صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

سلام دوستان
    من چند وقتی میشه که سوالی ذهنم رو به شدت مشغول خوش کرده و هرچی فکر می کنم کمتر نتیجه می گیرم نمی دونم شاید من سخت گیرم و......
    به هر حال من شرایطم رو با شما در میون میزارم تا اگه دوستان توصیه ای داشتن لطف کنن و من رو راهنمایی کنن.
    من هزینه دو سال نیم تحصیل رو در آلمان دارم و به شدت دلم می خواد برای تحصیل به این کشور برم اما حقیقتش با خودم این فکر رو کردم که من 80 میلیون در طی سه سال خرج کنم و می خوام برم مستر بخونم واقعا عقلانی هست و اصلا بعد گرفتن مستر آیا این پول بر می گرده؟ چون به هر حال دوستان می دونن تحصیل یک نوع سرمایه گذاری هست و یک تاجر هرگز به امید ضرر سرمایه گذاری نمی کنه و می خواد ببینه چقدر سود در انتها نصیبش میشه.
    من تا چند وقت پیش پذیرش اتریش رو داشتم ولی به خاطر همین دو دل بودن از دست رفت. حالا هدفم آلمان هست اما دیگه واقعا نمی دونم چی درست هست و چی غلط. یک سری اساتید و دوستانم میگن برو و یک سری میگن نه. حالا این وسط کار درست چیه شما نظر خودتون رو بگید.
    در پایان از مدیر محترم هم عذر می خوام اگه مرتبط نبود و ازشون خواهش می کنم یا به تالار مناسب منتقل کنند یا به تاپیک مناسب.

ممنون از صبر و حوصلتون
    ویرایش توسط MMoHH : March 18th, 2014 در ساعت 04:24 PM
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

پیش فرض پاسخ : چرا باید با هزینه بالا(25 تا سالی) در آلمان تحصیل کرد؟آیا اصلا بدرد می خوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقتی میشه که سوالی ذهنم رو به شدت مشغول خوش کرده و هرچی فکر می کنم کمتر نتیجه می گیرم نمی دونم شاید من سخت گیرم و......
    به هر حال من شرایطم رو با شما در میون میزارم تا اگه دوستان توصیه ای داشتن لطف کنن و من رو راهنمایی کنن.
    من هزینه دو سال نیم تحصیل رو در آلمان دارم و به شدت دلم می خواد برای تحصیل به این کشور برم اما حقیقتش با خودم این فکر رو کردم که من 80 میلیون در طی سه سال خرج کنم و می خوام برم مستر بخونم واقعا عقلانی هست و اصلا بعد گرفتن مستر آیا این پول بر می گرده؟ چون به هر حال دوستان می دونن تحصیل یک نوع سرمایه گذاری هست و یک تاجر هرگز به امید ضرر سرمایه گذاری نمی کنه و می خواد ببینه چقدر سود در انتها نصیبش میشه.
    من تا چند وقت پیش پذیرش اتریش رو داشتم ولی به خاطر همین دو دل بودن از دست رفت. حالا هدفم آلمان هست اما دیگه واقعا نمی دونم چی درست هست و چی غلط. یک سری اساتید و دوستانم میگن برو و یک سری میگن نه. حالا این وسط کار درست چیه شما نظر خودتون رو بگید.
    در پایان از مدیر محترم هم عذر می خوام اگه مرتبط نبود و ازشون خواهش می کنم یا به تالار مناسب منتقل کنند یا به تاپیک مناسب.

ممنون از صبر و حوصلتون
    سلام دوست عزیز،ای کاش من بجای شما بودم و این پول داشتم اصلا شک نمی کردم.این بستگی به شما داره ولی آلمان کشور توپیه و بعد از گرفتن مستر می تونین کار گیر بیارین و مقیم شین،البته این اراده شما را می خواد و هدفتون.ممکنه شما با این پول در ایران در یک کار تجاری بزنید و چند برابرش در بیارید با زحمت خیلی کمتر ولی نکته اینجاست که آیا حاضرید در این کشور بمونید و پولدار شید؟آیا فقط هدف زندگیتون پوله؟یا اینکه می خواهید در یک کشور درست حسابی زندگی کنید و مسلما نمی تونید هم مثل ایران پولدار شید؟جواب این سوال راه را به شما نشان میده،من اگر بودم می رفتم ولی این بستگی به شما و روحیتون داره.ولی قبل از تصمیم گیری حتما برای این پرسش پاسخ قطعی پیدا کنید و خودتون قانع کنید.چون اگر پیدا نکنید بعدا که در آن کشور به مشکلاتی برخورد کردبد هی به خودتون می گین کاش ایران مونده بودم.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

پیش فرض پاسخ : چرا باید با هزینه بالا(25 تا سالی) در آلمان تحصیل کرد؟آیا اصلا بدرد می خوره؟

سلام دوستان

ممنون از صبر و حوصلتون
    اول مطمئن باشید که در آلمان اگر انگیزه داشته باشید و تلاش کنید چندین برابر این پول رو در میارید
    بستگی به خودتون داره:
    ایران:پول در آوردن راحت تر ، زندگی پر استرس وسایر چیزها که خودتون می دونید
    آلمان:پول در آوردن سخت(البته منظورم اینه که باید تلاش کرد تا پول در آورد در مقایسه با ایران)،کشور غریبه،زندگی آرام،خارجی محسوب شدن در جامعه و....
    اگر که به خاطر پول می خواهید مهاجرت کنید ایران بهترین جا برای پول در آوردن است اما اگر می خواهید یک زندگی آرام و بدون استرس داشته باشید مهاجرت کنید.
    امیدوارم کمکتون کرده باشم.

