صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

با سلام
    با اجازه مدیر فروم موضوعی رو برای دوستانی که قصد زندگی دراسترالیا رو دارن باز میکنم و تا اونجا که میشه سعی میکنم اطلاعات ضروری رو برای دوستان اینجا بزارم

بنظرم اومد پستی در مورد خرید سیم کارد برای دوستانی که تازه وارد استرالیا میشن بنویسم.

اینجا تنوع سیم کارد بسیار زیاده و آدم در خریدش دچار سردر گمی میشه - شرکت های زیادی وجود دارن و شرکت هایی هم هستن که زیر مجموعه شرکت های اصلی هستن.

در بدو ورود خرید سیم کارد یکی از ضروری ترین کارهاست. بطور کلی شما میتونین سیم کارد پری پید و یا سیم کارد پست پید خریداری کنید.

خوب فرق ایندو چیه ؟

1- سیم کارد پری پید که الان هم در ایران هست بصورت شارژی هست. یعنی شما پولی رو بعنوان شارژ در سبم کارد میریزین و با توجه به پلنی که نیاز دارید ازش استفاده میکنین. هر شرکتی پلنهای خاص و فیمت های خاص خودشو میده. مثلا ودافون که یکی از شرکت های معروفه اینجاست و بعضا بعنوان ودافیل ازش یاد میکنن پلنی داره که 30 دلاریه و اعتبار یک ساله داره و 450 دقیقه تماس داخلی به شما میده و یا وول ورث پلنی داره که 30 دلاره و 45 روز اعتبار داره و 5 گیگا بایت اینترنت و 450 دقیقه مکالمه داخلی میده که بنظر من برای کسانی که احتیاج به اینترنت موبایل دارن بصورت موقت گزینه خوبیه.

2-طرف دیگه قضیه اینه که شما با همین شرکت هایی که نام بردم قرارداد یک ساله دوساله ... میبندین یه موبایل ازشون میخرید و سیم کارد که دارای اعتبار و مدت مکالمه ثابت در ماهه و ماهیانه باید پولش رو پرداخت کنین که وقتی یه حساب کتاب دو دو تا چارتا میکنین میبینین نه تنها پول موبایل رو پرداخت کردید بلکه به اندازه همون موبایل بهشون بیشتر پرداخت کردید.

اینه که دوستان هموطن ! جو گیر نشید ! اینجا چیز زیادتری از ایران نداره ! برای خرید موبایل عجله نکنین و طرف پلن های پست پید هم نرید که در آخرش پول خون پدرشون رو ازتون میگیرنو تا خرخره در قرض فرو میرید.

خرید تلفن همراه هم از استرالیا کار اشتباهیه چون قیمت ها خیلی بالاست و بهتر اینه که از طریق اینترنت و آنلاک شده رو خریداری کنید.

سعی کنید طرف گزینه های پری پید برید و چند ماهی رو سر کنید تاگزینه مناسب رو پیدا کنید. بستن قرارداد در اول کار شما رو مقروض میکنه و بدلیل اینکه تازه وارد هستید احتمال اشتباه در انتخاب گزینه مناسب بالاست.

توصیه من اینه که از بعد از ورودتون از شرکت لایکا که اکثر ایرانی ها هم سیم کاردشو دارن یه سیم کارد سفارش بدید. چرا لایکا ؟

1- هزینه تماس لایکا به لایکا مجانیه. شما میتونین دوتا سیم کارد و یا به تعداد اعضای خانواده سیم کارد سفارش بدید و با اعضاب خانوادتون در استرالیا مجانی تماس بگیرید و بصورت نامحدود صحیت کنید.

2- هزینه تماس لایکا با ایران خیلی ارزونه. دقیقه ای 5 سنت بعلاوه فلگ فال 29 سنت برای کل مکالمه

3- لزومی نداره که سیم کاردتون رو شارژ کنید. اگر هدفتون تماس با لایکاست میتونین بدون شارژ از سیم کاردتون استفاده کنید

4-با 10 دلار میتونین سیم کارد رو شارژ کنید و محدودیتی برای اعتبار شارژ وجود نداره که خودش مزیت بزرگیه. یعنی لزومی نداره که هر ماه و با هر چند ماه سیم کارد رو شارژ کنید.

