صفحه 32 از 43 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون منطقیه یه دوره 6 ماهه زبان آلمانی برم تو خود آلمان بخونم، به امید اینکه تو همین شش ماه اونجا کار گیر بیارم و موندگار بشم. دوستایی که اونجا بودن میشه بگن احتمالش چقدره که همچین کاری پیدا کنم. برنامه نویسم و کارم هم خوبه. رزومم هم بدک نیست.
    الانم در حد A1 یا شاید A2-1 بلدم.
    سلام
    1- سفارت ویزایی برای گذروندن دوره ی آلمانی نمیده. فقط کسایی می تونن ویزای کلاس آلمانی بگیرن که پذیرش کالج یا دانشگاه دارن و پذیرششون مشروط به گذروندن اون دوره هست. بدون اون پذیرش نمی تونین ویزای دورهی زبان بگیرین.
    2- توی شیش ماه اون قدری آلمانی یاد نمی گیرین که بتونین باهاش مصاحبه ی کاری برین و کار پیدا کنین.
    3- شما از همون ایران اول اقدام کنین و چند جا رزومه بفرستین به انگلیسی، ببینین اصلا چقدر شانس پیدا کردن کار به انگلیسی رو دارین (چون آلمانی که به اون حدی نمی رسین تو اون شیش ماه که بخواین باهاش کار کنین).
    4- با این تفاسیر به نظر من منطقی نیست. شما اگه واقعا دنبال کار هستین، شیش ماه اون قدری زیاد نیست که فکر کنین عمرتون از دست رفته اگه ایران بمونین. همون ایران برین کلاس آلمانی. هم بهتره، هم ارزون تر. برخلاف تصور خیلی ها، کلاس های آلمان بهتر از ایران نیست و اصلا تمرکزشون هم روی مکالمه نیست. چون معتقدن شما می تونین تو شهر با مردم صحبت کنین و کلا تو زندگی روزمره تون تو آلمان می تونین صحبت کردن رو یاد بگیرین. کلاس ها بیشتر مبتنی بر متن و درک مطلب و گرامر و در واقع خوندن و نوشتن هست. اما کلاس های ایران تا جایی که من شنیده ام، بیشتر مکالمه محور هستن. شما اول از همون ایران اپلای کنین، ببینین فیدبک هایی رو که می گیرین. اگه دیدین چندین جا به مصاحبه دعوت شدین و ارزششو داره، درخواست ویزای جویای کار کنین.

سلام دوستان
    سوالم نمیدونم به تاپیک ربط داره یا خیر. میخواستم بدونم آیا برای مقطع دکتری استادا تو آلمان یا دانشگاهها فول فاند دارن؟ یعنی هزینه زندگی و تحصیل رو میدن؟ و اینکه هزینه زندگی سالی چقده و هزینه تحصیل برا دکترا؟ در ضمن من مدرک زبان آلمانی ندارم ولی آیلتس 6.5 دارم

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladalizadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالم نمیدونم به تاپیک ربط داره یا خیر. میخواستم بدونم آیا برای مقطع دکتری استادا تو آلمان یا دانشگاهها فول فاند دارن؟ یعنی هزینه زندگی و تحصیل رو میدن؟ و اینکه هزینه زندگی سالی چقده و هزینه تحصیل برا دکترا؟ در ضمن من مدرک زبان آلمانی ندارم ولی آیلتس 6.5 دارم
    فول فاند که میدن ولی بستگی به پروژه و بودجه شون داره , ممکنه قرارداد ۷۵% یا ۵۰% هم بدن. هزینه زندگی تقریبا سالی ۸۰۰۰ یورو هست که سفارت آلمان تخمین زده. هزینه تحصیل هم اگه قرار باشه به عنوان دانشجوی دکترا خودتون رو ثبت نام کنید در بیشتر ایالات میشه ترمی حدودا ۲۰۰ یورو ولی تو ایالت Baden Württemberg میشه ترمی ۱۵۰۰ یورو.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

سلام . ببخشيد من يه سوال داشتم در خصوص تحصيل در المان . من براي فوق ميخوام اقدام كنم و الان دارم كلاس زبان الماني ميرم تا زبانمو كامل كنم .
    سوال من اينه هزينه زندگي توي اونجا رو كه نزديك ٦٠٠ يورو هست ميشه با كار دانشجويي پوشش داد؟ چون من به سري جاها شنيدم تا ١٠٠ درصد هزينه ها رو پوشش ميده . يه جا شنيدم اصلا شايد كار دانشجويي به شما ندن يا مبلغش خيلي كمتره يا حتي اينكه انقد وقت پره اصلا نميشه كار كرد اونجا.
    ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد چون من به اميد اينكه در حين تحصيل ميشه كار هم كرد آلمان رو انتخاب كردم .البته خب به جز چند ماه اول منظورم هست چون معلومه اون چند ماهه اول يه سري هزينه ها هست تا خودتو وقف بدي و اينا

