صفحه 11 از 43 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

سلام و پیشاپیش از شما بابت مشاوره و پاسخگوییتون متشکرم و قدردانی میکنم
    من دانشجوی رشته ی معماری هستم
    کارشناسی از آزاد خوراسگان با معدل 16.5
    در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی کاشان هستم
    و درحال گذروندن ترم 2
    معدل فعلی 16.8
    زبان انگلیسیم خوبه و حداقل میتونم 6.5 رو بگیرم که قطعا با مطالعات و تلاشهای روزمره م بالاتر از این خواهد شد
    قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم
    و تصمیمم بر این بود که بعد از پایان این ارشد، ارشد دیگه ای در رشته ی مورد علاقه م بخونم
    با توجه به قوانین سربازی متوجه شدم امکان دوباره ارشد خوندن نیست و علاقه ای هم به دکتری خوندن ندارم اما به طور جدی رفتن برام مهمه
    به شدت مردد شدم و پر اضطراب و نمیدونم آیا انصراف دادن و اپلای کردن کار درستی هست یا نه؟
    چون هزینه برام مهمه کشورایی مثل ایتالیا و آلمان مد نظرم هستن و احتمال زیاد بعد از اونها قصدم کشورای انگلیسی زبان مانند آمریکا و انگلستان هستش
    ماهیانه 1 میلیون رو میتونم از خانواده بگیرم
    با بورس DSU ایتالیا آشنا هستم و از با کمک اون میتونم از پس هزینه ها بر بیام اما اطلاعات جسته گریخته ای از DAAD دارم
    و اینکه منظور از Internatoinal Programs در سایتای دانشگاهای آلمان چیه؟ که به DAAD هم ربط داره گویا
    رشته های مورد علاقه م برای ادامه دادن سینما، تصویر سازی، انیمیشن و سایر هنرهای مربوطه هستن
    نمونه کار هم متنوع و متفاوت دارم
    بورس DAAD دقیقا چه میزان کمک می کنه و کاهنده ی هزینه هاست؟
    درصد گرفتنش تو ارشد چه قدره؟
    آیا به نظرتون انصراف بدم؟
    امکان ادامه ی همین رشته، یعنی ادامه ش تو دانشگاه های آلمان وجود داره؟
    یا اینکه نهایتا بهترین راه برای رفتن اقدام برای دکتری هستش؟
    پیشنهاد شما چیه؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

سلام به همه
    چند وقتی هست میخواستم کلاس زبان برم مشکلم این هست آیا بعد از اتمام درس واقعا امکان یافتن کار مناسب هست حالا در شهر های مختلف و اقامت گرفت ؟ رشته الکترونیک خوندم حالا بماند که گاهی شک دارم تو ارشد بتونم درس پاس کنم و نمره خوب بگیرم. راستش اگه نتونم مبلغ جور کنم باید ملکی بفروشم و همه این ریسک ها میترسم به هدف اخر یافتن کار و گرفتن اقامت نرسم و ضرر مالی و زمانی بکنم

ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

نقل قول نوشته اصلی توسط babakg نمایش پست ها
    سلام به همه
    چند وقتی هست میخواستم کلاس زبان برم مشکلم این هست آیا بعد از اتمام درس واقعا امکان یافتن کار مناسب هست حالا در شهر های مختلف و اقامت گرفت ؟ رشته الکترونیک خوندم حالا بماند که گاهی شک دارم تو ارشد بتونم درس پاس کنم و نمره خوب بگیرم. راستش اگه نتونم مبلغ جور کنم باید ملکی بفروشم و همه این ریسک ها میترسم به هدف اخر یافتن کار و گرفتن اقامت نرسم و ضرر مالی و زمانی بکنم

ممنون
    درود
    اقا همه چی شدنیه ولی سخته. مطمئنا با معدل متوسط به بالا، زبان و سواد خوب کار پیدا میشه. خیلیا این کار رو کردن...
    ولی مطمئنا کار اسونی نیست. سختی و زحمت هم زیاد داره ولی در اخرش میرزه... شما حداقل یکسال فشرده زبان المانی میخوای بعدم تحصیل هم که طول میکشه و رک بگم به المانی دو سه برابر تحصیل به انگلیسی سختتره.
    اگه وضعیت مالی و شغلی خوبی داری بیشتر فکر کن.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

با عرض درود خدمت همه دوستان گرامی

خیلی خیلی ممنون میشم اگر کسانی که تجربه یا اطلاعات کافی دارند بنده رو در این زمینه راهنمایی کنند.

