صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

بستگی به نوع اسکالرشیپت داره.
    اکثر اسکالرشیپ ها هزینه ی بیمه رو کاور نمیکنه. ولی من دیدم بعضی از اسکالرشیپا هزینه بیمه خودت و خانواده و حتی بلیط هواپیما واسه همتون از کشور مبدا به استرالیا و حتی هزینه ارسال لوازم زندگی (تا یه سقف معین) رو کاور میکنن.
    روزی که نامه اسکالرشیپ رو میفرستن، اینارو همشو توش نوشته.
    بیمه دانشجویی گرونه یکم، مخصوصا واسه دوستانی که از ایران میان و به ریال میدن. مخصوصا واسه اینکه بیمه رو واسه کل طول تحصیلت همون اول که واسه ویزا درخواست میدی باید بخری.
    ولی من دیدم بعضی از بچه ها که اسکالرشیپشون پول بیمه رو کاور نمیکرد، با دانشگاه چونه زدن و دانشگاه قبول کرد بیمه رو خرید واسشون و گفت وقتی اومدن اینجا هزینه بیمه رو اقساطی از روی اسکالرشیپشون کم میکنه تا پایان تحصیلشون قسطاش تموم بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaeeee نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات جامعی که ارائه کردید،
    بنده یه سوال در مورد بیمه داشتم و اینکه آیا اسکولارشیپ دانشگاه (27000$) هزینه های بیمه رو پوشش میده؟ یا دانشجو باید قبل از اومدن به استرالیا هزینه بیمه رو پرداخت کنه؟
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

توی استرالیا اسکالرشیپ معاف از مالیات هست (برخلاف اروپا)
    شما دوتا اسکالرشیپ میتونی بگیری. یکی که شهریه دانشگاه رو پوشش میده، و دومی که هزینه زندگی رو پوشش میده.
    اون ۲۷ هزار یا ۳۰ هزار دلار که دوستان میگن، منظورشون همون اسکالرشیپ مربوط به هزینه زندگی هست.
    معمولا اینجا یا هر دو تا اسکالرشیپ رو بهت میدن، یا هیچکدومشو نمیدن.
    البته من مورد دیدم که یه نفر فقط یکی از این دو رو گرفته، ولی نسبتا نادره.
    چون شهریه خودش خیلی گرونه (بالای ۳۰ هزار در سال) و اگه اسکالرشیپ کاورش نکنه خیلی احمقانس!
    در مورد بیمه تو پست قبلی توضیح دادم.
    اون ۲۷ یا ۳۰ هزار در سال دقیقا پولی هست که به خود دانشجو میدن.
    این که به چند نفر تعلق میگیره رو نمیشه امار داد.
    هر سال متفاوته، بستگی به بودجه داره.
    و ضمنا هر دانشگاهی هم بودجه و در نتیجه تعداد اسکالرشیپش متفاوته.
    اسکالرشیپ توی استرالیا مثل هرجای دیگه ی دنیا گرفتنش رقابتیه و رزومه قوی و البته شانس میخواد

نقل قول نوشته اصلی توسط heythere نمایش پست ها
    دوستان سلام، خواهشا اگه میدونید جواب بدید، این که میگید 27 هزار دلار استرالیا، یعنی بعد از شهریه و مالیات و بیمه، این قدر میدن به خود دانشجو؟ من انگلیس هستم، اگه این درست باشه که خیلی عالیه، لطفا جواب بدید، همینطور به چند نفر تعلق میگیره این هر سال؟ پیشاپیش خیلی ممنون.

جواب سوالای قبلیتو بالا دادم.
    در مورد مقایسه هزینه زندگی از این وبسایت استفاده کن

https://www.expatistan.com/

تخمینایی که میده تا حدود زیادی به واقعیت نزدیکه.
    اون چیزی هم که در مورد تفاوت هزینه زندگی گفتی، دقیقا همه جای دنیا، من جمله توی استرالیا، صادقه.
    بزرگترین خرج یه دانشجو، هزینه اجاره خونه هست.
    هزینه ی اجاره هم بستگی به شهرت داره. تازه توی هر شهر هم محله های مختلف هزینه اجارشون خیلی باهم متفاوته. پس خیلی مهمه اون منطقه ای که دانشگاهت توش واقع شده محله ی ارزونی هست یا گرون.

