملکتمون باشه(فیلیپین نباشه!)

من شرایط آلمان رو بررسی کردم و به اینها رسیدم:
    1.هزینه زندگی ظاهرا 8000 یورو هست!هزینه های دانشگاه رایگانه تقریبا!(بجز ticket , semester fee)
    2.برای دندانپزشکی باید برم m-kurse بگذرونم!و بعد امتحان بدم برم وارد دانشکده بشم
    3.b1 , ایلتس رو از ایران بگیرم/test daf یا dsh رو میتونم از المان بگیرم!
    4.امتحان های مختلف در هر مرحله

دوستان جای دیگه ای میشناسین لطفا راهنمایی کنین.همین المان خوبه؟فرانسه؟اکراین؟روسیه؟
    دوستان صاحب نظر در مورد آلمان پیشنهادتون رو خوشحال میشم داشته باشم
    سلام
    1- دانشگاه های بادن وورتمبرگ الان پولی شدن.
    2- منظورتون از ب1، آیلتس چیه؟ دندون پزشکی به آلمانی ارائه میشه و شما باید تا اون موقع د اس ها رو گرفته باشین. برای خود ورود به کالج هم این مدرک رو نیاز دارین. به عبارتی شما می تونین با ب1 (خیلی جاها ب1 رو هم قبول ندارن و ب2 می خوان)، پذیرش کالج بگیرین. بعد که رفتین کالج و تموم شد، بر اساس معدلتون انتخاب رشته کنین و دانشگاه و رشته ای که می خواین رو قبول بشین.
    3- اگر قصد دارین بعدا برین یه کشور دیگه، روش انتخابتون کلا از اساس اشتباهه. اروپا هر کشورش یه زبون داره و شما باید کاملا به اون زبون مسلط بشین که بتونین پزشکی بخونین اونجا و درسا رو قبول بشین. برین یه کشور دیگه دوباره همین آشه و همین کاسه. بهتره از اول کشورتونو انتخاب کنین. علاوه بر این، چک کنین کدوم کشورا مدرک کدوم کشورا رو قبول دارن. این جوری نیست که فکر کنین همه همدیگه رو قبول دارن. شما مثلا تو آلمان مدرک بگیرین، باز برین فرانسه ممکنه مجبور بشین یه سری امتحان بدین. همین طور که اگر کسی با پزشکی ایران بیاد اینجا، باید باز یه سری امتحانا رو بده اینجا.
    4- مدرک انگلیسی داشتن به درد دندون پزشکی خوندن تو هیچ کشور اروپایی نمی خوره. برای هر کشوری باید زبون خودشو بلد باشین. اول کشورتون انتخاب کنین، بعد هم فقط به همون زبون بپردازین.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

سلام
    من یه مدت فروم نبودم دسترسی هم ندارم به اطلاعاتی که جمع اوری کردم... و ۱ سوال هست که باوجود کلی بودن و تا بخشی واضح بودنش جوابش برام نامفهومه.
    خب...
    میدونم خیلی دانشگاهای المان پولی شدن میدونم کار پیدا کردن سخته میدونم باید المانی بلد باشیم و...
    ولی
    اینطور که معلومه ارشد تو امریکا به اندازه دکتری ش اوکی نیست
    و میگن ارشد اروپا بگیرین دکتری امریکا اقدام کنین...
    حالا بنظر شما ارشد امریکا و المان چه تفاوتی داره سختیاشون و مشکلاتشون و...
    این که ممکنه بعضی ها بگن یک‌بار ورود به جامعه جدید به اندازه کافی سخته چه برسه دوبار و دو جامعه کاملا متفاوت، باید بگم این نیست مشکل من.
    خیلی خوشحال میشم جواب بدین...
    فکرنکنم لازم به ذکر باشه که فاند دانشگاه مهمه برام.. مثل بقیه
    ممنون
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    سلام
    من یه مدت فروم نبودم دسترسی هم ندارم به اطلاعاتی که جمع اوری کردم... و ۱ سوال هست که باوجود کلی بودن و تا بخشی واضح بودنش جوابش برام نامفهومه.
    خب...
    میدونم خیلی دانشگاهای المان پولی شدن میدونم کار پیدا کردن سخته میدونم باید المانی بلد باشیم و...
    ولی
    این که ممکنه بعضی ها بگن یک‌بار ورود به جامعه جدید به اندازه کافی سخته چه برسه دوبار و دو جامعه کاملا متفاوت، باید بگم این نیست مشکل من.
