صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Smile پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز بابت توضیحاتت ... راستش خیلی فکر سیو نیستم اما خب اگه بشه چه بهتر .. بیشتر چون متاهلم میخوام تاحد امکان راحتتر زندگی کنم (البته منظورم زندگی مرفه یا ریخت و پاش نیست اما خب سختم نگذره) و برای همین میخواستم ببینم یه آپارتمان یه خوابه یه جای متوسط چقدر ماهانه در میاد و باقی هزینه ها هم چقدر میشه که خب شما جواب خوبی دادی خودمم تو چندتا سایت گشتم ددیم میشه با 1000 تا 1200 تا یه واحد اجاره کرد ... در مورد کارم این استاده گفته که اجازه کار فول تایم هم دارم و چون خودش مدیر یه مرکز تحقیقاتی تو زمینه رشته من هست گفت میتونه اونجا برای منم یه کارت پارت تایم جور کنه اما نمیدونم که چقدر ممکنه بدن ... در مورد ملبورن آمار دقیقتری نداری؟ سایر هزینه ها چطور مثل مترو و رفت وآمد و ...؟
    سلام
    نه من از ملبورن اطلاعی ندارم ولی این جایی که من هستم به گرونی معروفی. البته من خودم خیلی این حرف رو قبول ندارم که بگم perth از ملبورن گرون تره اون چیزی که مهمه سبک زندگی اون فرد و میزان درآمدش هست که نقش مستقیمی تو میزان خرج کردنش داره.
    در مورد اجاره کردن یه واحد مستقل خوب با 1000 تا 1200 تا میشه قشنگ این کارو انجام داد من الان دارم ماهی 930 دلار خودم میدم تازه خونه مستقل هم نیست و با 5 نفر دیگه تو یه خونه زندگی میکنم به صورت مشترک دستشویی توالتمونم مشترکه!! البته من اصلا سخت نمیگیرم و راضیم اما این رو باید قبول کرد که perth شهر گرونیه و شما در ملبورن با این مبلغ هم حتی شاید بتونید یه واحد مستقل اجاره کنید. ما الان اینجایی که هستیم یکی از فرانسه داریم و اونم میگه که اینجا گرونه. کلا استرالیا کشور گرونیه همین چند روز پیش لیستی منتشر شد از گران ترین کشور های جهان که استرالیا هم در بالاهای فهرست قرار داشت ولی این اصلا به این معنی نیست که اینجا سطح رفاه پایین تره برای اینکه درآمدشون هم به همون نسبت بالاتره. من یقین دارم که با ماهی 2500 دلار شما زندگی خوبی ترتیب خواهید داد و رفاه هم خواهید داشت و save هم خواهید کرد.
    اما در مورد بحث هزینه های رفت و آمد خوب یه کاری که میتونید بکنید اینه که نزدیک دانشگاه خونه بگیرید. مثلا من الان تو perth هر روز 60 سنت میدم میرم محل کارم و 60 سنت هم میدم برمیگردم( این 60 سنت جز concession fare ها هست یعنی چون من دانشجوی خارجی محسوب میشم بهم تخفیف خفن دادن و ضمنا طول مسیر سفرم هم کوتاهه برای همین کمترین نرخ اعمال میشه، طوری که به هر کی اینجا میگم من با 60 سنت میرم محل کار تعجب میکنه البته فاصله ای هم که با اتوبوس طی میکنیم زیاد نیست در حدود 1.8 کیلومتر هست). خوب همون تهران رو بیاید در نظر بگیریم اگر شما روزی 1.2 دلار برای رفت و آمد خرج کنید میشه ماهی 36 دلار یعنی با قیمت دلار فعلی ماهی 100 هزار تومن. من مطمئنم در ایران اکثر مردم بیشتر از این مبلغ رو ماهانه برای رفت و آمد خرج میکنند .
    در پایان این رو بگم که اصل خرج های شما هزینه خونه هست. هر قدر تو اون بخش موفق تر عمل کنید هم save کردنتون بیشتر میشه هم رفاهتون.
    من اوایل که اومده بودم هفته ای 285 تا میدادم. بعد رسید به 210. ان شا الله به امید خدا هدف گذاری کردم برای 150 تا در هفته و میدونم که شدنیه.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام
    خواستم بدونم یه آرایشگاه خوب ( مردونه) تو پرث کسی سراغ داره؟ کلا این آرایشگاه ها برای یه کوتاه کردن موی ساده چقدر charge می کنند؟ با تشکر

