صفحه 28 از 43 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    خیر اصلا انتخاب مناسبی نیست. کسی که اونجا تازه یادش میوفته زبان بخونه نه تنها دلسرد و موفق نمیشه بلکه اینکه هرجا هم میره میبینه انگلیسی بلد نیستند یا حرف نمیزنند ممکنه براش نژادپرستی تلقی بشه و بهش بربخوره.
    ممنون از پاسختون من فکر کردم با توجه به اینکه آلمانی ها اکثرا انگلیسی بلد هستن نباید مشکلی داشته باشم مثل اینکه در اشتباه بودم ، پس طبعا شرایط برای بقیه کشور های حوزه یورو که زبان دومشون انگلیسی هست به همین صورته ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون من فکر کردم با توجه به اینکه آلمانی ها اکثرا انگلیسی بلد هستن نباید مشکلی داشته باشم مثل اینکه در اشتباه بودم ، پس طبعا شرایط برای بقیه کشور های حوزه یورو که زبان دومشون انگلیسی هست به همین صورته ؟
    بلهدو سه کشور اسکاندیناوی رو بزارین کنار بقیه باید در اجتماع زبانشونو بلد باشین که زندگی به عنوان مهاجر از اون چیزی که هست براتون سخت تر نشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    یه عده اومدند آلمان و به انگلیسی درس خوندند. یه عده اشون کار پیدا کردند و موندند. یه عده اشون هم برگشتند. افراد منظرات متفاوتی دارند.
    ممکنه بیای درس انگلیسی بخونی و بعدش هم کار پیدا کنی و بمونی. البته تضمینی نیست. ولی بالاخره یه احتمالی میشه براش قایل شد. ولی..
    توصیه شخصی :
    اگر هم اومدی آلمان درس رو انگلیسی خوندی. باید زبان آلمانی رو در حد حداقل B2 خیلی خوب یا C1 تسلط داشته باشی. البته این امتحانات یه سری امتحانات تیوری هستند و متر و معیار تسلط به زبان تو محیط کار مشخص میشه. زمانی که شما باید هر روز نیم ساعت گزارش کار بدی به مدیرت یا مثلا همه کارهات رو مستندسازی کنی به آلمانی. در مجموع اروپا همش همینه.
    توی آلمان هم با انگلیسی زنده میشه موند ولی زندگی نمیشه کرد.

Junior Member

سلام دوستان
    من هرچی صفحات این تاپیکو میخونم گیج تر میشم نسبت به انتخابم...
    خیلیا میگن آلمان جای خوبیه برا خوندن مستر و اپلای برای جای بهتر... یه سری میگن نه
    یکی از استادام که ساسکاچوان کانادا درس میده بهم گفت با همین رزومه و یه نمره زبان خوب اپلای کنی فاند خوبی بهت میدن کانادا ولی من دوس دارم یه مستر دیگه اروپا بخونم.. اقتصاد... فاند نمیخوام ولی رنک دانشگاهش برام مهمه... در کل میتونم ماهی 800 یورو خرج کنم البته متاهلم
    میشه بگید دنبال کدوم کشور باشم برا اپلای؟ واقعا گیج شدم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sinatrok نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هرچی صفحات این تاپیکو میخونم گیج تر میشم نسبت به انتخابم...
    خیلیا میگن آلمان جای خوبیه برا خوندن مستر و اپلای برای جای بهتر... یه سری میگن نه
    یکی از استادام که ساسکاچوان کانادا درس میده بهم گفت با همین رزومه و یه نمره زبان خوب اپلای کنی فاند خوبی بهت میدن کانادا ولی من دوس دارم یه مستر دیگه اروپا بخونم.. اقتصاد... فاند نمیخوام ولی رنک دانشگاهش برام مهمه... در کل میتونم ماهی 800 یورو خرج کنم البته متاهلم
    میشه بگید دنبال کدوم کشور باشم برا اپلای؟ واقعا گیج شدم
    گیچ شدن نداره دوست عزیز.
    خوب و بد بودن هرجایی رو خود شما با رزومه و عملکردتون مشخص میکنین. به اینکه دیگران چی میگن خیلی کار نداشته باشین.
    نظر شخصی من اینه که شما اگه فاند کانادا رو دارین برین همون کانادا. کشور مهاجر پذیر + زبان انگلیسی + سطح دانشگاه های خوب
    آلمان : زبان آلمانی + کشور مهاجرپذیر محسوب نمیشه آلمان ( البته مردم فهیم و باشعوری داره) + سطح دانشگاه های خوب
    با 800 یورو با شرایط تاهل ممکنه کم بیارید تو آلمان. ممکنه هم لب مرزی هزینه کنین و جواب بده این مبلغ.
    تو آلمان برای مستر در 95 درصد موارد خبری از فاند نیست.
    موفق باشی.

