صفحه 13 از 26 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم
    با سلام
    خواستم یه مطلب دیگه رو هم عرض بکنم. من دیدم بعد از پیام من خطاب به شما چند نفر از دوستان اومده بودن و از گرونی های اینجا و اینکه با 700 دلار نمیشه صاحب یه اتاق شد نوشته بودند. البته با 700 دلار هم میشه صاحب اتاق شد چون کاریه که خود من کردم!! حالا من نمیدونم چرا دوستان اصرار دارن بگن نمیشه. بله این مبالغ مربوط به خونه های share هست. توجه داشته باشید در استرالیا 30 درصد مردم اجاره نشین هستند و از این 30 درصد بخش قابل توجهی در خانه هایی که اصطلاحا بهش shared-house گفته می شه زندگی میکنند. زندگی در این خونه ها هم اصلا نه عار هست نه اینکه نکته منفی داره. من یه مطلب دیگه رو خدمت شما عرض کنم. اولا در زندگی همه چیز پول نیست. ثانیا آیا دانشگاه های ایران حاضرا با همین مبلغ شما رو بورس بکنند؟ اگر شما همچین گزینه ای پیدا کردید صد در صد بهتر از اینه که بیاید استرالیا. ثالثا آیا شما آپشن بهتری که مثلا در آمریکا با فاند بالاتر بتونید تحصیل کنید دارید؟ اگر همچین آپشنی موجوده خوب طبیعتا استرالیا اومدن اشتباهه.
    از همه این ها بالاتر شما بعد از حدود 4 سال تحصیل صاحب مدرک دکتری از یک دانشگاه معتبر می شید و این خودش به نظر من از همه چیز بالاتره. پس در به چنگ آوردن این فرصت تردیدی به دلتون راه ندید. بالاخره کسی که راه علم و دانش رو انتخاب کرده و تصمیم داره محقق بشه باید به جز جنبه های مادی براش مسائل حائز اهمیت دیگه ای هم وجود داشته باشه. تحصیل در استرالیا بسیار گران هست. دانشجوهای مقطع لیسانس سالی 30 تا 40 هزار دلار هزینه می کنند تا مدرک لیسانس رو بگیرند. اون وقت دانشگاه حاضر میشه بیاد به شما فاند 30 هزار دلاری در سال هم بده و یک قرون هم بابت شهریه ازتون نگیره بعد شما رد بکنید؟ بله شما متاهل هستید و دغدغه هاتون و تصمیم گیری هاتون باید 2 نفری باشه. ولی مطمئنا همسرتون هم تایید میکنه که این فرصت ایده آلی هست. به خصوص با وضعیتی که در ایران به لحاظ بیکاری وجود داره.
    در مورد کفش هم که دیدم دوستان از کفش های 150 دلاری چرم سخن گفته بودند( حرفشون کاملا صحیحه) که البته جای نگرانی نیست. کفش 10 دلاری هست تو k-mart خواستید آدرس میدم. اینکه دوستان می فرمایند سبک زندگی شما خیلی تعیین کننده و مهمه حرف کاملا صحیحیه.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام مجدد من از همسرم كه چندين ساله اينجا زندگي ميكنه مورد شما رو برسيدم، ايشون گفتن دو هزار دلار در ماه نهايتا بشه براي خونه هاي share هست، و يا خونه هاي استوديو( فقط يك اتاق) ، و كمه كمه هفته اي دويست و پنجاه دلار اينا كرايه خونه ميشه. و هزينه بيمه و اينهارو هم گفتن كه هست، و با محاسباتي كه كردن گفتن اگه به صورت share يا استدبو خونه بگيره غذا هم هر وعده فقط در مك دانلد بخوره هر وعده نهايتا پنج دلار، با اتوبوس رفت و امد كنه، اگر هيييج هزينه ناگهاني مثله بيماري و ،،، براشون پيش نياد هر نفر دوهزار تا دوهزارپونصد دلار هزينه داره !!!! و اين هزينه كف هست،
    البته اين ها نظرات و برداشت هاي شخصي من و همسرم هست، شما باز هم بيشتر تحقيق بفرماييد.
    اميدوارم ويزاي همسرتون اجازه كار داشته باشه، انشالا تخصص و مدرك مناسبي داشته باشن كه بتونن اينجا كار خوبي پيدا كنن ، فك كنم براتون راحت تر ميشه،
    اميدوارم براتون بهترين ها پيش بياد.

