صفحه 309 از 310 نخستنخست ... 209259299300301302303304305306307308309310 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,081 تا 3,090 , از مجموع 3092

موضوع: بیومتریک - سفارت کانادا در آنکارا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بیومتریک - سفارت کانادا در آنکارا

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    سلام دوستان

لطف میکنید بگید دقیقا انگلیسی این "نامه ضرورت" چی میشه. من نمیتونم تو سایت سفارت پیداش کنم با عناوین مختلف. از دانشگاه و اداره مهاجرتش خواستم این نامه رو بهم بدن، گفتن همچین چیزی نیاز نیست، و توضحیات بیشتری در موردش به ما بده، یا رفرنس بده.

ممنون
    letter of non-discretionary reason/travel
    مدارکی که در سایت برای ورود به کانادا اعلام شده را به همراه داشته باشید کافی است. برخی مدارک ممکن است صرفا برای ویزای خاصی (توریستی یا کار به عنوان مثال) نیاز باشد. ضمنا سایت به روز شده را در زمان ورود مجددا چک کنید ممکن است آپدیتهای جدید نسبت به درخواست مدارک جدید یا محدودیتهای اضافه یا کم شده اعلام کرده باشند.

https://www.canada.ca/en/immigration...it/travel.html

International students who had a study permit application approved have been sent a letter (push notification) advising the principal applicant or their authorized representative about

• public health measures in place to limit the spread of COVID-19 in Canada
    • what to expect upon arrival, in particular the 14-day mandatory quarantine instructions
    • the exemption from the travel restrictions should they be travelling for a non-discretionary purpose and destined to study at a DLI with a COVID-19 readiness plan approved by the province or territory

The letter also requests that they check with their DLI to make sure their course or study program is still operating. Like all travellers, including Canadian citizens and permanent residents, international students who enter Canada will undergo the necessary health checks and must quarantine for 14 days upon arrival in Canada.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member Bliss آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yakamoz1989 نمایش پست ها
    والا منم برا ویزا کانادا اقدام کردم ولی چنین چیزی نشنیدم!!!
    آخه خیلیا تو نتایج ویزاشون، این "نامه ضرورت" رو هم زدن جزو مدارک سابمیت شده.

میخوام تجربه بیومتریک رفتن رو توضیح بدهم امیدوارم مفید واقع شود. این هفته برای بیومتریک رفتیم در شرایط کرونایی.