5- سیم کارد لایکا مجانیه و بصورت آنلاین با دادن آدرس و نام در استرالیا در عرض یک هفته میتونین سیم کارد دار بشید.

6- دسترسی به وویس میلتون مجانیه

7- تماس با پشتیبانی لایکا مجانیه . جالبه که وودافون با این همه دبدبه و کبکبه برای تماس با پشتیبانیش شما رو شارژ میکنه که واقعا مسخره بنظر میاد. یعنی شما اگر مشکلی با سیم کاردتون داشته باشید اول باید سیم کارد رو شارژ کنید و با پول شارژ با پشتیبانی تماس بگیرید!

برای سهولت کارتون آدرس وبسایت لایکا رو براتون میزارم

http://www.lycamobile.com.au/en/

البته شرکت های زیادی هستن که شاید خدمات مشابه داشته باشن ولی من خودم این رو تجربه کردم و ازشون راضی هستم.

داشتن پلن پزی پید وول وورث دراول کار خیلی بدرد بخوره چون بهتون 5 گیگ اینترنت میده که روی موبایل و برای پیدا کردن آدرس ها در گوگل مپ خیلی بهتون کمک میکنه
    ویرایش توسط mani2541 : January 4th, 2014 در ساعت 09:01 AM

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

هزینه های زندگی در استرالیا 1 - اجاره خانه - آب و برق و گاز و تلفن و ترانسپورت

خوب بد نیست کمی در مورد هزینه های زندگی در استرالیا براتون بنویسم تا دید کلی در این مورد داشته باشید. اون دسته از دوستانی هم که در شرف مهاجرت به استرالیا هستن بد نیست این اطلاعات رو قبل از سفرشون داشته باشن تا خدای نکرده چوب حراج به دار و تدارشون ننزن و نیان اینحا همه رو به جیب ملت همیشه در صحنه اوزی بریزن.

خوب اگر استرالیا رو گزانترین کشور بنامیم سخنی به گزاف نگفتیم. بنده در سه کشور مختلف با سبک و فرهنگ مختلف زندگی کزدم. کشورهایی که به مراتب از استرالیا ثروتمندتر و دارای امکانات بیشتر و بطور کلی سطح زندگی بالاتری داشتن. ولی به جرات باید بگم که استرالیا کشور سیار گرونیه. الیته قائله تنها به اینجا ختم نمیشه. مسئله اساسی اینه که اون چیزی که در ازای هزینه بالا بدست میاری شاید در سطح زندگی که در ایران هم داشتی نباشه. من وضعیت گزمایش و سرمایش رو براتون مثال میزنم. من یادمه اون موقع که تو ایران بودم هیگ وقت تو خونه در زمستون لباس گرم نمیپوشیدم چون به لطف گاز و بخاری گازی خونه اونقدر گرم بود که اصلا احساس سرما نمیکردیم. ولی در استرالیا اولا خونه ها امکانات گرمایش گازی رو نداره و ثانیا اگر بخواید از بخاری برقی و یا ایرکاندیشنر استفاده کنید اون موقع قبض برقتون سر به فلک میزاره. پس بطور عموم اکثر ایرانی هایی که در اینجا زندگی میکنن از پتوی برقی و یا کیسه های آبجوش استفاده میکنن اونهایی هم که از بخاری برقی استفاده میکنن که خیلی انگشت شمارن دیگه پیه دادن پول قبض برق رو به تنشون میمالن که صد البته بعدش از کرده خودشون نادم و پشیمان خواهند بود!

