نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
سلام
من یه سئوال در مورد بحث مالیات داشتم
ما اینجا صاحبخونمون برداشته خونه رو به اتاق های مختلفی تقسیم کرده و هر بخشش رو به یه کسی اجاره داده و از این راه خلاصه درآمد خوبی کسب میکنه که البته تا جایی که من مطلع شدم داره پول MORTGAGE خونه رو برمیگردونه به بانک. حالا سئوال من اینه: ببینید این صاحبخونه الان درآمدش از راه همین اجاره هایی که از ماها میگیره حدود 3500 دلار در ماهه. از اونجایی که ما قراردادمون بر طبق residential tenant act یا همون RTA نیست و قراردامون بیشتر شبیه یه تکه کاغذ پارست و از طریق هیچ REAL ESTATE ای هم نبوده، بنابراین عملا کسی از حضور ما در این خونه و از درآمد این صاحبخانه محترم که خودشم تو همون خونه با ما زندگی میکنه اطلاعی نداره. من سئوالم اینه که آیا این صاحبخونه نباید مالیات بده بابت این درآمدش؟ اصلا آیا منطقی و قانونی هست که خونه ای رو به بخش های مختلفی تقسیم کنند( از طریق پارتیشن های چوبی) و هر قسمتش رو اجاره بدن بدون اینکه هیچ مالیاتی بابت درآمدشون بدن و بدون اینکه اصلا DEPARTMENT OF COMMERCE از این قضیه ها مطلع بشه؟ ببینید منی که یه دانشجوی ساده هستم وقتی که میریم حساب پس انداز بانکی باز میکنم باید روی سود پول مالیات بدم اونوقت چطوری هست که اینها از ماهی 4000 دلار درآمد مالیات نباید بدن؟ من اینجا حتی با مواردی هم برخورد کردم که اومدن و LIVING ROOM رو با پرده جدا کردن اسمشو گذاشتن اتاق و به مردم اجاره دادن( البته خوب قیمتش کمتره مثلا هفته ای 130 دلاره). اینجا هم حقیقتا همه به فکر سود بیشتر و پول هستند و اگر از قوانین مطلع نباشید سرتون بد جوری بی کلاه میمونه. مبادا با این تفکر بیاید که اینجا همه فرزندان پیغمبر هستند که خودتون بعدا خواهید فهمید که اینطوری نیست. البته اینم بگم که قوانین اینجا سفت و محکم هست و جلوی هر تخلفی رو میشه گرفت به شرطی که از حقوق خودتون مطلع باشید. این سئوال منم در همون راستای مطلع شدن از حقوقم هست.

به عنوان نمونه از رفتارهای ناپسند این صاحبخونه میتونم چند مورد رو اشاره کنم: حداقل تا الان 2 بار بدون اجازه من رفته داخل اتاقم(به بهانه های واهی مثل صدای زنگ گوشی رو خاموش کردن و بخاری رو خاموش کردن که البته با برخورد شدید من مواجه شد)- کم کردن شعله گاز مواقعی که من در حال پخت و پز هستم( فکرشو بکنید غذا رو گذاشتید روی گاز به این امید که داره میپزه بعدا میرید میبینید زیر گاز رو یه از خدا بی خبری رفته کم کرده) - خاموش کردن برق اتاقم بعد از ساعت 12 شب( این یکی دیگه فاجعست). آدم خسیسی هست ناجور- من نمی دونستم ویتنامی ها انقدر خسیسن- پولش از پارو بالا میره اما براش 1 دلار هم 1 دلاره!!!
فکرشو بکنید: 210 دلار در هفته بدی بعدشم این برخوردها......... خلاصه منم تصمیم گرفتم آمار خونه رو به DEPARTMENT OF COMMERCE بدم تا یه گوشمالی خوبی بهش داده باشم.
با تشکر
سلام
ببينين اين یکی از راههای درآمدی که معمولا چینی ها خیلی بهش علاقه دارن - خونه رو از صاحب خونه اجااره میکنن و یا خونه خودشون رو اجاره میدن و این رو به کانسیل اعلام نمیکنن که مالیات خونه رو پرداخت نکنن فعالیت ایشون مانند خیلی ها ی دیگه غیر قانونیه و شما میتونین براش مشکل درست کنین . اگر کسی اومد دم در و ازتون پرسید که این خونه اجاره داده شده شما تایید کنین.
در مورد مواردی که اشاره کردید ایشون کار درستی نکرده و حق نداره وارد حریم خصوصی شما بشه ولی این موارد زیاد پیش میاد و استرالیایی ها هم این کارها رومیکنن - صاحب خونه من هم میومد و گیر میداد که چرا بحاری روشن کردی هوای بیرون 26 درجه است و این حرفا ایشون یک خانم استرالیایی بود - اینه که موارد در مورد استرالیایی ها هم صدق میکنه چون جونشون به پول بنده - بنظر من خودتون رو اذیت نکنین برید و دنبال جای دیگه بگردید و سعی کنید درگیر نشید چون ارزشش رو نداره - هر جا هم رفتید اول کار قرار داد نبندید تا مطمئن شید برای زندگی مناسبه.
موفق باشید