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amir0831 نمایش پست ها
    سلام . ببخشيد من يه سوال داشتم در خصوص تحصيل در المان . من براي فوق ميخوام اقدام كنم و الان دارم كلاس زبان الماني ميرم تا زبانمو كامل كنم .
    سوال من اينه هزينه زندگي توي اونجا رو كه نزديك ٦٠٠ يورو هست ميشه با كار دانشجويي پوشش داد؟ چون من به سري جاها شنيدم تا ١٠٠ درصد هزينه ها رو پوشش ميده . يه جا شنيدم اصلا شايد كار دانشجويي به شما ندن يا مبلغش خيلي كمتره يا حتي اينكه انقد وقت پره اصلا نميشه كار كرد اونجا.
    ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد چون من به اميد اينكه در حين تحصيل ميشه كار هم كرد آلمان رو انتخاب كردم .البته خب به جز چند ماه اول منظورم هست چون معلومه اون چند ماهه اول يه سري هزينه ها هست تا خودتو وقف بدي و اينا
    سلام
    ببینین یه چیزی که هست خواستن توانستنه. هستن بچه هایی که از شرایط مالی متوسط یا پایین ایران میان و مجبور میشن اینجا فقط با پول دانشجویی زندگی کنن و این کارو هم می کنن و می تونن. این جوری نیست که نشدنی باشه. اما قطعا شرایطتون سخته. مثلا من کسایی که این طوری می شناسم، تو کل دوران تحصیلشون یه مسافرت نرفتن خارج از آلمان، تو همون المان هم خیلی محدود مسافرت می کردن. هزینه های اضافی اصلا نداشتن. سعی می کردن خیلی صرفه جویی کنن. بعد هم باید زیاد کار کنین و خب سخته که روی تحصیلتون اصلا تاثیر نذاره. یا درستون بیشتر طول می کشه یا نمره هاتون کمتر از حالتی میشه که کار نکنین. اما خب در کل نشدنی نیست.
    اما اگر معقولش رو می خواین، به طور متوسط روی ماهی مثلا 450 یورو حساب کنین برای کار دانشجویی کردن و روی حدود 600 تا 650 یورو برای هزینه هاتون در ماه. یعنی اگر بتونین مابه التفاوتش رو از ایران با خودتون بیارین، خب طبیعتا خیلی زندگی بهتری خواهید داشت و کمتر بهتون فشار میاد.

سلام

هزینه ها بستگی به ایالت و شهری که میخواید برید داره. درضمن طول دوره ی تحصیل رو برای 2 سال برنامه ریزی نکنید... بعضی رشته ها بالای 2 سال طول میکشن با اینکه در وبسایت دانشگاهها برنامه رو 2 ساله ظاهرا براتون چیدن! جذب دانشجوی اینترنشنال مخصوصا برای رشته های انگلیسی زبان بیشتر تبلیغاتی هست و این دانشگاهها هستند که بیشتر سود میبرند ( مثل بالا بردن رنک دانشگاهشون ) مگر اینکه شما از پشتوانه ی مالی قوی برخوردار باشید و در آلمان دغدغه هزینه ها رو نداشته باشید. اگر فکرتون مشغول مشکلات مالی باشه و مجبور به کار دانشجویی بشید حتی دوره ی تحصیل طولانی تر هم میشه.
    من از تجربه ی خودم و بیشتر دوستانم میگم که مستر خوندن در آلمان اشتباهه. اگر کنکور دادن برای ورود به دانشگاههای سراسری در ایران براتون سخته دانشگاه آزاد رفتن نسبت به درس خوندن در آلمان با اون همه سختی هاش ارزش داره. هزینه ی دانشگاه آزاد به مراتب از هزینه ی مستر خوندن در آلمان پایینتره بخاطر هزینه های زندگی خارج از کشور با این وضع داغون ارز. مخصوصا اگر قصدتون بعد از مستر خوندن دکترا هست در ایران معدل بهتری هم میتونید بگیرید.
    مستر رو ایران بخونید و برای دکترا آلمان یا کشورهای بهتر مثل کانادا یا استرالیا.... اقدام کنید. اینطوری هم ضرر مالی نمیکنید هم اینکه با آرامش خاطر بهتری دکترا رو از همون ابتدا با فاند یا حقوق شروع میکنید.
    اگر هم که قصدتون از خوندن مستر وارد بازار کار شدن هست که به هرحال این ریسک رو باید به جون بخرید که حالا یک پولی رو از جیب میذارید و بعد تموم شدن تحصیل هم گارانتی وجود نداره که بلافاصله کار پیدا کنید.