اجاره خونه :

بسته به شهری که دارید زندگی میکنین و محل اون بین 200 تا 350 در هفته برای یک یونیت یک خوابه و 300 تا 450 در هفته برای دوخوابه الیته به غیر از سیدنی که میدونم اجاره هاش خیلی بالاست یعنی میانگین 1400 در ماه برای یک خانواده دو یا شاید سه نفره

اینترنت و تلفن ثابت :

70 دلار ماهیانه - دی اس ال نا محدود با سرعت 20 مگابایت

برق :

سه ماه بین 200 تا 300 اگر گاز برقی نباشه و از وسایل گرمایش و سرمایش بری استفاده نکنین

گاز :

بین 200 تا 300 دلار در سه ماه

آب :

معمولا به عهده صاحب خانه است و الا حدود 50 تا 100 دلار در سه ماه

هزینه تماس با موبایل:

معمولا 30 دلار در ماه بسته به پلنی که خریداری کردید

رفت و آمد :

اتوبوس از ایران خیلی گرونتره و بنظر من اتوبوسرانی تهران پوشش خیلی قوی تری از اینجا داره چون در تهران معمولا مترو و اتوبوس تمام نقاط شهر رو پوشش میدن ولی اینجا اینطور نیست

انوبوس در بریزبین : منطقه ای 3 دلار معمولا در میاد یعنی شما ممکنه از محل سکونت تا شهر دو منطقه رو مسافرن کنید که حدودا یه سفر نیم ساعته براتون 5 دلار رفت و 5 ولار برگشت آب میخوره

اتوبوس در آدلاید :

هر سفری 2.6 دلار یعنی یه رفت و برگشت حدود 5 دلار درمیاد

یه نکته جالب اینه که قیمت آب و برق و گاز در استرالیا ثابت نیست و توسط شرکت های خصوصی ارائه میشه هر شرکتی هم قیمت ها و پلن های مخصوص خودشو داره که آدم باید حسابی تحقیقات بکنه و همه چیز رو بررسی کنه و بعد باهاشون قرار داد ببنده که آخرش دولا پهنا با آدم حساب نکنن

خوب پس یه حساب کتاب کلی

اجاره خونه میانگین ماهی : 1400 دلار

برف و گاز و آب : 200 دلار در ماه

اینترنت و تلفن و موبایل : 100 دلار در ماه

ترانسپرت ( بدون ماشین شخصی ) : 100 دلار در ماه

یعنی تا اینجای کار اگر معمولی زندگی کنید و هیچ تفریحی هم نداشته باشید 1800 دلار بدون خورد و خوراک هزینه دارین یعنی اجازه خونه و آب وبرق و اینترنت حدود 4.5 میلیون تومن در ماه ! این هم بگم این مقدار هزینه اصلا در حدی نیست که فکر کنین دارین زندگی اشرافی میکنین و امکانات آنچنانی دارید بلکه اینطور فرض کنید که دارید در به خونه متوسط در شهرستان زندگی مبکنید.
    در پست بعدی در مورد هزینه های خورد و خوراک ماشین و ... صحبت خواهم کرد. در ضمن اگر از دوستان کسی مایله اطلاعات در مورد اینکه کدوم شرکت ها برای برق و گاز و اینترنت بهتر هستن و با چه پلن هایی رو انتخاب کنیم که مناسب باشن خواست میتونم با کمال میل در اختیارتون بزارم.
    ویرایش توسط mani2541 : January 4th, 2014 در ساعت 08:59 AM

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

این مطلب رو برای دوستان تازه وارد به استرالیا مینویسم چون کسانی که مدتی هست اینجا هستن با توجه به منطقه ای که زندگی میکنن شاید آلترناتیو های بهتری داشته باشن.

بحث مدیریت مخارج در ابتداری ورود به استرالیا خیلی مهم و تعیین کنندست و در میزان دوام آوردنتون در استرالیا تاثیر مستقیم داره. من در پست گذشته مخارج اجاره خانه و آب و برق و تلفن و .... و در پست دیگه خرید سیم کارت رو توضیح دادم.

یکی از موارد دیکه ای که حتما باید روش مدیریت داشته باشین مدیریت خرید های خورد و خوراکه.

توصیه مهم : در صورت امکان از رفتن به رستوران خودداری کنید. اولا که غذاهایی که در رستوران های اینجا سرو میشه با ذائقه ما ایرانیها زیاد سازگار نیست و ثانیا هزینه بک بار رستوارن تقریبا معادل دو تا سه روز مخارج خورد و خوراک در منزل خواهد بود.