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Miraclerain نمایش پست ها
    سلام مجدد من از همسرم كه چندين ساله اينجا زندگي ميكنه مورد شما رو برسيدم، ايشون گفتن دو هزار دلار در ماه نهايتا بشه براي خونه هاي share هست، و يا خونه هاي استوديو( فقط يك اتاق) ، و كمه كمه هفته اي دويست و پنجاه دلار اينا كرايه خونه ميشه. و هزينه بيمه و اينهارو هم گفتن كه هست، و با محاسباتي كه كردن گفتن اگه به صورت share يا استدبو خونه بگيره غذا هم هر وعده فقط در مك دانلد بخوره هر وعده نهايتا پنج دلار، با اتوبوس رفت و امد كنه، اگر هيييج هزينه ناگهاني مثله بيماري و ،،، براشون پيش نياد هر نفر دوهزار تا دوهزارپونصد دلار هزينه داره !!!! و اين هزينه كف هست،
    البته اين ها نظرات و برداشت هاي شخصي من و همسرم هست، شما باز هم بيشتر تحقيق بفرماييد.
    اميدوارم ويزاي همسرتون اجازه كار داشته باشه، انشالا تخصص و مدرك مناسبي داشته باشن كه بتونن اينجا كار خوبي پيدا كنن ، فك كنم براتون راحت تر ميشه،
    هر نفر 2000 تا 2500 دلار!!! دیگه نه در اون حد. خیلی به سبک زندگی بستگی داره. ایشون میخوان یه زندگی دانشجویی متاهلی داشته باشن. با همون یه بورس 2000 دلاری در ماه حتی میشه با زندگی متاهلی پسنداز هم کرد. کاری که ما داریم میکنیم، یه بورس داریم و تاحالا چیزی نبوده که هوس کنیم و نگیریم و اصلا به خودمون سختی ندادیم. البته پوشکاک به اندازه کافی از ایران اوردیم ولی همون پوشاک هم ادم میتونه با قیمت مناسب از kmart بخره واصلا جای نگرانی نیست.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

سلام
    چه لزومی داره که ایشون هر وعده رو برن مک دونالدز که نه کیفیت مناسبی داره نه حجم مناسبی؟
    ایشون با تهیه غذا در منزل می تونن با ماهی 300 دلار به بهترین نحو ممکن در منزل آشپزی کنن که هم دستپخت خانمشون رو خورده باشن همم اینکه صرفه جویی قابل توجهی کرده باشن. البته منظورم این نبود که آقایان نباید آشپزی کنن. خود من تا وقتی تو ایران بودم یک غذا بلد نبودم بپزم از وقتی اومدم اینجا تبدیل شدم به یه آشپز حرفه ای.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

من به نوبه خودم از شما ممنونم که وقت میذارید و اطلاعاتتون رو در اختیار بچه ها میذارین. اما در مورد هزینه زندگی نظر بنده به نظر mah_pari نزدیکتره! تجربه زندگی خودم و خانمم و چندین نفر از دوستان متأهلمون در اینجا که همه با اسکالرشیپ داریم زندگی میکنیم نشون داده که با کمی صرفه جویی و کنترل مخارج، یه خونواده دو نفره و یا حتی سه نفره میتونن اینجا با پول اسکالرشیپ زندگی کنن. البته همونطور که دوستان گفتن باید سطح توقعتون رو یک مقدار تعدیل کنید. در مورد غذا هم مسلما پخت و پز در منزل بسیار بسیار ارزونتر و سالمتر از غذاهای بیرون هست.

به علاوه اینکه یه سری فرصتهای محدود برای داشتن یک مقدار درآمد اضافه هم بعضا وجود داره، مثل tutor شدن یا انجام یه سری کارای کژوال. خلاصه اینکه مستاصل نخواهید شد.

