نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

با سلام
    با اجازه مدیر فروم موضوعی رو برای دوستانی که قصد زندگی دراسترالیا رو دارن باز میکنم و تا اونجا که میشه سعی میکنم اطلاعات ضروری رو برای دوستان اینجا بزارم

بنظرم اومد پستی در مورد خرید سیم کارد برای دوستانی که تازه وارد استرالیا میشن بنویسم.

اینجا تنوع سیم کارد بسیار زیاده و آدم در خریدش دچار سردر گمی میشه - شرکت های زیادی وجود دارن و شرکت هایی هم هستن که زیر مجموعه شرکت های اصلی هستن.

در بدو ورود خرید سیم کارد یکی از ضروری ترین کارهاست. بطور کلی شما میتونین سیم کارد پری پید و یا سیم کارد پست پید خریداری کنید.

خوب فرق ایندو چیه ؟

1- سیم کارد پری پید که الان هم در ایران هست بصورت شارژی هست. یعنی شما پولی رو بعنوان شارژ در سبم کارد میریزین و با توجه به پلنی که نیاز دارید ازش استفاده میکنین. هر شرکتی پلنهای خاص و فیمت های خاص خودشو میده. مثلا ودافون که یکی از شرکت های معروفه اینجاست و بعضا بعنوان ودافیل ازش یاد میکنن پلنی داره که 30 دلاریه و اعتبار یک ساله داره و 450 دقیقه تماس داخلی به شما میده و یا وول ورث پلنی داره که 30 دلاره و 45 روز اعتبار داره و 5 گیگا بایت اینترنت و 450 دقیقه مکالمه داخلی میده که بنظر من برای کسانی که احتیاج به اینترنت موبایل دارن بصورت موقت گزینه خوبیه.

2-طرف دیگه قضیه اینه که شما با همین شرکت هایی که نام بردم قرارداد یک ساله دوساله ... میبندین یه موبایل ازشون میخرید و سیم کارد که دارای اعتبار و مدت مکالمه ثابت در ماهه و ماهیانه باید پولش رو پرداخت کنین که وقتی یه حساب کتاب دو دو تا چارتا میکنین میبینین نه تنها پول موبایل رو پرداخت کردید بلکه به اندازه همون موبایل بهشون بیشتر پرداخت کردید.

اینه که دوستان هموطن ! جو گیر نشید ! اینجا چیز زیادتری از ایران نداره ! برای خرید موبایل عجله نکنین و طرف پلن های پست پید هم نرید که در آخرش پول خون پدرشون رو ازتون میگیرنو تا خرخره در قرض فرو میرید.

خرید تلفن همراه هم از استرالیا کار اشتباهیه چون قیمت ها خیلی بالاست و بهتر اینه که از طریق اینترنت و آنلاک شده رو خریداری کنید.

سعی کنید طرف گزینه های پری پید برید و چند ماهی رو سر کنید تاگزینه مناسب رو پیدا کنید. بستن قرارداد در اول کار شما رو مقروض میکنه و بدلیل اینکه تازه وارد هستید احتمال اشتباه در انتخاب گزینه مناسب بالاست.

توصیه من اینه که از بعد از ورودتون از شرکت لایکا که اکثر ایرانی ها هم سیم کاردشو دارن یه سیم کارد سفارش بدید. چرا لایکا ؟

1- هزینه تماس لایکا به لایکا مجانیه. شما میتونین دوتا سیم کارد و یا به تعداد اعضای خانواده سیم کارد سفارش بدید و با اعضاب خانوادتون در استرالیا مجانی تماس بگیرید و بصورت نامحدود صحیت کنید.

2- هزینه تماس لایکا با ایران خیلی ارزونه. دقیقه ای 5 سنت بعلاوه فلگ فال 29 سنت برای کل مکالمه

3- لزومی نداره که سیم کاردتون رو شارژ کنید. اگر هدفتون تماس با لایکاست میتونین بدون شارژ از سیم کاردتون استفاده کنید

4-با 10 دلار میتونین سیم کارد رو شارژ کنید و محدودیتی برای اعتبار شارژ وجود نداره که خودش مزیت بزرگیه. یعنی لزومی نداره که هر ماه و با هر چند ماه سیم کارد رو شارژ کنید.

5- سیم کارد لایکا مجانیه و بصورت آنلاین با دادن آدرس و نام در استرالیا در عرض یک هفته میتونین سیم کارد دار بشید.

6- دسترسی به وویس میلتون مجانیه

7- تماس با پشتیبانی لایکا مجانیه . جالبه که وودافون با این همه دبدبه و کبکبه برای تماس با پشتیبانیش شما رو شارژ میکنه که واقعا مسخره بنظر میاد. یعنی شما اگر مشکلی با سیم کاردتون داشته باشید اول باید سیم کارد رو شارژ کنید و با پول شارژ با پشتیبانی تماس بگیرید!

برای سهولت کارتون آدرس وبسایت لایکا رو براتون میزارم

http://www.lycamobile.com.au/en/

البته شرکت های زیادی هستن که شاید خدمات مشابه داشته باشن ولی من خودم این رو تجربه کردم و ازشون راضی هستم.

داشتن پلن پزی پید وول وورث دراول کار خیلی بدرد بخوره چون بهتون 5 گیگ اینترنت میده که روی موبایل و برای پیدا کردن آدرس ها در گوگل مپ خیلی بهتون کمک میکنه
    ویرایش توسط mani2541 : January 4th, 2014 در ساعت 09:01 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)