صفحه 5 از 43 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون بایت این تاپیک خیلی خوبی که زدی
    تو بخش اتریش دیدم یکی از دوستان یک سوالی پرسیده در مورد تمدید ویزا بعد از یک سال و نوشته بود که باید 10000 یورو توی حساب باشه تا ویزا را تمدید کنن ... شما هم اینجا نوشتید 600 یورو ماهانه... سوال من اینه آیا برای ویزا باید 670 یرورو توی حساب باشه ( تو یکی از دانشگاههای آلمان دیدم این مبلغ را نوشته بود) یا این که باید مجموع 12 ماه یعنی بالای 8000 یورو در حساب باشه تا ویزا را بدن؟ ( اگر گزینه دو درست باشه که عملا" دیگه پیدا کردن کار و گرفتن کمک هزینه تحصیلی و کار دانشجویی عملا" بی معنی می شه.. چون کسی که این مبلغ را داشته باشه دیگه عملا" نیاز مالی نداره)
    هر سال برای تمدید ویزا یا باید 8000 یورو در حسابتون باشه، یا باید ضمانت مالی از شخصی داشته باشید که توانایی مالی داره.
    و البته پیدا کردن کار سال اول سخته، و با زبان انگلیسی کلا سخته. و شما بدون داشتن 8000 تای سال اول در آلمان، مطمئنا زندگی سخت و استرس زایی خواهید داشت. کسی که 8000 تای اول رو داره برای سال دوم مطمئنا راهی پیدا میکنه، این مورد وضعیت عمومی خیلی هاست، واقعا خیلی ها!
    ولی کسی که 8000 تای اول هم نداره وضعیت خوبی نیست و باید بیشتر فک کنه به نظر من.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    هر سال برای تمدید ویزا یا باید 8000 یورو در حسابتون باشه، یا باید ضمانت مالی از شخصی داشته باشید که توانایی مالی داره.
    و البته پیدا کردن کار سال اول سخته، و با زبان انگلیسی کلا سخته. و شما بدون داشتن 8000 تای سال اول در آلمان، مطمئنا زندگی سخت و استرس زایی خواهید داشت. کسی که 8000 تای اول رو داره برای سال دوم مطمئنا راهی پیدا میکنه، این مورد وضعیت عمومی خیلی هاست، واقعا خیلی ها!
    ولی کسی که 8000 تای اول هم نداره وضعیت خوبی نیست و باید بیشتر فک کنه به نظر من.

ممنون دوست عزیز... این گزینه دومی که شما مطرح کردی مشورت خیلی خوبی بود..چون گزینه خیلی مناسبیه ..... من می تونم 8000 تا فراهم کنم ولی دانشگاه اون منطقه ای که اپلای می کنم پول را بلوکه می کنه و من این کار را نمی تونم بکنم ..... لطفا" اگر می شه در مورد اون گزینه دوم بیشتر توضیح بدید .... اون فردی که می تونه ضمانت مالی کنه چه شرایطی باید داشته باشه؟

در مورد در آمد کاملا" حق با شماست...
    من تا حد زیادی در آمدم به دلار و از طریق ویزا کارت و مستر کارت و پی پال هست....می خواستم ببینم....دولت آلمان از این در آمد ها مالیات می گیره؟ آیا به درآمد هایی که از این طریق باشه برای دانشجوها حساس هستن؟ چون یکی از دوستای من که تازگی المان در خواست پناهندگی داده.. حساب پی پالش را لیمیت کردن و اجازه تراکنش مالی تا یک سقف مشخصی را داره.... ( البته فکر می کنم به این خاطر که به دولت المان اعلام کرده مشکلات مالی داره و جرات هم نمی کنه که تراکنش مالی بالا باهاش انجام بده چون عملا" با این دولت آلمان متوجه وضعیت مالیش می شه) حالا می خواستم ببینم برای دانشجوها هم این محدودیت ها توی حساب پی پال و ویزا کارت اعمال می شه؟
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز... این گزینه دومی که شما مطرح کردی مشورت خیلی خوبی بود..چون گزینه خیلی مناسبیه ..... من می تونم 8000 تا فراهم کنم ولی دانشگاه اون منطقه ای که اپلای می کنم پول را بلوکه می کنه و من این کار را نمی تونم بکنم ..... لطفا" اگر می شه در مورد اون گزینه دوم بیشتر توضیح بدید .... اون فردی که می تونه ضمانت مالی کنه چه شرایطی باید داشته باشه؟

در مورد در آمد کاملا" حق با شماست...
    من تا حد زیادی در آمدم به دلار و از طریق ویزا کارت و مستر کارت و پی پال هست....می خواستم ببینم....دولت آلمان از این در آمد ها مالیات می گیره؟ آیا به درآمد هایی که از این طریق باشه برای دانشجوها حساس هستن؟ چون یکی از دوستای من که تازگی المان در خواست پناهندگی داده.. حساب پی پالش را لیمیت کردن و اجازه تراکنش مالی تا یک سقف مشخصی را داره.... ( البته فکر می کنم به این خاطر که به دولت المان اعلام کرده مشکلات مالی داره و جرات هم نمی کنه که تراکنش مالی بالا باهاش انجام بده چون عملا" با این دولت آلمان متوجه وضعیت مالیش می شه) حالا می خواستم ببینم برای دانشجوها هم این محدودیت ها توی حساب پی پال و ویزا کارت اعمال می شه؟
    این تاپیک رو بخونید
    ضمانت مالی شخصی در آلمان یا دیگر کشورها

در مورد مورد بعدی هم اطلاعات موثقی ندارم، و به اینجا تاپیک مورد بحثش هم نیست.