معمولا ابرانیها با دیدن برندهای مک دونالدز - هانگری جک و ... آب از لب و لوچشون آویزون میشه و ماهیچه های فکیشون شل میشه. ولی باز هم توصیه میکنم مدیریت مخارجتون رو از همون روز اول شروع کنید و طرف اینطور فست فودها و رستوران ها نرید و حدالامکان در منزل غذاتون رو تهیه کنید.

خوب حالا در مورد خرید باید خدمتتون بگم که شما در خرید دو آپشن دارین.

1-یکی فروشگاههای بزرگ مواد غذاییه که تعدادشون هم معدوده و شناخته شدن

2- یکی دیگه خرید از بازار روز ها و فروشگاههای خصوصیه

هر دوی اینها بکارتون میان و باید بدونین که چی رو از کدومشون بخرید

فروشگاههای مواد غذایی اینجا از قرار زیر هستن

1- Coles

2- Woolworths

3- Foodland / IGA

4-ALDI

الدی که مورد چهارم هست در ساث استرالیا وجود نداره هرچند که از نظر قیمت نسبت به کلز و وول ورث ارزونتر هست چون در همه جا یافت نمیشه در موردش بحث نمیکنم.

- نان : اینجا نونهای ایرانی بسیار گرونتر از نونهای معمولی هستن و بهتره که خودتون رو به نونهای تست عادت بدید. نون یک دلاری کلز در بین فروشگاهها ارزونتر و مناسب تره. این همه بگم که کیفیت نونها خوبه و اونطور که من میدونم فولیک اسید به آردشون اضافه میشه. بهرحال در وول وورث و فودلند و کلز هرز چند گاهی نونهای گزونتر رو که تاریخ مصرفشون رو به اتمامه ارزون میکنن و سعی کنید در خریدهاتون این موارد رو چک کنین

- شیر : از کلز و وول وورث میتونین دو لتیریش رو بخرید که تازه هست و 2 دلاره

تخم مرغ : من توصیه میکنم از فروشکاههای محلی و بازار روزها تهیه کنید و بسته به وزن تخم مرغ قیمت متغیره چیزی که من میخرم 800 گرمی و 3.5 دلار(12 عدد)

شکر : اینجا شکر قهوه ای و شکر سفید وجود داره هواستون باشه که سفید بخرید از کلز میتونین 2 کیلوییش رو 2.14 بخرید

ماست : ما ایرانیها ماست خورای قهاری هستیم ولی متاسفانه قیمت ماست در اینجا بالاست تنوعش هم زیاده - مواظب باشید ماست گریک استایل بخرید که بتونین بخورین

قیمتش هم 2 کیلوییش 10 دلاره که در وول ورث و کلز هم قیمته. ولی سعی کنین درست کردن ماست رو یاد بگیرید که خیلی سادست و با همون کیفیت ماست های بیرون میتونین ماستتون رو تهیه کنید. این هم عکسش که البته در دو نوع کم چرب و پر چرب هست

گوشت : اینجا کلا گوشت گاو راحت تر و بهتر پیدا میشه - گوشت چرخ کرده کلز که کیلویی 5 دلار هست بهترین گزینست و کیفیت خیلی خوبی هم داره. البته گوشت گوسفند هم هست که کیلویی 9 دلاره.

گوشت خورشتی هم گوشت گاو کیلویی 10 دلار در وورث پیدا میشه

مرغ : مرغ برند وول وورث کیلویی 4 دلار از فروشگاه وول ورث که تو کلز کیلویی 4.7 و یا 5.4 دلاره

رب گوجه فرنگی : برند کلز از فروشگاه کلز شیشه ای 1.2 دلار

کره : برند کلز قالبی 1.5 دلار

پنیر : از بازار روز ها و فروشگاههای محلی خریداری کنید چون پینرهای کلز و وول ورث گرون هستن و با ذائقه ما جور در نمیان- پنیر فتا رو من کیلویی 8 دلار میخرم

مربا : بند XII با کلز شیشه ای 3.5 دلار مربای توت فرنگی و یا شاه توتکه بنظر من توت فرنگی خیلی بهتره

