صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47

موضوع: مدرک کاردانی رو کجا قبول میکنند ؟

ApplyAbroad Guru

Exclamation مدرک کاردانی رو کجا قبول میکنند ؟

مدرک کاردانی در خارج هم وجود داره و بهش associate degree میگویند. در کانادا اکثر کالجهای فنی مدرک associate رو بعد از یک دوره سه ساله میدهند.
    با این مدرک شما باید برای دوره کارشناسی اقدام کنید (برای ارشد نمیتونید) ولی واحدهای شما رو ممکنه قبول کنند. در کانادا فارغ التحصیلان دوره سه ساله کالج از طریق پروگرامهای bridge وارد سال سوم کارشناسی میشوند و بعد از دو سال تحصیل لیسانس میگیرند.

بعنوان مثال اطلاعات مربوطه رو برای یکی از کالجهای کانادا اینجا ببینید:
    http://www.durhamcollege.ca/EN/group...d_a_degree.php

بهترین کار اینه که با اداره پذیرش دانشکده موردنظرتون تماس بگیرید و توضیح بدهید که با (associate degree (College equivalent میخواهید اقدام کنید و شرایط لازمه را بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

پیش فرض پاسخ : پذیرش با مدرک عجیب کاردانی!

دانشگاه های انگلیس که قبول دارنش اکثرا اما فقط دیگه نمیخواد فاندیشن بگذرونی و مستقیم میری سال اول لیسانس

Junior Member esmaeeljam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مدرک کاردانی در خارج هم وجود داره و بهش associate degree میگویند. در کانادا اکثر کالجهای فنی مدرک associate رو بعد از یک دوره سه ساله میدهند.
    با این مدرک شما باید برای دوره کارشناسی اقدام کنید (برای ارشد نمیتونید) ولی واحدهای شما رو ممکنه قبول کنند. در کانادا فارغ التحصیلان دوره سه ساله کالج از طریق پروگرامهای bridge وارد سال سوم کارشناسی میشوند و بعد از دو سال تحصیل لیسانس میگیرند.

بعنوان مثال اطلاعات مربوطه رو برای یکی از کالجهای کانادا اینجا ببینید:
    http://www.durhamcollege.ca/EN/group...d_a_degree.php

بهترین کار اینه که با اداره پذیرش دانشکده موردنظرتون تماس بگیرید و توضیح بدهید که با (associate degree (College equivalent میخواهید اقدام کنید و شرایط لازمه را بپرسید.
    ممنوم از جوابتون،

کانادا پس قبولش دارن. در مورد خود امریکا چی؟ یا کشورایی مثل فنلاند و ایتالیا چطور؟ آیا امکانش هست که با پورت فولیو ی خوب یه راست مستر بخونم؟ راهی هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeeljam نمایش پست ها
    ممنوم از جوابتون،

کانادا پس قبولش دارن. در مورد خود امریکا چی؟ یا کشورایی مثل فنلاند و ایتالیا چطور؟ آیا امکانش هست که با پورت فولیو ی خوب یه راست مستر بخونم؟ راهی هست؟
    کانادا این دوره وجود داره، ولی نمی دونم مدرک و دانشگاه شما رو لزوما قبول کنند یا نه. باید با پذیرش دانشگاه مربوطه تماس بگیرید. در رشته های کامپیوتر و فنی حتما باید لیسانس داشته باشید تا فوق لیسانس بخونید. رشته های هنر رو اطلاع ندارم ولی فکر نمیکنم متفاوت باشه. کشورهای دیگر رو متاسفانه اطلاعی ندارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

مرسی از جوابتون،

فاندیشن نمیدونم چیه ، یعنی با کاردانی نیاز به گذروندن یه دوره ی دیگس قبل از باچلور؟
    یک دوره 1 ساله هست پیش نیاز بچلر اما شما که کاردانی داری مستقیم میری بچلر

برای مثال تو سایت دانشگاه وستمینستر دقیقا زده کاردانی تو قسمت اطلاعات ایران

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

ممنوم از جوابتون،

با سلام،

فنلاند مدرک کاردانی را قبول داره، ولی امکان خوندن مستقیم از فوق دیپلم به فوق لیسانس یعنی اینکه دو سال بخونین و مستر بگیرین که وجود نداره ولی در بعضی از دانشگاه ها امکان خوندن از دیپلم تا فوق لیسانس (یکسره) وجود داره که در فنلاند تا اونجا که من اطلاع دارم به فنلاندی تدریس میشه، اما به هر حال شما اگر در مقطع لیسانس پذیرش (یا فوق لیسانس پیوسته) بشید امکان تطبیق واحدهاتون (تخصصی ها و شاید اصلی ها) وجود داره، احتمال و چگونگیش هم فقط به دانشگاه مقصد و بعضا به نمرات و سیلابس درسهای شما بستگی داره.

