صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام دوستان

من و همسرم درحال آماده شدن جهت مسافرت به پرت برای اواسط اکتبر هستیم، اگر از دوستان کسی هست که تا مدت حدود 2 هفته اتاقی به ما بده تا ما فرصت کافی برای پیدا کردن خونه داشته باشیم ممنون میشم (البته طبیعتا اجاره هم باید پرداخت کنیم). یا از دوستان کسی باشه که میخواد مسافرت کنه به ایران (یا هرجای دیگه ای) ما بتونیم در این مدت استفاده کنیم. و یا اگه کسی از دوستان خانه ای دارد که بتوانیم زندگی کنیم ممنون میشم اطلاع دهید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام دوستان
    اینجا کسی هست که در Gold Coast زندگی کنه؟ من تا چند ماه دیگه با ویزای 489 باید بیام Carrara
    میخوام یکمی راجب کارو زندگی و خونه و خرج و مخارج اطلاعات بگیرم
    من با همسرم و پسر 2 سالم دارم میام پس باید خیلی با احتیاط عمل کنم
    ممنون میشم اگر کسی هست و دوست داره کمک کنه به من Private مسج بده یا همینجا پیام بزاره
    ممنون

دوستان ایرانی در پرث تو ایام کریسمس آیا event خاصی هست این دور و برا که ایرانی ها یا غیر ایرانی ها شرکت داشته باشن ؟

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan58 نمایش پست ها
    در مورد کار از نظر من r-1159 مطلب خیلی مهمی را مطرح کردند و انهم اینکه خیلی از افراد زندگی خود را در ایران اتش می کشند به امید اینکه در استرالیا خیلی راحت می توان کار پیدا کرد و .... و از این نظر اتفاقن چیزی که من می بینم بالای 70% افرادی که در دوسال اخیر با ویزای اسکیل وارد استرالیا شده اند کار تخصصی نتوانسته اند پیدا کنند و خیلی از این افراد برگشته اند و بقیه هم همچنان به کار کژوال ادامه می دهند . به طور خانوم دوستم که در کلاسهای زبان رایگان مربوط به مهاجران شرکت کرده بود با بیش از 10 نفر از خانوم های ایرانی که در سطوح مختلف زبان در این کلاسها شرکت می کردند اشنا شده بود و در فیس. بوق هم گروهی را تشکیل داده بودند حالا از ان 10 نفر و همسرانشان بعد از گذشت 1.5 سال فقط دو خانواده باقی مانده اند که یکی از انها کار نیمه تخصصی پیدا کرده است و با حداقل حقوق کار می کند و خانومش همچنان بیکار است و دیگری هم که همچنان دلیوری کار می کند.
    اما در مورد کار داوطلبانه واقعیت این است که علاوه بر خودم افراد بسیار زیادی را می شناسم که دنبال همین کار بودند ولی کار داوطلبانه هم پیدا نکرده اند(البته در شهر پرت) اگر شما شرکتی و جایی می شناسید خیلی ممنون می شوم در این مورد راهنمایی نمایید من خودم سایت گامتری و بقیه سایتها را که هر وقت دیدم فقط در مورد باغبانی و کمک به افراد سالمند و.... کار داوطلبانه دیدم و در مورد کارهای تخصصی و حتی نیمه تخصصی هیچ وقت کاری ندیدم .
    دوستان تا چه حد اين گفته ها رو درست ميدونيد؟ يعنى ممكنه يه نفر با سابقه كار و سطح زبان مناسب و مدرك دانشگاهي بياد استراليا و بعدش كار گيرش نياد؟ و مجبور بشه برگرده با بره رستوران ظرف بشوره؟
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseiniran نمایش پست ها
    دوستان تا چه حد اين گفته ها رو درست ميدونيد؟ يعنى ممكنه يه نفر با سابقه كار و سطح زبان مناسب و مدرك دانشگاهي بياد استراليا و بعدش كار گيرش نياد؟ و مجبور بشه برگرده با بره رستوران ظرف بشوره؟
    بله
    احتمالش وجود داره و من هم مواردی از این قبیل دیدم. به عنوان نمونه کسی رو میشناسم که با لیسانس الکترونیک و سابقه کار تو بانک الان تو پمپ بنزین مشغوله. یا موارد دیگه ای که طرف دکتری داشته و تو دلیوری پیتزا کار کرد که البته خوشش نیومد و ول کرد. کلا اینطوری که من میبینم وضعیت کار خوب نیست و تابع خیلی مسائل هست. مثلا نوع ویزا، سابقه کار تو ایران و سن و سطح زبان. تازه همه اینا رو داشته باشین باید رابطه هم داشت . هر روزم که تو اخبار میگن باید اولویت رو بدیم به سفیدپوستا و از این حرفا.