    ممنون
    فقط دوتا از استان های آلمان پولی شده، بقیه رایگان ه.
    اروپا ارشد فاند نیست تقریبا. مگر اینکه خفن باشین و یا اراسموس باشین.
    من آمریکا نبودم بتونم بگم، آلمان هم بستگی داره کجا باشین که بشه گفت چه مشکلاتی داره. مثلا مونیخ گرونیش مشکله، هانوفر بلوکه کردن پول مشکله، آخن فارغ التحصیل شدن و بلوکه شدن مشکله...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

سلام خواستم بپرسم که من اگه توی المان قوق لیسانسمو بگیرم با توجه به هزینه ای که کردم ایا میتونم اقامت بگیرم بعدش؟ یا باید برگردم دوباره؟
    اگه نامزد داشته باشم میتونم اونم تو مدت تحصیلیم با خودم ببرم یا نه نمیتونه بیاد.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط kimia1996 نمایش پست ها
    سلام خواستم بپرسم که من اگه توی المان قوق لیسانسمو بگیرم با توجه به هزینه ای که کردم ایا میتونم اقامت بگیرم بعدش؟ یا باید برگردم دوباره؟
    اگه نامزد داشته باشم میتونم اونم تو مدت تحصیلیم با خودم ببرم یا نه نمیتونه بیاد.
    سلام
    1- خیر. به صرف تحصیل کردن بهتون اقامت نمیدن. اقامت یا کاریه، یا دانشجویی، یا جویای کار. اقامت دائم هم که کلا قضیه اش جداست و یهویی بهتون اقامت دائم نمیدن. بعد از اتمام تحصیلتون 18 ماه فرصت دارین که دنبال کار بگردین و ویزاتون تو اون مدت ویزای جویای کار باشه. که البته تو این مدت باید مثل زمان دانشجویی نشون بدین که سالی 8000 تا دارین تقریبا.
    2- منظورتون از نامزد چیه؟ عقد کردین یا نه؟ اگر همسر شما باشن و عقد کرده باشین، می تونن درخواست ویزای همراه بدن همسرتون. در غیر این صورت تا جایی که من میدونم نمیشه. همون همسرتون هم معلوم نیست دقیقا کی بتونن بیان و همزمان بتونین برین یا نه. یه مقداریش بستگی داره که کی عقد کرده باشین. اگر زیاد از زمان عقدتون گذشته باشه مشکلی نیست. ولی اگر تازه عقد کرده باشین، ممکنه بهتون گیر بدن و شک کنن که عقد صوریه.

سلام
    خب...
    ولی
    ممنون
    والا فارغ از عوض شدن محیط که همیشه داستان های خودش رو داره اینکه برای دکتری رفت آمریکا رو من توصیه نمیکنم. دکتری آمریکا یا کانادا پنج ساله است. این به این معنیه که ارشد آمریکا تا حدودی آسون تر است. (چون یکی دو سال اول دکتری هنوز درس پاس میکنین ارشد رو سخت نمیگیرن) ولی اگر از اکثر اونایی که تو آلمان ارشد گرفتن پرس و جو بکنین میبینین که ارشد آلمان به میزان قابل توجهی سخت تر از نمونه آمریکایی اش هست. ولی در عوض این مزیت رو داره که دکتری میشه ۳ یا ۴ ساله. اکثر دانشجوها ( چه المانی چه ایرانی یا هر ملیت دیگه) تو آلمان با متوسط ۳ سال ارشدشون رو تموم میکنن. رفتن از آلمان به آمریکا (از ارشد به دکتری) بدبختی این رو داره که هم دهن آدم تو ارشد صاف میشه و هم دکتری ۵ ساله پیش رو هست. من اصلا نمیتونم زیر بار این برم. اگر دانشگاه خیلی معرکه آمریکا پذیرش گرفتین ارزش داره ولی برای رنک های سی به بالا همون مونیخ - آخن یا امثال این ها میتونین دکتری بخونین. تازه با محیط هم بیشتر آشنا هستین. زبان رو تا حدودی یاد گرفتین (اگر ارشد انگلیسی میخونین). ارشد رو یه کشور میگیرین بهتره دکتری رو تو همون کشور باشین یا حداقل جایی که سیستم درسیش مشابه اون باشه (مثل کانادا به آمریکا). آلمان خیلی فرق داره با بقیه.
    ویرایش توسط merkava : February 20th, 2018 در ساعت 12:19 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام
    خب...
    ولی
    ممنون
    خب در مورد ارشد تو اروپا که اصلا فاندی در کار نیست. اگر فاند میخواین برای ارشد بهتره به همون آمریکا اینا فکر کنین. ارشد آمریکا همون طور که دوستمون گفتن آسون تره. تو آلمان مثلا معدل بالا گرفتن از دانشگاهای خوبی مثل KIT واقعا سخته. بعد اگر شم می خواین با این معدل برین دکترای آمریکا پذیرش بگیرین که خب نمیشه. البته می دونم که تو آمریکا دانشگاها رو هم خوب میشناسن و درنظر می گیرن این موضوعو. اما خب مگه چقدر تاثیر داره؟ مثلا یه نفر با معدل 18 دانشگاه تهران (که تو ارشد ایران عجیب غریب نیست) در مقابل یکی قرار می گیره با معدل14 15 از دانشگاه KIT. خب من حدسم اینه که احتمال اینکه اون اولی رو بگیرن بیشتره. البته بازم من اطلاعاتم دقیق نیست در مورد آمریکا. اما خب فکر می کنم لزوما ارشد اروپا خوندن تاثیر مثبتی براتون نداره، اگر قصد دارین برای دکترا برین آمریکا.
    یه تفاوت دیگه هست تو آمریکا و آلمان که البته مربوط به دکترا میشه، اما گفتم بهتون بگم. شاید به دردتون خورد. تو آمریکا اگر شما وسط دکتراتون ول کنین برین، بعد از پاس کردن درسا، می تونین یه مدرک ارشد حداقل از دانشگاه بگیرین. اما تو آلمان، من خیلی ها رو دیده ام که بعد از دو سه سال ول کردن، رفتن پیش یه استاد دیگه و هیچی هم دستشونو نمی گیره دیگه. یه پروژه ای بوده که ول شده. همین.
    یه مشکل دیگه ی اروپا هم زبونش هست دیگه. هر کشوری برین، یه زبون داره. و شما خود به خود مجبور میشین در حد نیاز روزانه تون این زبونو یاد بگیرین که خب ازتون وقت می بره. به هوای اینکه همه انگلیسی بلدن نباشین. وقتی براتون هر روز یکی دو تا نامه اومد و مجبور شدین هی در خونه ی این و اونو بزنین که براتون ترجمه کنن، متوجه میشین عملا بدون بلد بودن زبون اون کشور، نمی تونین زندگی کنین اونجا، مگر اینکه همه اش اویزون این و اون باشین. و خب طبیعتا انگلیسیتون توی ذهنتون یه مقداری به حاشیه رونده میشه. البته به محض اینکه برین دوباره تو محیط انگلیسی برمی گرده. اما خب تو اون مدت احتمالا اگر مصاحبه ی انگلیسی ای داشته باشین، هی وسطش زبونا رو قاطی می کنین و یه کمی سختتون میشه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    والا فارغ از عوض شدن محیط که همیشه داستان های خودش رو داره اینکه برای دکتری رفت آمریکا رو من توصیه نمیکنم. دکتری آمریکا یا کانادا پنج ساله است. این به این معنیه که ارشد آمریکا تا حدودی آسون تر است. (چون یکی دو سال اول دکتری هنوز درس پاس میکنین ارشد رو سخت نمیگیرن) ولی اگر از اکثر اونایی که تو آلمان ارشد گرفتن پرس و جو بکنین میبینین که ارشد آلمان به میزان قابل توجهی سخت تر از نمونه آمریکایی اش هست. ولی در عوض این مزیت رو داره که دکتری میشه ۳ یا ۴ ساله. اکثر دانشجوها ( چه المانی چه ایرانی یا هر ملیت دیگه) تو آلمان با متوسط ۳ سال درسشون رو تموم میکنن. رفتن از آلمان به آمریکا (از ارشد به دکتری) بدبختی این رو داره که هم دهن آدم تو ارشد صاف میشه و هم دکتری ۵ ساله پیش رو هست. من اصلا نمیتونم زیر بار این برم. اگر دانشگاه خیلی معرکه آمریکا پذیرش گرفتین ارزش داره ولی برای رنک های سی به بالا همون مونیخ - آخن یا امثال این ها میتونین دکتری بخونین. تازه با محیط هم بیشتر آشنا هستین. زبان رو تا حدودی یاد گرفتین (اگر ارشد انگلیسی میخونین). ارشد رو یه کشور میگیرین بهتره دکتری رو تو همون کشور باشین یا حداقل جایی که سیستم درسیش مشابه اون باشه (مثل کانادا به آمریکا). آلمان خیلی فرق داره با بقیه.