امیدوارم با دید باز تصمیم بگیرید و فریب تبلیغات رو نخورید.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

بستگی به خودتون داره غیر ممکن نیست. ولی برای کار دانشجویی بیشتر از ۴۵۰ حساب نکنید تو ماه. به رشته و شهرتون هم بستگی داره. الان بچه های آلمانی هم اینجا تو رستوران یا دی اچ ال کار میکنن. یکی از دوستای آلمانیم دورشته ای هست و خیلی درس خون ولی تمام آخر هفته ها میره جاهای مختلف از کلیسا و بار ساز میزنه و تو رستوران هم کار میکنه - من بین بچه های ایرانی ندیدم اونقدر کار کنن تو دوران دانشجویی. اگر آلمانی بلد باشین کار پیدا میکنین ولی به سختی هزینه ی زندگیتون رو پوشش میده باید با صرفه جویی جبران کنید.

Junior Member

مرسي از تمام دوستان بابت راهنمايي مفيدشون .هدف من از تخصيل فقط براي مهاجرته مه شنيدم راحت ترين راهش تحصيلي هست . وگرنه زياد اهل تحصيلات و اينا نيستم . در كل هدفم پذيرش در يكي از دانشگاه هاي متوسط هست

ApplyAbroad Superstar

مرسي از تمام دوستان بابت راهنمايي مفيدشون .هدف من از تخصيل فقط براي مهاجرته مه شنيدم راحت ترين راهش تحصيلي هست . وگرنه زياد اهل تحصيلات و اينا نيستم . در كل هدفم پذيرش در يكي از دانشگاه هاي متوسط هست
    خب در این صورت شما از اساس مهاجرت کردنتون غلطه. چون مهاجرت که معنی نداره. بالاخره باید کار پیدا کنین دیگه. ویزای مهاجرت که بهتون نمی دن! بنابراین، باید خوب درس بخونین، معدل خوب داشته باشین، خوب هم کارآموزی برین و کار دانشجویی مرتبط با تحصیلتون بکنین که بتونین بعدا کار پیدا کنین. اگر تصورتون اینه که بعد که بیاین اینجا یه مدرک ارشد می گیرین و تا فارغ التحصیل شدین میان دنبالتون که برین سر کار، اصلا همچین چیزی نیست. کلی هم بگردین شما به خاطر شرایط ویزاتون که هی نیاز به تمدید داره، ضعیف بودن آلمانیتون، خارجی بودنتون، ایرانی بودنتون و مسلمون بودنتون (در صورتی که جایی لازم باشه و اینو بگین) برای کار پیدا کردن دچار مشکل هستین. بنابراین، مهاجرت به روش تحصیلی به درد کسی می خوره که واقعا آدم فعالی باشه و بتونه از پس درس و زندگی و بعدش هم کار بربیاد.
    لازم نیست این پیامو جواب بدین. من فقط جهت شفاف سازی عرض کردم. وگرنه شما حق دارین هر تصمیمی می خواین بگیرین و من قصد اینو ندارم که قانعتون کنم که حتما این کارو بکنین یا نکنین. ان شاءالله که تصمیمی که می گیرین درست باشه و بعدا ازش پشیمون نشین.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس سلولی مولکولی دارم از دانشگاه دولتی.24 سالمه .چند وقت دیگه میرم خدمت سربازی!زبانم خوبه اما مدرکی ندارم حدود 30 میلیون سالانه میتونم هزینه کنم؛فکرم اینه در اینه حین خدمت مدرک ایلتس رو بگیرم و این بشه یه پوئن مثبت برای مهاجرت به اروپا و قصدم تحصیل دندانپزشکی در اروپا هست شرایط کشور های مختلف رو دارم بررسی میکنم و دنبال یه مکان بهینه با اپشن های خودم هستم/منظورم از بهینه بودن اینه هزینه در همین رنج که گفتم+اعتبار بین اللملی که راه برای ادامه تحصیل برام باز باشه و بتونم برای تخصص هر کشوری برم+ آزمون هم زیاد نگیرن!!! (چ خبره بابا خسته شدیم از آزمون just kidding)+مورد تایید وزارت بهداشت مملکتمون باشه(فیلیپین نباشه!)

من شرایط آلمان رو بررسی کردم و به اینها رسیدم:
    1.هزینه زندگی ظاهرا 8000 یورو هست!هزینه های دانشگاه رایگانه تقریبا!(بجز ticket , semester fee)
    2.برای دندانپزشکی باید برم m-kurse بگذرونم!و بعد امتحان بدم برم وارد دانشکده بشم
    3.b1 , ایلتس رو از ایران بگیرم/test daf یا dsh رو میتونم از المان بگیرم!
    4.امتحان های مختلف در هر مرحله

دوستان جای دیگه ای میشناسین لطفا راهنمایی کنین.همین المان خوبه؟فرانسه؟اکراین؟روسیه؟
    دوستان صاحب نظر در مورد آلمان پیشنهادتون رو خوشحال میشم داشته باشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)