بنده دانشجو کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی هستم.
    سوالی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که اگر واسه تحصیل در مقطع ارشد واسه آلمان اقدام کنم ( البته دانشگاه هایی که رایگان هستند ) بعد از اتمام تحصیل آیا تعهدی در قبال دولت آلمان داریم (منظورم تعهد کاری یا ... در قبال تحصیل رایگان توی اون کشوره ) و اگر بنا بر هر دلیلی ، تصمیم به ادامه تحصیل (مقطع دکتری) در کشور های دیگه داشته باشم لازمه مثه ایران ،مدرکی که در آلمان گرفتم رو آزاد کنم ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_ft نمایش پست ها
    با عرض درود خدمت همه دوستان گرامی

خیلی خیلی ممنون میشم اگر کسانی که تجربه یا اطلاعات کافی دارند بنده رو در این زمینه راهنمایی کنند.

بنده دانشجو کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی هستم.
    سوالی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که اگر واسه تحصیل در مقطع ارشد واسه آلمان اقدام کنم ( البته دانشگاه هایی که رایگان هستند ) بعد از اتمام تحصیل آیا تعهدی در قبال دولت آلمان داریم (منظورم تعهد کاری یا ... در قبال تحصیل رایگان توی اون کشوره ) و اگر بنا بر هر دلیلی ، تصمیم به ادامه تحصیل (مقطع دکتری) در کشور های دیگه داشته باشم لازمه مثه ایران ،مدرکی که در آلمان گرفتم رو آزاد کنم ؟

؟!
    همچین چیزی نیست، اصلا فکر این چیزا رو نکنین...

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای لیسانس حسابداری یا مارکتینگ برای آلمان اقدام کنم. چندوقته دو دل شدم که آیا میارزه آدم 4 سال از وقتش و مثلا 130 میلیون تومن خرج کنه و در آخر نتونه تو آلمان یا اروپا کار کنه در حالی که آدم از همون پول اینجا میتونه اینجا به عنوان سرمایه استفاده کنه یا باهاش یه کاری راه بندازه.. خیلیا میگن اینکه تو آلمان کار پیدا کنی بیشتر به تسلط به زبان آلمانی و زرنگی فرد برمیگرده. اگه آدم بعد از تحصیل نتونه تو آلمان کار پیدا کنه احتمال اینکه تو اروپا یا جایی مثل کانادا یا استرالیا بتونه کار پیدا کنه هست؟ آیا واقعا به ریسکش میارزه؟
    من از این میترسم که این ریسک رو قبول کنم ولی آخر هیچی بدست نیاورده باشم..
    ممنون

Member

به هیچ وجه! تحصیل در آلمان اصلا سرمایه گذاری مناسبی نیست. ریسکش در مقایسه با منفعتش اصلا قابل قیاس نیست. ضمن اینکه مساله فقط تحصیل و زبان هم نیست. برای کار خیلی فاکتورهای دیگه مثل ملیت، رنگ پوست، مذهب و ... هم موثره (نه صد در صد اما به هر حال موثره) بعلاوه همه اینها این سیل بی سابقه مهاجرها و قدرت گرفتن احزاب ضد مهاجرت. همه اینها چشم انداز سرمایه گذاری روی تحصیل در آلمان (و در کل اروپا به نوعی) رو تیره می کنه. اگر می تونید فاندی چیزی بگیرید تجربه خوبیه تحصیل در آلمان، اما سعی کنید حتی الامکان از جیبتون خرج نکنید که منطقی نیست!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmeysaam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای لیسانس حسابداری یا مارکتینگ برای آلمان اقدام کنم. چندوقته دو دل شدم که آیا میارزه آدم 4 سال از وقتش و مثلا 130 میلیون تومن خرج کنه و در آخر نتونه تو آلمان یا اروپا کار کنه در حالی که آدم از همون پول اینجا میتونه اینجا به عنوان سرمایه استفاده کنه یا باهاش یه کاری راه بندازه.. خیلیا میگن اینکه تو آلمان کار پیدا کنی بیشتر به تسلط به زبان آلمانی و زرنگی فرد برمیگرده. اگه آدم بعد از تحصیل نتونه تو آلمان کار پیدا کنه احتمال اینکه تو اروپا یا جایی مثل کانادا یا استرالیا بتونه کار پیدا کنه هست؟ آیا واقعا به ریسکش میارزه؟
    من از این میترسم که این ریسک رو قبول کنم ولی آخر هیچی بدست نیاورده باشم..
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    به هیچ وجه! تحصیل در آلمان اصلا سرمایه گذاری مناسبی نیست. ریسکش در مقایسه با منفعتش اصلا قابل قیاس نیست. ضمن اینکه مساله فقط تحصیل و زبان هم نیست. برای کار خیلی فاکتورهای دیگه مثل ملیت، رنگ پوست، مذهب و ... هم موثره (نه صد در صد اما به هر حال موثره) بعلاوه همه اینها این سیل بی سابقه مهاجرها و قدرت گرفتن احزاب ضد مهاجرت. همه اینها چشم انداز سرمایه گذاری روی تحصیل در آلمان (و در کل اروپا به نوعی) رو تیره می کنه. اگر می تونید فاندی چیزی بگیرید تجربه خوبیه تحصیل در آلمان، اما سعی کنید حتی الامکان از جیبتون خرج نکنید که منطقی نیست!
    از طرفی هم آلمان یکی از کشورایی هستش که تعداد زیادی دانشگاه رنک بالا داره و میشه با کمترین هزینه دانشجویی (نسبت به اروپا) توش تحصیل کرد.
    یعنی اگه جای دیگه آدم بخواد تو دانشگاه معتبری درس بخونه مسلما باید بیشتر خرج کنه و اگه کسی بتونه بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنه(حتما نه در آلمان) خیلی زندگی بهتری خواهد داشت...
    به نظر شما کسی که تو اروپا توی یه دانشگاه معتبر تحصیل کرده هیچ جای دنیا کار پیدا نمیشه؟ یعنی چون به آلمانی تحصیل کرده حتما باید تو آلمان کار پیدا کنه؟
    البته منظورم از هیچ جای دنیا کشورایی که مهاجرت کاری میدن مثل استرالیا یا کانادا
    ویرایش توسط mmeysaam : August 26th, 2015 در ساعت 04:44 PM