مقایسه: توی شهری که من هستم، یه اپارتمان یه خوابه که نسبتا تمیز باشه و خیلی قدیمی نباشه، توی مرکز شهر اجارش هفته ای ۴۲۰ دلار میشه. معلومه که اسکالرشیپ دانشجویی نمیتونه این هزینه سنگین رو کاور کنه.
    ولی، تقریبا ۲۵ کیلومتر دورتر از مرکز شهر، ارزونترین محله ی شهر واقع شده. یه اپارتمان یه خوابه خیلی تمیز توی اون محله اجارش هفته ای ۲۵۰ دلار هست.

اون محله ی ارزون، محله ی داغونی نیست (که فکر کنی ناامن و پر از معتاد و دزد و ... باشه). صد در صد مثل مرکز شهر شیک نیست، ولی میشه توش راحت زندگی کرد و مرکز خرید و حمل و نقل و اینا در دسترسه.

پس هزینه زندگی خیلی بستگی داره به اینکه دانشگاهت دقیقا کجا واقع شده، و ضمنا اینکه حاضر هستی سختی به خودت بدی هر روز یه ساعت تو راه رفت و برگشت دانشگاه باشی یا نه.

باز هم این جمله رو تکرار میکنم که توی پستهای قبلی هم گفتم.
    توی استرالیا میتونی خیلی ارزون زندگی کنی، اگه سبک زندگیتو تغییر بدی و اگه مجبور باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط heythere نمایش پست ها
    دوستان من یه حسابه ساده کردم، سالی 27 هزار دلار استرالیا میشه حدود 15 هزار و چهار صد پوند در سال، با این پول برای یک نفر تو شمال انگلیس (جایی که من هستم) میشه یه زندگی خیلی خوبه دانشجویی و متوسط رو به بالا داشت (البته اگه مالیات و خرجهای اینچنینی ازش already کم شده باشه و مبلغی که باقی مونده این مقدار باشه)، در حالی که در جنوب انگلیس با همین مقدار برای یک نفر، میشه یه زندگی فقیرانه تا کاملا متوسط (در بهترین حالته ممکن، همراه با صرفه جویی بسیار) رو داشت. از دوستان ساکن استرالیا کسی هست که قبلا انگلیس بوده باشه و بتونه یه مقدار ایده به ما بده که خرجها در استرالیا (در مقایسه با انگلیس) به چه صورت هست؟ خیلی ممنون از لطفتون. لطفا سوالات پست اولم رو هم اگه کسی میدونه جواب بده خواهشا.

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

تبریک میگم بابت اسکالرشیپت.
    بریزبین شهر خوبیه، یکم گرم و شرجیه فقط ؛)
    ولی جا زیاد داره واسه گشتن، خوش میگذره
    آخر هفته ها هم برو gold coast حالشو ببر ؛)
    ۱- تا وقتی ویزای دانشجویی داری، با گواهینامه مالزی (و ترجمه ناتی انگلیسیش اگه خودش به زبان انگلیسی نیست) میتونی رانندگی کنی. ولی اگه بخوای گواهینامه استرالیایی بگیری، باید امتحان ایین نامه و رانندگی عملی بدی. اگه امتحانا رو قبول بشی، بهت گواهینامه فول میدن.
    ۲- میشه خرید، ولی سود بیشتری میگیرن، نمیصرفه. ماشین دست دوم تر و تمیز پیدا کن نقدی بخر بیشتر میصرفه.