سوسیس : سعی کنید سوسیس های فرنکفورد رو بخرین که بتونین بخورین. سوسیس های اینجا با پورک درسته میشه که خیلی به مزاج ما سازگار نیست

برنج : به هیچ وجه از فروشگاههای کلز و وول ورث نخرین چوم اصلا قابل خوردن نیست

سعی کنید از فروشگاههای ایرانی - هندی و با افغانی بخرید برندهای خوب : INDIA GATE, DAAWAT هستن5 کیلوییش حدود 15 دلاره

ماکارونی : برند ZAFARELLI از کلز 1.7 دلار

روغن : روغن ذرت از مغازه های ایرانی افغانی و یا هندی - 5 لیتر 13.5 دلار

خرید میوه سبزیجات سیب زمینی و پیاز: حدالامکان از بازار روزها و فروشگاههی محلی خرید کنید سبزی هم بهتره از فروشگاههای بزرگ نباشه و از همون بازار روزها خرید کنید. کلز و وول ورث سبزیجات و میوه رو تقریبا با دو برابر قیمت میفروشن.

سبی زمینی رو درکیسه های 5 کیلویی میتونین بخرین که من 2 دلار میخرم و پیاز رو گونی ده کیلویی حدود 6 دلار.

میوه های هم با توجه به فص
    ویرایش توسط mani2541 : January 4th, 2014 در ساعت 09:00 AM

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

قیمت بنزین در استرالیا

یکی از روزمره های عجیب استرالیا و البته بقیه کشورهای غربی اینه که برخلاف کشورهای خاورمیانه مثل ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس قیمت بنزین روزانه عوض میشه. تصورکنین که امروز میخواین بنزین بزنین و بخاطر مشغله کاری یادتون میره اینکار رو بکنید فرداش که میرید بنزین بزنید می بینین که قیمت بنزین 30 درصد بالاتر رفته. بهرحال سر در پمپ بنزین ها تابلوهای دیجیتالی هست که آدم رو یاد صرافی و طلا فروشی میندازه که قیمت طلا و ارز رو لحظه ای اعلام میکنن قیمت بنزین این روزها از یک دلار و سی سنت تا یک دلار و شصت سنت تغییر میکنه و معمولا آخر هفته ها ارزونتر و روزهای دوشنبه گرونتر میشه