میزان حقوق شاغلان و مالیات مرتبط با آن

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

من سال بعد کارشناسیم تموم میشه، تا الان تصمبمم این بود که ارشد رو آلمان بخونم و برای PhD تصمیمی دیگه بگیرم ولی با دیدن هزینه های زندگی تو آلمان مخصوصا دانشگاهی مد نظرم برلین و هایدلبرگ کلا ناراحت شدم، به نظر شما اصلا کار عاقلانه ای هستش بیام آلمان برای ارشد؟ (رشته ای که میخوام بخونم تو ایران فقط ارشد داره اونم صنعتی اصفهان و شریف که قبول شدن شریف مسلما سخت و نیاز به خوندن درسایی داره ک اصلا جایی جز کنکور نیاز نمیشه!) من توانایی مالیشو دارم اما میترسم انتخاب درستی نباشه چون احتمال بسیار زیاد همزمان با اینجا امریکا هم اپلای کنم و حتما حتما اگه برم آلمان بعدش دنبال رفتن به امریکا هستم. اصن به طور کلی تصمیم عاقلانه ای هست؟

Junior Member eebian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Universität Stuttgart

سلام، یکی از دوستای من ایتالیاست میگه اونجا از سال دوم ببعد اگه معدلت خوب باشه بهت کمک هزینه میده دانشگاه، خودشم معدلش خوب شد و بورس شد.
    یه وبلاگیم دیدم نوشته بود چون دانشگاه آخن پولداره، بخاطر همین اگه معدل سال اول فوق لیسانست خوب باشه بهت فاند میده از سال دوم ببعد.

آیا این در مورد دانشگاههای آلمان صحت داره؟ آیا اگه کسی معدلش تو سال اول فوق لیسانس خوب بشه، میتونه رو کمک مالی دانشگاه در سال دوم حساب کنه یا خیر؟

ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    من سال بعد کارشناسیم تموم میشه، تا الان تصمبمم این بود که ارشد رو آلمان بخونم و برای PhD تصمیمی دیگه بگیرم ولی با دیدن هزینه های زندگی تو آلمان مخصوصا دانشگاهی مد نظرم برلین و هایدلبرگ کلا ناراحت شدم، به نظر شما اصلا کار عاقلانه ای هستش بیام آلمان برای ارشد؟ (رشته ای که میخوام بخونم تو ایران فقط ارشد داره اونم صنعتی اصفهان و شریف که قبول شدن شریف مسلما سخت و نیاز به خوندن درسایی داره ک اصلا جایی جز کنکور نیاز نمیشه!) من توانایی مالیشو دارم اما میترسم انتخاب درستی نباشه چون احتمال بسیار زیاد همزمان با اینجا امریکا هم اپلای کنم و حتما حتما اگه برم آلمان بعدش دنبال رفتن به امریکا هستم. اصن به طور کلی تصمیم عاقلانه ای هست؟
    شما که هدف اصلیت آمریکاست بهتره ارشد رو همینجا یه دانشگاه خوب بخونی و مدارک تافل و جی ار ای بالا آماده کنید. اینجوری پولات رو هم میذاری برای تعداد بالایی از دانشگاههای امریکا اپلای میکنی ، چون خرج اپلای کم نیست

Junior Member

Question پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

به نظرتون درماه چقدر از کار پاره وقت میشه درآورد؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط babaksm نمایش پست ها
    به نظرتون درماه چقدر از کار پاره وقت میشه درآورد؟
    ازونجایی که 120 روز تمام وقت اجازه کار در سال داریم یعنی 960 ساعت در سال یعنی 80 ساعت در ماه، و با حقوق 8.5 یورو که از سال 2015 پایه حقوقه، 680 یورو در ماه میشه در آورد. ولی اگر کار پیدا کنید و اگر درس بذاره که شما انقدر کار کنید و توانشو داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nanomaterial

سلام دوستان...من لیسانس جوشکاری کاردانی دولتی کارشناسی غیر انتفاعی با معدل 17 دارم چون خانوادم قادر نیستن هزینه کامل زندگی منو در المان بدهند در صورتی که پذیرش بگیرم روی کار حین تحصیل حساب باز کردم خواهشا راهنماییم کنید آیا امکانش هست و چقدر از هزینه هارو میتونه جبران کنه یا اینکه در ایران بمونم یا یک کشور کم هزینه تر رو انتخاب کنم؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirttt نمایش پست ها
    سلام دوستان...من لیسانس جوشکاری کاردانی دولتی کارشناسی غیر انتفاعی با معدل 17 دارم چون خانوادم قادر نیستن هزینه کامل زندگی منو در المان بدهند در صورتی که پذیرش بگیرم روی کار حین تحصیل حساب باز کردم خواهشا راهنماییم کنید آیا امکانش هست و چقدر از هزینه هارو میتونه جبران کنه یا اینکه در ایران بمونم یا یک کشور کم هزینه تر رو انتخاب کنم؟؟
    شما اگر میخواید حتما کار پیدا کنید و هیچ وقت استرس نداشته باشید، حتما با سطح زبان آلمانی B2 یا C1 بیاید. میدونید که اینجا در هنگام زبان خوندن اجازه کار فقط در تعطیلات رسمی دارید. پس اگر رشته تون آلمانیه، مدرک زبان TestDaf 4*4 رو ایران بگیرید خیلی بهتره. که بتوینید مستقیم رشته تون رو شروع کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)