- برای بیومتریک ازVAC استانبول انلاین وقت گرفتم برای ساعت 9 صبح برای خودم و همسرم.
    - پرواز های ترکیش رو از طریق سایت علی بابا سرچ کردم و با توری هایی که داشت صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم که قیمت یه تور دو روزه با ترانسفر از فرودگاه با قیمتی که میخوام جداگانه بلیط بخرم و هتل رزرو کنم فرقی نمی کند. بنابراین برای روز یک شنبه و دوشنبه تور استانبول دو روزه با هواپیمای ترکیش رزرو کردم. (نفری هشت میلیون)
    - برای هواپیمایی ترکیش تست کرونا را حتما میخواهند و شوخی ندارند. روز جمعه در بیمارستان عرفان نیایش که مورد تایید ترکیش بود تست دادیم و جوابش روز شنبه اماده بود. دقت کنید اگر زودتر ازمایش دهید اعتبار نخواهد داشت و حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز قبول میکنند و تاریخ روزی که برای ازمایشگاه پذیرش میشوید مد نظر است نه روز جواب ازمایش و اگر دیرتر ازمایش دهید جوابتون اماده نخواهد بود. حتما پاسپورت همراه داشته باشید و هفت و نیم صبح برای تست دادن مراجعه کنید .
    - واریز عوارض خروج از کشور به قیمت حدود 260 تومن برای هر نفر از طریق سایت سداد و پرینت گرفتن ان چون حتما نیازه و میخواهند.
    - در فرودگاه جواب ازمایش pcr کرونا را در کانتر چک کردند. فرودگاه خلوت بود و همه ماسک داشتند.
    - ما بلیط رو برای ساعت 4 صبح خریده بودیم سر وقت پرواز انجام شد و بعد از سه ساعت پرواز به استانبول رسیدیم. دقت کنید در هواپیما ترکیش خیلی رعایت می کردند و یک در میان صندلی ها خالی بود و یک پک بهداشتی هم دادند و غذا هم در پاکت بود.
    - ما روز یکشنبه به استانبول رسیدیم به خاطر کرونا کاملا قرنطینه بود و همه جا بسته بود فقط سوپرمارکت ها فعال بودند. لیدر تور گفتند که به خاطر کرونا اگر قصد گشت و گذار رو دارید پاسپورت همراه داشته باشید چون عبور و مرور در روز های شنبه و یک شنبه برای مردم ترکیه ممنوع است و فقط توریست ها اجازه دارند.
    - هتل اترو ATROرفتیم مثلا چهار ستاره ولی نزدیک مرکز بیومتریک بود که از این نظر خوب بود. غذا همراه خودمون داشتیم به خاطر کرونا تا مجبور نباشیم بیرون غذا بخوریم.
    - روز یکشنبه چون همه جا تعطیل بود در هتل موندیم و فقط تا مرکز بیومتریک پیاده رفتیم تا موقعیت مرکز رو شناسایی کنیم حدود 15 دقیق پیاده روی داشت.
    - روز دوشنبه ساعت هشت صبح از هتل پیاده به مرکز بیومتریک رفتیم (از پله برقی پایین بروید یک خانم مو بلند فر فری جلوی در وایساده و چند تا صندلی هم بیرون گذاشتند). چندین نفر منتظر بودند. برگه وقت بیومتریک رو نشون دادیم و با توجه به ساعت خانم صدا می زد موقع داخل شدن کیف هارو چک میکنند، تب رو چک میکنند و دست هاتون رو ضدعفونی میکنید و یک شماره می دهند. خیلی خلوت بود. داخل اتاق 111 شدم یک خانم فارسی زبان بود نامه بیومتریک و فرم وقت و پاسپورت رو گرفت و بعد از انگشت نگاری و عکس گرفتن پشت پاسپورت کاغذ چسباند در عرض سه دقیقه کار تمام شد. ما ساعت 9 وقت داشتیم و ساعت 9:10 دقیقه کارمان تمام شد.
    - بقیه اون روز مراکز خرید رفتیم و ساعت هشت شب برگشتیم فرودگاه . دقت کنید برای برگشت به فرودگاه زودتر راه بیوفتید چون خیلی ترافیک است. بلیط برگشت ما 1 شب بود که ساعت هشت راه افتادیم حوالی 9:40 رسیدیم خیلی ترافیک بود و فرودگاه خارج شهر است.
    - به خاطر کرونا برای ورود به پاساژ ها hes code میخواهند که از هتل میتوانید بگیرید برای شناسایی بیماران. و بدون اون اجازه ورود نمی دهند. البته طبق گفته لیدرتور بدون این کد نمی تواند از مترو استفاده کرد که در این مورد از قبل پرس و جو کنید و مطمئن شوید. ممکنه شرایط تغییر کند.
    - اتوبوس برگشت از میدان تقسیم به فرودگاه نفری 30 لیر است که میتوانید ازش استفاده کنید.
    - در فرودگاه امام خمینی جواب PCR رو دوباره چک کردند و بیشتر از هفت روز رو میفرستادن برای تست مجدد در فرودگاه
    به نظرم یک روزه هم میشد رفت و برگشت ولی به خاطر تاخیر هواپیماها ریسک نکردیم. اگر باز سوالی بود در خدمت هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamshadi نمایش پست ها
    میخوام تجربه بیومتریک رفتن رو توضیح بدهم امیدوارم مفید واقع شود. این هفته برای بیومتریک رفتیم در شرایط کرونایی.

- برای بیومتریک ازVAC استانبول انلاین وقت گرفتم برای ساعت 9 صبح برای خودم و همسرم.
    - پرواز های ترکیش رو از طریق سایت علی بابا سرچ کردم و با توری هایی که داشت صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم که قیمت یه تور دو روزه با ترانسفر از فرودگاه با قیمتی که میخوام جداگانه بلیط بخرم و هتل رزرو کنم فرقی نمی کند. بنابراین برای روز یک شنبه و دوشنبه تور استانبول دو روزه با هواپیمای ترکیش رزرو کردم. (نفری هشت میلیون)
    - برای هواپیمایی ترکیش تست کرونا را حتما میخواهند و شوخی ندارند. روز جمعه در بیمارستان عرفان نیایش که مورد تایید ترکیش بود تست دادیم و جوابش روز شنبه اماده بود. دقت کنید اگر زودتر ازمایش دهید اعتبار نخواهد داشت و حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز قبول میکنند و تاریخ روزی که برای ازمایشگاه پذیرش میشوید مد نظر است نه روز جواب ازمایش و اگر دیرتر ازمایش دهید جوابتون اماده نخواهد بود. حتما پاسپورت همراه داشته باشید و هفت و نیم صبح برای تست دادن مراجعه کنید .
    - واریز عوارض خروج از کشور به قیمت حدود 260 تومن برای هر نفر از طریق سایت سداد و پرینت گرفتن ان چون حتما نیازه و میخواهند.
    - در فرودگاه جواب ازمایش pcr کرونا را در کانتر چک کردند. فرودگاه خلوت بود و همه ماسک داشتند.
    - ما بلیط رو برای ساعت 4 صبح خریده بودیم سر وقت پرواز انجام شد و بعد از سه ساعت پرواز به استانبول رسیدیم. دقت کنید در هواپیما ترکیش خیلی رعایت می کردند و یک در میان صندلی ها خالی بود و یک پک بهداشتی هم دادند و غذا هم در پاکت بود.
    - ما روز یکشنبه به استانبول رسیدیم به خاطر کرونا کاملا قرنطینه بود و همه جا بسته بود فقط سوپرمارکت ها فعال بودند. لیدر تور گفتند که به خاطر کرونا اگر قصد گشت و گذار رو دارید پاسپورت همراه داشته باشید چون عبور و مرور در روز های شنبه و یک شنبه برای مردم ترکیه ممنوع است و فقط توریست ها اجازه دارند.
    - هتل اترو ATROرفتیم مثلا چهار ستاره ولی نزدیک مرکز بیومتریک بود که از این نظر خوب بود. غذا همراه خودمون داشتیم به خاطر کرونا تا مجبور نباشیم بیرون غذا بخوریم.
    - روز یکشنبه چون همه جا تعطیل بود در هتل موندیم و فقط تا مرکز بیومتریک پیاده رفتیم تا موقعیت مرکز رو شناسایی کنیم حدود 15 دقیق پیاده روی داشت.
    - روز دوشنبه ساعت هشت صبح از هتل پیاده به مرکز بیومتریک رفتیم (از پله برقی پایین بروید یک خانم مو بلند فر فری جلوی در وایساده و چند تا صندلی هم بیرون گذاشتند). چندین نفر منتظر بودند. برگه وقت بیومتریک رو نشون دادیم و با توجه به ساعت خانم صدا می زد موقع داخل شدن کیف هارو چک میکنند، تب رو چک میکنند و دست هاتون رو ضدعفونی میکنید و یک شماره می دهند. خیلی خلوت بود. داخل اتاق 111 شدم یک خانم فارسی زبان بود نامه بیومتریک و فرم وقت و پاسپورت رو گرفت و بعد از انگشت نگاری و عکس گرفتن پشت پاسپورت کاغذ چسباند در عرض سه دقیقه کار تمام شد. ما ساعت 9 وقت داشتیم و ساعت 9:10 دقیقه کارمان تمام شد.
    - بقیه اون روز مراکز خرید رفتیم و ساعت هشت شب برگشتیم فرودگاه . دقت کنید برای برگشت به فرودگاه زودتر راه بیوفتید چون خیلی ترافیک است. بلیط برگشت ما 1 شب بود که ساعت هشت راه افتادیم حوالی 9:40 رسیدیم خیلی ترافیک بود و فرودگاه خارج شهر است.
    - به خاطر کرونا برای ورود به پاساژ ها hes code میخواهند که از هتل میتوانید بگیرید برای شناسایی بیماران. و بدون اون اجازه ورود نمی دهند. البته طبق گفته لیدرتور بدون این کد نمی تواند از مترو استفاده کرد که در این مورد از قبل پرس و جو کنید و مطمئن شوید. ممکنه شرایط تغییر کند.
    - اتوبوس برگشت از میدان تقسیم به فرودگاه نفری 30 لیر است که میتوانید ازش استفاده کنید.
    - در فرودگاه امام خمینی جواب PCR رو دوباره چک کردند و بیشتر از هفت روز رو میفرستادن برای تست مجدد در فرودگاه
    به نظرم یک روزه هم میشد رفت و برگشت ولی به خاطر تاخیر هواپیماها ریسک نکردیم. اگر باز سوالی بود در خدمت هستم.
    سلام. امید،ارم تو این پروسه موفق باشید و جواب پاس ریکویست بیاد. سوالی داشتم؟ حتما باید آزمایشگاهای مورد تایید هواپیمایی رو بریم برای تست یا هر آزمایشگاهی بریم قابل قبوله؟ و اینکه بلیط بنده برای روز یکشنبه هست؟ شما فرمودید روز جمعه تست دادید! خواستم مطمین بشم.. روز جمعه تست کرونا رو میگیرن یا باید روز پنجشنبه اقدام کنم؟