    دوست عزیز شما با چند نفر صحبت کردین که سه ساله تموم کرده ان؟ علی الخصوص وقتی میگین به طور متوسط. وقتی میگین به طور متوسط سه ساله تموم می کنن، یعنی اگر یه نفر 4 ساله تموم می کنه، یه نفر هم هست که دو ساله تموم می کنه! تا حالا چند نفر رو دیدین که دو ساله تموم کرده باشن؟! من نوامبر 2011 شروع کردم. هفته ی پیش تزمو سابمیت کردم. البته برای من هم خیلی زیادی طول کشید و همه این طوری نیستن. چون من دیگه وسطش رفتم سر کار و سابمیت کردن تزمو بی خیال شدم، با اینکه از نظر عملی کارم تموم بود. اما خب سه سال هم اصلا زمان معقولی نیست و من به کسی که میخواد بیاد آلمان اصلا توصیه نمی کنم روی سه سال دکتری حساب کنه. حداقل 4 سال رو حساب کنه. اما 4.5 سال زمان معقول تریه برای تموم کردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    خب در مورد ارشد تو اروپا که اصلا فاندی در کار نیست. اگر فاند میخواین برای ارشد بهتره به همون آمریکا اینا فکر کنین. ارشد آمریکا همون طور که دوستمون گفتن آسون تره. تو آلمان مثلا معدل بالا گرفتن از دانشگاهای خوبی مثل KIT واقعا سخته. بعد اگر شم می خواین با این معدل برین دکترای آمریکا پذیرش بگیرین که خب نمیشه. البته می دونم که تو آمریکا دانشگاها رو هم خوب میشناسن و درنظر می گیرن این موضوعو. اما خب مگه چقدر تاثیر داره؟ مثلا یه نفر با معدل 18 دانشگاه تهران (که تو ارشد ایران عجیب غریب نیست) در مقابل یکی قرار می گیره با معدل14 15 از دانشگاه KIT. خب من حدسم اینه که احتمال اینکه اون اولی رو بگیرن بیشتره. البته بازم من اطلاعاتم دقیق نیست در مورد آمریکا. اما خب فکر می کنم لزوما ارشد اروپا خوندن تاثیر مثبتی براتون نداره، اگر قصد دارین برای دکترا برین آمریکا.
    یه تفاوت دیگه هست تو آمریکا و آلمان که البته مربوط به دکترا میشه، اما گفتم بهتون بگم. شاید به دردتون خورد. تو آمریکا اگر شما وسط دکتراتون ول کنین برین، بعد از پاس کردن درسا، می تونین یه مدرک ارشد حداقل از دانشگاه بگیرین. اما تو آلمان، من خیلی ها رو دیده ام که بعد از دو سه سال ول کردن، رفتن پیش یه استاد دیگه و هیچی هم دستشونو نمی گیره دیگه. یه پروژه ای بوده که ول شده. همین.
    یه مشکل دیگه ی اروپا هم زبونش هست دیگه. هر کشوری برین، یه زبون داره. و شما خود به خود مجبور میشین در حد نیاز روزانه تون این زبونو یاد بگیرین که خب ازتون وقت می بره. به هوای اینکه همه انگلیسی بلدن نباشین. وقتی براتون هر روز یکی دو تا نامه اومد و مجبور شدین هی در خونه ی این و اونو بزنین که براتون ترجمه کنن، متوجه میشین عملا بدون بلد بودن زبون اون کشور، نمی تونین زندگی کنین اونجا، مگر اینکه همه اش اویزون این و اون باشین. و خب طبیعتا انگلیسیتون توی ذهنتون یه مقداری به حاشیه رونده میشه. البته به محض اینکه برین دوباره تو محیط انگلیسی برمی گرده. اما خب تو اون مدت احتمالا اگر مصاحبه ی انگلیسی ای داشته باشین، هی وسطش زبونا رو قاطی می کنین و یه کمی سختتون میشه!!

