صفحه 6 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه بالا

سلام
    دوستان می دونید کدام شهرهای المان هست که هزینه زندگی در انها کم و دارای دانشگاه خوبی هم هستند و موقعیت کار در ان شهر برای رشته مکانیک خوب است
    خودم رشته ام مکانیک هست و می خوام اقدام کنم منتها همین هزینه اونجا کمی برام سوال شده که میشه با کار کردن در اورد

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2015 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان می دونید کدام شهرهای المان هست که هزینه زندگی در انها کم و دارای دانشگاه خوبی هم هستند و موقعیت کار در ان شهر برای رشته مکانیک خوب است
    خودم رشته ام مکانیک هست و می خوام اقدام کنم منتها همین هزینه اونجا کمی برام سوال شده که میشه با کار کردن در اورد
    همه ی هزینه های زندگی رو نمیشه با کار کردن درآورد به دو دلیل
    هم ساعت کار مجاز شما محدوده بعنوان دانشجو
    و هم اینکه درس خوندن به شما اجازه نمیده خیلی کار کنید
    ضمن اینکه کار پیدا کردن هم راحت نیست بخصوص ابتدای تحصیل و اینکه زبان آلمانی نیاز هست .
    من فکر میکنم شما در هر صورت به اون 8000 یورو اولیه نیاز دارید و اگر هم کار پیدا کنید میتونه کمک خرجتون باشه که سال دوم هم دوام بیارید
    و در آخر اینکه شهرهای کوچک درسته که ارزونتر هستن ولی شانس کار پیدا کردن هم کمتره
    همه ی اینها نقل قول دوستانی هست که آلمان هستن
    و استثنا در هر چیزی وجود داره

Junior Member

سلام ...خسته نباشید
    من لیسانس صنایع از دانشگاه آزاد تهران دارم با معدل 16/20 و در رابطه با گرفتن فوق در آلمان چند سوال داشتم ( راستش در رابطه با آلمان هیچ اطلاعاتی ندارم چون قرار بود به انگلیس برم که به خاطر هزینه سنگین منصرف شدم !) :
    1- من شنیده بودم هزینه مستر در آلمان رایگان بوده ... هنوز هم همینطوره ؟ یا اینکه این اصلا صحت نداره ؟
    2- حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشیم ؟ (چون من در حال گرفتن IELTS هستم و وقتم رو برای اون گذاشتم !!! )
    3- چطور میتونم شهرهایی در آلمان رو با هزینه پایین پیدا کنم ؟

ممنون

Junior Member shezza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment - university of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farimanian نمایش پست ها
    سلام ...خسته نباشید
    من لیسانس صنایع از دانشگاه آزاد تهران دارم با معدل 16/20 و در رابطه با گرفتن فوق در آلمان چند سوال داشتم ( راستش در رابطه با آلمان هیچ اطلاعاتی ندارم چون قرار بود به انگلیس برم که به خاطر هزینه سنگین منصرف شدم !) :
    1- من شنیده بودم هزینه مستر در آلمان رایگان بوده ... هنوز هم همینطوره ؟ یا اینکه این اصلا صحت نداره ؟
    2- حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشیم ؟ (چون من در حال گرفتن IELTS هستم و وقتم رو برای اون گذاشتم !!! )
    3- چطور میتونم شهرهایی در آلمان رو با هزینه پایین پیدا کنم ؟

ممنون
    سلام
    1-بله رایگانه فقط بعضی رشته ها تو بعضی دانشگاه هاشهریه دارن حدودا 90 رشته ها رایگانن در آلمان ارشد هم به آلمانی و هم به انگلیسی وجود داره پیشنهاد میکنم به سایت http://www.mastersportal.eu/ مراجعه کنید تا رشته و دانشگاه مورد نظرتون رو پیدا کنین تو این سایت تو توضیح هر رشته نوشته شهریه داره یا نه و کلا شرایطش چیه و چه نمره زبانی میخواد
    2- اگر رشته تون انگلیسی باشه خیر.... ولی توصیه میشه تا حدودی یاد بگیرید چون اذیت میشید تو شهر
    3- در کل شهرای جنوبی و مرکزی گرونتر از شهرای شمالی و شرقی هستن....
    موفق باشین

