صفحه 25 از 43 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fardin4030 نمایش پست ها
    سلام. بابت توجهتون ممنون.
    ممنون میشم به چند سوال من جواب بدید
    1- تو المان دکتری مثه کشورهای دیگه شغل محسوب میشه و بابتش حقوق دریافت میشه؟
    2- جدا از این حقوق میشه فاند جدا گرفت ( با کمک استاد و متقاعد کردنش)؟
    3-دوره دکتری تو المان چند ساله ؟
    4- بعد اتمام دکتری شرایط گرفتن اقامت به چه شکله ؟
    5- به همسر که ویزای همراه گرفته اجازه کار میدن ؟
    6- تولد بچه تو اون کشور در حین دکتری تغییری تو روند گرفتن اقامت میده ؟
    7- علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی مدرک آلمانی هم لازمه ؟( چه واسه تحصیل چه واسه کار )
    سلام
    1- لزوما خیر.
    2- بله.
    3- میگن سه سال، اما معمولا کسی سه ساله تموم نمی کنه.
    4- اقامت ربطی به دکتریتون نداره. برای اقامت دائم باید کار کنین و بیمه ی بازنشستگی پرداخت کنین.
    5- بله.
    6- خیر.
    7- واسه تحصیل اگه رشته تون به انگلیسی ارائه بشه، نیازی به مدرک آلمانی نیست. برای کار پیدا کردن بدون بلد بودن آلمانی انتظار کار پیدا کردن نداشته باشین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان من به کمک احتیاج دارم میشه کمکم کنین من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم و امسال فارغ التحصیل شدم و 31 سالمه معدلم 15/54 هست ایا شانس پذیرش تو دانشگاه انگلیسی زبان و دارم؟ و ایا حتماباید مدرک b1 داشته باشم؟یا فقط مدرک ایلتس کافیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryap نمایش پست ها
    سلام دوستان من به کمک احتیاج دارم میشه کمکم کنین من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم و امسال فارغ التحصیل شدم و 31 سالمه معدلم 15/54 هست ایا شانس پذیرش تو دانشگاه انگلیسی زبان و دارم؟ و ایا حتماباید مدرک b1 داشته باشم؟یا فقط مدرک ایلتس کافیه؟
    در مورد شانستون اطلاعی ندارم. اما در صورتی که دانشگاه انگلیسی زبان باشه، نیازی به مدرک آلمانی ندارید. می‌تونید با همون آیلتس پذیرش بگیرید. فقط ممکنه برای فارغ‌التحصیل شده دانشگاه ازتون بخواد که چند تا درس زبان آلمانی هم پاس کنید.

موفق باشید

با سلام به دوستان

یه سوالی داشتم شاید جایی رو پیدا نکردم که اونجا مطرح کنم ممنون میشم کسانی که اطلاع دارند راهنمایی بکنند

من مدارکم رو ترجمه کردم الان برای فرستادن اون ها به دانشگاه ها حتماً باید مخر سفارت داشته باشه یا بدون اون هم میشه درخواست داد

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad2013 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

یه سوالی داشتم شاید جایی رو پیدا نکردم که اونجا مطرح کنم ممنون میشم کسانی که اطلاع دارند راهنمایی بکنند

من مدارکم رو ترجمه کردم الان برای فرستادن اون ها به دانشگاه ها حتماً باید مخر سفارت داشته باشه یا بدون اون هم میشه درخواست داد

ممنون
    به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید یا باهاشون تماس بگیرین بپرسین دوست عزیز. قانون کلی وجود نداره. هر دانشگاه شرایط خودشو داره.

Junior Member

سلام دوستان. من ارشد بیماری شناسی گیاهی خوندم (معدل 17.5 و 5 خلاصه مقاله در کنگره و همایش های ایران دارم). و میخواهم با تغییر گرایش در آلمان ارشد بیوتکنولوژی گیاهی بخونم. آیا کسی درباره دانشگاه های کشاورزی و اینده شغلی این رشته در آلمان اطلاعات و یا تجربه ای دارد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    1- لزوما خیر.

2- جدا از این حقوق میشه فاند جدا گرفت ( با کمک استاد و متقاعد کردنش)؟
    2- بله.

