صفحه 2 از 43 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

سلام
    به کلی من رو نا امید کردید.من به هیچ عنوان این هزینه رو ندارم ولی عزمم جزمه که برم
    تحصیل و تجربه در یک کشور دیگر ونم آلمان همه ارزش داره
    ی سوال؟
    منتطقی فکر کنیم چقدر پول لازم است؟
    من خودم میگم 6 ماهه کار پیدا می کنم(شاید دارم اشتباه می کنم؟؟؟)لطفت اگر کسی از کار پیدا کردن و شرایطش در آلمان چیزی می دونه بنویسه.ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa374 نمایش پست ها
    سلام
    به کلی من رو نا امید کردید.من به هیچ عنوان این هزینه رو ندارم ولی عزمم جزمه که برم
    ی سوال؟
    من خودم میگم 6 ماهه کار پیدا می کنم(شاید دارم اشتباه می کنم؟؟؟)لطفت اگر کسی از کار پیدا کردن و شرایطش در آلمان چیزی می دونه بنویسه.ممنون
    برای رفتن به آلمان برای ادامه تحصیل از همون روز اول باید 8040 یورو (حداقل) تو حساب بانکیتون توی آلمان بلوکه شده باشه که ماهی 1/12 رو بهتون میدن که خرج کنید.هزینه اپلی کردن و پذیرش گرفتن و هزینه بلیط رفتن به آلمان و اینکه شاید روزای اول باید هتلی جایی بمونیدو خرجتون بیشتر میشه رو در نظر بگیرید.(اگه پسر بودید 15 ملیونم باید وثیقه میذاشتید).اینا دیگه مینیمم خرجی هستن که باید یک نفر برای رفتن داشته باشه،با کمتر از این پول به نظر من امکان پذیر نیست کلاً که کسی تحصیلی بخواد بره آلمان.حالا با این فرض که خرج سال دومتون رو دیگه خودتون داشته باشید(و البته فکر کنم خرج سال دوم هم باید از اول سال دوم مثل سال اول 8040 یورو تو حسابتون باشه).

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa374 نمایش پست ها
    سلام
    ی سوال؟
    دوست عزیز !
    امید حداقل چیزیه که انسان میتونه در اختیار داشته باشه.
    اون 8040 یورو لزوما در آلمان بلوکه نمیشه. بستگی به شهری که میرید داره. شهر به شهر متفاوته.
    شما زمانی که وارد خاک آلمان میشید، برای تمدید ویزاتون باید اون مقدار پول را در حسابتون داشته باشید. میتونید از کسی بگیرید و بعدا بهش برگردونید، به شرطی که اداره مهاجرت شهری که توش درس میخونید گواهی بلوکه پول رو از بانک نخواد. صرفا گواهی 8040 یورویی را نشون میدی و ویزا رو تمدید می کنید.
    کار پیداکردن هم بستگی به شرایطتون داره...ممکنه سر 6 ماه کار پیدا کنید.
    ولی نکته اینجاست : تحصیل همزمان با کار، مشکله ! ولی شدنی هستش و شما میتونی از پسش بربیای.
    اگر هدفی رو در سرت می پرورونی، باید براش تلاش کنی و بهش ایمان داشته باشی، حتی اگر در این مسیر دچار مشقت هم بشی.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member OMiDStein آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil

واقعا حرفاتون تاثير گذار بود
    ممنون از همگي
    ميشه يه نفر روند كاملو توضيح بده
    و تخمين بزنه اگه ين نفر ٦ ماهه كار پيدا كنه هزينش چقدر ميشه كلا!؟
    با فرض ٧٠٠ يورو در ماه خرج شخصي
    ٣٤ ميليون
    ١٨ ميليون (٦ ماه اول)
    ١٠ ميليون هم هزينه هاي جانبي
    حدودا ٦٠ تا ٧٠ ميليون تومن!!!
    درسته!؟
    يه نفر كمك كنه !

سلام دوستان

من اول در نظر داشتم که سویس ادامه تحصیل بدم ولی وقتی خوب تحقیق کردم دیدم که آلمان هزینه های تقریباً کمتری داره و طبق محاسباتم خرج و مخارج تحصیل و زندگی در آلمان حدوداً نصف سویس هست چون بیشتر دانشگاه ها یا شهریه ای دریافت نمیکنن یا هزینه شهریه شون نسبت به جاهای دیگه اروپا خیلی پایین هست.

در مورد کار هم در آلمان اونطور که پرس و جو کردم به راحتی میشه در سطح شهر کار دانشجویی یا تبلیغاتی پیدا کرد چون صاحب کار مجبور نیست که شما رو بیمه کنه پیشنهاد کار شما رو با آغوش باز می پذیره. ولی خب طبق قوانین کشورهای اروپایی اگر ملیت شما غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باشه ساعت کار شما در هفته کمتر هست دانشجو هم که هستید،قانون سویس که 15 ساعت کار دانشجو در هفتست آلمان هم همین حدود باید باشه.

