صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    سلام
    چرا اون لامپی ها رو که اینجا دبدم البته مصرف اونها هم کم نبست 800 وات کمترینشه یعنی 10 ساعت روشن باشه میشه 8 کیلووات که حدود 2.5 دلار مبشه زمستون اینجا هم طوریه که مثل تابستون سفت کن شل کن نداره و یه سره سرده یعنی مصرفتون در ماه فقط برای بخاری با فرض کارکرد ده ساغت میشه 75 دلار در سه ماه 225 دلار فقط برای بخاری با درنظر گرفتن مصارف وسایل دیگه شما حدود 500 دلار قبضتون میاد که رقم بالاییه و هر کسی این کار رو اینجا نمیکنه - بنظرم پتو بهتر عمل میکنه هم مصرفش کمتره و هم راندمان بالاتری داره و گرما رو مستقیم به بدنتون میده
    محاسبه پول گاز و آب چطوره؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

اون رادیاتوری ها هم من خودم دارم مصرف خیلی بالایی داره کلا این لامپیا و رادیاتوری ها پرتشون بالاست من خودم تو امارات از اینا داشتم اونجا خیلی بابن ولی باید 24 ساعت روشن باشن

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    بخاری گازی که تو خونه های اینجا من ندیدم ولی من خودم برای پخت و پز گاز دارم و هر سه ماهی 200 دلار میاد البته مصرفم بالاست و ابگرمکنم هم گازیه - آب رو پون نمیدم دقیقا نمیدونم ولی یکی میگفت پول ساپلای و مصرفش ماهی 60 دلار میشه - البته ساحب خونه من گفت که پول آب رو میده به شرطی که 5 دلار روی اجازه هقته ای بزاره که میشه ماهی 20 دلار حالا شابد صاحب خونه من فرض رو از اول رو این رفته بود که پول ساپلای رو خودش بده ولی من از دو سه نفر شنیدم که 60 تا 100 دلار در ماه پول آب میدن - سعی کنین آب رو بندازین گردن صاحب خونه - آب فکر کنم متر مکعبی 4 دلار باشه البته اصلا مطمئن نیستم

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

قیمت گاز رو هم به متر مکعب اینجا زده - من با این شرکت پلن دارم ولی تاحالا محاسبه نکردم که چقدر یه وسیله و یا اجاق مصرف داره
    http://www.originenergy.com.au/files...ide_eSaver.PDF

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    بخاری گازی که تو خونه های اینجا من ندیدم ولی من خودم برای پخت و پز گاز دارم و هر سه ماهی 200 دلار میاد البته مصرفم بالاست و ابگرمکنم هم گازیه - آب رو پون نمیدم دقیقا نمیدونم ولی یکی میگفت پول ساپلای و مصرفش ماهی 60 دلار میشه - البته ساحب خونه من گفت که پول آب رو میده به شرطی که 5 دلار روی اجازه هقته ای بزاره که میشه ماهی 20 دلار حالا شابد صاحب خونه من فرض رو از اول رو این رفته بود که پول ساپلای رو خودش بده ولی من از دو سه نفر شنیدم که 60 تا 100 دلار در ماه پول آب میدن - سعی کنین آب رو بندازین گردن صاحب خونه
    ممنون دوست عزیز...کلا گرم کردن خونه با بخاری گازی (یا هر وسیله مشابهی که با گاز کار کنه) نسبت به برق مقرون به صرفه تر نمیشه؟ و اینکه کلا اونجا آبگرمکن ها همگی گازی هستن یا برقی هم متداوله؟ و اینکه همه خونه ها دارن آبگرمکن؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من احساس میکنم اگر اجاقم برقی بود شاید هزینه پخت و پزم کمتر بود یعنی گاز شاید گرونتر دربیاد - آبگرمکن برقی هم هست من تو بریزبین که بودم آبگرمکن خونه برقی بود البته اونجا با یه خانواده استرالیایی زندگی میکردم و پول بابت بیل نمیدادم- من بخاری گازی اینجا فقط تو فروشگاه دیدم اونم از اون دیواریا که قبلا تو ایران بود و خطرناک بحساب میان

هزینه آب، ایالت به ایالت فرق میکنه. تو NSW اگه خونه اجاره کنین بصورت default پول آب رو صاحبخونه میده. در مورد گاز هم باز تو NSW استفاده از بخاری گازه به مراتب ارزونتر از برقی در میاد. برای همین همه خونه های جدیدی که ساخته میشن گازی هستن و خروجی گاز تو living room برای بخاری گازی در نظر گرفته میشه. البته جدیدا سیستم داکتینگ هم به شدت رایج شده که مقرون به صرفس، چون شما میتونین فقط اتاقی رو که توش هستین گرم یا سردش کنین.

Junior Member

کلا اگه دانشجویی میخواین زندگی کنین، بخاری رو باید فراموش کنین. چون اکثر خونه هایی که دانشجوها میگیرن گاز نداره. با برق هم فقط در حدی که سرمای اتاق گرفته شه میشه از شوفاژ یا فن برقی استفاده کرد. پتوی برقی هم اینجا دارن، خوبه. در هر صورت باید توخونه کامل لباس گرم پوشید...

ApplyAbroad Hero

دوستانی که استرالیا هستن آیا برق در استرالیا 220 هست یا 240؟ طبق این سایت که 240 هست ولی شنیدم 220 هست! http://www.kropla.com/electric2.htm

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

دوستانی که استرالیا هستن آیا برق در استرالیا 220 هست یا 240؟ طبق این سایت که 240 هست ولی شنیدم 220 هست! http://www.kropla.com/electric2.htm
    230 ولت هست. اینجا رو ببینید و همینطور اینجا برای انواع مختلف دوشاخ (power plug) و پریز (socket).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)