سلام مجدد بله شرکت هاواپیمایی لیستی از بیمارستان ها و ازمایشگاه ها را اعلام کردند که باید به اون ازمایشگاه ها مراجعه کنید برای ترکیش اتیه عرفان خاتم پارسه... بود. از شرکت هواپیمایی درخواست کنید تا خدمتتون بگن. جواب ازمایش pcr 24 تا 48 ساعت اماده می شود. ما خودمون پنج شنبه صبح برای ازمایش رفتیم که پذیرش به ما گفت که زود اومدین و تاریخ پذیرش مد نظر است و جمعه بیاید. تا جواب روز شنبه صبح اماده باشد. تا اگر نیاز به نمونه گیری مجدد بود فرصت باشد. جواب رو به انگلیسی و با اصل مهر ازمایشگاه دریافت کنید . قبل از مراجعه به ازمایشگاه تماس بگیرید و بپرسید راهنمایی میکنند. بستگی به ساعت حضورتون در کانتر فرودگاه داره.
    برای مثال صبح یک نفر اومده بود که ازمایش کرونا بده و ساعت 4 باید می رفت فرودگاه که بهش گفتن جوابش اماده نمیشه و هر چه قدر خواهش کرد پذیرش نکردندخیلی عصبانی شد و رفت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam_176 نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان من جمعه سابمیت کردم و نامه بایومتریک واسه همراه اومده و واسه خودم هنوز نیومده لازمه که ایمیل بزنم؟
    سلام، برای من هم دقیقا همین اتفاق افتاده. نامه خود شما هم اومد؟ اگر اومده چند روز بعد دریافت کردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Imenas نمایش پست ها
    سلام، برای من هم دقیقا همین اتفاق افتاده. نامه خود شما هم اومد؟ اگر اومده چند روز بعد دریافت کردید؟

طبیعیه ، یه هفته هم من دیدم با اختلاف اومده . میاد نگران نباشید.

دوستان عزیز سلام
    خواهرم سال ۲۰۱۷ واسه بایومتری رفت ارمنستان و اوکی بود. از طرفی دوستم میگفت مادرش رفته باکو واسه بایومتری و خیلی راضی بوده (البته قبل از درگیری های مرزی). الان مادرم میخواد بره بایومتری، تنها فرومی که پیدا کردم فروم بایومتری ترکیه هست. آیا دلیل خاصی داره (یعنی مثلا همون درگیری های مرزی)؟
    آیا کسی تجربه اخیر باکو یا ارمنستان رو داره؟ با تشکر
    فایل فدرال:September.2012
    لندینگ:28April14

گویا مرز آذرباییجان بسته هست اما مرز ارمنستان هم زمینی و هم هوایی باز هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasiriarian نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    خواهرم سال ۲۰۱۷ واسه بایومتری رفت ارمنستان و اوکی بود. از طرفی دوستم میگفت مادرش رفته باکو واسه بایومتری و خیلی راضی بوده (البته قبل از درگیری های مرزی). الان مادرم میخواد بره بایومتری، تنها فرومی که پیدا کردم فروم بایومتری ترکیه هست. آیا دلیل خاصی داره (یعنی مثلا همون درگیری های مرزی)؟
    آیا کسی تجربه اخیر باکو یا ارمنستان رو داره؟ با تشکر
    فایل فدرال:September.2012
    لندینگ:28April14

Junior Member

دوستان سلام. یه سوال در مورد بایومتریک و مشخص شدن ویزای دانشجویی داشتم. میخواستم بدونم که پرونده ی ویزا و زمان بررسی اون از لحظه ای شروع میشه که ما بایومتریک انجام بدیم یا از زمانی که ما مدارک رو آپلود و هزینه اش رو پرداخت میکنیم بررسی درخواست ویزای ما شروع میشه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)