در کل اگر جویای کار باشید میتونید در طول کمتر از 6 ماه کار مناسب پیدا کنید.
    در ضمن با جستجو در سایت های کاریابی مثل monster.com یا http://www.eurojobs.com/browse-by-country کارهای متناسب با محل زندگی و مهارتتون به صورت پاره وقت یا تمام وقت می تونید پیدا کنید.

Junior Member

سلام
    سوالم درباره تحصیل در آلمان هست.
    الان هزینه زندگی برای یک نفر در آلمان با داشتن فاند و نداشتن فاند تقریبا چه قدر می شه؟
    بدون گرفتن فاند حدودا سالی ؟ میلیون
    با گرفتن فاند حدودا سالی ؟ میلیون
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    سلام
    سوالم درباره تحصیل در آلمان هست.
    الان هزینه زندگی برای یک نفر در آلمان با داشتن فاند و نداشتن فاند تقریبا چه قدر می شه؟
    بدون گرفتن فاند حدودا سالی ؟ میلیون
    با گرفتن فاند حدودا سالی ؟ میلیون
    با تشکر
    در مقطع کارشناسی ارشد و پایین تر که فاند نمیدن!
    هزینه ها سالی 8000 یورو ست که سفارت هم برای درخواست ویزا گواهی داشتن این مبلغ رو ازتون میخواد و همینطور هرساله هنگام تمدید ویزا باید 8000 یورو در حسابتون داشته باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    در مقطع کارشناسی ارشد و پایین تر که فاند نمیدن!
    هزینه ها سالی 8000 یورو ست که سفارت هم برای درخواست ویزا گواهی داشتن این مبلغ رو ازتون میخواد و همینطور هرساله هنگام تمدید ویزا باید 8000 یورو در حسابتون داشته باشید
    ممنون از پاسختون
    یعنی بهترین مقطع برای اپلای ، دکتری هست؟
    راستش من یه راهنمایی می خوام ، پیشنهاد شما چیه و چرا؟ اپلای برای ارشد بهتره یا دکتری؟
    از لحاظ هزینه ، ارشد بهتره یا دکتری؟
    سالی 8000 یورو به پول ایران یعنی چه قدر؟
    با تشکر

من متوجه نمیشم اگه هزینه تحصیل دوره دکترا تو آلمان رایگانه و تازه شغل هم محسوب میشه و شما یه حقوق هم دریافت میکنید، دیگه چه احتیاجی به فاند در این مقطع هست؟ مگه اون حقوق کفاف هزینه های زندگی رو نمیده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقتی میشه که سوالی ذهنم رو به شدت مشغول خوش کرده و هرچی فکر می کنم کمتر نتیجه می گیرم نمی دونم شاید من سخت گیرم و......
    به هر حال من شرایطم رو با شما در میون میزارم تا اگه دوستان توصیه ای داشتن لطف کنن و من رو راهنمایی کنن.
    من هزینه دو سال نیم تحصیل رو در آلمان دارم و به شدت دلم می خواد برای تحصیل به این کشور برم اما حقیقتش با خودم این فکر رو کردم که من 80 میلیون در طی سه سال خرج کنم و می خوام برم مستر بخونم واقعا عقلانی هست و اصلا بعد گرفتن مستر آیا این پول بر می گرده؟ چون به هر حال دوستان می دونن تحصیل یک نوع سرمایه گذاری هست و یک تاجر هرگز به امید ضرر سرمایه گذاری نمی کنه و می خواد ببینه چقدر سود در انتها نصیبش میشه.
    من تا چند وقت پیش پذیرش اتریش رو داشتم ولی به خاطر همین دو دل بودن از دست رفت. حالا هدفم آلمان هست اما دیگه واقعا نمی دونم چی درست هست و چی غلط. یک سری اساتید و دوستانم میگن برو و یک سری میگن نه. حالا این وسط کار درست چیه شما نظر خودتون رو بگید.
    در پایان از مدیر محترم هم عذر می خوام اگه مرتبط نبود و ازشون خواهش می کنم یا به تالار مناسب منتقل کنند یا به تاپیک مناسب.