3- میگن سه سال، اما معمولا کسی سه ساله تموم نمی کنه.
    4- اقامت ربطی به دکتریتون نداره. برای اقامت دائم باید کار کنین و بیمه ی بازنشستگی پرداخت کنین.
    5- بله.
    6- خیر.
    7- واسه تحصیل اگه رشته تون به انگلیسی ارائه بشه، نیازی به مدرک آلمانی نیست. برای کار پیدا کردن بدون بلد بودن آلمانی انتظار کار پیدا کردن نداشته باشین.
    مگه ارشد و دکترا تو المان شهریه داره که فاند بگیره؟؟
    وطنم پاره تنم زمین

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alir3z4 نمایش پست ها
    مگه ارشد و دکترا تو المان شهریه داره که فاند بگیره؟؟
    من نمی دونم منظور از فاند تو آمریکا چیه که شما فکر می کنین حتما باید شهریه داشته باشه. اما تو آلمان بچه ها کلمه ی فاند رو به معنی همون پول/بورس/حقوقی استفاده می کنن که به دانشجو داده میشه. شهریه هم اکثر دانشگاها ندارن، اما خب هزینه ی زندگی که هست.
    از اکتبر 2017 هم ایالت بادن وورتمبرگ برای دانشجوهای خارجی غیراروپایی شهریه می گیره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

دوستان عزیز من یه سوال داشتم برای من خیلی مهمه از اساتید محترم لطف کنن جواب بدند

من سطح المانیم a2 هست و همینطور میخام آیلتس هم امتحان بدم; قصد من از مهاجرت اقامت هست حدود بیست ماه دیگه میخوام اقدام کنم; رشته ی من مهندسی مکانیک 24 ساله;
    حدود 40 هزار یورو بودجه دارم ;به نظر شما من تمرکزم رو روی پذیرش از کانادا بزارم که به اقامت ختم بشه یا آلمان؟ برای رشته ی من کدوم یک از این کشورها کار راحت تر پیدا میشه; این سوال واسم خیلی مهمه چون در نهایت میخام تمرکزم رو روی اتمام و بالا بردن یه زبان بزارم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farjam2013 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من یه سوال داشتم برای من خیلی مهمه از اساتید محترم لطف کنن جواب بدند

من سطح المانیم a2 هست و همینطور میخام آیلتس هم امتحان بدم; قصد من از مهاجرت اقامت هست حدود بیست ماه دیگه میخوام اقدام کنم; رشته ی من مهندسی مکانیک 24 ساله;
    حدود 40 هزار یورو بودجه دارم ;به نظر شما من تمرکزم رو روی پذیرش از کانادا بزارم که به اقامت ختم بشه یا آلمان؟ برای رشته ی من کدوم یک از این کشورها کار راحت تر پیدا میشه; این سوال واسم خیلی مهمه چون در نهایت میخام تمرکزم رو روی اتمام و بالا بردن یه زبان بزارم
    ممنون
    اگه هدفتون اقامت گرفتن هست جايي بريد كه مهاجر پذير باشه! ببينيد شما ٤٠ هزار يورو سرمايه داريد، اكثر كسايي كه ميرن آلمان كل سرمايشون خيلي كمتر از اين عدده، حيفه بخوايد اين مقدار پولو خرج آلمان كنيد. ببينيد آلمان كشور خوبيه كارم توش هست ولي ولي ولي براي ٢ دسته خيلي خوبه:١- كسايي كه سرمايه خيلي كمي دارن، چون با گذاشتن ٨٦٤٠ يورو توو بانك مي تونن ويزاشو بگيرن و نيازي به سند خونه و گردش بالاي حساب نداره اصلا.
    ٢-كسايي كه از دانشگاه هاي خيلي معمولي ايران فارغالتحصيل شدن،تويه خيلي از دانشگاه هاي آلمان تفاوت دانشجو دانشگاه اميركبير با دانشگاه واحد... رو اصلا نمي دونن.
    به نظر من آلمان مناسب دوستاني با پيشينه تحصيلي متوسط و ضعيف و با سرمايه حدود ٤٠ مليون هست. اگه پول بيشتري داريد و يا اگه پول نداريد ولي مقاله و رزومه تحصيلي بهتري داريدبهتره بريد كشور ديگه .
    البته يه راه ديگه هم هست كه خيليا امتحان مي كنند ، پا ميشن به مستر توو دانشگاهاي تاپ آلمان مي گيرن و بعدش براي دكتري مي تونن برن بهترين جاها.
    من تويه اين راه تعداد زيادي دانشجو ديدم كه ميرن آلمان، اكثرشون جزو ٢ دسته اولي بودن كه گفتم، پس اگه سرمايشو دارين بريد جايه ديگه، بازم نظر شخصيه خيليا فاميل و دوست و آشنا دارن و ترجيح ميدن پيش اونا باشن ، يا اروپا رو به خاطر نزديكي به ايران انتخاب مي كنن، همه چي به خودتون بستگي داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)