۳ و ۴- اینا اطلاعات جزئیی هست خودت با گوگل کردن میتونی پیدا کنی. مهم هم نیست. اساسی هم نیست. هروقت اومدی اینجا همون روز اول بپرسی بهت توضیح میدن.
    به طور خلاصه، هزینه رجیستریشن (اینجا میگن رجو) بستگی به ایالت داره.
    بیمه هم متفاوته و بستگی به شرکتی که ازش میخری، ادرست، سنت، و هزار چیز دیگه داره.
    رجو حدود هزار دلار در سال، بیمه هم هزار دلار در سال.
    رجو به نوع و قیمت ماشینت بستگی نداره،
    ولی بیمه بستگی داره

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrooz00 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    اول اینکه باید بگم به به واقع کخ فرم خوبی است و برای اولین بار است گه در یک فروم از صفحه ی اول تا اخر رو میخونم و به جواب خیلی از سوال هایم به همین صورت رسیدم.

من از فول اسکلارشیپ از دانشگاه QUT دریافت کردم و انشالله بعد از گرفتن ویزا سال 2019 میام استرالیا
    با مطالعه مطالب دریافتم که میشه یه زندگی خوب را با همین میزان پول ترتیب داد. (سالی 27596$ بعلاویه هزینه بیمه) و جای نگرانی نیست.

اول از این میخواستم سوال کنم آیا شخصی اینجا الان در بریزبین است یا اینکه دوستی داشته باشه که در این شهر زندگی کنه. (برای احتمال همخانه شدن عرض میکنم) من خودم الان ساکن مالزی هستم و 10 سالی میشه اینجا زندگی کار و درس میخونم و بای زندگی در خارج از کشور کاملا آشنا هستم.

یه چند تا سوال داشتم.
    1- آیا گواهی نامه ی مالزی را در استرالیا قبول دارند یا نه؟
    2-آیا با ویزای دانشجویی ماشین را به صورت قسطی میشه خرید یا نه؟
    3-
    رجیستری
    که برای ماشین در این پست اعلام شده (60 دلار در ماه) آیا هنوز همین 60 دلار است یا اینکه افزایش پیدا کرده؟ و اینکه آیا باید به صورت ماهانه پرداخت بشه یا اینکه سالانه و یکجا. آیا این همان Road Tax است؟ در مالزی معمولا هزینه ی Road Tax بسته به حجم موتور وسیله نقلیه داره.
    4- کسی در مورد بیمه برای ماشین اطلاعی داره؟

با سپاس

سلام من دارم ویزای کار میگیرم با دوتا بچه ۲و ۸ و ساله و همسرم بیام استرالیا مدرکم لیسانس مکانیکه و ۱۵ سابقه کار در ایران را دارم شرایطم اینجا خوبه یعنی ماشین و خونه و کمی هم سرمایه دارم به سرم زده بیشتر بخاطر بچه ها بیام استرالیا اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید در ضمن میتونم ماهی ۱۰ میلیون تومان هم از ایران به عنوان کمک هزینه برایم انتقال داده بشود

Junior Member dpicollege آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Eng & Information Security

سلام شنیدم که سفارت میان در جایی که کار می کنین بازدید می کنن، با توجه به این موضوع اگر جایی که توش کار می کردم تعطیل شده اما ایمیلشون رو پاسخ می دن و سر کار جدید هم اگر کسی بیاد بگه از سفارتم برام مشکل ایجاد میشه چون کارفرما فکر می کنه من قرار نیست به 5 سال قرار دادم پایبند باشم چه راه کاری رو پیشنهاد میدین ؟ در حال حاضر میگن این بخش از سفارت هم تعطیل شده
    I AM NEVER REST

سلام دوستان . چند تا سوال داشتم اگه لطف كنيد راهنمايي كنييد خيلي ممنون ميشم:

1-براي دارو گفته شده كه نسخه پزشك رو همراه داشته باشيد. منظورتون همون نسخه دفترجه بيمه هست؟
    2- در مورد گواهينامه ترجه ناتي لازم هست يا گرفتن گواهينامه بين اللمللي؟ كدوم گزينه بهتري هست؟
    3- كت شلوار چقدر تو دانشگاه يا محيطهايي كه داريم لازم ميشه؟ يك عدد كت شلوار كفايت ميكنه؟
    4-اولين فاند دانشگاه رو كي ميدن؟
    5- سايت خريد و فروش وسايل دست دوم (مثل سايت ديوار و شيپور در ايران) چه سايت هايي رو پيشنهاد ميديد؟
    6-ايا اصل مدارك مثل شناسنامه كارت ملي پايان خدمت يا اصل مدارك دانشگاهي مثل دانشنامه يا ريز نمرات و ترجمه هاي اونها لازم ميشه كه بيارمشون؟

