صفحه 3 از 43 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

چرا در مقطع فوق هم امکان گرفتن فاند وجود داره و بسته به رشتتون متفاوته ، مثلا در رشته کامپیوتر چند تن از دوستانم فاند گرفتن. اما شرایط سخته و فکر کنم کسی که همچین رزومه ای داشته باشه جای دیگه هم فاند می دادن بهش

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    در مقطع کارشناسی ارشد و پایین تر که فاند نمیدن!
    هزینه ها سالی 8000 یورو ست که سفارت هم برای درخواست ویزا گواهی داشتن این مبلغ رو ازتون میخواد و همینطور هرساله هنگام تمدید ویزا باید 8000 یورو در حسابتون داشته باشید
    I don`t need time.What i need is a Deadline

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    یعنی بهترین مقطع برای اپلای ، دکتری هست؟
    راستش من یه راهنمایی می خوام ، پیشنهاد شما چیه و چرا؟ اپلای برای ارشد بهتره یا دکتری؟
    از لحاظ هزینه ، ارشد بهتره یا دکتری؟
    سالی 8000 یورو به پول ایران یعنی چه قدر؟
    با تشکر

بهترین مقطع از چه لحاظ؟ هرکسی هدفی داره واسه پذیرش ، اما در دکترا احتمال گرفتن فاند بیشتر هست و اکثر رشته ها حقوق می دن یعنی از نظر مالی تامین خواهید بود.
    8000 رو در قیمت روز یورو ضرب کنین!
    I don`t need time.What i need is a Deadline

در واقع کلمه ی فاند برای کشورهایی مثل امریکا و کانادا هست. در آلمان شما یا اسکالرشیپ میگیرید که به معنای کمک هزینه ی بلاعوض هست، عموما از طرف موسسه ی DAAD که در مقطع ارشد احتمالش کم هست. یا میتونید توی خود دانشکده کار بگیرید (به آلمانی هیوی Hiwi) و در واقع کمک یار یک دانشجوی PhD بشید ولی ساعات بسیار کمی در هفته و حقوق هم عموما تا 400 یورو. اینکه بشه گرفت یا خیر بستگی به رزومه و شرایط دانشکده و غیره داره...
    برای مقطع دکتری شما یا استخدام استاد هستید که بهترین شرایط هست و حقوق دریافت میکنید، یا از طرف موسسه DAAD بورس میشید (=اسکالرشیپ = بلاعوض)، یا حالت سوم که هیچ کدام هست (هزینه شخصی). اما احتمال گرفتن کمک هزینه به مراتب زیادتر هست نسبت به مستر.

Junior Member

سلام دوستان ممنون از نظرهای مفیدتون. من و همسرم داریم راجع به مهاجرت تحقیقاتون رو تکمیل میکنیم. یه بچه هم داریم. سوال من اینه با توجه به اینکه همسرم دیپلمه و ای تی کار میکنه میتونه برای دانشگاه های المان اقدام کنه. برای فوق دیپلم یا لیسانس و هزینه های تخمینی شما با شرایط ما چقدره؟
    اگه تحصیلی اقدام کنیم من به عنوان همراه میتونم اونجا کار کنم؟ و خودشون چطور؟ فعلا حدودا شست میلیون نقد داریم چقدر باید بیشتر داشته باشیم. البته همین سوالات رو در مورد سوید هم دارم.
    صاحبنظران کمک لطفا

Junior Member

دوست عزیز..
    خیلی برای این تحقیق باید دقت کنید.
    خانم شما قاعدتاً می تونه برای لیسانس اقدام کنه. معمولا پذیرش دانشگاه با فرض اخذ مدرک زبان آلمانی در ایران مشکل جدی نداره. لیکن متقاعد کردن سفارت مبنی بر اینکه یک خانم با فرزند در مقطع لیسانس چرا می خواد تحصیل کنه، شاید خیلی مشکل باشه. مضافا به اینکه لزوما ویزای همراه را همزمان با ویزای خانم صادر نمی کنن. ممکنه بگن خانم اول بروند و بعد شما و فرزند. و البته ممکنه ماهها طول بکشه که شما برید. در مورد هزینه ها هم اعداد مشخص هست. هر نفر سالانه 8000 یورو که برای فرزند بعضا حدود 6000 یورو در سال باید داشته باشید و در بانک آلمان بلوکه کنید و ماهانه یک دوازدهمش رو برداشت کنید. یعنی عملا برای سال اول حدود 24 هزار یورو باید پول ببرید. در مورد کار شما به عنوان همراه.. معمولا محدودیت هست. حتی اگر اداره اقامت اون شهر با احتمال کم قبول کنه که شما بتوانید کار کنید، پیدا کردن کار مناسب به دانستن زبان آلمانی نیاز دارد.
    بنابراین ابتدا خوب تحقیق کنید. و شرایط خودتون رو خوب بسنجید.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezijon نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون از نظرهای مفیدتون. من و همسرم داریم راجع به مهاجرت تحقیقاتون رو تکمیل میکنیم. یه بچه هم داریم. سوال من اینه با توجه به اینکه همسرم دیپلمه و ای تی کار میکنه میتونه برای دانشگاه های المان اقدام کنه. برای فوق دیپلم یا لیسانس و هزینه های تخمینی شما با شرایط ما چقدره؟
    اگه تحصیلی اقدام کنیم من به عنوان همراه میتونم اونجا کار کنم؟ و خودشون چطور؟ فعلا حدودا شست میلیون نقد داریم چقدر باید بیشتر داشته باشیم. البته همین سوالات رو در مورد سوید هم دارم.
    صاحبنظران کمک لطفا

