صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47

موضوع: مدرک کاردانی رو کجا قبول میکنند ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer-Software Azad University

پیش فرض پاسخ : پذیرش با مدرک عجیب کاردانی!

سلام دوستان من کاردانیم رو اموزشکده فنی و حرفه ای بودم و کارشناسیم رو دانشگا ازاد.
    حالا چون خدمت نرفتم دانشگاه کاردانی دانشنامم رو بهم نمیده ولی ریز نمراتم رو گرفتم ...هم از دانشگاه کاردانی و هم از دانشگا ازاد واسه کارشناسی.
    حالا اگر من اینا رو داشته باشم و فقط با اینا اپلای کنم...بدون دانشنامه.مشکلی هست یا پذیرش میدن؟؟؟؟؟

Post پذیرش دانشجو با مدرک کاردانی در المان

سلام دوستان عزیز
    من کاردانی مکانیک خودرو از دانشگاه ازاد مرودشت با معدل 12.50 دارم سربازیم رفتم 23 سالم هم هست
    من خیلی دوس دارم برای ادامه تحصیل و کار به یکی از کشورهای اروپایی مثل المان و سوئد برم
    چند تا سوال داشتم در این مورد
    1-من با مدرک کاردانیم کدوم از دانشگاه های المان می تونم پذیرش بگیرم؟
    2-هزینه اولیه و هزینه سالیانه تحصیلم در المان چقدر میشه؟
    3-من به جز المان می تونم کدوم کشور های اروپایی با مدرک کاردانی پذیرش کنم و چقدر هزینه دارد؟
    باتشکر

Junior Member m.mehboodi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس شیمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : پذیرش دانشجو با مدرک کاردانی در المان

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsalehi24 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من کاردانی مکانیک خودرو از دانشگاه ازاد مرودشت با معدل 12.50 دارم سربازیم رفتم 23 سالم هم هست
    من خیلی دوس دارم برای ادامه تحصیل و کار به یکی از کشورهای اروپایی مثل المان و سوئد برم
    چند تا سوال داشتم در این مورد
    1-من با مدرک کاردانیم کدوم از دانشگاه های المان می تونم پذیرش بگیرم؟
    2-هزینه اولیه و هزینه سالیانه تحصیلم در المان چقدر میشه؟
    3-من به جز المان می تونم کدوم کشور های اروپایی با مدرک کاردانی پذیرش کنم و چقدر هزینه دارد؟
    باتشکر
    1- آلمان مقطع کاردانی به کارشناسی نداره پس مجبوری یا لیسانستو اینجا بگیری و واسه ارشد اپلای کنی یا با همین مدرک کاردانی که داری دوباره واسه کارشناسی اقدام کنی که ممکنه تعدادی از واحدات تطبیق بخوره (در مورد تطبیق واحدها اطلاع دقیقی ندارم واسه همین گفتم ممکنه!)

2 - شما موقع درخواست ویزا (بعد از گرفت پذیرش) باید یه گواهی بانکی مبنی بر اینکه الان 8000 یورو تو حسابت داری رو به سفارت نشون بدی (امروز یورو حدودا 4500 بود) که تقریبا میشه 36 تومن و بعد از اینکه ویزات اومد باید موقع خروج از کشور این پول رو با خودت ببری اونجا و تو یه بانک آلمانی یه حساب باز کنی و این پولو تو اون حساب بلوکه کنی به طوری که فقط ماهیانه 670 یورو اجازه برداشت داری

پس این پول مال خودته و قرار نیست به شخص یا موسسه ایی بدی اما جور کردنش مهمه

شهریه دانشگاهها واسه هر ترم از 180 یورو تا 260 یورو متغیره و بعضی دانشگاه ها هم که تعدادشون کمه ترمی 500 یورو میگیرن

هزینه زندگی هم بستگی به شخص داره اما بین 500 تا 600 و بعضی ها هم میگن بین 600 تا 700 (بستگی به شهر و خرج خودت داره) که میتونی با هفته ای 20 ساعت کار پاره وقت مخارجتو تامین کنی

3 - نمیدونم
    همه انسانها به دنبال موفقیت های بزرگ نیستند

پیش فرض پاسخ : مدرک کاردانی رو کجا قبول میکنند ؟

سلام دوستان عزیز
    بنده مدرک کاردانی (فنی حرفه ای رشته برق قدرت) دارم و میخواستم برای آلمان اقدام کنم و(در ضمن مدرک زبان آلمانی هم دارم) میخواستم ببینم مدرک کاردانی من رو کشور آلمان قبول داره یا نه?' و اگه قبول نداشته باشه چیکار باید بکنم ?
    مرسی از لطف شما دوستان

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    سلام مجدد،

فکر میکنم که بهتره این بحث در تاپیک مدارک دانشگاهی دنبال بشه، امیدوارم مدیر مربوط منتقل کنند.

به هر حال،

اگر نظر بنده را میخواهید، بهتره که لیسانس را در ایران و فوق را در خارج بخونید، از لحاظ هزینه و زمان بصرفه تر هست چون شما باید حداقل دو یا سه سال برای لیسانس و حدود دو سال فوق بخونید که خوب هزینه هاش زیاد میشه (تا اونجا که من اطلاع دارم شما باید از لیسانس شروع کنید، در خارج).

فوق لیسانس پیوسته در کشور های مختلف معمولا نام های متفاوتی داره، مثلا direct master, continuous master و... در فنلاند به نام Magister شناخته میشه.
    مدرک کاردانی Associate's Degree هست (در همه دنیا تقریبا).

اطلاعاتی درباره چگونگی تطبیق ندارم، باید حتما از دانشگاه سوال کنید.

اطلاعات بیشتر :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_degree
    http://en.wikipedia.org/wiki/Magister_%28degree%29

موفق باشید.
    سلام
    بنده معتقدم اگر کسی در نهایت قصد رفتن داره بهتره کارشناسی رو هم همونجا بگذرونه چون سطح تدریس علی الخصوص تو دانشگاههای غیردولتی بشدت پایینه و در واقع دو سالی که میذاریم واسه کارشناسی اونجا بذاریم حداقل به سطح اونا میرسیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.mehboodi نمایش پست ها
    1- آلمان مقطع کاردانی به کارشناسی نداره پس مجبوری یا لیسانستو اینجا بگیری و واسه ارشد اپلای کنی یا با همین مدرک کاردانی که داری دوباره واسه کارشناسی اقدام کنی که ممکنه تعدادی از واحدات تطبیق بخوره (در مورد تطبیق واحدها اطلاع دقیقی ندارم واسه همین گفتم ممکنه!)

2 - شما موقع درخواست ویزا (بعد از گرفت پذیرش) باید یه گواهی بانکی مبنی بر اینکه الان 8000 یورو تو حسابت داری رو به سفارت نشون بدی (امروز یورو حدودا 4500 بود) که تقریبا میشه 36 تومن و بعد از اینکه ویزات اومد باید موقع خروج از کشور این پول رو با خودت ببری اونجا و تو یه بانک آلمانی یه حساب باز کنی و این پولو تو اون حساب بلوکه کنی به طوری که فقط ماهیانه 670 یورو اجازه برداشت داری

شهریه دانشگاهها واسه هر ترم از 180 یورو تا 260 یورو متغیره و بعضی دانشگاه ها هم که تعدادشون کمه ترمی 500 یورو میگیرن

هزینه زندگی هم بستگی به شخص داره اما بین 500 تا 600 و بعضی ها هم میگن بین 600 تا 700 (بستگی به شهر و خرج خودت داره) که میتونی با هفته ای 20 ساعت کار پاره وقت مخارجتو تامین کنی

3 - نمیدونم
    خوب من کاردانی نرم افزار از علمی کاربردی گرفتم. میخوام بدونم وضعیت پذیرش توی سوئیس چطوریه. سایتی رو میشناسین که در مورد پذیرش این کشور اطلاعات داده باشه (البته نه سایتهای تبلیغانی که یه پورسانت هم واسه خودشون میخوان.

درود دوستان
    من کاردانی کامپیوترم رو از دانشگاه دولتی امسال میگیرم.(معدل بالای 15 ) زبان انگلیسیم هم دارم تکمیل میکنم. با این شرایط کجامیتونم پذیرش بگیرم ؟ بیشتر برای کشورهای غرب و شمال اروپا و کانادا راغب هستم به ادامه تحصیل.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.mehboodi نمایش پست ها

3 - نمیدونم
    سلام دوست عزیز
    خدا خیرت بده
    آخه منم کاردانی دارم (از دانشگاه دولتی شیراز) و میخواستم برا آلمان اپلای کنم ولی اکثر سایت ها نوشتند که کاردانی قبول نیست و باید کنکور بدی و نتیجه کنکور رو بفرسی برای اپلای لیسانس . برا همین دیگه نا امید شده بودم .
    خوب حالا من چجوری میتونم دانشگاهی در المان پیدا کنم که کاردانی رو قبول کنه که لیسانس بخونم بدون نیاز مجدد به قبولی در کنکور ؟
    ممنون

با سلام
    میخاستم بدونم بامدرک کاردانی امکان ادامه تحصیل برای دانشگاههای اتریش هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره دربارۀ مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن در کشورهای دیگر

سلام دوستان من الان دانشجوی مهندسی شیمی هستم و میخوام انصراف بدم و مدرک فوق دیپلم بگیرم.
    میخواستم بدونم آیا فوق دیپلم دانشگاه آزاد با معدل 13.5 جایی بهش پذیرش میدن واسه لیسانس و آیا اعتباری داره ؟؟ و چند سال دیگه باید درس بخونم؟؟
    ممنون

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاوره دربارۀ مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن در کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط navid2212 نمایش پست ها
    سلام دوستان من الان دانشجوی مهندسی شیمی هستم و میخوام انصراف بدم و مدرک فوق دیپلم بگیرم.
    میخواستم بدونم آیا فوق دیپلم دانشگاه آزاد با معدل 13.5 جایی بهش پذیرش میدن واسه لیسانس و آیا اعتباری داره ؟؟ و چند سال دیگه باید درس بخونم؟؟
    ممنون
    سلام

متاسفانه مدرک فوق دیپلم با چنین معدلی چندان برای اپلای مناسب نیست...
    توصیه من این هست که برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر داخلی در مقطع لیسانس (یا حتی فوق) تلاش کنید و برای دوره تحصیلات تکمیلی به فکر عزیمت باشید...
    اگر بخواید بعد از لیسانس اقدام کنید میشه 4 سال و اگر قصدتون برای بعد از فوق باشه 6 سال...

براتون آرزوی موفقیت دارم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)