صفحه 13 از 43 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی مثبت-دانشگاه پیام نور

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

سلام، بله منظور منم نفری 8000 تا بود که در کل میشه 16000 تا...با این اوصاف که اصلا نمیشه رو کاردانشجویی حساب کرد و تقریبا ویزای دانشجویی رو باید کنار بزاریم یا لااقل بیشتر ذخیره کنیم که نیاز به کار دانشجویی نداشته باشیم که احتمال 90% تا سال دیگه نمیشه.....در رابطه با ویزای کاری یه موسسه ای هست که میگه 3000-5000 تا میگیره و ما رو تا خود آلمان همراهی میکنه و گفته اول شوهرمو و بعد 2 ماه منو میبره پیشش...میگه میتونه با آشناهایی که تو شرکت های بوش و هوش و مرتس و ... داره و با توجه به سابقه ی بالا و گواهی ای که شوهرم داره تا 99.9 درصد می تونه کارای مارو برای 6 ماه دیگه درست کنه ولی راسشو بخواین بهش شک داریم...چون حرفایی که بهمون زد کللا با کل اطلاعاتی که تا الان داشتیم فرق داره...راسی ی سوال جایی هست که من بتونم تشخیص بدم که این موسسه قلابی و کلاه برداره یا نه؟....ی سوال دیگه اینکه اگه ما با ویزای کاری بریم و اونجا بچه دار شیم، میتونیم زودتر اقامت اونجا رو بگیریم؟
    ممنون بابت پاسخ هاتون

Member

درباره کلاه بردار بودن یا نبودن من نمیتونم نظری بدم. اگر به شما تصمین میده که شوهر شما یک قرارداد کاری حداقل یک ساله و دستمزد متناسب با مهارتشون داشته باشه چرا که نه اما اگر اما و اگر تو کارشونه باید بیشتر تحقیق کنید. در مورد بچه دار شدن هم به اقامت ربطی نداره. چون اقامت آلمان بر مبنای خون هست و نه محل تولد و حتی بچه تون هم اقامت نخواهد داشت. اما اگر کار داشته باشید اینجا بچه دار شدن چه برای مالیاتی که میدید و چه از لحاظ کمک های دولتی خیلی به نفعتونه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط versevo نمایش پست ها
    سلام، بله منظور منم نفری 8000 تا بود که در کل میشه 16000 تا...با این اوصاف که اصلا نمیشه رو کاردانشجویی حساب کرد و تقریبا ویزای دانشجویی رو باید کنار بزاریم یا لااقل بیشتر ذخیره کنیم که نیاز به کار دانشجویی نداشته باشیم که احتمال 90% تا سال دیگه نمیشه.....در رابطه با ویزای کاری یه موسسه ای هست که میگه 3000-5000 تا میگیره و ما رو تا خود آلمان همراهی میکنه و گفته اول شوهرمو و بعد 2 ماه منو میبره پیشش...میگه میتونه با آشناهایی که تو شرکت های بوش و هوش و مرتس و ... داره و با توجه به سابقه ی بالا و گواهی ای که شوهرم داره تا 99.9 درصد می تونه کارای مارو برای 6 ماه دیگه درست کنه ولی راسشو بخواین بهش شک داریم...چون حرفایی که بهمون زد کللا با کل اطلاعاتی که تا الان داشتیم فرق داره...راسی ی سوال جایی هست که من بتونم تشخیص بدم که این موسسه قلابی و کلاه برداره یا نه؟....ی سوال دیگه اینکه اگه ما با ویزای کاری بریم و اونجا بچه دار شیم، میتونیم زودتر اقامت اونجا رو بگیریم؟
    ممنون بابت پاسخ هاتون