ممنون از صبر و حوصلتون
    درود
    خوبه که هزینه این 2سال و نیم رو دارین که خیلی ها مانند من هنوز اندر خم یک کوچه هستن.
    پیش از هر چیز بگم که شما شما هستین و نه فرد دیگری،شما باید ببینید برنامه هر سالتون چگونه هست و پس از پایان دوره دانشگاهی برنامتون چی هست و هدفهاتون و رویا هاتون چگونه هست،
    آلمان یک کشور پیشرفته و با درآمد بالا و ارزش آموزشی دانش هاش بالا هست، و همچنین در بین کشورهای اروپایی که دارای پیشرفتگی هستند پایینترین هزینه دانشجویی{رایگان} رو داره و دانشگاه هایی کمی هستن که هزینه دانشجویی بخان بگیرن،و تنها هزینه شارژ درمانی،بیمه و رفتوآمد دانشجویی رو از دانشجو در هر ترم میگیرن که بستگی به ایالت و دانشگاه داره و یچیزی دوروبر 120 تا 140 یورو میشه،
    شما دارین این سرمایه گذاری رو میکنین اما یچیز یادتون رفته که هر کاری بدون بی برو برگشت ریسک داره، و شما اگر برنامتون درست پیش بره باز همیشه امکان ریسکش هست، چون درخاست ها زیاد هست، و چون ریسک همیشه هست دلیل نمیشه شما خودتون رو پس بزنین و نا امید بشین، چون همیشه جایگاهی برای اینگونه افراد هست که باز برمیگرده به خودشون.
    شما رشتتون رو نگفتین، نمیدونم تا چه اندازه از بازار کاری رشتتون در آلمان خبر دارین اما خود این کشور افرادی رو که ارشد دارن رو برای کار خوب میپذیره که این دوره رو در کشور آلمان گذرونده باشن، شما هیچگاه با هزینه کردن در این دوره زمانی و گرفتن مدرک از یکی از دانشگاه های آلمان اشتباه و به گفته خودتون ضرر نمیکنین، چون دانشجوی یک کشور پیشرفته میشین و در درازای زمانی دانشجوییتون با راهکارها و بازار کاری رشتتون و نیز چگونگی یافتن کارفرما آشنا میشین که بستگی باز به خودتون داره که پیگیرش باشین.
    در رشته های فنی مهندسی آموزشگاه هایی هستند به نام -فاخ هوخ شوله- یا آموزش عالی{مانند علمی کاربردی خودمون اما خیلی متفاوت تر و کاربردی تر} که دانش آموزی در کنار کار کردن هست و نه تنها پولی دریافت نمیکنن نیز به شما حقوق هم میدن{برخی از آموزشکده ها هم که بستگی به ایالتش داره کمی پول دریافت میکنن}،که دانشجو با دوره دیدن در این آموزشگاه {آموزش در کنارش کارگاه و کار کردن} هم دانش مورد نیاز رو یاد میگیره، هم دست بکار میشه و نیز دستمزد دریافت میکنه، و هم اینگونه آموزشگاه ها هماهنگی تنگاتنگی با کمپانی ها بزرگ در رشته های مختلف{700رشته} دارن،و یا اونها با سخت کوشی که ازتون میبینن بهتون پیشنهاد کاری میدن و یا خودتون میتونین بهشون پیشنهاد رزومه بدین چون شما با استانداردهایی که اونها نیاز دارن دانشجو بودید؛ در سایت uni-assist.ir میتونین در این مورد و نیز دانشجویی در کشور پیشرفته آلمان آگاهی گسترده پیدا کنین.
    زمانی که شما فلوچارت برنامه امروز زندگی و فردا رو برای خودتون رو برگه ای میکشین و با هدف و چگونگی دست یابیش برنامه ریزی میکنین، همین میشه پشتیبان روانی شما که میدونین دارین چیکار میکنین، و هر زمان که چیزهایی میشنوین و یا شک به مغزتون میاد نگاهی به برنامتون میندازین و اینکه چگونه داره پیش میره، و در راه آسفالت موندگار میشین،
    یک دانشجو و فردی که در چنین کشورهایی دانشجو بوده و با سیستم و راهکارهاش آشنا شده بدون شک بهتر از فردی هست که اینگونه دانشجویی رو گذاشته کنار و وارد بازار کاری ای شده که هرگاه ممکن هست رکود و مشکلات سیاسی بازارو از این رو به آن رو کنه، و با موجش برهو بیاد،و تنها راهکارش همون بازار باشه که اگر هم شده به همون دست به دهان اکتفا کنه{این چیزها رو از کارکرد خودم میگم که سالها از نوجوونی تو بازار کار ایران جون کندم}؛ کاری و درآمدی با کیفیت، پیشرفته و موندگار هست که پشتش دانش کافی و هدفی باشه، و همیشه دانشجویی به نیاز پول دار شدن نیست چون یک ابزار برای زندگی با کیفیت هست.
    امیدوارم تونسته باشم پاسخی درست و راهنماگر داده باشم، و یکمی هم زیاد نوشتم انگار، یه نکته رو هم در مورد اینگونه آموزشگاه ها بگم که با دانشگاه ها متفاوت هستن{هرچند وزارت علوم ایران بهش میگن دانشگاه، یونیور سیتی} و تنها میشه تا مدرک ارشد خوند، اما در دانشگاه دکترا رو هم میشه گرفت،چرا چون این آموزشگاه ها هدفشون پرورش متخصص برای صنعت و شرکت هاست، و چیزی رو که نیاز هست رو به دانشجو آموزش میدن و کار میکنن و نه کاغذ بازی و هزار فرمول بدون کاربرد رو یاد گرفتن.
    تندرست و پیروز باشین، برای همه دانشجویان آرزوی پیروزی دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)