Junior Member

سلام دوستان
    من سوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنين
    من ميخوام براي مقطع phd براي ادامه تحصيل در اروپا اقدام كنم و از اونجايي كه هزينه برام مهم هست و قصدم بعد از تحصيل زندگي در اون كشور هست با توجه به شرايطم به آلمان و كشور اسكانديناوي مثلا سوئد رسيدم كه تقريبا شرايط برابري دارن ولي الان واقعا موندم كه كدوم كشورو انتخاب كنم لطفا اين باره از زواياي مختلف راهنمايي بفرماييد
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سری نوت برداری کردم از این تاپیک گفتم بقیه هم داشته باشنش، البته باید کل تاپیک خونده شه ولی این مطالب کنار هم باشن خالی از لطف نیست
    http://s9.picofile.com/file/82907107...B%8C.docx.html

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سوالي داشتم ممنون ميشم راهنماييم كنين
    من ميخوام براي مقطع phd براي ادامه تحصيل در اروپا اقدام كنم و از اونجايي كه هزينه برام مهم هست و قصدم بعد از تحصيل زندگي در اون كشور هست با توجه به شرايطم به آلمان و كشور اسكانديناوي مثلا سوئد رسيدم كه تقريبا شرايط برابري دارن ولي الان واقعا موندم كه كدوم كشورو انتخاب كنم لطفا اين باره از زواياي مختلف راهنمايي بفرماييد
    ممنون
    سلام
    من نظر خودمو بر اساس شنیده هام میگم:
    کشورهای اسکاندیناوی به اندازه ی آلمان خارجی پذیر نیستن. برخلاف ظاهرش که هی میگن آلمان مردمش نژادپرستن و غیره، آلمان خیلی خوب خارجی می پذیره. البته که کار پیدا کردن و اینا برای یه خارجی همیشه سخت تر از یه آلمانیه، اما باز به نسبت کشورهای اسکاندیناوی شرایط بهتریه. یه دلیلش میگن گذشته ی تلخ آلمانه. یعنی آلمانی ها شاید در باطن از خارجی ها خوششون نیاد، اما برای اینکه وجهه ی تاریخی خودشونو تصحیح کنن، خیلی سعی می کنن خارجی ها رو بپذیرن و این برچسب نژادپرست بودن رو از خودشون دور کنن.

تو اروپا این مشکل هست که هر کشوری یه زبون داره و اگه جایی رفتین، باید تلاش کنین که همون جا بمونین. خوبی آلمان اینه که زبون آلمانی رو تو اتریش و سوئیس هم صحبت می کنن و حداقل اگر بعدا خواستین جا به جا بشین، یه ذره امکان بیشتری دارین نسبت به سوئد که تنها کشوریه که به اون زبون صحبت می کنه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من نظر خودمو بر اساس شنیده هام میگم:
    کشورهای اسکاندیناوی به اندازه ی آلمان خارجی پذیر نیستن. برخلاف ظاهرش که هی میگن آلمان مردمش نژادپرستن و غیره، آلمان خیلی خوب خارجی می پذیره. البته که کار پیدا کردن و اینا برای یه خارجی همیشه سخت تر از یه آلمانیه، اما باز به نسبت کشورهای اسکاندیناوی شرایط بهتریه. یه دلیلش میگن گذشته ی تلخ آلمانه. یعنی آلمانی ها شاید در باطن از خارجی ها خوششون نیاد، اما برای اینکه وجهه ی تاریخی خودشونو تصحیح کنن، خیلی سعی می کنن خارجی ها رو بپذیرن و این برچسب نژادپرست بودن رو از خودشون دور کنن.

