صفحه 11 از 26 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    تو پرث قیمت خونه از 500 هزار دلار شروع میشه و تا چند میلیون دلار هم میرسه.
    قیمتی که گفتین خیلی بالاست...از 250 هزار تا شروع میشه در مرکز شهر پرث: http://www.realestate.com.au/buy/bet...+wa%3b+/list-1
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    قیمتی که گفتین خیلی بالاست...از 250 هزار تا شروع میشه در مرکز شهر پرث: http://www.realestate.com.au/buy/bet...+wa%3b+/list-1
    این استودیو و یا سویت به حساب میاد فکر کنم منظورشون از خونه house یا town house باشه البته unit از ایندو مورد قبلی ارونتره

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    بله قیمت ها خیلی بالاست قبول دارم. االبته فکر کنم بانک ها هم وام های خوبی( بعضا تا 60-70 درصد قیمت خونه) می پردازند البته با بهره های بالا. یعنی اگه کسی 100 هزار دلار داشته باشه میتونه صاحبخونه بشه حتی تو همین پرث چون بقیه پول رو میره وام میگیره از بانک. منتها بانک فکر کنم فقط به citizen ها یا resident ها وام میده و به خارجی هایی مثل ما که residency شون رو نگرفتن وامی تعلق نمی گیرد.

دوستان اگر ممکنه یه راهنمایی بکنید در مورد خرید لپ تاپ Macbook pro. از کجا بخریم بهتره که گارانتی داشته باشه؟ dicksmith خوبه؟ با تشکر

سلام .نمیدونم سوالم رو دارم جای درسی مطرح میکنم یا نه ؟ دوستان کسی به تازگی پول برای دانشگاه های استرالیا فرستاده؟ اگر بخوام حدود دوازده هزار تا برای دانشگاه بریزم چقدر باید کارمزد به صرافی بدم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Marykiyani1990 نمایش پست ها
    سلام .نمیدونم سوالم رو دارم جای درسی مطرح میکنم یا نه ؟ اما خب جایی که هزینه شهرهای استرالیا رو مقایسه کنه پیدا نکردم.دوستان من سه تا آپشن دارم برای ادامه تحصیل یکی در آدلاید یکی پرس و یکی ملبورن. و خیلی زود باید یکیشو انتخاب کنم .هزینه ی زندگی در کدوم یکی کمتره .و در کدوم کار( برای همسمرم) بهتر پیدا میشه منظورم همین کار های معمولی و کژوال هستش.
    Adelaide is cheaper than the others. However, I think that finding casual work in Melbourne and Perth is easier.
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط Marykiyani1990 نمایش پست ها
    سلام .نمیدونم سوالم رو دارم جای درسی مطرح میکنم یا نه ؟ دوستان کسی به تازگی پول برای دانشگاه های استرالیا فرستاده؟ اگر بخوام حدود دوازده هزار تا برای دانشگاه بریزم چقدر باید کارمزد به صرافی بدم؟
    بستگى به صرافى داره. حدود ٤٠ الى ٥٠ دلار
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

با سلام
    سئوالی داشتم در مورد رستوران و مساله مهم غذا. بالاخره بالا بریم پایین بیایم اولین نیاز بشر همین غذا هست و بسیار مهمه که چطوری حل بشه.
    من تا الان در استرالیا( در شهر پرث) غذا کمتر از 5 دلار نیافتم. پیتزا فروشی به اسم dominoz هست که روزهای دوشنبه و سه شنبه پیتزاهاش رو 5 دلار میده. یه رستوران دیگه هم تو محله ما هست به اسم chiliz که اونم مرغ و برنج رو 5.5 دلار میده خوشمزه هم هست. می خواستم ببینم غذاهای درست حسابی تو رستوران میشه حدود 5 دلار بازم جایی پیدا کرد. اکثر رستوران ها و اغذیه فروشی های اینجا غذا کمتر از 8 دلار به ندرت پیدا میشه( متوسط بین 8 تا 10 دلاره). با تشکر