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    لیسانس من در رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی پاسارگاد شیراز( معدل 15.5) حدود 4 سال پیش ، کاردانی کامپیوتر سراسری بندرعباس (معدل 17.5) هستش. اما تخصص و حرفه من در زمینه شبکه (MCSE, CCNP) می باشد و در این زمینه کار کرده ام. دیپلم زبان انگلیسی دارم و قصد گذراندن دوره آیلتس . بدون مدرک زبان آلمانی. جهت ادامه تحصیل در آلمان در مقطع ارشد لطفا راهنمایی بفرمایید. امکان داره در همین رشته فناوری اطلاعات ، شبکه ادامه تحصیل بدم ؟ هزینه ها چطوره ؟ هزینه دانشگاه رایگان هستش ؟ هزینه زندگی ؟
    و اینکه آیا هدفم گرفتن نمره خوب آیلتس باشه ؟ یا اینکه دنبال گرفتن مدرک زبان آلمانی باشم ؟
    پیشاپیش سپاسگزارم از کمکتون
    ویرایش توسط liloo : September 9th, 2015 در ساعت 10:46 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط liloo نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    لیسانس من در رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی پاسارگاد شیراز( معدل 15.5) حدود 4 سال پیش ، کاردانی کامپیوتر سراسری بندرعباس (معدل 17.5) هستش. اما تخصص و حرفه من در زمینه شبکه (MCSE, CCNP) می باشد و در این زمینه کار کرده ام. دیپلم زبان انگلیسی دارم و قصد گذراندن دوره آیلتس . بدون مدرک زبان آلمانی. جهت ادامه تحصیل در آلمان در مقطع ارشد لطفا راهنمایی بفرمایید. امکان داره در همین رشته فناوری اطلاعات ، شبکه ادامه تحصیل بدم ؟ هزینه ها چطوره ؟ هزینه دانشگاه رایگان هستش ؟ هزینه زندگی ؟
    و اینکه آیا هدفم گرفتن نمره خوب آیلتس باشه ؟ یا اینکه دنبال گرفتن مدرک زبان آلمانی باشم ؟
    پیشاپیش سپاسگزارم از کمکتون
    سلام .
    بله امکانش هست در مقطع ارشد رشته خودتون ادامه بدید .
    چند صفحه فروم را مطالعه کنید.
    اکثر دانشگاها شهریه ندارند و البته فاند هم نمیدن در ارشد . هزینه زندگی هم سالی 8000 یورو در نظر بگیرید.
    زبان هم بستگی داره به دوره ای که میخواید برید .
    اگر تحصیل به زبان آلمانی میخواید برید باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.
    برای دوره های اینترنشنال زبان انگلیسی کفایت میکنه.

موفق باشید

Junior Member

دوستان من 36 سالمه . ارشد نرم افزار .کارمند رسمی یه اداره دولتی هستم. از شغلم و محل کار راضی نیستم و کلا از زندگی تو ایران راضی نیستم و هدفم داشتم یه زندگی آروم و با کیفیت بهتر تو جامعه ای بهتره

راهی که برای مهاجرت به ذهنم میرسه اینه که از طریق ویزای دانشجویی ارشد برم و بعدش کار پیدا کنم و اقامت بگیرم .هزینه های دو سال زندگی رو هم میتونم بدم ولی ترجیح می دم که دوران دانشجویی بتونم کار کنم و از جیب نخورم

چون میخوام سریعتر اقامت بگیرم برای دکترا اقدام نکردم البته شنیدم که با ارشد هم میشه تو آلمان شغلی پیدا کرد و لزوما با دکترا شغل بهتری پیدا نمی کنی.

می خواستم نظرتون رو بپرسم که تو این سن مهاجرت کنم آیا ریسکش زیاده ؟البته می تونم دو سال از محل کارم مرخصی بدون حقوق بگیرم ولی بالاخره ارتقا شغلی و بیمه این دو سال رو از دست میدم و کلی هم باید هزینه بکنم

نگرانم که مبادا پشیمون بشم. خیلی شنیدم که ایرانیا تو اروپا وضعیت خوبی ندارن و فقط به خاطر آبرو از شرایط اونجا تعریف می کنن.
    ممنون میشم راهنمایی کنین

ApplyAbroad Veteran

دوستان من 36 سالمه . ارشد نرم افزار .کارمند رسمی یه اداره دولتی هستم. از شغلم و محل کار راضی نیستم و کلا از زندگی تو ایران راضی نیستم و هدفم داشتم یه زندگی آروم و با کیفیت بهتر تو جامعه ای بهتره