چقد شماها آدمهاي باحالي هستيد، البته از اونجايي كه حدس ميزدم از اين دست آدمها همه جا هستن ايضا در اين سايت، خودم پيشاپيش جملاتي مانند : من نميتونم دقيق كمكتون كنم" ( چون اساسا شرايطي مشابه ايشون ندارم) و "اينها برداشت و نظرات شخصي من و همسرم هست " و " همه چيز به سطح توقعات شما از زندگ بستگي داره" و از همه مهمتر "بيشتر تحقيق بفرماييد" و همچنين در كامنتي قبل تر از اون فروشكاه هاي مرتبطه ذكر شده و ،،،، رو گفتم، از همه جالبتر همون دوستي كه دنبال غذاي ارزون بود ،،،، ( ذكر شدن مك دانلد به اين دليل بود كه آشپزي تو اين كشور جدا از پول مواد خام بايد هزينه برق و گاز بدليل استفاده از اجاق گاز رو هم بدن و بدين ترتيب هزينه هر وعده اشپزي در منزل كمتر از پنج دلار غذا خوردن در مك دانلد نخواهد شد و به همين دليل اساسا معيار محاسبه هزينه هر وعده خوراك حتي در بين خود ازي ها همون حداقل سقف قيمت مك دانلد هست)
    همه ريختن سرم كه منو متقاعد كنن با دو هزار دلار ميشه زندگي كرد!!! خدااااااااااا رو هزااااار بار شكر كه ميشه ، و هزاران بار شكر كه ظاهرا خوب هم ميشه زندگي كرد، خدا رو شكر كه تحصيلكرده هاي با استعداد و با فرهنگ كشورم براي كسب علم و دانش با اين كمك تحصيلي در اينجا بخوبي زندگي ميكنن، هزار بار شكر.
    لطفا اين اخبار خوش رو به همون بنده خدايي كه اينجا سوال پرسيده بگيد كه خيالش راحت شه و بهش كمكي شده باشه، گفتنش به من و شير فهم كردنه من كه من اشتباه كردم مشكلي از كسي حل نميكنه، البته بازم خدا رو شكر به پشتوانه همون كامنتي كه من گذاشتم دوستان تشريف آوردن اين بنده حقير رو رو شيرفهم بفرمايند باني خير شدم اون دوست عزيز هم به حواب سوالشون برسند،