دوست عزیز شما با چند نفر صحبت کردین که سه ساله تموم کرده ان؟ علی الخصوص وقتی میگین به طور متوسط. وقتی میگین به طور متوسط سه ساله تموم می کنن، یعنی اگر یه نفر 4 ساله تموم می کنه، یه نفر هم هست که دو ساله تموم می کنه! تا حالا چند نفر رو دیدین که دو ساله تموم کرده باشن؟! من نوامبر 2011 شروع کردم. هفته ی پیش تزمو سابمیت کردم. البته برای من هم خیلی زیادی طول کشید و همه این طوری نیستن. چون من دیگه وسطش رفتم سر کار و سابمیت کردن تزمو بی خیال شدم، با اینکه از نظر عملی کارم تموم بود. اما خب سه سال هم اصلا زمان معقولی نیست و من به کسی که میخواد بیاد آلمان اصلا توصیه نمی کنم روی سه سال دکتری حساب کنه. حداقل 4 سال رو حساب کنه. اما 4.5 سال زمان معقول تریه برای تموم کردن.
    فکر کنم سو برداشت شده. ۳ سال رو برای ارشد گفتم. دکتری همون بین ۳.۵ تا چهار سال میشه. (متوسط) بازم ربط به پروژه و شرایط هر فرد داره. موارد استثنایی مثل مورد شما که وسطش رفتین سر کار رو کنار میزاریم (برای همه این شرایط رخ نمیده). من خودم اواخر ارشد هستم و استادم بهم پیشنهاد دکتری داده برای ۳.۵ سال و میگه باید صد در صد تموم کنی تو این مدت وگرنه برای بقیه اش پولی ندارم بهت بدم. برای همین فکر کنم ۴ سال مدت معقولی هست برای دکتری تو آلمان.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    فکر کنم سو برداشت شده. ۳ سال رو برای ارشد گفتم. دکتری همون بین ۳.۵ تا چهار سال میشه. (متوسط) بازم ربط به پروژه و شرایط هر فرد داره. موارد استثنایی مثل مورد شما که وسطش رفتین سر کار رو کنار میزاریم (برای همه این شرایط رخ نمیده). من خودم اواخر ارشد هستم و استادم بهم پیشنهاد دکتری داده برای ۳.۵ سال و میگه باید صد در صد تموم کنی تو این مدت وگرنه برای بقیه اش پولی ندارم بهت بدم. برای همین فکر کنم ۴ سال مدت معقولی هست برای دکتری تو آلمان.
    من عذرخواهی می کنم. با فرض اینکه در مورد ارشد صحبت کنیم، کاملا حق با شماست. و اتفاقا نکته ی خوبی رو گفتین. چون اتفاقا اکثریت ارشد رو هم دو ساله تموم نمی کنن و دو و نیم و خیلی وقتا سه سال یا حتی بیشتر طول می کشه.
    اونم که میگن باید 3.5 ساله تموم کنین، درسته. خیلی از استادا فشار میارن به دانشجو. اما در نهایت اکثریت تو اون مدت تموم نمی کنن و مجبور میشن یه جوری با هم کنار بیان. مثلا یه کار دانشجویی ای چیزی طرف میده به دانشجوش اون شیش ماه آخر. یا طرف خودش اصلا یه کار پیدا می کنه آخر تحصیلش. البته و صد البته که اگه تموم کنین خیلی عالیه.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط goldengirl نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سئوال دارم که هخودم هم میدونم یک مقدار مسخره به نظر می یاد .
    میخواستم ببنیم که ایا میشه کسی که توی ایران دانشجو هست مثلا پزشکی دانشگاه تهران برای یک رشته پایین تر و توی مقطع پایین تر مثلا فوق دیپلم بهداشت محیط دانشگاه المان (میدونم یکم نه خیلی عجیب شد ولی فقط خواستم مثال زده باشم)
    بورسیه فقط برای تابستون هاو برای ترم های پاییزی برگرده به ایران و رشته ی خودش رو دوباره ادامه بده.(یه چی مثل سامر کالج)
    من که فکر نمیکنم همچین چیزی اصلا داشته باشیم که بخواد بشه. فوق دیپلم که نداریم تو آلمان. اینکه بورسیه هم بخواید بگیرید خیلی دور از ذهنه. کاری که شاید بشه کرد اینه که یه دوره تخصصی بگذرونید که احتمال خیلی زیاد به زبان آلمانی خواهد بود و شاید یه هزینه ای هم باید بدید.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)