Member

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

هزینه زندگی در آلمان برای دو سال یا دوره فوق چقدر می شود حدودا متوسط در نظر بگیریم ؟
    ماهیانه چقدر باید در نظر گرفت ( متاهلی ) منظور من هست، اکثرا چه شهر هایی بهترین وضعیت را دارند برای ما ایرانی ها از لحاظ اقتصادی و ...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    هزینه زندگی در آلمان برای دو سال یا دوره فوق چقدر می شود حدودا متوسط در نظر بگیریم ؟
    ماهیانه چقدر باید در نظر گرفت ( متاهلی ) منظور من هست، اکثرا چه شهر هایی بهترین وضعیت را دارند برای ما ایرانی ها از لحاظ اقتصادی و ...
    سالی 8000 یورو بطور میانگین برای هرنفر.
    شهرهای شرق آلمان ارزونتر هستند ولی کار کمتره، برای کار جنوب، شهر های غرب و جنوب غرب آلمان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر ازاد

سلام دوستان من کارشناسی کامپیوتر ازاد دارم و یه طراح سایت هستم
    کاردانی معدلم 12 شد اما تصمیم به ادامه تحصیل و درس خوندن گرفتم و کارشناسی معدلم 19.7 شد و تافل 80 شدم و 2 تا مقاله داخلی و یک خارجی که هنوز تایید نشده دارم اما سر دو راهی گیر کردم , از اونجایی که خیلی انگیزه دارم واسه المان (که می دونم ایرانی های زیادی هم این انگیزه رو دارن) اما هزینه اون یه خورده از سطح من بیشتره و می دونم پیدا کردن کار تو غربت سخت تره .
    حالا موندم بمونم و فوق ازاد بگیرم واسه دکتری سوئد اماده شم یا تمام تلاشمو بکنم برم و با تمام وجود سختی هایی که داره رو پشت سر بذارم؟
    نظر شما دوستان محترم و با تجربه چیه؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodfallah68 نمایش پست ها
    سلام دوستان من کارشناسی کامپیوتر ازاد دارم و یه طراح سایت هستم
    کاردانی معدلم 12 شد اما تصمیم به ادامه تحصیل و درس خوندن گرفتم و کارشناسی معدلم 19.7 شد و تافل 80 شدم و 2 تا مقاله داخلی و یک خارجی که هنوز تایید نشده دارم اما سر دو راهی گیر کردم , از اونجایی که خیلی انگیزه دارم واسه المان (که می دونم ایرانی های زیادی هم این انگیزه رو دارن) اما هزینه اون یه خورده از سطح من بیشتره و می دونم پیدا کردن کار تو غربت سخت تره .
    حالا موندم بمونم و فوق ازاد بگیرم واسه دکتری سوئد اماده شم یا تمام تلاشمو بکنم برم و با تمام وجود سختی هایی که داره رو پشت سر بذارم؟
    نظر شما دوستان محترم و با تجربه چیه؟؟؟
    خب بستگی به خودتون داره کاملا، ولی اینو بدونید کسانی که بدون شک و با انگیزه فول میان یه جاهایی به تصمیمشون شک میکنن، چه برسه به اینکه کسی از اول هم با شک انتخاب کرده باشه. اگر میخواید مطمئن باشید که از پس هزینه ها حتما برمیاید کار پیدا میکنید با زبان آلمانی کمتر از B2 نیاید.
    اگر بحث هزینه ها و دوری از خانواده و دوستان رو بذاریم کنار، در آلمان مستر خوندن اصلا قابل مقایسه با در ایران مستر خوندن نیست. و برای دکترا هم اگر اینجا مستر بخونید مطمئنا موفقیت ها و شانس های بیشتری در انتظارتون خواهد بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر ازاد

سلام دوستان
    من طراح سایت هستم ایا می تونم به پشتی این کارم برای ارشد المان اقدام کنم یا سخت تر از اون چیزیه که من فکر می کنم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodfallah68 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من طراح سایت هستم ایا می تونم به پشتی این کارم برای ارشد المان اقدام کنم یا سخت تر از اون چیزیه که من فکر می کنم؟؟؟
    درود
    حرفه شما به عنوان web-designer ربط مستقیمی به پذیرش نداره.هر چند می تونه پشتوانه خوبی برای تکمیل کردن مدراکتون باشه ، اگر به رشته کارشناسی یا ارشدتون ربط داشته باشه.
    سختی و آسونی در پروسه پذیرش نیست ، هر چقدر چنته قوی تری داشته باشید ( مدارک تحصیلی با نمره خوب+نمره زبان مناسب+مدارک مرتبط با رشته + سابقه کاری مرتبط) ، شانس بیشتری هم خواهید داشت.
    . . . . . . Never give up

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)