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    بله
    احتمالش وجود داره و من هم مواردی از این قبیل دیدم. به عنوان نمونه کسی رو میشناسم که با لیسانس الکترونیک و سابقه کار تو بانک الان تو پمپ بنزین مشغوله. یا موارد دیگه ای که طرف دکتری داشته و تو دلیوری پیتزا کار کرد که البته خوشش نیومد و ول کرد. کلا اینطوری که من میبینم وضعیت کار خوب نیست و تابع خیلی مسائل هست. مثلا نوع ویزا، سابقه کار تو ایران و سن و سطح زبان. تازه همه اینا رو داشته باشین باید رابطه هم داشت . هر روزم که تو اخبار میگن باید اولویت رو بدیم به سفیدپوستا و از این حرفا.
    مثلاً ٥ سال سابقه كار و آيلتس ٧ و سن زير ٣٠ مناسبه؟ نوع ويزا رو هم ١٨٩ يا ١٩٠ در نظر بگيريد كه اجازه كار دائم دارن. در ضمن فكر كنم منظورشون از سفيد پوست ها اينه كه بيشتر به استراليايى هاى انگليسى تبار كار بديم تا بوميان استراليا. تازه ما ايرانيا كه بيشترمون از بومى هاى اونجا سفيدتر هستيم.
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

Senior Member

مثلاً ٥ سال سابقه كار و آيلتس ٧ و سن زير ٣٠ مناسبه؟ نوع ويزا رو هم ١٨٩ يا ١٩٠ در نظر بگيريد كه اجازه كار دائم دارن. در ضمن فكر كنم منظورشون از سفيد پوست ها اينه كه بيشتر به استراليايى هاى انگليسى تبار كار بديم تا بوميان استراليا. تازه ما ايرانيا كه بيشترمون از بومى هاى اونجا سفيدتر هستيم.
    داشتن اقامت یکی از شرطهای اصلی هست. کمتر پیش میاد که به کسی که ویزای موقت داره کار بدن مگر اینکه خیلی در اون رشته کمبود داشته باشند.
    سابقه کار کمک میکنه ولی سابقه کار خارج از استرالیا زیاد مطلوب نیست مخصوصا از ایران .
    خیر منظور دوستمون از سفید پوست این بود که اینجا دارند خیلی تلاش میکنند که استرالیایی ها اول کار بدند نه اینکه فقط بیاد به رنگ پوست نگاه کنند. اتفاقا بومی ها و نیوزیلندی ها از شرایط کاری خوبی اینجا برخودار هستند با اینکه هردو تیره پوست هستند. حتی میشه دید که بعضی موارد(مثل دانشگاهها و کارهای دولتی) سهمیه به بومی ها میدند .

بله
    ویزای 189 یا همون اقامت دائم که خودش خیلی مهمه و به ندرت به ویزاهای موقت کار میدن. من منظورم از سفید پوست کلا کسانی هست که استرالیایی محسوب میشن یعنی یا اقامت دائم دارن یا پاسپورت استرالیا رو دارن. به ایرانی ای که تابع این شرایط باشه هم حتما کار میدن ولی به نظر من و با توجه به تجربم بازم تبعیض قائل میشن مثلا اگه قرار شد یه عده ای رو مازاد اعلام کنن احتمال اینکه اون ایرانیه مازاد بشه زیاد تره. البته شاید این به خاطر این باشه که خوب ایرانی بودن باعث میشه که سطح روابط فرد تحت تاثیر قرار بگیره و اونا نخوان تبعیض بگذارن. به هر حال تبعیض همه جای دنیا هست دیگه کاریشم نمیشه کرد.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم.اگه کسی به امتیاز 60 برسه قطعا بعد یک سال اقامت رو میگیره یا بازم 100 درصد نیست؟ و اینکه اگه کسی بدون داشتن سابقه کار به 60 امتیاز برسه ایرادی داره؟؟یا حتما سابقه کار نیازه؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab22 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم.اگه کسی به امتیاز 60 برسه قطعا بعد یک سال اقامت رو میگیره یا بازم 100 درصد نیست؟ و اینکه اگه کسی بدون داشتن سابقه کار به 60 امتیاز برسه ایرادی داره؟؟یا حتما سابقه کار نیازه؟؟
    خیلی از رشته ها الان سهمیه خیلی کمتری نسبت به سابق دارند و برای همین کسانی که امتیاز بالاتری دارند(65 یا 70) اول دعوت میشوند و تضمینی برای دعوت افراد با 60 امتیاز نیست.
    اگه به امتیاز سابقه کار نیاز ندارید خیر لزومی بر داشتن سابقه کار نیست.البته برای لاج ویزا منظورم هست. بعضی سازمانهای اسس کننده برای مدرک سابقه کار نیاز دارند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)