من و شمايي كه الان اينجا هستيم بايد به درستي به بقيه كمك كنيم، مثلا دوستان ميفرمايند KMART, خب عزيزانه دلم، آدم ها با هم فرق دارن! شايد كسي دوست نداشته باشه در سطح KMART لباس بخره، همه اينها كاملا شخصي و به سطح انتظارات آدم از زندگي بستكي داره، شايد همسرشون نتونه تو يك استوديو يا خونه كوچك زندگي كنه! و يا در يك منطقه بايين شهر باكرايه هفته اي دويست و پنجاه دلار! حقشونه كه بدونن شرايط به چه صورتهايشون كه الان ايرانه چه ميدونه KMART چيه! MYRE چيه و ديويد جونز چيه و چه فرقي با TARGET داره، از كجا بدونه محله و يا خونه با كرايه فلان جطوره و فلان چطوره و ،،،،
    ، يا مثلا" بنظر شخصيه من " غذاي مك دانلد در سطح ساندويچي هاي ميدون انقلابه و حتي بسي بدتر! شايد ايشون تو ايران تو دوره دانشجويي شم هر روز هر روز پاشو نميذاشت تو همچون غذاخوري هايي! بابا حقشه بدونه اينارو
    شايد پيشنهاداته بهتري از دانشگاه هاي ديگري در كشور ديگري داشته باشن كه شرايط زندگي تو اون كشور با اون هزينه ها براي ايشون و خونوادشون راحت تر باشه، مثلا من دوستي دارم رفته در يك دانشگاه سطح پايينتر وليبنابرشرايطي بخاطر ماهيت بروبوزالشو اينها ماهي چهار هزاردلار گرنت داره، در حاليكه ايشون براحتي ميتونست در دانشگاه ملبورن با همين دو هزار دلار پوزيشني كه بهش بيشنهاد داده بودنو قبول كنه ولي نميخواست اونجوري دانشجويي زندگي كنه ، ،"" نميخواست"" و رفت تو اون دانشكاه سطح پايينتر ولي ماشين داره خونه راحت داره، مسافرت ميره خوب هم خرج ميكنه، البته مجرده ( حالا نيايد بحث كنيد كه اوني كه ميره ملبورن يوني با دوهزار دلار بلاخره بعد از فارغالتحصيلي فلان و ال و نتيجه سختي هاش بهش برميكرده و ،،،، من خودم همه اينارو ميدونم ، ولي درك كنيد فلسفه زندكي ادم ها باهم فرق ميكنه)
    حرفه چهارسال زندگيه، يك ماه و چهار ماه نيس كه آدم بگه خب حالا يجوري ميشه ساخت،
    راستش من بازم بنظر شخصيه خودمه شرايطي كه اينجا ميگن دانشجويي،از نظر من شرايطه سخته، ولي،،،، ولي،،،،، وليي،،، ميشه زندگي كرد و دووم آورد، ولي همش بايد دو دو تا چهارتا بكني تو زندگيت ( يعني حساب يك دلار و ده سنتتم داشته باشي،كه من اصصصصلا نميتونم اينجوري زندكي كنم)
    استراليا كشور گراني هست،تعارف كه نداريم،
    من تو همين سايت ها و فروم هاي اينترنت ميخونم كه عزيزاني مثلا ميوه از كولز نميخرن چون براشون گرونه، و از جاهاي ديكه خريد ميكنن، thats OK, ولي آدمي مثله من نميتونه اينجوري زندگي كنه، و اگر همسر من در چنين شرايطي بود خيلي رك و راحت بگم واقعا قبول نميكردم با ماهي دوهزار دلار بيام استراليا اينجوري زندگي كنم، خيلي رك و راحت! ولي خب آدم با آدم فرق داره، الان ميبينم شما عزيزاني كه ميكيد داريد تو اين شرايط زندگي ميكنيد و خوشحال و راضي هستيد،
    برا همين در هر دو كامنتم بارها تاكيد كردم همه چيز به سطح توقعاتشون از زندگي بستگي داره، ،
    اين حقه اون ادم هست كه بدونه و حق هر ادمي مثله من هم هست كه بيام حرفم رو بزنم و تصميم گيرنده نهايي خود اون فرد هست،
    نه اينكه بيايد پشت كامنت هي نقل قولم كنيد و حرفهاي منو به چالش بكشيد اينكار چه مشكلي از اوشون حل ميكنه كه شما حرفت رو ثابت كني با دو هزار دلار ميتونن دو نفر زندكي كنن و بنظر من خيلي سخت ميشه؟
    بذاريد هر كس نظرشو آزادانه بگه، و در نهايت اوشون خودش تصميم بكيره
    بنظر من ايشون بهتره ايشون يك معيار و استانداردي اد توقعات زندگيشون در اينجا با هزينه مدنظرشون بگن، بعد بقيه ها نظر بدن، مثلا اينك مي ماشين داشته باشن؟ يا در جه سطحي لباس و بوشاك بخرن و ،،،،
    سرافراز باشيد
    ویرایش توسط Miraclerain : August 23rd, 2014 در ساعت 09:07 AM