راهی که برای مهاجرت به ذهنم میرسه اینه که از طریق ویزای دانشجویی ارشد برم و بعدش کار پیدا کنم و اقامت بگیرم .هزینه های دو سال زندگی رو هم میتونم بدم ولی ترجیح می دم که دوران دانشجویی بتونم کار کنم و از جیب نخورم

چون میخوام سریعتر اقامت بگیرم برای دکترا اقدام نکردم البته شنیدم که با ارشد هم میشه تو آلمان شغلی پیدا کرد و لزوما با دکترا شغل بهتری پیدا نمی کنی.

می خواستم نظرتون رو بپرسم که تو این سن مهاجرت کنم آیا ریسکش زیاده ؟البته می تونم دو سال از محل کارم مرخصی بدون حقوق بگیرم ولی بالاخره ارتقا شغلی و بیمه این دو سال رو از دست میدم و کلی هم باید هزینه بکنم

نگرانم که مبادا پشیمون بشم. خیلی شنیدم که ایرانیا تو اروپا وضعیت خوبی ندارن و فقط به خاطر آبرو از شرایط اونجا تعریف می کنن.
    ممنون میشم راهنمایی کنین

میتونین برای دریافت بلوکارت اقدام کنید. توی سایتهای کاریابی بگردین و براساس توانایی هاتون برای موقعیتهای مختلف رزومه بفرستین تا دعوت بشین به مصاحبه.
    برای دریافت بلوکارت، بایستی حداقل سالی 37752 یورو، براتون درنظر بگیرن که شایسته دریافت بلوکارت بشین، که بعد از کثر مالیات یه چیزی حول و حوش 2000 تا براتون میمونه.
    ضمن اینکه حداقل مدرک B1 رو بایستی داشته باشین.
    حالا با این 2000 تا میشه خوب زندگی کرد ؟ قطعا بله...

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

سلام به همگی
    شرایطو زیر نوشتم . باتوجه به این که تو مستر فاند نمیدن و سالی حداقل 8000 تا هزینه زنذگی میشه ( یعنی 30 میلیون تومان ! ) ، باتوجه به شرایطم ، هیچ کاری نمیتونم اونجا بکنم تا هزینه ها تامین شه ؟؟!!! اگه نشه کاری چیزی مرتبط با رشته در حین تحصیل کرد و ... ، که همون میشه مثل ایران و چه فایده ای داره واسه المان اپلای کنیم ؟؟!!! تازه سطح دانشگاهاشم که پایینه نسبت به کشورای تاپ !
    ویرایش توسط omid2015 : September 15th, 2015 در ساعت 02:17 PM دلیل: نامرتبط تکراری

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    شرایطو زیر نوشتم . باتوجه به این که تو مستر فاند نمیدن و سالی حداقل 8000 تا هزینه زنذگی میشه ( یعنی 30 میلیون تومان ! ) ، باتوجه به شرایطم ، هیچ کاری نمیتونم اونجا بکنم تا هزینه ها تامین شه ؟؟!!! اگه نشه کاری چیزی مرتبط با رشته در حین تحصیل کرد و ... ، که همون میشه مثل ایران و چه فایده ای داره واسه المان اپلای کنیم ؟؟!!! تازه سطح دانشگاهاشم که پایینه نسبت به کشورای تاپ !
    سلام سوالتون مربوط به شانس پذیرش هست یا شرایط آلمان؟ بهر حال این تاپیک مخصوص شانس پذیرش نیست.
    اما سوال اولتون .. کار در حین تحصیل وجود داره و البته بستگی به دانستن زبان آلمانی داره و با در نظر گرفتن این موضوع که اکثر دانشگاه ها با توجه به برنامه سنگین ارشد توصیه میکنن که کار نکنید در حین تحصیل . همچنین کار با ویزای دانشجویی محدود به 20 ساعت در هفته میشه.

