صفحه 4 از 43 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط h0sein نمایش پست ها
    پس با این حساب 16000 یورو میشه که 70 میلیون تومن و بیست تا کم دارم. خوب میتونم سال بعد برم. پولش زیاد مهم نیست. مهم کار پیدا کردنه که میخواستم بدونم میشه پیدا کرد یا نه. فقط کار مرتبط باشه، حالا هر شرکت یا هر شهری از آلمان میخاد باشه. بنظرتون با این دید دنبال کار گشتن، میتونم امید داشته باشم که کار گیرم بیاد؟
    پیدا کردن کار به زبان المانیتون بستگی داره هر چی زبانتون بهتر باشه شانس بیشتری دارید اما لب کلام من این هست در هر صورت به این فرض بیاید المان که انگار توی این دو سه سال اونجا اصلا هیچ کاری نتونستید پیدا کنید!پیدا کردید بهتر نکردید هم کارتون اخر سال لنگ نمونه..

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    پیدا کردن کار به زبان المانیتون بستگی داره هر چی زبانتون بهتر باشه شانس بیشتری دارید اما لب کلام من این هست در هر صورت به این فرض بیاید المان که انگار توی این دو سه سال اونجا اصلا هیچ کاری نتونستید پیدا کنید!پیدا کردید بهتر نکردید هم کارتون اخر سال لنگ نمونه..
    آیا امکانی وجود نداره که از دانشگاه / بانک پولی قرض گرفت و بعدا پس داد بدون سود ؟
    شرایط کار بعد از اتمام مستر چطور هست مثلا برای رشته برق . و با این پیشفرض که ما قبل از ورود به آلمان ، آلمانی بلد نیستیم .
    ویرایش توسط mohamadR9 : November 30th, 2014 در ساعت 08:22 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    آیا امکانی وجود نداره که از دانشگاه / بانک پولی قرض گرفت و بعدا پس داد بدون سود ؟
    شرایط کار بعد از اتمام مستر چطور هست مثلا برای رشته برق . و با این پیشفرض که ما قبل از ورود به آلمان ، آلمانی بلد نیستیم .
    تسهیلات مالی برای دانشجویان غیر آلمانی تقریبا وجود نداره٬ همین که تحصیل رایگان (یا تقریبا رایگان) هست نهایت کمکی هست که به غیر آلمانی ها میکنند. کار پس از فارغ التحصیلی زیاده اما گرفتنش کمی سخته چون معمولا کار اول رو٬ خصوصا که تجربه ی کاری تو آلمان نداریم سخت میدن بهمون. ممکنه شما چندین ماه تا حتی یک سال در جستجوی کار باشید و این اصلا اغراق نیست. تمام اینها در شرایطی که آلمانی بلد باشید٬ در غیر این صورت احتمالش بسیار کم میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز

سلام دوستان
    من همه ی سوالاتی رو که دوستان نوشته بودن خوندم و خیلی از راهنمایی های خوبتون استفاده کردم.من لیسانس شهرسازی دارم و میخوام برای دوره ی مستر اقدام کنم ولی راستش هنوز تو این که رفتن به آلمان می تونه تصمیم درستی باشه یا نه شک دارم .هدفم از اینکه دوست دارم برم آلمان اینه که تو دوره ی لیسانس واقعا از درس خوندن تو ایران زده شدم و حس می کردم شرایط دانشگاه ها جوری شده که کیفیت آموزشی روز به روز داره پایین تر می یاد و توی دانشگاه ها شاید بشه گفت درس خوندن در درجه ی آخر اهمیت قرار گرفته.من مطمینم که از ادامه تحصیل تو ایران اون چیزی رو که از زندگیم می خوام به دست نمیارم ولی سوالی که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده که آیا با تحصیل تو آلمان به ایده آل ذهنم می رسم یا نه؟ بعد از اینکه مستر رو گرفتم اگه امکان بورس دکترا برام پیش نیاد آیا آلمان به من ویزایی برای چند ماه میده که بتونم اونجا دنبال کار بگردم؟ من پولی رو که برای کل دوره ی مستر در نظر گرفتم یه چیزی نزدیک 100 میلیونه و مدرک آیلتس هم دارم ولی آلمانی رو تازه شروع کردم به خوندن شاید این سوال مربوط به این تاپیک نباشه ولی کسی میدونه من با دونستن آلمانی در سطح a1 و IELTS 7 چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟
    ببخشید سوالام یکم پراکندست ولی اگر بتونین کمکم کنین خیلی ممنون می شم دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط geliii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همه ی سوالاتی رو که دوستان نوشته بودن خوندم و خیلی از راهنمایی های خوبتون استفاده کردم.من لیسانس شهرسازی دارم و میخوام برای دوره ی مستر اقدام کنم ولی راستش هنوز تو این که رفتن به آلمان می تونه تصمیم درستی باشه یا نه شک دارم .هدفم از اینکه دوست دارم برم آلمان اینه که تو دوره ی لیسانس واقعا از درس خوندن تو ایران زده شدم و حس می کردم شرایط دانشگاه ها جوری شده که کیفیت آموزشی روز به روز داره پایین تر می یاد و توی دانشگاه ها شاید بشه گفت درس خوندن در درجه ی آخر اهمیت قرار گرفته.من مطمینم که از ادامه تحصیل تو ایران اون چیزی رو که از زندگیم می خوام به دست نمیارم ولی سوالی که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده که آیا با تحصیل تو آلمان به ایده آل ذهنم می رسم یا نه؟ بعد از اینکه مستر رو گرفتم اگه امکان بورس دکترا برام پیش نیاد آیا آلمان به من ویزایی برای چند ماه میده که بتونم اونجا دنبال کار بگردم؟ من پولی رو که برای کل دوره ی مستر در نظر گرفتم یه چیزی نزدیک 100 میلیونه و مدرک آیلتس هم دارم ولی آلمانی رو تازه شروع کردم به خوندن شاید این سوال مربوط به این تاپیک نباشه ولی کسی میدونه من با دونستن آلمانی در سطح a1 و IELTS 7 چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟
    ببخشید سوالام یکم پراکندست ولی اگر بتونین کمکم کنین خیلی ممنون می شم دوستان
    سلام
    بعد از تحصیل شما بهتون 18 ماه فرصت داده میشه تا کار پیدا کنید.100 میلیون هم میشه گفت سه سال رو کامل پوشش میده و مشکلی نداره(سالی تقریبا 8000 یورو برای تمدید ویزا لازمه).اما در مورد رشته باید گفت بستگی به معدل و ... شما داره و الان شاید برای رشته های انگلیسی زبان شانس داشته باشید اما برای رشته های المانی حداقل باید B1(برای سفارت) داشت و در اونجا هم باید TestDaf یا DSH معادل C1 قبول شد تا رفت سر کلاس دانشگاه.در مورد سوال دیگتون هم هیچکس نمیتونه جوابی بهتون بده که ایا اونجا به چیزی که در ذهن دارید میرسید یا نه چون کاملا شخصیه و انتظارات با هم فرق میکنه.اما شاید بتونم بگم که به نظر من هیچ کدام از کسانی که تصمیم به رفتن میگیرند جواب این سوالو قطعا نمیدونند..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز

خیلی ممنون از راهنماییتون یعنی حتی اگه به صورت فشرده هم B1 رو بگیرم مستقیما وارد دانشگاه نمیشم و اونجا باید قبل از ورود به دانشگاه تا C1 رو بگذرونم؟ این کلاس های آلمانی که دانشگاه ها میذارن مجانیه؟ و سوال دیگه اینکه من از یه نفر شنیدم که با حدود 300 یورو در ماه می تونم توی شهرهای کوچیک یک سوییت اجاره کنم یا تو نوبت خوابگاه دانشگاه بمونم ولی همین سوییت 12 متری رو اگه بخوام توی یه شهر بزرگ مثل هامبورگ یا مونیخ اجاره کنم دو برابر این مبلغه آیا این درسته و تو شهرهای مختلف انقدر تفاوت قیمت وجود داره؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط geliii نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون یعنی حتی اگه به صورت فشرده هم B1 رو بگیرم مستقیما وارد دانشگاه نمیشم و اونجا باید قبل از ورود به دانشگاه تا C1 رو بگذرونم؟ این کلاس های آلمانی که دانشگاه ها میذارن مجانیه؟ و سوال دیگه اینکه من از یه نفر شنیدم که با حدود 300 یورو در ماه می تونم توی شهرهای کوچیک یک سوییت اجاره کنم یا تو نوبت خوابگاه دانشگاه بمونم ولی همین سوییت 12 متری رو اگه بخوام توی یه شهر بزرگ مثل هامبورگ یا مونیخ اجاره کنم دو برابر این مبلغه آیا این درسته و تو شهرهای مختلف انقدر تفاوت قیمت وجود داره؟!
    خیر بهتون پذیرش مشروط به کلاس زبان میدن.کلاس هاشون هم مجانی نیست و قیمتش بستگی به سطح و دانشگاهش داره.خونه هم تا اونجایی که میدونم قیمت ها در شهرهای بزرگتر طبیعتا بیشتره.بهتره برای روند پذیرش برین تاپیک زیر که کامل همه چی توضیح داده شده.
    سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