Junior Member

سلام
    اگر هدفتون پول هست در ایران بمانید و پول بر پولتان اضافه کنید تا اعتبار بدست بیارید برای تجار اعتبار خیلی زیاد مهم هست
    اما راه دیگر کسب اعتبار علم و دانش است مه مسلما سخت تر از مورد اول است
    زندگی در کشوری دیگر سختی های خودش رو داره و همراه با فراز و نشیب های بسیار است

و البته بعد از هر سختی اسایشی نیز هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه محقق اردبیلی

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

دوست من به نظر من با قسمتی از این پول شرایط خودتونو برای گرفتن فول فاند درست کنید مثلا کلاس خصوصی برای بالا بردن نمره تافل) اینجوری میتونید با یه تیر دوتا نشون بزنید

Junior Member m.mehboodi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس شیمی کاربردی

فک کنم استاد رائفی پور تو این کلیپش تا حدودی جوابتونو داده باشه
    http://www.aparat.com/v/cEqvH
    همه انسانها به دنبال موفقیت های بزرگ نیستند

le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام دوستان

ممنون از صبر و حوصلتون
    سلام دوست عزیز.
    یه نکته ای که هست و اصولا توجهی بهش نمیشه اینه که چه شما ایران بمونید چه برید خارج، چه در ایران درس بخونید چه نه، به هرحال مبلغی از این پولی که ذکر کردید خرج میشه در مدت همین سه سالی که ذکر کردید. ولی متاسفانه به چشم نمیاد، فقط و فقط چون به تومن و در ایران خرج میشه. حالا شما اگه واقعا علاقه به تحصیل در خارج از ایران داشته باشی میتونی اون رقمی که خرج میشه رو کمی بیشتر کنی و به علاقه ات برسی میشه هم نه به قول شما موند ایران و شروع به یه کار کرد. شاید موقعیت ایجاد کاری که الان تو ذهنتونه بعد از اتمام تحصیل پیش نیاد، شاید هم یه موقعیت بسیار بهتر پیش بیاد. در هرصورت چه درس بخونین چه نه نهایتا باید دنبال کار بود. ولی خب اگه کار واستون ارجحیت داره و درس خوندن در خارج از کشور بیشتر از اونکه در راستای ارضا علاقه تحصیل باشه، خارج شدن از ایران باشه و تجربه زندگی در کشور دیگه ای باشه، میتونین با کسب درآمد هم برید خارج از کشور و به هدفتون برسید. درس رو هم میتونید همون ایران بخونید در کنار کار. فقط و فقط ببینید چه چیزی و در چه درجه از اهمیت واستون واقع شده تا بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید.
    اینکه انقدر دو دل هستید در انتخاب با وجود داشتن شانس برای رفتن فکر میکنم دلتون با موندن در ایران و شروع کار هست و جو خارج شدن دیگر دوستانتون شما رو هم به فکر واداشته برای رفتن. ولی باز هم تاکید میکنم علاقتون رو بزارید در راس کار. چون همونطور که به کرات در این فروم اشاره کردن دیگر دوستان همه چیز در خارج از کشور بعد از یه مدت عادی میشه و شما میمونید یه سوال "خب که چی؟" و اگه جوابی برای این سوال پیدا نکنید، فکر بازگشت به ایران شروع میشه.....
    درهرصورت امیدوارم که بهترین تصمیم رو بگیرید و همیشه موفق باشید.

Junior Member

من فکر می کردم هزینه تحصیل آلمان 600 یورو در ماه بود ولی شما دارید صحبت از 80 میلیون تومن می کنید. میشه یکم توضیح بدید.

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط pante_A نمایش پست ها
    من فکر می کردم هزینه تحصیل آلمان 600 یورو در ماه بود ولی شما دارید صحبت از 80 میلیون تومن می کنید. میشه یکم توضیح بدید.
    ضمن تشکر از همه دوستان که نظر دادن. من همه رو خوندم و استفاده کردم. امیدوارم دوستان دیگه هم اگه نظری دارن اعلام کنن تا افرادی مثل من بتونن با نظرات و افکار مختلف بیشتر آشنا بشن.

بله ماهی 600 یورو و شاید کمتر در شهرهای کوچک، هزینه تحصیل در آلمان هست. این رقم رو برای 3 سال گفتم چون شما به حدود سه سال برای تحصیل در مقطع ارشد نیاز داری(درسته می گن 2 ساله هست اما بعید هست که بشه دو ساله تموم کرد) و طبق نظر بسیاری از دوستان به دلیل درس وقت کار کردن نداری بنابراین شما باید همه این پول رو داشته باشی.
    دوست عزیز توجه داشته باش که شما از همین جا باید برنامه سه سال آیندت رو داشته باشی وگرنه به احتمال خیلی زیاد مشکل گیر می کنی و شاید مجبور بشی برگردی. من تعدادی از دوستام خیلی راحت رفتن ولی به همون راحتی هم برگشتن چون برنامه نداشتن و به مشکل خوردن وقتی میگم برنامه منظورم پول هست که این وسط نقش تعیین کننده بازی می کنه.

موفق و سربلند باشی
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Junior Member

می تومنم بپرسم برای چه گرایشی می خواهید اپلای کنید؟

صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)