نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
سلام. من بریزبین نبودم ولی پرث که شهر احتمالا گرون تری هم هست با همین مبلغ میشه زندگی رو اداره کرد. شما حداکثر ماهی 700 تا 800 دلار برای مسکن می پردازید و با 300 تا 400 دلار هم خورد و خوراک و پوشاک و غیره رو تامین می کنید. تازه save هم می تونید داشته باشید. البته تو پرانتز این رو اشاره کنم که این مبلغ 2000 دلار که همه دانشجوها کمابیش تو همین مایه ها دریافت می کنند خوب مسلما به لحاظ هرم درآمدی تو استرالیا خیلی درآمد بالایی محسوب نمیشه. الان کارگران این شرکت های coles که یه فروشگاه زنجیره ای هست درآمدشون سالی 30 - 40 هزارتاست. مشاغل فنی و حرفه ای و اساتید دانشگاه هم سالی 60 هزار به بالا دریافتی دارند. ولی برای یه زندگی دانشجویی درآمد خوبیه و ضمنا در کنار تحصیل هم می تونید دنبال کار بگردید و کار casual یا part-time داشته باشید. من دانشجوی دکترا میشناسم که تازه آلمانی هم هست غروب ها میره bar کار میکنه یا فقط بابت حق التدریس ساعتی بهش ساعتی 40 دلار میدن. درآمد جانبیشون بعضی وقت ها از درآمد living allowance دانشگاه میزنه بالاتر. البته پیدا کردن کار همچین کار ساده ای هم نیست و تابع connection های شما و علایق شما و خیلی چیزهای دیگه هست. تازه به اجازه استاد هم نیاز هست برای کار پس بهتره برای اوائل دوره به فکر کار پیدا کردن نباشید.
به هر حال ماهی 2000 دلار خوبه و چیزی هستش که تمام دانشگاه ها کمابیش تو همین مایه ها پرداخت می کنند و تنها option موجود هست. ضمنا دانشگاه ها خودشون همه این مسائل رو در نظر گرفتن و به عدد 2000 دلار رسیدن . البته دانشکده ها و یا اساتیدی که پولدار تر هستن و منابع fund بیشتری دارن معمولا یه مقداری هم میزارن روی این 2000 دلار و مثلا میرسه به 2400 دلار. مردم اینجا هم خیلی به فکر save کردن نیستن بیشتر به زمان حال توجه می کنن و معمولا هر قدر درآمد دارن همونقدر هم خرج میکنن با تفریح و خوشگذرونی زندگی رو سپری می کنن مثل ما نیستن که همش به فکر آینده ها باشن( آینده هایی که هیچ وقت هم نخواهد رسید!). موفق باشید

دوست عزیزم
بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم