صفحه 7 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 422

موضوع: هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر ازاد

پیش فرض پاسخ : هم فکری در خصوص منطقی بودن تحصیل در آلمان با وجود هزینه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود
    حرفه شما به عنوان web-designer ربط مستقیمی به پذیرش نداره.هر چند می تونه پشتوانه خوبی برای تکمیل کردن مدراکتون باشه ، اگر به رشته کارشناسی یا ارشدتون ربط داشته باشه.
    سختی و آسونی در پروسه پذیرش نیست ، هر چقدر چنته قوی تری داشته باشید ( مدارک تحصیلی با نمره خوب+نمره زبان مناسب+مدارک مرتبط با رشته + سابقه کاری مرتبط) ، شانس بیشتری هم خواهید داشت.
    دوست عزیز منظورمو بد رسوندم
    منظورم اینه به عنوان مثال من پذیرش گرفته باشم ایا می تونم با تکیه بر این مهارتم (web developer) برم یا نه؟؟؟ چون هزینه ها پایه خودمه و پشتیبانی مالی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodfallah68 نمایش پست ها
    منظورم اینه به عنوان مثال من پذیرش گرفته باشم ایا می تونم با تکیه بر این مهارتم (web developer) برم یا نه؟؟؟ چون هزینه ها پایه خودمه و پشتیبانی مالی ندارم.
    درود
    ببینید طیق شنیده ها و تجربیاتی دوستانی که الان در آلمان مشغول هستن من راجع به این مورد نظر می دم :
    پیدا کردن کار برای تامین مخارج در آلمان به چندتا پارامتر بستگی داره ، که یکیش شهر محل تحصیلتون هست . چون تفاوت در مخارج و موقعیت کاری بین شرق و غرب آلمان هست.
    عامل بعد و مهم ، دانستن زبان آلمانی هست که شانس شما رو بالا میبره .
    و در نهایت تطابق داشتن مدارک و دانش شما با این حرفه . ( مثلا تحت Net شما develop میکنید یا اینکه دارید رو Script های open source کار می کنید ).
    با در نظر گرفتن این ملاک ها می تونید خودتون شانس خودتون رو بسنجید .
    *یه صحبت دیگه هم لازمه ، اونم این که اگر هزینه تحصیل رو حالا چه خودتون ، چه خانوداه می تونید برای لااقل 10 ماه کنار بگذارید می تونید با خیال راحتتر اقدام کنید . در غیر این صورت نمی گم نشدنیه ولی ریسک به همراه داره . ضمن این که بسته به شهری که پذیرش می گیرید قوانین فرق میکنه و رایج هست که از شما گواهینامه تمکن مالی برای یکسال رو بخوان ( هم دانشگاه ، هم سفارت) .
    . . . . . . Never give up

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodfallah68 نمایش پست ها
    من به شما و تمام کسانی که هزینه های تحصیلشون رو خودشون باید بدن شدیدا توصیه میکنم، اولا که هزینه تحصیل یه سال رو حتما همراه داشته باشید دوما اینکه بدون دانش زبان آلمانی واقعا ریسک بزرگی رو متحمل میشید. حتما زبان آلمانی رو در حد B1 و یا به نظر من B2 یاد بگیرید و بعد بیاید، اگر رشته تون آلمانیه که خب خیلی بهتره اگر تو ایران TestDaf 4*4 بگیرید و اینجا مجبور نشید کلاس زبان برید، چونکه در دوره کلاس زبان اجازه کار فقط در ایام تعطیله.
    اگر دنبال دانشگاه میگردید دنبال دانشگاه های سایز بزرگ و با بودجه باشید و حتما مطمئن شید تو اون شهر حداقل یکی دو شرکت معتبر و بزرگ هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من الآن سوم تجربی در تیزهوشان شهرمون میخوانم و پدرم هم میتونه حداقل سالیانه 40میلیون و حداکثر سالیانه 60میلیون تومان به من برای تحصیل بدهد و من قصد ادامه تحصیل در آلمان یا اتریش را دارم و میخواستم بدونم که الآن برم یا بعد از گرفتن پزشکی عمومی و الان و بعدا چه فرقی دارد و سربازی را چه کار باید کرد. در ضمن معدل دیپلمم هم بالای 18 میشه و میتونم نهایی را بالای 19 به راحتی بگیرم.