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

دوستان من امروز کانفرمیشن داشتم میخواستم به دوستانی که اینجا تازه وارد دانشگاه شدن بگم که حتما از همون اولش سخت کار کنن و لیترچر ریوو خیلی قوی داشته باشن تا از پس اینترویو و سمینار بر بیان

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

این روزها سر و صدای عجیبی بر سر بودجه جدیدی که دولت تونی ابوت برای دانشگاهها تعیین کرده بپا شده. تغییرات عمده ای در سیستم آموزشی دانشگاهها اعمال شده و میزان حمایت مالی و وامی که دولت به دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه داده میشد کم شده. این ویدئو توسط شبکه 10 استرالیا در موردعدم تعهد رئیس جمهور استرالیا به وعده های تبلیغاتیش ساخته شده و نشون میده که در یک کشور آزاد چطور میشه بالاترین مقام رسمی کشور رو به چالش کشید و براحتی در موردش در تلویزیون و رسانه های رسمی صحبت کرد. فیلم رو از لینک زیز میتونین ببینین

http://australialand.persianblog.ir/post/32/

جناب r_1159
    در ایران هم این روزها سر و صدای زیادی بر سر بورسیه های داخلی که با معدل کمتر از 14 و بدون داشتن شرایط سنی بورس گرفتند بر پا شده است. تخمین زده شده که هزینه هر بورسیه داخل حدود 1 میلیارد تومن هست.

سلام
    من یه سئوال در مورد بحث مالیات داشتم
    ما اینجا صاحبخونمون برداشته خونه رو به اتاق های مختلفی تقسیم کرده و هر بخشش رو به یه کسی اجاره داده و از این راه خلاصه درآمد خوبی کسب میکنه که البته تا جایی که من مطلع شدم داره پول MORTGAGE خونه رو برمیگردونه به بانک. حالا سئوال من اینه: ببینید این صاحبخونه الان درآمدش از راه همین اجاره هایی که از ماها میگیره حدود 3500 دلار در ماهه. از اونجایی که ما قراردادمون بر طبق residential tenant act یا همون RTA نیست و قراردامون بیشتر شبیه یه تکه کاغذ پارست و از طریق هیچ REAL ESTATE ای هم نبوده، بنابراین عملا کسی از حضور ما در این خونه و از درآمد این صاحبخانه محترم که خودشم تو همون خونه با ما زندگی میکنه اطلاعی نداره. من سئوالم اینه که آیا این صاحبخونه نباید مالیات بده بابت این درآمدش؟ اصلا آیا منطقی و قانونی هست که خونه ای رو به بخش های مختلفی تقسیم کنند( از طریق پارتیشن های چوبی) و هر قسمتش رو اجاره بدن بدون اینکه هیچ مالیاتی بابت درآمدشون بدن و بدون اینکه اصلا DEPARTMENT OF COMMERCE از این قضیه ها مطلع بشه؟ ببینید منی که یه دانشجوی ساده هستم وقتی که میریم حساب پس انداز بانکی باز میکنم باید روی سود پول مالیات بدم اونوقت چطوری هست که اینها از ماهی 4000 دلار درآمد مالیات نباید بدن؟ من اینجا حتی با مواردی هم برخورد کردم که اومدن و LIVING ROOM رو با پرده جدا کردن اسمشو گذاشتن اتاق و به مردم اجاره دادن( البته خوب قیمتش کمتره مثلا هفته ای 130 دلاره). اینجا هم حقیقتا همه به فکر سود بیشتر و پول هستند و اگر از قوانین مطلع نباشید سرتون بد جوری بی کلاه میمونه. مبادا با این تفکر بیاید که اینجا همه فرزندان پیغمبر هستند که خودتون بعدا خواهید فهمید که اینطوری نیست. البته اینم بگم که قوانین اینجا سفت و محکم هست و جلوی هر تخلفی رو میشه گرفت به شرطی که از حقوق خودتون مطلع باشید. این سئوال منم در همون راستای مطلع شدن از حقوقم هست.

