نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
دوست عزیزم
بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم
نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
دوست عزیزم
بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم
با سلام
خواستم یه مطلب دیگه رو هم عرض بکنم. من دیدم بعد از پیام من خطاب به شما چند نفر از دوستان اومده بودن و از گرونی های اینجا و اینکه با 700 دلار نمیشه صاحب یه اتاق شد نوشته بودند. البته با 700 دلار هم میشه صاحب اتاق شد چون کاریه که خود من کردم!! حالا من نمیدونم چرا دوستان اصرار دارن بگن نمیشه. بله این مبالغ مربوط به خونه های share هست. توجه داشته باشید در استرالیا 30 درصد مردم اجاره نشین هستند و از این 30 درصد بخش قابل توجهی در خانه هایی که اصطلاحا بهش shared-house گفته می شه زندگی میکنند. زندگی در این خونه ها هم اصلا نه عار هست نه اینکه نکته منفی داره. من یه مطلب دیگه رو خدمت شما عرض کنم. اولا در زندگی همه چیز پول نیست. ثانیا آیا دانشگاه های ایران حاضرا با همین مبلغ شما رو بورس بکنند؟ اگر شما همچین گزینه ای پیدا کردید صد در صد بهتر از اینه که بیاید استرالیا. ثالثا آیا شما آپشن بهتری که مثلا در آمریکا با فاند بالاتر بتونید تحصیل کنید دارید؟ اگر همچین آپشنی موجوده خوب طبیعتا استرالیا اومدن اشتباهه.
از همه این ها بالاتر شما بعد از حدود 4 سال تحصیل صاحب مدرک دکتری از یک دانشگاه معتبر می شید و این خودش به نظر من از همه چیز بالاتره. پس در به چنگ آوردن این فرصت تردیدی به دلتون راه ندید. بالاخره کسی که راه علم و دانش رو انتخاب کرده و تصمیم داره محقق بشه باید به جز جنبه های مادی براش مسائل حائز اهمیت دیگه ای هم وجود داشته باشه. تحصیل در استرالیا بسیار گران هست. دانشجوهای مقطع لیسانس سالی 30 تا 40 هزار دلار هزینه می کنند تا مدرک لیسانس رو بگیرند. اون وقت دانشگاه حاضر میشه بیاد به شما فاند 30 هزار دلاری در سال هم بده و یک قرون هم بابت شهریه ازتون نگیره بعد شما رد بکنید؟ بله شما متاهل هستید و دغدغه هاتون و تصمیم گیری هاتون باید 2 نفری باشه. ولی مطمئنا همسرتون هم تایید میکنه که این فرصت ایده آلی هست. به خصوص با وضعیتی که در ایران به لحاظ بیکاری وجود داره.
در مورد کفش هم که دیدم دوستان از کفش های 150 دلاری چرم سخن گفته بودند( حرفشون کاملا صحیحه) که البته جای نگرانی نیست. کفش 10 دلاری هست تو k-mart خواستید آدرس میدم. اینکه دوستان می فرمایند سبک زندگی شما خیلی تعیین کننده و مهمه حرف کاملا صحیحیه.
موفق باشید