Junior Member

سلام دوستان
    من الآن سوم تجربی در تیزهوشان شهرمون میخوانم و پدرم هم میتونه حداقل سالیانه 40میلیون و حداکثر سالیانه 60میلیون تومان به من برای تحصیل بدهد و من قصد ادامه تحصیل در آلمان یا اتریش را دارم و میخواستم بدونم که الآن برم یا بعد از گرفتن پزشکی عمومی و الان و بعدا چه فرقی دارد و سربازی را چه کار باید کرد. در ضمن معدل دیپلمم هم بالای 18 میشه و میتونم نهایی را بالای 19 به راحتی بگیرم.
    با وثیقه ی 15 میلیونی باید از کشور خارج شی.

Junior Member sa1990 آواتار ها

9من دانشجوی ارشد هستم اما دیگه از رشته ام(فیزیک) خسته شدم، تصمیم دارم یک رشته جدید(رشته ای که بعدش راحت بتونم کار کنم) رو از اول شروع کنم و آلمان بخونم. به نظرشما با وجود اینکه 25 ساله هستم میتونم موفق شم و کار کنم آلمان؟
    .Don't stop when it hurts, stop when you're done

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad12 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه میخوای رشته پزشکی بخونی به نظر من حتماً از الان برو،به خاطر اینکه تا اونجایی که من اطلاع دارم اروپا خارج از محدوده اروپا زیاد پزشک نمیگیره و احتمال داره بعد مدرک پزشکیتو قبول نکنن.اگه همونجا پزشکی عمومیتم بگیری.مسلماً بهتره.(البته این شنیده های منه که دوستام می خوان برن و پزشکی هستن زیاد مدرکو قبول ندارن اونا و از خارج از اتحادیه اروپا خیلی سخت میگیرن.)
    مطمئن نیستم البته ولی خودتم یه تحقیق در این باره بکن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    خب بستگی به خودتون داره کاملا، ولی اینو بدونید کسانی که بدون شک و با انگیزه فول میان یه جاهایی به تصمیمشون شک میکنن، چه برسه به اینکه کسی از اول هم با شک انتخاب کرده باشه. اگر میخواید مطمئن باشید که از پس هزینه ها حتما برمیاید کار پیدا میکنید با زبان آلمانی کمتر از B2 نیاید.
    اگر بحث هزینه ها و دوری از خانواده و دوستان رو بذاریم کنار، در آلمان مستر خوندن اصلا قابل مقایسه با در ایران مستر خوندن نیست. و برای دکترا هم اگر اینجا مستر بخونید مطمئنا موفقیت ها و شانس های بیشتری در انتظارتون خواهد بود.
    من فقط برای 2 سال میتونم هزینه کنم یعنی فقط برای مستر ....اگه مستر رو از المان بگیرم میتونم مستقیم بعدش واسه دکترا برم؟.....اونوقت میتونم فاند یا بورسیه بگیرم؟

Junior Member eebian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Universität Stuttgart

نقل قول نوشته اصلی توسط Maria_nl نمایش پست ها
    من فقط برای 2 سال میتونم هزینه کنم یعنی فقط برای مستر ....اگه مستر رو از المان بگیرم میتونم مستقیم بعدش واسه دکترا برم؟.....اونوقت میتونم فاند یا بورسیه بگیرم؟
    سلام،
    بله دکترا فاند داره چون دانشجوی دکترا عملا استخدام محسوب میشه و چون داره به صنعت نفع میرسونه بی معنیه که بورس ندهند بهش
    کلا مثل ایران نیست که دانشجوی دکترا با سن بالاتر 26-27 سال هنوز دستش تو جیب باباش باشه..

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط eebian نمایش پست ها
    سلام،
    بله دکترا فاند داره چون دانشجوی دکترا عملا استخدام محسوب میشه و چون داره به صنعت نفع میرسونه بی معنیه که بورس ندهند بهش
    کلا مثل ایران نیست که دانشجوی دکترا با سن بالاتر 26-27 سال هنوز دستش تو جیب باباش باشه..
    درسته فاند زیاده ولی اینط.ر نیست که بگیم صد در صد دکتراها فاند میگیرن.
    دیدم کسانی رو که رزومشون هم نسبتا خوب بوده ولی نتونستن فاند بگیرن ... کلا هم رزومه مهمه و هم زمینه کاری فرد و هم علایق اساتید و دانشگاه...
    مثلا ممکنه یک زمینه کاری با اینکه برای استاد و دپارتمان جالب باشه ولی نتونن براش حمایت مالی پیدا کنن. همونطور که میدونید اینجا اکثرا شرکتا هستن که پروژه های تحقیقاتی رو از لحاظ مالی ساپورت میکنن.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)