و در آخر شما اجبار به محدود کردن خودتون به کشوری را نشدید برای گزینه های بهتری که اطلاع دارید اقدام کنید.
    ویرایش توسط omid2015 : September 15th, 2015 در ساعت 02:20 PM دلیل: نامرتبط تکراری

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اینطوری که شما میگی نیست. هزینه شخصی در سال بستگی به این داره که شما مجرد باشی یا متاهل و یا در چه شهری زندگی کنی. به غیر از شهرهای بزرگ مثل هامبورگ و مونیخ در صورتیکه مجرد باشی میتونی خوابگاه دانشجویی با هزینه حدود 200 تا 250 یورو در ماه پیدا کنی نهایتا با 250 یورو هزینه خوردو خوراک و غیره میتونی با 500 یورو در ماه هزینه هات رو ببندی. با یک کار دانشجویی میتونی حداقل 400 یورو در ماه درآمد داشته باشی. یعنی نهایتا 100 یورو در ماه از جیبت بزاری. دانشگاه هم که مجانی. بهترین بیمه دنیا رو هم داره. کیفیت دانشگاه هاش در مقایسه با دانشکاه های دیکه هم رشته با رشته متفاوت. فکر نکنم هیچ جای دنیا همچین شرایطی داشته باشه. مزیت مستر خوندن تو آلمان اینه که راحت تر میشه بعدش برای دکترا پذیرش گرفت.

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MST1984 نمایش پست ها
    اینطوری که شما میگی نیست. هزینه شخصی در سال بستگی به این داره که شما مجرد باشی یا متاهل و یا در چه شهری زندگی کنی. به غیر از شهرهای بزرگ مثل هامبورگ و مونیخ در صورتیکه مجرد باشی میتونی خوابگاه دانشجویی با هزینه حدود 200 تا 250 یورو در ماه پیدا کنی نهایتا با 250 یورو هزینه خوردو خوراک و غیره میتونی با 500 یورو در ماه هزینه هات رو ببندی. با یک کار دانشجویی میتونی حداقل 400 یورو در ماه درآمد داشته باشی. یعنی نهایتا 100 یورو در ماه از جیبت بزاری. دانشگاه هم که مجانی. بهترین بیمه دنیا رو هم داره. کیفیت دانشگاه هاش در مقایسه با دانشکاه های دیکه هم رشته با رشته متفاوت. فکر نکنم هیچ جای دنیا همچین شرایطی داشته باشه. مزیت مستر خوندن تو آلمان اینه که راحت تر میشه بعدش برای دکترا پذیرش گرفت.
    خیلی ممنون بخاطر امیدواری دادنتون .
    این کار دانشجویی که گفتید چند درصد احتمال داره که نشه ؟ ینی نتونم کار کنم ؟ البته رشته که میخوام اپلای کنم مهندسی برق مخابرات سیستمه . ینی سخت ترین رشته ! به نظرتون وقت برای کارای دیگه میمونه با سختی درس ؟ ینی در بهترین حالت میشه ماهی 100 یورو + ترمی 300 یورو پول دانشگاه = سالی 1800 یورو ؟
    من رزومم تقریبا جوریه که میتونم همه دانشگاهای المان قبول شم ولی باتوجه به اون هزینه ها نمیتونم انتخاب کنم . این 7 دانشگاه فقط تو مهندسی برق خوبن ( به ترتیب نوشتم ) :
    1. TU Munich
    2. TU Berlin
    3. KIT
    4. RWTH Aachen
    5. TU Darmstadt
    6. TU Dresden
    7. Universitat Stuttgart

به نظرتون کدومو انتخاب کنم ؟ باتوجه به شهرش و شرایط هزینش .
    از لحاظ لول دانشگاه ، 2 تای اول تقریبا هم سطحن (لول یک) ، بعد 3 ، 4 (لول دو) و بعدش 5، 6 ، 7 در لول سه .
    اینم بگم که من هدف اصلیم اینه که دکترا تو دانشگاه رنک زیر 50 و ترجیحا تو کانادا یا امریکا باشه ، ینی از این ارشدم بتونم در اون جهت استفاده کنم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)