به عنوان نمونه از رفتارهای ناپسند این صاحبخونه میتونم چند مورد رو اشاره کنم: حداقل تا الان 2 بار بدون اجازه من رفته داخل اتاقم(به بهانه های واهی مثل صدای زنگ گوشی رو خاموش کردن و بخاری رو خاموش کردن که البته با برخورد شدید من مواجه شد)- کم کردن شعله گاز مواقعی که من در حال پخت و پز هستم( فکرشو بکنید غذا رو گذاشتید روی گاز به این امید که داره میپزه بعدا میرید میبینید زیر گاز رو یه از خدا بی خبری رفته کم کرده) - خاموش کردن برق اتاقم بعد از ساعت 12 شب( این یکی دیگه فاجعست). آدم خسیسی هست ناجور- من نمی دونستم ویتنامی ها انقدر خسیسن- پولش از پارو بالا میره اما براش 1 دلار هم 1 دلاره!!!
    فکرشو بکنید: 210 دلار در هفته بدی بعدشم این برخوردها......... خلاصه منم تصمیم گرفتم آمار خونه رو به DEPARTMENT OF COMMERCE بدم تا یه گوشمالی خوبی بهش داده باشم.
    با تشکر
    ویرایش توسط hadibh24 : June 1st, 2014 در ساعت 01:11 PM

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سئوال در مورد بحث مالیات داشتم
    ما اینجا صاحبخونمون برداشته خونه رو به اتاق های مختلفی تقسیم کرده و هر بخشش رو به یه کسی اجاره داده و از این راه خلاصه درآمد خوبی کسب میکنه که البته تا جایی که من مطلع شدم داره پول MORTGAGE خونه رو برمیگردونه به بانک. حالا سئوال من اینه: ببینید این صاحبخونه الان درآمدش از راه همین اجاره هایی که از ماها میگیره حدود 3500 دلار در ماهه. از اونجایی که ما قراردادمون بر طبق residential tenant act یا همون RTA نیست و قراردامون بیشتر شبیه یه تکه کاغذ پارست و از طریق هیچ REAL ESTATE ای هم نبوده، بنابراین عملا کسی از حضور ما در این خونه و از درآمد این صاحبخانه محترم که خودشم تو همون خونه با ما زندگی میکنه اطلاعی نداره. من سئوالم اینه که آیا این صاحبخونه نباید مالیات بده بابت این درآمدش؟ اصلا آیا منطقی و قانونی هست که خونه ای رو به بخش های مختلفی تقسیم کنند( از طریق پارتیشن های چوبی) و هر قسمتش رو اجاره بدن بدون اینکه هیچ مالیاتی بابت درآمدشون بدن و بدون اینکه اصلا DEPARTMENT OF COMMERCE از این قضیه ها مطلع بشه؟ ببینید منی که یه دانشجوی ساده هستم وقتی که میریم حساب پس انداز بانکی باز میکنم باید روی سود پول مالیات بدم اونوقت چطوری هست که اینها از ماهی 4000 دلار درآمد مالیات نباید بدن؟ من اینجا حتی با مواردی هم برخورد کردم که اومدن و LIVING ROOM رو با پرده جدا کردن اسمشو گذاشتن اتاق و به مردم اجاره دادن( البته خوب قیمتش کمتره مثلا هفته ای 130 دلاره). اینجا هم حقیقتا همه به فکر سود بیشتر و پول هستند و اگر از قوانین مطلع نباشید سرتون بد جوری بی کلاه میمونه. مبادا با این تفکر بیاید که اینجا همه فرزندان پیغمبر هستند که خودتون بعدا خواهید فهمید که اینطوری نیست. البته اینم بگم که قوانین اینجا سفت و محکم هست و جلوی هر تخلفی رو میشه گرفت به شرطی که از حقوق خودتون مطلع باشید. این سئوال منم در همون راستای مطلع شدن از حقوقم هست.

به عنوان نمونه از رفتارهای ناپسند این صاحبخونه میتونم چند مورد رو اشاره کنم: حداقل تا الان 2 بار بدون اجازه من رفته داخل اتاقم(به بهانه های واهی مثل صدای زنگ گوشی رو خاموش کردن و بخاری رو خاموش کردن که البته با برخورد شدید من مواجه شد)- کم کردن شعله گاز مواقعی که من در حال پخت و پز هستم( فکرشو بکنید غذا رو گذاشتید روی گاز به این امید که داره میپزه بعدا میرید میبینید زیر گاز رو یه از خدا بی خبری رفته کم کرده) - خاموش کردن برق اتاقم بعد از ساعت 12 شب( این یکی دیگه فاجعست). آدم خسیسی هست ناجور- من نمی دونستم ویتنامی ها انقدر خسیسن- پولش از پارو بالا میره اما براش 1 دلار هم 1 دلاره!!!
    فکرشو بکنید: 210 دلار در هفته بدی بعدشم این برخوردها......... خلاصه منم تصمیم گرفتم آمار خونه رو به DEPARTMENT OF COMMERCE بدم تا یه گوشمالی خوبی بهش داده باشم.
    با تشکر
    سلام

به نظر من هم اين فعاليت قانونى نيست و با اين مواردى كه شما اشاره كرديد مثل ورود بدون اجازه به حريم شما، يه فاجعه به حساب مياد و حتى از نظر امنيتى هم خطرناكه.
    شايد در أجاره كردن خونه كمى عجله كرديد. قراردادتون هم رسمى نيست و اين هم به نفع شما نيست. بهتره مشورت بگيريد.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من هم اين فعاليت قانونى نيست و با اين مواردى كه شما اشاره كرديد مثل ورود بدون اجازه به حريم شما، يه فاجعه به حساب مياد و حتى از نظر امنيتى هم خطرناكه.
    شايد در أجاره كردن خونه كمى عجله كرديد. قراردادتون هم رسمى نيست و اين هم به نفع شما نيست. بهتره مشورت بگيريد.
    سلام، بله فکر کنم هر روز میره یه inspection از اتاقم بدون اجازه من انجام میده. والا قرارداد دارم و fixed-term هم هست اواخر جولای به پایان میرسه و از این جا میرم. البته قراردادهایی که بین دو تا party به امضا میرسه هم رسمیت داره اما نه اندازه قراردادهای real estate ای.

Junior Member

از دوستان
    عزیز
    ساکن استرالیا بویژه Perth
    چند سوال دارم اگه جواب بدین قسمتی از دقدقه ذهنیم حذف میشه و ممنون خواهم بود بنده قصد آمدن به استرالیا با ویزا 476 دارم
    برای تحصیل در استرالیا برای مقطع ارشد آیا می توان روی کار پاره وقت و یا سایر کارهای ممکن در حین تحصیل، حساب باز کرد یا نه اصلا اجازه کار و امکانش وجود نداره؟
    من هزینه ارشد رو حدود 4*12000 تا توی کرتین تخمین زدم بنابرین حدود 26-27000 $ باید در سال درآمد داشته باشم (برای دو سال) به نظرتون بدون بورسیه (بورسیه مطمینم نمیدن ولی شاید ترم های 3 و 4 بتونم بگیرم) اصلا میشه از پس این هزینه ها بر اومد یا نه تخیلی فکر می کنم؟
    پشتیبان مالی در استرالیا ندارم

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط rezabk نمایش پست ها
    از دوستان
    عزیز
    ساکن استرالیا بویژه Perth
    چند سوال دارم اگه جواب بدین قسمتی از دقدقه ذهنیم حذف میشه و ممنون خواهم بود بنده قصد آمدن به استرالیا با ویزا 476 دارم
    برای تحصیل در استرالیا برای مقطع ارشد آیا می توان روی کار پاره وقت و یا سایر کارهای ممکن در حین تحصیل، حساب باز کرد یا نه اصلا اجازه کار و امکانش وجود نداره؟
    من هزینه ارشد رو حدود 4*12000 تا توی کرتین تخمین زدم بنابرین حدود 26-27000 $ باید در سال درآمد داشته باشم (برای دو سال) به نظرتون بدون بورسیه (بورسیه مطمینم نمیدن ولی شاید ترم های 3 و 4 بتونم بگیرم) اصلا میشه از پس این هزینه ها بر اومد یا نه تخیلی فکر می کنم؟
    پشتیبان مالی در استرالیا ندارم
    سلام

پيدا كردن كار در مجموع راحت نيست اما شدنيه. البته توجه داشته باشيد كه درآمد شما از طريق كار در حين تحصيل، آنقدرى نيست كه بتوانيد هزينه تحصيل و زندگى را پرداخت كنيد. شايد بتوانيد هزينه زندگى را تا حدودى پوشش دهيد اما شهريه دانشگاه ممكن نيست.
    موفق باشيد
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)