Senior Member

مطالبتون رو تقریبا کامل خوندم و به نظرم بیان نظرات شخصی هست تا ارائه اطلاعات.
    مثلا اینکه دقیقا اومدید گفتید فلان غذا رو بگیرید و فلان رو نگیرید اینها فقط نظر شماست شاید مزاج شخص دیگه با شما فرق کنه. چند بار اعلام کردید که فلان چیز با ذایقه ما ایرانیها سازگار نیست در حالی که من اولین باره این چیزها رو میشنوم و به نظر میاد به مذاج شما سازگار نیست نه همه ایرانیها. مثل این قضیه برنج که میگید اصلا برنج کولز یا وولورث رو نخرید اون هم با این اطمینانی که شما بیان میکنید اگه کسی ندونه واقعا باورش میشه.
    به طور کلی در مورد مواد غذایی که در واقع شما اومدید اقلام مورد علاقه خودتون رو به عنوان مواد قابل خوردن!! معرفی کردید.
    یا مثلا گرفتن خط از لایکا... تقریبا همه این رو میدونن که لایکا رو کسانی میگیرند که زیاد با ایران تماس دارند چون ارزونه اون هم یک خط جداگانه چون واقعا سرویس دهنده جالبی نیست . به عنوان مثال همه به دانشجوهای تازه وارد پیشنهاد میدند که وودا فون بگیرند چون اکثرا دانشجوها وودافون دارند و وودا به وودا مجانی میشه(اون هم نه روی همه پلن ها) . این در مورد قضیه پشتیبانی هم صادق هست اگه پلن شما پلنی باشه که ووا به وودا مجانی باشه اون وقت تماس با پشتیبانی هم مجانی هست.
    یا در مورد سیستم اتوبوسرانی واقعا مضحکه که بگیم سیستم ایران بهتر از استرالیاست. درسته سیستم ایران این خوبی رو داره که خیلی خیلی ارزونتر از اینجاست ولی کجای ایران شما میتونید قبل از خروج از خونه از طریق اینترنت مسیر مورد نظر خودتون رو مشخص کنید و ساعت رسیدن اتوبوس یا قطار رو ببیند و طبق همون هم سفر کنید؟
    همچنین بسیاری از اطلاعاتتون غلط هست. به طور مثال تا جایی که من دیدم بنزین آخر هفته که مسافرتها زیاد میشه گرون میشه و اول هفته ها ارزونتره. کلا در تعطیلات بنزین گرونتره مثلا الان که تعطیلات سال نو هست میتونید مشاهده کنید که چقدر گرون شده. ضمن اینکه فرمودید دانشجوها میان اینجا و همه پولهاشون رو خرج میکنند و مجبور هستند به پارت تایم تغییر بدند در حالی که اصلا در استرالیا تا زمانی که شما ویزای دایم یا رزیدنت نباشید نمیتونید پارت تایم درس بخونید و بنظرم بدون اطلاعات کافی در این موارد و براساس یک سری شنیده ها این چیزها رو گفتید.
    آخرین مورد هم در باره کار کژوال ایرانیهاست. اگه منظورتون دانشجوهاست بله همه اینجا برای مخارج زندگی کار میکنند مگر اینکه اسکالرشیب داشته باشند. این هم مختص ایرانی ها نیست و همه این کار رو میکنند. تنها کسانی که من دیدم کار کژوال نمیکنند عربها هستند که از طریق کشورشون کاملا ساپورت مالی میشند و خیلی هم خوب خرج میکنند.
    اگه منظورتون کسانی هست که با ویزای اسکیل اومدند استرالیا من کمتر کسی رو دیدم که بعد از حداکثر یک سال نتونسته کار مرتبط پیدا کنه . اگه هم نتونسته چند تا دلیل داشته که یکیشون زبان بوده . یا مثلا انتظار داشتند به محض رسیدن دعوتنامه کار براشون برسه در حالی که اینجا به ارتباطات، برخورد اجتماعی، سابقه تحصیل و کار در استرالیا و ... خیلی اهمیت میدند . افرادی رو دیدم که یک دهم ایرانی ها کار بلد نیستند ولی چون به این مسائل آشنا بودند کار پیدا کردند. شخصی هندی رو میشناختم که لهجه فاجعه داشت ولی به مدت 6 ماه کار داوطلبانه کرد و در همون شرکت هم استخدام شد. حالا اگه به ایرانیها بگند این کار رو بکن میگن یعنی برم مجانی کار کنم؟ عمرااااااا. من باید مستقیم برم رئیس شرکت بشم
    به نظر من میاد که شما میخواید با همون استایلی که ایران زندگی کردید اونجا زندگی کنید و انتظار دارید با هزینه کم و کار کمتر بتونید خوش بگذرونید. داشتن خانه گرم و نرم که بخاری اون همیشه روشن باشه با هزینه خیلی کم هم فقط برای ایران هست به همین دلیل هم هست که مصرف انرژی در ایران چند برابر متوسط جهانی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    آخرین مورد هم در باره کار کژوال ایرانیهاست. اگه منظورتون دانشجوهاست بله همه اینجا برای مخارج زندگی کار میکنند مگر اینکه اسکالرشیب داشته باشند. این هم مختص ایرانی ها نیست و همه این کار رو میکنند. تنها کسانی که من دیدم کار کژوال نمیکنند عربها هستند که از طریق کشورشون کاملا ساپورت مالی میشند و خیلی هم خوب خرج میکنند.
    اگه منظورتون کسانی هست که با ویزای اسکیل اومدند استرالیا من کمتر کسی رو دیدم که بعد از حداکثر یک سال نتونسته کار مرتبط پیدا کنه . اگه هم نتونسته چند تا دلیل داشته که یکیشون زبان بوده . یا مثلا انتظار داشتند به محض رسیدن دعوتنامه کار براشون برسه در حالی که اینجا به ارتباطات، برخورد اجتماعی، سابقه تحصیل و کار در استرالیا و ... خیلی اهمیت میدند . افرادی رو دیدم که یک دهم ایرانی ها کار بلد نیستند ولی چون به این مسائل آشنا بودند کار پیدا کردند. شخصی هندی رو میشناختم که لهجه فاجعه داشت ولی به مدت 6 ماه کار داوطلبانه کرد و در همون شرکت هم استخدام شد. حالا اگه به ایرانیها بگند این کار رو بکن میگن یعنی برم مجانی کار کنم؟ عمرااااااا. من باید مستقیم برم رئیس شرکت بشم
    به نظر من میاد که شما میخواید با همون استایلی که ایران زندگی کردید اونجا زندگی کنید و انتظار دارید با هزینه کم و کار کمتر بتونید خوش بگذرونید. داشتن خانه گرم و نرم که بخاری اون همیشه روشن باشه با هزینه خیلی کم هم فقط برای ایران هست به همین دلیل هم هست که مصرف انرژی در ایران چند برابر متوسط جهانی هست.
    در مورد کار از نظر من r-1159 مطلب خیلی مهمی را مطرح کردند و انهم اینکه خیلی از افراد زندگی خود را در ایران اتش می کشند به امید اینکه در استرالیا خیلی راحت می توان کار پیدا کرد و .... و از این نظر اتفاقن چیزی که من می بینم بالای 70% افرادی که در دوسال اخیر با ویزای اسکیل وارد استرالیا شده اند کار تخصصی نتوانسته اند پیدا کنند و خیلی از این افراد برگشته اند و بقیه هم همچنان به کار کژوال ادامه می دهند . به طور خانوم دوستم که در کلاسهای زبان رایگان مربوط به مهاجران شرکت کرده بود با بیش از 10 نفر از خانوم های ایرانی که در سطوح مختلف زبان در این کلاسها شرکت می کردند اشنا شده بود و در فیس. بوق هم گروهی را تشکیل داده بودند حالا از ان 10 نفر و همسرانشان بعد از گذشت 1.5 سال فقط دو خانواده باقی مانده اند که یکی از انها کار نیمه تخصصی پیدا کرده است و با حداقل حقوق کار می کند و خانومش همچنان بیکار است و دیگری هم که همچنان دلیوری کار می کند.
    اما در مورد کار داوطلبانه واقعیت این است که علاوه بر خودم افراد بسیار زیادی را می شناسم که دنبال همین کار بودند ولی کار داوطلبانه هم پیدا نکرده اند(البته در شهر پرت) اگر شما شرکتی و جایی می شناسید خیلی ممنون می شوم در این مورد راهنمایی نمایید من خودم سایت گامتری و بقیه سایتها را که هر وقت دیدم فقط در مورد باغبانی و کمک به افراد سالمند و.... کار داوطلبانه دیدم و در مورد کارهای تخصصی و حتی نیمه تخصصی هیچ وقت کاری ندیدم .