Member

اگر منظور شما از کار پیدا کردن جستجو برای فرصت شغلی در اینترنت و بعد اپلای کردن هست، بله، شما می تونید هر جایی کار پیدا کنید (حتی اگر در ایران تحصیل کرده باشید)، اما اگر منظورتون از طریق شبکه دوستان و اساتید یا از طریق شرکت در ورکشاپ ها و سامر اسکول ها یا از طریق کارآموزی ها یا پابلیک لکچرها (به طور کلی نتورکینگ) هست مسلما شانستون تا حد خیلی خیلی زیادی محدود می شه به کشوری که در اون درس میخونید (آلمان).
    حرفتون در مورد هزینه تحصیل کاملا درست هست. اون چیزی که من گفتم اینه که اگر به امید اینکه با این درس خوندن اینجا کار پیدا می کنید و هزینه هاتون اینطوری جبران میشه میخواید بیایید، ریسک این سرمایه گذاری خیلی بالاست و شانس اینکه سرمایتون برگرده کمه متاسفانه. اما اگر هدفتون صرفا تحصیله مسلما آلمان مقصد ارزان و مناسبیه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmeysaam نمایش پست ها
    از طرفی هم آلمان یکی از کشورایی هستش که تعداد زیادی دانشگاه رنک بالا داره و میشه با کمترین هزینه دانشجویی (نسبت به اروپا) توش تحصیل کرد.
    یعنی اگه جای دیگه آدم بخواد تو دانشگاه معتبری درس بخونه مسلما باید بیشتر خرج کنه و اگه کسی بتونه بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنه(حتما نه در آلمان) خیلی زندگی بهتری خواهد داشت...
    به نظر شما کسی که تو اروپا توی یه دانشگاه معتبر تحصیل کرده هیچ جای دنیا کار پیدا نمیشه؟ یعنی چون به آلمانی تحصیل کرده حتما باید تو آلمان کار پیدا کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    اگر منظور شما از کار پیدا کردن جستجو برای فرصت شغلی در اینترنت و بعد اپلای کردن هست، بله، شما می تونید هر جایی کار پیدا کنید (حتی اگر در ایران تحصیل کرده باشید)، اما اگر منظورتون از طریق شبکه دوستان و اساتید یا از طریق شرکت در ورکشاپ ها و سامر اسکول ها یا از طریق کارآموزی ها یا پابلیک لکچرها (به طور کلی نتورکینگ) هست مسلما شانستون تا حد خیلی خیلی زیادی محدود می شه به کشوری که در اون درس میخونید (آلمان).
    حرفتون در مورد هزینه تحصیل کاملا درست هست. اون چیزی که من گفتم اینه که اگر به امید اینکه با این درس خوندن اینجا کار پیدا می کنید و هزینه هاتون اینطوری جبران میشه میخواید بیایید، ریسک این سرمایه گذاری خیلی بالاست و شانس اینکه سرمایتون برگرده کمه متاسفانه. اما اگر هدفتون صرفا تحصیله مسلما آلمان مقصد ارزان و مناسبیه.
    ممنون از جواب کاملتون
    بله منظورم جست وجو برای فرصت شغلیه به خاطر همین میگم کسی که تو ایران تحصیل کرده توی این مورد با کسی که تو آلمان تحصیل کرده یکی نیست..
    هدفم تحصیل و پیدا کردن کار تو آلمان یا کشور انگلیسی زبانه.. نمیدونم اصلا شدنی هست یا نه و کسی هم که تجربه تحصیل در آلمان و پیدا کردن کار در کشور انگلیسی زبان رو داشته باشه نتونستم پیدا کنم.
    بیشتر شک و تردیدم از همینه که بعد از اینکه تحصیلم رو تموم کرد اگه تو آلمان نتونم کار پیدا کنم گزینه دیگه ای هم دارم یا نه..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)