ببخشيد يكم زياد شد . ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بيمه پزشكي و هزينه هاي درماني به چه صورت هست در استراليا. مثل اروپا رايگان هست يا مثل امريكا بسيار گران؟ ايا بيمه داشجويي هزينه هاي درماني رو كاور ميكنه؟ ايا مثل ايران در دانشگاه دكتر با هزينه بسيار كم هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام دوستان . چند تا سوال داشتم اگه لطف كنيد راهنمايي كنييد خيلي ممنون ميشم:

1-براي دارو گفته شده كه نسخه پزشك رو همراه داشته باشيد. منظورتون همون نسخه دفترجه بيمه هست؟
    2- در مورد گواهينامه ترجه ناتي لازم هست يا گرفتن گواهينامه بين اللمللي؟ كدوم گزينه بهتري هست؟
    3- كت شلوار چقدر تو دانشگاه يا محيطهايي كه داريم لازم ميشه؟ يك عدد كت شلوار كفايت ميكنه؟
    4-اولين فاند دانشگاه رو كي ميدن؟
    5- سايت خريد و فروش وسايل دست دوم (مثل سايت ديوار و شيپور در ايران) چه سايت هايي رو پيشنهاد ميديد؟
    6-ايا اصل مدارك مثل شناسنامه كارت ملي پايان خدمت يا اصل مدارك دانشگاهي مثل دانشنامه يا ريز نمرات و ترجمه هاي اونها لازم ميشه كه بيارمشون؟

ببخشيد يكم زياد شد . ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    سلام

1- اگه دارو جزو موارد افیونی و رایج نباشه (مثل ترامادول)، نیازی به نسخه نیست. کلیه داروهای سرماخوردگی و مسکن هم نیازی ندارن. فقط هواستون باشه که حتمن تو فرودگاه Claim کنید و ازتون هم میپرسن که چی آوردید.
    2- ناتی کافیه. هم اصل گواهینامه و هم اصل ترجمه رو بیارید.
    3- کم. بسته به شهر هم داره. شهرهای بزرگ رسمی تر هستن. ولی برای روزای عادی دانشجوها به ندرت می پوشن. برای مراسم رسمی یا مهمونی فقط نیاز میشه.
    4- معمولن دو هفته بعد. شما 4000 تا با خودت بیار برا اطمینان. اگه متاهلید بیشتر.
    5- Gumtree.com معروفترینه
    6- به شخصه، هیچکدوم تا حالا احتیاج نشده، حتی موقع ثبت نام هیچ مدرکی نخواستن. ولی ممکنه دانشگاه شما بخواد. اگه قراره سفارت ایران در استرالیا برید ممکنه مدارک ایران لازمتون بشه، وگرنه بعیده. کارت پایان خدمت هم استرالیا کاربرد نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    بيمه پزشكي و هزينه هاي درماني به چه صورت هست در استراليا. مثل اروپا رايگان هست يا مثل امريكا بسيار گران؟ ايا بيمه داشجويي هزينه هاي درماني رو كاور ميكنه؟ ايا مثل ايران در دانشگاه دكتر با هزينه بسيار كم هست؟
    هزینه زیادی نداره. اکثر موارد ضروری و اورژانسی بجز دندان رو کامل پوشش میده. ویزیت پزشک دانشگاهی و آزمایش خون و سونوگرافی (و احتمالن چیزای دیگه که نمیدونم) رایگانه. اگه دارو گرون (دقیقو نمیدونم، شما بالای 80$ در نظر بگیر) باشه هم بیمه بخشیو میده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)