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan58 نمایش پست ها
    در مورد کار از نظر من r-1159 مطلب خیلی مهمی را مطرح کردند و انهم اینکه خیلی از افراد زندگی خود را در ایران اتش می کشند به امید اینکه در استرالیا خیلی راحت می توان کار پیدا کرد و .... و از این نظر اتفاقن چیزی که من می بینم بالای 70% افرادی که در دوسال اخیر با ویزای اسکیل وارد استرالیا شده اند کار تخصصی نتوانسته اند پیدا کنند و خیلی از این افراد برگشته اند و بقیه هم همچنان به کار کژوال ادامه می دهند . به طور خانوم دوستم که در کلاسهای زبان رایگان مربوط به مهاجران شرکت کرده بود با بیش از 10 نفر از خانوم های ایرانی که در سطوح مختلف زبان در این کلاسها شرکت می کردند اشنا شده بود و در فیس. بوق هم گروهی را تشکیل داده بودند حالا از ان 10 نفر و همسرانشان بعد از گذشت 1.5 سال فقط دو خانواده باقی مانده اند که یکی از انها کار نیمه تخصصی پیدا کرده است و با حداقل حقوق کار می کند و خانومش همچنان بیکار است و دیگری هم که همچنان دلیوری کار می کند.
    اما در مورد کار داوطلبانه واقعیت این است که علاوه بر خودم افراد بسیار زیادی را می شناسم که دنبال همین کار بودند ولی کار داوطلبانه هم پیدا نکرده اند(البته در شهر پرت) اگر شما شرکتی و جایی می شناسید خیلی ممنون می شوم در این مورد راهنمایی نمایید من خودم سایت گامتری و بقیه سایتها را که هر وقت دیدم فقط در مورد باغبانی و کمک به افراد سالمند و.... کار داوطلبانه دیدم و در مورد کارهای تخصصی و حتی نیمه تخصصی هیچ وقت کاری ندیدم .
    دوستان تا چه حد اين گفته ها رو درست ميدونيد؟ يعنى ممكنه يه نفر با سابقه كار و سطح زبان مناسب و مدرك دانشگاهي بياد استراليا و بعدش كار گيرش نياد؟ و مجبور بشه برگرده با بره رستوران ظرف بشوره؟
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseiniran نمایش پست ها
    دوستان تا چه حد اين گفته ها رو درست ميدونيد؟ يعنى ممكنه يه نفر با سابقه كار و سطح زبان مناسب و مدرك دانشگاهي بياد استراليا و بعدش كار گيرش نياد؟ و مجبور بشه برگرده با بره رستوران ظرف بشوره؟
    بله
    احتمالش وجود داره و من هم مواردی از این قبیل دیدم. به عنوان نمونه کسی رو میشناسم که با لیسانس الکترونیک و سابقه کار تو بانک الان تو پمپ بنزین مشغوله. یا موارد دیگه ای که طرف دکتری داشته و تو دلیوری پیتزا کار کرد که البته خوشش نیومد و ول کرد. کلا اینطوری که من میبینم وضعیت کار خوب نیست و تابع خیلی مسائل هست. مثلا نوع ویزا، سابقه کار تو ایران و سن و سطح زبان. تازه همه اینا رو داشته باشین باید رابطه هم داشت . هر روزم که تو اخبار میگن باید اولویت رو بدیم به سفیدپوستا و از این حرفا.