با سلام خدمت دوستان

میخواستم ازتون بپرسم که با فاند ماهیانه 2000 دلار میشه توی بریزبین متاهلی (دو نفری) زندگی کرد؟، نمیخوام زندگیم با کیفیت بالا باشه، همین که از پس مخارج پایه زندگی بربیایم کافیه. یعنی اینکه من هیچ جوری نمیتونم روی کمک خونواده حساب کنم و همش همین فانده هستش. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون واقعاً برام حیاتی هستش این موضوع و چند وقتیه که دارم در موردش سرچ میکنم ولی جواب مشخصی از کسی نگرفتم

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

میخواستم ازتون بپرسم که با فاند ماهیانه 2000 دلار میشه توی بریزبین متاهلی (دو نفری) زندگی کرد؟، نمیخوام زندگیم با کیفیت بالا باشه، همین که از پس مخارج پایه زندگی بربیایم کافیه. یعنی اینکه من هیچ جوری نمیتونم روی کمک خونواده حساب کنم و همش همین فانده هستش. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون واقعاً برام حیاتی هستش این موضوع و چند وقتیه که دارم در موردش سرچ میکنم ولی جواب مشخصی از کسی نگرفتم
    سلام. من بریزبین نبودم ولی پرث که شهر احتمالا گرون تری هم هست با همین مبلغ میشه زندگی رو اداره کرد. شما حداکثر ماهی 700 تا 800 دلار برای مسکن می پردازید و با 300 تا 400 دلار هم خورد و خوراک و پوشاک و غیره رو تامین می کنید. تازه save هم می تونید داشته باشید. البته تو پرانتز این رو اشاره کنم که این مبلغ 2000 دلار که همه دانشجوها کمابیش تو همین مایه ها دریافت می کنند خوب مسلما به لحاظ هرم درآمدی تو استرالیا خیلی درآمد بالایی محسوب نمیشه. الان کارگران این شرکت های coles که یه فروشگاه زنجیره ای هست درآمدشون سالی 30 - 40 هزارتاست. مشاغل فنی و حرفه ای و اساتید دانشگاه هم سالی 60 هزار به بالا دریافتی دارند. ولی برای یه زندگی دانشجویی درآمد خوبیه و ضمنا در کنار تحصیل هم می تونید دنبال کار بگردید و کار casual یا part-time داشته باشید. من دانشجوی دکترا میشناسم که تازه آلمانی هم هست غروب ها میره bar کار میکنه یا فقط بابت حق التدریس ساعتی بهش ساعتی 40 دلار میدن. درآمد جانبیشون بعضی وقت ها از درآمد living allowance دانشگاه میزنه بالاتر. البته پیدا کردن کار همچین کار ساده ای هم نیست و تابع connection های شما و علایق شما و خیلی چیزهای دیگه هست. تازه به اجازه استاد هم نیاز هست برای کار پس بهتره برای اوائل دوره به فکر کار پیدا کردن نباشید.
    به هر حال ماهی 2000 دلار خوبه و چیزی هستش که تمام دانشگاه ها کمابیش تو همین مایه ها پرداخت می کنند و تنها option موجود هست. ضمنا دانشگاه ها خودشون همه این مسائل رو در نظر گرفتن و به عدد 2000 دلار رسیدن . البته دانشکده ها و یا اساتیدی که پولدار تر هستن و منابع fund بیشتری دارن معمولا یه مقداری هم میزارن روی این 2000 دلار و مثلا میرسه به 2400 دلار. مردم اینجا هم خیلی به فکر save کردن نیستن بیشتر به زمان حال توجه می کنن و معمولا هر قدر درآمد دارن همونقدر هم خرج میکنن با تفریح و خوشگذرونی زندگی رو سپری می کنن مثل ما نیستن که همش به فکر آینده ها باشن( آینده هایی که هیچ وقت هم نخواهد رسید!). موفق باشید
    ویرایش توسط hadibh24 : August 5th, 2014 در ساعت 06:01 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)