تو اروپا این مشکل هست که هر کشوری یه زبون داره و اگه جایی رفتین، باید تلاش کنین که همون جا بمونین. خوبی آلمان اینه که زبون آلمانی رو تو اتریش و سوئیس هم صحبت می کنن و حداقل اگر بعدا خواستین جا به جا بشین، یه ذره امکان بیشتری دارین نسبت به سوئد که تنها کشوریه که به اون زبون صحبت می کنه.
    ممنون از توضيحاتتون
    راستش منم از نظر شرايط كار و زندگي كه بررسي ميكنم به نظر آلمان شرايط بهتري داره ولي چيزي كه منو به شك انداخته اينه كه با اينكه تحصيل تو اين مقطع توي هر دو كشور رايگانه ولي توي جايي مثل سوئد يه حقوق هم حتما ميدن كه هزينه هاي زندگي رو كامل تاميين ميكنه و كافيه اگر زياد نباشه ولي در آلمان اگر احيانا نشه فاند يا كمك هزينه اي چيزي از استاد يا دانشگاه گرفت هزينه زندگي ماهي ٧٠٠ يورويي اونجا رو بايد تاميين كنيم كه خوب براي من ماهي ٢ و خورده اي هزينه كردن سخته،بيشتر از اين جنبه و ارزش تحصيل و نگاه به آيندش از دوستان كمك و همفكري ميخواستم.
    تشكر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_007 نمایش پست ها
    ممنون از توضيحاتتون
    راستش منم از نظر شرايط كار و زندگي كه بررسي ميكنم به نظر آلمان شرايط بهتري داره ولي چيزي كه منو به شك انداخته اينه كه با اينكه تحصيل تو اين مقطع توي هر دو كشور رايگانه ولي توي جايي مثل سوئد يه حقوق هم حتما ميدن كه هزينه هاي زندگي رو كامل تاميين ميكنه و كافيه اگر زياد نباشه ولي در آلمان اگر احيانا نشه فاند يا كمك هزينه اي چيزي از استاد يا دانشگاه گرفت هزينه زندگي ماهي ٧٠٠ يورويي اونجا رو بايد تاميين كنيم كه خوب براي من ماهي ٢ و خورده اي هزينه كردن سخته،بيشتر از اين جنبه و ارزش تحصيل و نگاه به آيندش از دوستان كمك و همفكري ميخواستم.
    تشكر
    اگه هدفتون موندن تو اون کشوره، اصلا چه اصراریه برین دکترا بخونین اگه می خواین تو آلمان بمونین؟ دکترا رو کسی میره که بخواد واقعا کار تحقیقاتی بکنه و شاید بخواد استاد دانشگاه بشه. استاد دانشگاه که عملا احتمالش خیلی کمه بتونین بشین (با توجه به خارجی بودن و این حرفا). جاهای دیگه هم که خب مگه هر شرکت چقدر آدم تو بخش آر اند دی می گیره؟ تعداد کسایی که با دکترا استخدام شرکت ها میشن (اونم شرکت های بزرگی که بخش آر اند دی داشته باشن مثل بوش و بی ام و و غیره) به مراتب کمتر از مهندس های همون شرکته. منظورم اینه که اگه به امید پیدا کردن کار راحت تر و بهتر میرین دکترا بگیرین، باید بگم تو آلمان این کار اشتباهه. پوزیشن های ارشدها خیلی بیشتر از دکتراها هستن.
    مجبور هم نیستین بلافاصله بعد از ارشدتون دکترا بگیرین که میگین هزینه هاش زیاده. خب یکی دو سال تو آلمان کار کنین اگ هاصرار دارین دکترا بخونین، بعد برین بخونین. این طوری یه مبلغی هم جمع کردین تا اون موقع.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)