Junior Member

سلام
    من در رابطه با تحصیل در آلمان سوال داشتم .... که برای فوق لیسانس این درسته که میگن رایگان شده بعضی دانشگاه هاش ؟
    من میخواستم برم انگلیس ولی به دلیل هزینه بالاش تصمیم گرفتم کشورهای دیگه رو بررسی کنم .... .
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط farimanian نمایش پست ها
    سلام
    من در رابطه با تحصیل در آلمان سوال داشتم .... که برای فوق لیسانس این درسته که میگن رایگان شده بعضی دانشگاه هاش ؟
    من میخواستم برم انگلیس ولی به دلیل هزینه بالاش تصمیم گرفتم کشورهای دیگه رو بررسی کنم .... .
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون
    دانشگاه های آلمان تقریبا همه رایگان هستند(شاید برای رشته های خیلی خاص پولی باشن)، فقط هر ترم مبلغی برای خدمات و غیره(مثلا هزینه حمل و نقل شهری) گرفته میشه که برای هر دانشگاه متفاوته و معمولا بطور میانگین 200 است. یورویه

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    ضمن تشکر از همه دوستان که نظر دادن. من همه رو خوندم و استفاده کردم. امیدوارم دوستان دیگه هم اگه نظری دارن اعلام کنن تا افرادی مثل من بتونن با نظرات و افکار مختلف بیشتر آشنا بشن.

بله ماهی 600 یورو و شاید کمتر در شهرهای کوچک، هزینه تحصیل در آلمان هست. این رقم رو برای 3 سال گفتم چون شما به حدود سه سال برای تحصیل در مقطع ارشد نیاز داری(درسته می گن 2 ساله هست اما بعید هست که بشه دو ساله تموم کرد) و طبق نظر بسیاری از دوستان به دلیل درس وقت کار کردن نداری بنابراین شما باید همه این پول رو داشته باشی.
    دوست عزیز توجه داشته باش که شما از همین جا باید برنامه سه سال آیندت رو داشته باشی وگرنه به احتمال خیلی زیاد مشکل گیر می کنی و شاید مجبور بشی برگردی. من تعدادی از دوستام خیلی راحت رفتن ولی به همون راحتی هم برگشتن چون برنامه نداشتن و به مشکل خوردن وقتی میگم برنامه منظورم پول هست که این وسط نقش تعیین کننده بازی می کنه.

موفق و سربلند باشی
    دوست عزیز ممنون بایت این تاپیک خیلی خوبی که زدی
    تو بخش اتریش دیدم یکی از دوستان یک سوالی پرسیده در مورد تمدید ویزا بعد از یک سال و نوشته بود که باید 10000 یورو توی حساب باشه تا ویزا را تمدید کنن ... شما هم اینجا نوشتید 600 یورو ماهانه... سوال من اینه آیا برای ویزا باید 670 یرورو توی حساب باشه ( تو یکی از دانشگاههای آلمان دیدم این مبلغ را نوشته بود) یا این که باید مجموع 12 ماه یعنی بالای 8000 یورو در حساب باشه تا ویزا را بدن؟ ( اگر گزینه دو درست باشه که عملا" دیگه پیدا کردن کار و گرفتن کمک هزینه تحصیلی و کار دانشجویی عملا" بی معنی می شه.. چون کسی که این مبلغ را داشته باشه دیگه عملا" نیاز مالی نداره)
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)