صفحه 36 از 43 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

سلام دوستان عزیز،

بنده تصمیم دارم با همسرم برای ادامه تحصیل و کار و زندگی به آلمان مهاجرت بکنیم، خودم لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه غیر انتفاعی از طریق کنکور سراسری با معدل 18.6 ، کار دانی هم دانشگاه غیر انتفاعی بودم با معدل 14.5 البته درس افتاده در دوره کاردانی داشتم ولی دوره کارشناسی خیلی از نمرات دروس تخصصیم 20 هست، سابقه کار هم مرتبط دارم و بعد و قبل از سال 93 که مدرک گرفتم استخدام نیروگاه بودم و هستم و غیر از اون در زمینه های مرتبط به رشتم پروژه های زیادی انجام دادم و تخصص زیادی هم دارم، زبانم هم دارم ایلتزم را می گیرم. به دنبال فاند نیستم چون می دونم با این شرایط فعلا نمیتونم فاند بگیرم ولی خوب اگر هزینه تحصیلات خیلی بالا نباشه یه مقداری پس انداز دارم که شاید بتونه کفاف تحصیلم را بده تا کار پیدا کنم ، به نظرتون با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم و اینکه شهریه ها چطوری هست ؟ و شرایط اینکه همسرم را هم با خودم ببرم چطوریه آیا ایشون هم باید پذیرش بگیره ؟ و اینکه آیا می تونم در کنار درس کار کنم با توجه به تخصص هایی که در زمینه برنامه نویسی و الکترونیک دارم ؟ در کل چی پیشنهاد می کنید ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    لطفا جهت اطلاع از میزان دقیق پولی که باید به سفارت اثبات ارايه کنید فقط به اطلاعیه های سایت سفارت آلمان مراجعه کنید. در حال حاضر میزان پولی که باید داشته باشید مبلغ ۸۶۴۰ یورو هست:
    https://teheran.diplo.de/blob/191160...udium-data.pdf
    بله مبلغی که شما گفتید صحیح هست من چون یه موسسه بهم گفته بود اینطوری فکر کردم ولی یه جا برام سوال هست برای سفارت این پول رو باید یورو بریزیم یا معدل ریالی و اگه اینطوره با چه نرخی حساب میکنه نرخ بانک مرکزی یا آزاد

Junior Member

سلام
    آیا در آلمان دانشگاهی هست که بشه برای ارشد با زبان انگلیسی تحصیل کرد ؟
    من کارشناسی فناوری اطلاعات دارم و میخوام در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم
    البته نمیدونم قراره چقدر مدرکم رو قبول کنند و چقدر پیش نیاز پاس کنم ....
    با تشکر
    مرگ ما زمانی فرا میرسه که در زندگی هیچ انگیزه ای نداریم !

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leo90 نمایش پست ها
    سلام
    آیا در آلمان دانشگاهی هست که بشه برای ارشد با زبان انگلیسی تحصیل کرد ؟
    من کارشناسی فناوری اطلاعات دارم و میخوام در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم
    البته نمیدونم قراره چقدر مدرکم رو قبول کنند و چقدر پیش نیاز پاس کنم ....
    با تشکر
    https://www.uni-stuttgart.de/infotech/

من فقط این یکی رو میشناسم. بگردید شاید بازم باشه
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

سلام دوستان.

من امسال برای کارشناسی تو ایتالیا رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کرده بودم که متاسفانه سر مشکلاتی که برای گرفتن وقت سفارت پیش اومد و نتونستم وقت بگیرم ددلاین گذشت و علارغم اماده بودن همه مدارکم موفق نشدم اقدام کنم.
    دیگه تصمیم گرفتم بجای ایتالیا برای یه دانشگاه توی المان که کارشناسی رو انگلیسی تدریس کنن اقدام کنم. ایلتس 8 دارم و فاند اینا هم نمیخوام و همه هزینه رو خودم میخوام از جیب بدم.

منتها ترجیه میدم توی یکی از شهرای هامبورگ، مونیخ یا فرانکفورت درس بخونم چون اشنا دارم توی این شهر ها و تنها نیستم. ولی خب در مورد دانشگاه های المان خیلی اطلاعات ندارم. میخوام یا همون برنامه نویسی کامپیوتر رو بخونم یا هم یه رشته تو زمینه Finance که مربوط به کارم هست (فارکس)

ممنون میشم اگه دوستان دانشگاهی رو میشناسن که مقطع کارشناسی تمام انگلیسی ارائه میده و شهریه اش هم مناسب هست به من معرفی کنن.

ممنون از وقت و توجهتون.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Linorth نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من امسال برای کارشناسی تو ایتالیا رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کرده بودم که متاسفانه سر مشکلاتی که برای گرفتن وقت سفارت پیش اومد و نتونستم وقت بگیرم ددلاین گذشت و علارغم اماده بودن همه مدارکم موفق نشدم اقدام کنم.
    دیگه تصمیم گرفتم بجای ایتالیا برای یه دانشگاه توی المان که کارشناسی رو انگلیسی تدریس کنن اقدام کنم. ایلتس 8 دارم و فاند اینا هم نمیخوام و همه هزینه رو خودم میخوام از جیب بدم.