در ضمن باید اضافه کنم که مقطع کاردانی کاملا شناخته شده و یک استاندارد (Degree) بین المللی است و تقریبا در تمام جهان شناخته شده (برای مثلا ، آمریکا، انگلستان، استرالیا، مالزی، فنلاند و ....)

در ویکی پدیا توضیحات غیر رسمی داده شده و به جاهای خوبی لینک داره حتما مطالعه بفرمایید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : April 26th, 2011 در ساعت 02:39 PM دلیل: اضافه کردن لینک

Junior Member esmaeeljam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

فنلاند مدرک کاردانی را قبول داره، ولی امکان خوندن مستقیم از فوق دیپلم به فوق لیسانس یعنی اینکه دو سال بخونین و مستر بگیرین که وجود نداره ولی در بعضی از دانشگاه ها امکان خوندن از دیپلم تا فوق لیسانس (یکسره) وجود داره که در فنلاند تا اونجا که من اطلاع دارم به فنلاندی تدریس میشه، اما به هر حال شما اگر در مقطع لیسانس پذیرش (یا فوق لیسانس پیوسته) بشید امکان تطبیق واحدهاتون (تخصصی ها و شاید اصلی ها) وجود داره، احتمال و چگونگیش هم فقط به دانشگاه مقصد و بعضا به نمرات و سیلابس درسهای شما بستگی داره.

در ضمن باید اضافه کنم که مقطع کاردانی کاملا شناخته شده و یک استاندارد (Degree) بین المللی است و تقریبا در تمام جهان شناخته شده (برای مثلا ، آمریکا، انگلستان، استرالیا، مالزی، فنلاند و ....)

موفق باشید.

سلام ، مرسی از جوابتون

پس با این توضیح من بهتره که برای لیسانس اقدام کنم و کاردانی رو کنار بذارم؟ این روش پذیرشی که میگین (فوق لیسانس پیوسته) دقیقا به انگلیسی چی میشه؟ برای من که کامپیوتر خوندم و برای هنر میخوام اقدام کنم فکر میکنید چقدر تطبیق داشته باشه؟

حالا یه سوال دیگه این که ، اسم این مدرک کاردانی چیه؟ یعنی توی این کشورایی که گفتین به نام چه مدرکی میشناسن؟!

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

سلام ، مرسی از جوابتون

پس با این توضیح من بهتره که برای لیسانس اقدام کنم و کاردانی رو کنار بذارم؟ این روش پذیرشی که میگین (فوق لیسانس پیوسته) دقیقا به انگلیسی چی میشه؟ برای من که کامپیوتر خوندم و برای هنر میخوام اقدام کنم فکر میکنید چقدر تطبیق داشته باشه؟

حالا یه سوال دیگه این که ، اسم این مدرک کاردانی چیه؟ یعنی توی این کشورایی که گفتین به نام چه مدرکی میشناسن؟!

ممنون
    سلام مجدد،

فکر میکنم که بهتره این بحث در تاپیک مدارک دانشگاهی دنبال بشه، امیدوارم مدیر مربوط منتقل کنند.

به هر حال،

اگر نظر بنده را میخواهید، بهتره که لیسانس را در ایران و فوق را در خارج بخونید، از لحاظ هزینه و زمان بصرفه تر هست چون شما باید حداقل دو یا سه سال برای لیسانس و حدود دو سال فوق بخونید که خوب هزینه هاش زیاد میشه (تا اونجا که من اطلاع دارم شما باید از لیسانس شروع کنید، در خارج).

فوق لیسانس پیوسته در کشور های مختلف معمولا نام های متفاوتی داره، مثلا direct master, continuous master و... در فنلاند به نام Magister شناخته میشه.
    مدرک کاردانی Associate's Degree هست (در همه دنیا تقریبا).

اطلاعاتی درباره چگونگی تطبیق ندارم، باید حتما از دانشگاه سوال کنید.

اطلاعات بیشتر :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_degree
    http://en.wikipedia.org/wiki/Magister_%28degree%29

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کاردانی امور فرهنگی

سلام
    من متوجه منظورتون نشدم، ممکن آدرس سایت و راهنمایی مربوط به قسمتی که می فرمایید رو به صورت سمت راست و چپ یا کجای صفحه سایت رو مشخص کنید تا بتوانم بهتر متوجه بشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کاردانی امور فرهنگی

سلام
    یه راهی که می تونید دنبال کنید اینه که با مدرک کاردانی ای که دارید اقدام کنید و درخواست تطبیق بدهید، این کار رو برای دانشگاه های فرانسه امکان پذیر هست، اما شما به چه زبانی قصد ادامه تحصیل دارید و مشخص نکردید که هدف اصلیتون بالا بردن مدرک کامپیوتر هست یا گرافیک؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)