سرکار خانم Miraclerain،
    متن نامه بسیار طولانی و البته تند و تیزتون رو خوندم و حقیقتا بهم برخورد. لازم دیدم چند نکته رو جهت رفع سو تفاهمات پیش آمده در پاسخ به شما مطرح کنم:
    1- راه علم و دانش از روز نخست( یعنی از زمان نیوتون و اویلر) راه پر پول و ثروتی نبوده. چه بسیار انسان های عالم و فرزانه ای در طول تاریخ که دستاوردهای علمی بزرگی داشتند ولی هیچ وقت نتونستند به ثروت هم دست پیدا کنند. اونهایی که به عنوان Postgraduate وارد استرالیا میشن باید اینو همیشه مد نظر داشته باشن. اگر کسی واقعا دنبال پوله به نظر من مسیرش دکتری خوندن و ریسرچر شدن نیست. مسلمه که فاند 2000 دلاری تو استرالیا درآمد بالایی محسوب نمیشه. شما خیلی از خودتون و اینکه اصلا نمی تونید با بی پولی کنار بیاید مطرح کرده بودید. خوب حتما شما تو خانواده پولداری بزرگ شدید و این اخلاقتون هست که کاملا هم قابل فهمه. ولی اون دوست عزیزی که این سئوال رو اول مطرح کرده که آیا میشه با 2 هزار دلار تو استرالیا زندگی کرد یا نه، مشخص بود که ایشون از طبقه متوسط هست. برای آدمی از طبقه متوسط این فاند کاملا فاند قابل قبولیه. هیچ کسی از پول بدش نمیاد و تو این مساله همگی نظرمون یکسانه. اما، راه علم و دانش راه پولدار شدن نیست و نبوده و نخواهد بود.
    اون مطلبی هم که شما مطرح کرده بودید در مورد فاند 4000 هزار دلاری در ماه یه حالت کاملا استثنایی هست . در آمریکا هم حتی فاندها تو همین رنج 2000 قرار داره و تازه باید در نظر داشته باشیم که در آمریکا 2000 دلاری که تحت عنوان بورس به دانشجو تعلق میگیره معمولا دانشجو باید در ازای اون کارهایی از قبیل teacher assistant شدن و برگه صحیح کردن رو هم انجام بده که در استرالیا اینطوری نیست.
    تازه اینی که شما می فرمایید 4000 هزار دلار، من اینجا آدم هایی رو میشناسم که 4 هزار دلار پول تو جیبی دخترشونه یا هزینه مراقبت از سگشون در ماه 4 هزار دلاره!!! پول و ثروت حد و نهایت درست و حسابی نداره و اگر خدای ناکرده بیفتیم در وادی چشم و هم چشمی و حسادت ، این مسیر پایانی نداره. اینجا خیلی ها میلیونر هستن( میلیون دلارها، نه میلیون ریال) ولی آیا این دلیل میشه که دانشجو دکتری هم توقع داشته باشه بهش ماهی 1 میلیون دلار پرداخت بشه تا ایشون لطف بکنند و بپذیرن بورس رو؟
    معلومه که اینجا ماهی 2 هزار دلار پول بالایی نیست. اینو که من خودم بارها بهش اشاره کردم دقیقا به همین دلیل هست که اکثر استرالیایی ها کلاس 12 که میرسن درس رو رها میکنن و میرن دنبال کار!!!!کلاس 12 ها نه فوق لیسانس یا دکتری!!
    ما همیشه باید هدفمون کمک کردن باشه نه اینکه تو دل طرف رو خالی کنیم. به ایشون یه پیشنهادی شده که شامل 2000 دلاره. شما می فرمایید که 4000 دلاریش هم وجود داره و Kmart هم کیفیت نداره. خوب این چه دردی رو دوا میکنه گفتنش؟ من متاسفم از اینکه می بینم ایرانی های خارج از کشور پشت همو انقدر راحت خالی میکنن حتی در محیط های مجازی مثل این وبسایت. بد نیست اگر ما یه مقدار تلاش کنیم تا به هموطنانمون کمک بکنیم یا اگر کمکی نمی تونیم بکنیم حداقل اطلاعات غلط بهشون ندیم. شهروندان از ملیت های دیگه معمولا community های خیلی خوبی در کشورهایی مثل استرالیا تشکیل میدن و همیشه سعی میکنن هوای همو داشته باشن. متاسفانه من میخوام اینجا این فرضیه رو مطرح کنم که این مساله در مورد ایرانی ها صدق نمیکنه( البته هنوز در مرحله research proposal هستش).
    2- وقتی دولت استرالیا و دانشگاه های دولتی استرالیا رقم بورس رو تعیین می کنند، تو تعیین مبلغ نهایی سعی می کنند جمیع عوامل رو در نظر بگیرند به نحوی که بشه با پول بورس زندگی در حد متوسط جامعه داشت. من معتقدم با 2 هزار دلار تو استرالیا میشه زندگی در حد متوسط رو با اندکی صرفه جویی داشت. حالا این که ما بیایم به کسی که این سئوال رو کرده از گرونی های استرالیا بگیم چه دردی رو دوا میکنه؟ اینطوری تو دل کسی رو خالی کردن درست نیست. مگه تو ایران گرونی نیست؟ تو ایران الان کسانی هستند که به بهترین شکل ممکن دارن خرج می کنن و درآمد های نجومی هم دارن. این مساله همه جا وجود داره.