منتها ترجیه میدم توی یکی از شهرای هامبورگ، مونیخ یا فرانکفورت درس بخونم چون اشنا دارم توی این شهر ها و تنها نیستم. ولی خب در مورد دانشگاه های المان خیلی اطلاعات ندارم. میخوام یا همون برنامه نویسی کامپیوتر رو بخونم یا هم یه رشته تو زمینه Finance که مربوط به کارم هست (فارکس)

ممنون میشم اگه دوستان دانشگاهی رو میشناسن که مقطع کارشناسی تمام انگلیسی ارائه میده و شهریه اش هم مناسب هست به من معرفی کنن.

ممنون از وقت و توجهتون.
    زحمتش یه گوگل کردنه:
    https://www.bachelorsportal.com/sear...rder=relevance
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    زحمتش یه گوگل کردنه:
    https://www.bachelorsportal.com/sear...rder=relevance
    بله دوست عزیز حق با شماست. منم بیکار نبودم و کلی سرچ کردم منتها خیلی اطلاعات سایت هایی که میاد گیج کننده هست و معمولا اصلا اطلاعاتی راجع به شهریه نیست!!

مثلا من الان ulm رو پیدا کردم که مهندسی کامپیوتر رو ارائه میده انگلیسی.. ولی هنوز نمیدونم شهریه اش چقدره! فقط سایتی که ازش اطلاعات رو گیر اوردم بازه 1000-5000 یورو رو زده بود واسه شهریه!

الان توی سایت dosv.hochschulstart.de ثبت نام کردم که پروسه رو استارت بزنم تا ددلاین رد نشده. ولی توی بخش qualification نمیدونم بین عناوینی که داره کدوم رو باید بزنم منی که دیپلم و پیش دانشگاهی ایران رو دارم

بله دوست عزیز حق با شماست. منم بیکار نبودم و کلی سرچ کردم منتها خیلی اطلاعات سایت هایی که میاد گیج کننده هست و معمولا اصلا اطلاعاتی راجع به شهریه نیست!!

مثلا من الان ulm رو پیدا کردم که مهندسی کامپیوتر رو ارائه میده انگلیسی.. ولی هنوز نمیدونم شهریه اش چقدره! فقط سایتی که ازش اطلاعات رو گیر اوردم بازه 1000-5000 یورو رو زده بود واسه شهریه!

الان توی سایت dosv.hochschulstart.de ثبت نام کردم که پروسه رو استارت بزنم تا ددلاین رد نشده. ولی توی بخش qualification نمیدونم بین عناوینی که داره کدوم رو باید بزنم منی که دیپلم و پیش دانشگاهی ایران رو دارم
    سلام،
    من البته اطلاعاتم در مورد دانشگاهها و تحصیل در آلمان یک مقدار قدیمیه، ولی با تقریب نزدیک به یقین میتونم بهتون بگم که صرف داشتن دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاههای آلمان جهت تحصیل کافی نیست. نظام آموزشی مدرسه ای آلمان بر خلاف ایران 13 ساله هست. کسانی که از ایران برای تحصیل به آلمان میان یا باید 1 سال کالج بروند و بعد میتونن برن دانشگاه، و یا اینکه حداقل یک مدرک انشگاهی از ایران داشته باشند.
    شرایط ورود به کالج قبلا اینجوری بود که شما یا باید لیسانس دانشگاه آزاد میداشتی، یا اینکه گواهی قبولی در کنکور سراسری و پذیرش در یک دانشگاه برای یک رشته روزانه یا شبانه.

اطلاعات بیشتری رو شاید بتونید از طریق دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در تهراد (دآآد) بدست بیارید:

https://www.daad-iran.org/fa

اینجا رو هم ببینید:

https://www.daad.de/deutschland/nach...ungsdatenbank/
    ویرایش توسط sahandfb : July 6th, 2018 در ساعت 02:12 PM
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    من البته اطلاعاتم در مورد دانشگاهها و تحصیل در آلمان یک مقدار قدیمیه، ولی با تقریب نزدیک به یقین میتونم بهتون بگم که صرف داشتن دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاههای آلمان جهت تحصیل کافی نیست. نظام آموزشی مدرسه ای آلمان بر خلاف ایران 13 ساله هست. کسانی که از ایران برای تحصیل به آلمان میان یا باید 1 سال کالج بروند و بعد میتونن برن دانشگاه، و یا اینکه حداقل یک مدرک انشگاهی از ایران داشته باشند.
    شرایط ورود به کالج قبلا اینجوری بود که شما یا باید لیسانس دانشگاه آزاد میداشتی، یا اینکه گواهی قبولی در کنکور سراسری و پذیرش در یک دانشگاه برای یک رشته روزانه یا شبانه.

اطلاعات بیشتری رو شاید بتونید از طریق دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در تهراد (دآآد) بدست بیارید:

https://www.daad-iran.org/fa

اینجا رو هم ببینید:

https://www.daad.de/deutschland/nach...ungsdatenbank/
    ممنون از اطلاعاتت دوست عزیز. من دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه ازاد بودم و حدود 70 تا واحد اینا هم پاس کرده بودم قبل اینکه انصراف بدم. این مسائله کمک میکنه بهم اصلا؟

ممنون از اطلاعاتت دوست عزیز. من دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه ازاد بودم و حدود 70 تا واحد اینا هم پاس کرده بودم قبل اینکه انصراف بدم. این مسائله کمک میکنه بهم اصلا؟
    فکر میکنم اگه مدرک (مثلا کاردانی) گرفته باشید بی تاثیر نباشه. لینک دومی که اینجا گذاشتم اطلاعات مفیدی داره و میتونید مدرکی که دارید رو وارد کنید و ببینید که نتیجه چی هست.

موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)