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    بله
    احتمالش وجود داره و من هم مواردی از این قبیل دیدم. به عنوان نمونه کسی رو میشناسم که با لیسانس الکترونیک و سابقه کار تو بانک الان تو پمپ بنزین مشغوله. یا موارد دیگه ای که طرف دکتری داشته و تو دلیوری پیتزا کار کرد که البته خوشش نیومد و ول کرد. کلا اینطوری که من میبینم وضعیت کار خوب نیست و تابع خیلی مسائل هست. مثلا نوع ویزا، سابقه کار تو ایران و سن و سطح زبان. تازه همه اینا رو داشته باشین باید رابطه هم داشت . هر روزم که تو اخبار میگن باید اولویت رو بدیم به سفیدپوستا و از این حرفا.
    مثلاً ٥ سال سابقه كار و آيلتس ٧ و سن زير ٣٠ مناسبه؟ نوع ويزا رو هم ١٨٩ يا ١٩٠ در نظر بگيريد كه اجازه كار دائم دارن. در ضمن فكر كنم منظورشون از سفيد پوست ها اينه كه بيشتر به استراليايى هاى انگليسى تبار كار بديم تا بوميان استراليا. تازه ما ايرانيا كه بيشترمون از بومى هاى اونجا سفيدتر هستيم.
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان فیلم آتیش بازی سال نو رو در آدلاید براتون میزارم البته بدلیل شلوغی و کمبود فضای پارکینگ از فرسخها دورتر این فیلم گرفته شده - محلش گلنگ بیچ هست توضیجات کامل رو در فرضت مناسب با یکی دو تا عکس و فیلم و موضوع جدید براتون میزارم

http://www.youtube.com/watch?v=GSz0JOKp9Xw
    اگر قادر به دیدن از یوتوب نیستید لطفا بگید تا در آپارات یا جای دیگه آپلود کنم
    شاد باشید

صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)