3- حرف های شما یه مقدار از حالت realistic به دوره. بالاخره کسی که تو ایران هست و خوب حتما فوق لیسانسش رو گرفته و با توجه به وضعیتی که ایران داره خوب هممون می دونیم که بورس یه دانشگاه خارجی یه موقعیت ایده آل محسوب میشه. یعنی وقتی کسی بورس بهش تعلق میگیره همه اطرافیان خوشحال میشن چون یه موقعیت ایده آله نه اینکه همه زانوی غم بغل بگیرن که وای کفش چرمی چطوری بخریم تو استرالیا؟؟؟ این سو تفاهمی هم که در مورد Kmart ایجاد شده، Kmart چیز خاصی نیست یه برنده آمریکایی هست که تو استرالیا هم شعبه داره و قیمت هاش هم نرماله اینم وب سایتش عزیزان تشریف ببرن از همون ایران یه مقدار قیمت ها رو محاسبه بکنند تا بی گدار به آب نزده باشند: http://www.kmart.com.au/

بازم از شما که وقت گذاشتید و به اون دوست عزیز راهنمایی کردید تشکر می کنم ولی ای کاش یه مقدار مسائل رو realistic تر نگاه کنیم بهش. خیلی ممنونم.
    ویرایش توسط hadibh24 : August 23rd, 2014 در ساعت 11:39 AM

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

دوستان جهت اطلاع رسانی : هانگری جکس ظهرها ساعت 12 تا 1 ساندویچ چیز برگر رو میده یک دلار
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    دوستان جهت اطلاع رسانی : هانگری جکس ظهرها ساعت 12 تا 1 ساندویچ چیز برگر رو میده یک دلار
    موفق باشید
    من اون چیز برگرهاش رو خوردم. هنوز یه گاز نزدی تموم میشه. یه بار گرفتم رفتم بشینم بخورم تا نشستم شروع کردم به خوردن تموم شد . البته 1 دلار هم نبود 2 و نیم دلار بود.

ApplyAbroad Hero

صحبت کاربر Miraclerain صحبت یک دانشجوی خود ساخته که هدفش از استرالیا اومدن فقط پیشرفت تحصیلی و کاری باشه نیست. اکثر کسایی که میان اینجا از قشر متوسط هستن و اینکه میاد کسی اینجا از هزینه های زندگی استرالیا میپرسه یعنی نگران هزینه ها هست و پول بابا و شوهر رو نداره که بخواد بیاد استرالیا و اونا رو بدون دغدغه خرج کنه. چیزی که شما دارین از شوهرتون نقل میکنین ما اینجا داریم با تمام وجودمون حس میکنیم. کامنتتون کاملا توهین آمیزه. شما اگه دانشجو باشین و فقط میخواین با بورسیه دانشگاه زندگی کنین همینی که هست! 2000 دلار در ماه,همین! اگه میخواین پول بابا و شوهر رو خرج کنین که من همین جا کامنتمو تموم کنم و اگه با بورسیه قراره بیاین باید بدونین که بورسیه استرالیا یکی از بهترین بورسیه های دنیاست و در ازای اون نیاز به TA و RA نیست. صد ها مثال عینی از افرادی که در شهر ها و دانشگاه های مختلف که دارن متاهلی با یک بورسیه و بخوبی در سطح متوسط زندگی میکنن وجود داره. نکنه شما از وزارت امور مهاجرت استرالیا هم بیشتر در مورد هزینه های زندگی در استرالیا میدونین؟؟ https://www.immi.gov.au/students/stu...ving-costs.htm
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)