Junior Member

• سلام
      من لیسانس برق قدرت و الان هم توی ایران شاغل هستم. میخواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به آلمان برم. حالا چند سوال دارم که اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم :
      1. با 50 میلیون تومن میشه از پس مخارج 2 سال تحصیل در اونجا بر اومد؟
      2.مهمترین چیز واسه من پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیل هست تا بتونم ویزای کار و در نهایت اقامت دائم بگیرم. توی آلمان برای مهندس برق قدرت کار سخت پیدا میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط h0sein نمایش پست ها
    • سلام
      من لیسانس برق قدرت و الان هم توی ایران شاغل هستم. میخواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به آلمان برم. حالا چند سوال دارم که اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم :
      1. با 50 میلیون تومن میشه از پس مخارج 2 سال تحصیل در اونجا بر اومد؟
      2.مهمترین چیز واسه من پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیل هست تا بتونم ویزای کار و در نهایت اقامت دائم بگیرم. توی آلمان برای مهندس برق قدرت کار سخت پیدا میشه؟
    من هم شرایط شمارو دارم .

تا اونجایی که فهمیدم برای هر سال 8000 یورو لازمه . اگه دو سال ارشد تموم بشه میشه 16 هزار یورو که بیشتر از 50 میلیون میشه .

کار که صد درصد هست برای رشته برق اینکه بتونی بگیریش بستگی به مهارت های خودتون داره .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    من هم شرایط شمارو دارم .

تا اونجایی که فهمیدم برای هر سال 8000 یورو لازمه . اگه دو سال ارشد تموم بشه میشه 16 هزار یورو که بیشتر از 50 میلیون میشه .

کار که صد درصد هست برای رشته برق اینکه بتونی بگیریش بستگی به مهارت های خودتون داره .
    الان یورو 4200 تومن است. پس 50 میلیون تومن میشه تقریبا 11500 یورو. خوب اگه فقط 8000 یورو لازم داره ، پس 8000 یورو رو خرج نمیکنم تا سال بعد هم با همین پول بتونم تایدیه مالی ام رو حفظ کنم. واسه خرج اونجا هم فکر کنم بشه کار موقت پیدا کرد؟ درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط h0sein نمایش پست ها
    الان یورو 4200 تومن است. پس 50 میلیون تومن میشه تقریبا 11500 یورو. خوب اگه فقط 8000 یورو لازم داره ، پس 8000 یورو رو خرج نمیکنم تا سال بعد هم با همین پول بتونم تایدیه مالی ام رو حفظ کنم. واسه خرج اونجا هم فکر کنم بشه کار موقت پیدا کرد؟ درسته؟
    یورو 4400 هست الان.
    اگر خرج نکنید پس چجوری هزینه های ماهانه رو میدید؟؟!
    روی کار اصلا حساب نکنید ممکنه بشه ممکنه نشه یا وقتش اصلا پیدا نکنید یا به فرض پیدا کردن کاملا مخارج رو کاور نکنه.برای تمدید سال بعد هم همین 8000 تا لازمه.به حساب "میرم اونجا کار میکنم" نرفتنش بهتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    یورو 4400 هست الان.
    اگر خرج نکنید پس چجوری هزینه های ماهانه رو میدید؟؟!
    روی کار اصلا حساب نکنید ممکنه بشه ممکنه نشه یا وقتش اصلا پیدا نکنید یا به فرض پیدا کردن کاملا مخارج رو کاور نکنه.برای تمدید سال بعد هم همین 8000 تا لازمه.به حساب "میرم اونجا کار میکنم" نرفتنش بهتره.
    پس با این حساب 16000 یورو میشه که 70 میلیون تومن و بیست تا کم دارم. خوب میتونم سال بعد برم. پولش زیاد مهم نیست. مهم کار پیدا کردنه که میخواستم بدونم میشه پیدا کرد یا نه. فقط کار مرتبط باشه، حالا هر شرکت یا هر شهری از آلمان میخاد باشه. بنظرتون با این دید دنبال کار گشتن، میتونم امید داشته باشم که کار گیرم بیاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)