نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: خلاصه تمام موضوع های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز و ...

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض خلاصه تمام موضوع های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز و ...

با سلام.

به زودی خلاصه تمام صفحات تاپیک های سفر به آمریکا ( به غیر از بلیط) اینجا پست میشه تا وقت دوستان save شه و چیزی هم از قلم نیافته!

هدف اینه که همه این تاپیک ها تا اواخر دسامبر 2013 خلاصه شه... پس صبور باشید تا همه موارد پست شه. ترتیب خاصی هم نداره و بنا به وقت آزادم این کارو می کنم.

گود لاک
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : خلاصه تمام ناپیک های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز..

خلاصه کل وسایل آشپزی، مواد غذایی و کلاً هرچیزی که به خورد و خوراک و آشپزخانه ربط داره.

کلاً هیچ لوازم خاصی از ایران احتیاج نمیشه. بیشترین چیزایی که دوستان در موردش بحث کرده‌اند:

1. پلوپز: ذاتاً سنگین هست، برقش در ایران 220 هست و برای تبدیل به 110 باید ترانس ببرید. با توجه به وات بالا باید ترانس بزرگتری بگیرید که خود مشکلات رو چند برابر می کنه. اگر واژه Rice Cooker رو سرچ کنید می‌بینید که قضیه خیلی ساد‌‌ه‌تر از چیزی هست که فکر می کنید:

http://www.newegg.com/Rice-Cookers/S...=rice%20cooker

همون طوری که می‌بینید قیمت ها از 9.99 شروع می شه. این مدل ها هم ریتینگ‌های خوبی داره و قیمت هاشون هم زیر 40 دلار هست. فقط دقت کنید بعضی هاش تا 10 پیمونه هم می‌پزه و زیادی بزرگه:

http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16896736248

http://www.newegg.com/Product/Produc...9SIA24G15U5947

http://www.amazon.com/Panasonic-SR-3...ds=rice+cooker

http://www.amazon.com/Aroma-ARC-1010...ds=rice+cooker

http://www.amazon.com/Aroma-ARC-150S...ds=rice+cooker

اگر بخواهید اینترنتی بگیرید 5 تا 10 دلار هزینه ارسال داره و گاهی هم رایگان می فرستن. بعضی از دوستان گفتن بعضی موقع ها پلوپز زودتر از موعد قطع می کنه برنامه پخت رو که برنج مثل اون چیزی که تو ایران می خوریم نمیشه و دوباره هم روشن نمیشه! کاری که محققان و نخبگان ایرانی خارج از کشور انجام دادن و واقعاً مایه افتخاره که برای اولین بار در تاریخ بشریت این مشکل رو حل کردن که پس از ارسال میمون به فضا بزرگترین افتخار هر ایرانی هست اینه که پریز رو کشیدن و دوباره زدن و دستگاه به پخت ادامه داده و همچین برنج رو مشتی پخته. بی خود نیست بیستمین کشور صادر کننده علم هستیم. والا به خدا!

2. آبکش: دوستان عزیز از نبود آبکش در آمریکا واقعاً تحت فشار بودن و با خودشون بردن که اونهم جدیداً آمریکا قدم های جدی برداشته و تونستن این تکنولوژی رو از ایران انتقال بدن تحت عنوان rice strainer که با قیمت نازل قابل تهیه هست:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss...Arice+strainer

4. یکی از دوستان کیسه فریزر پیشنهاد کردن ببرید یکی دوتا بسته! آخرش چی ما نفهیمید. اونجا از zip lock استفاده میشه و نباید مشکلی باشه.

5. فنجان کمر باریک گفتن نیست!! حالا تو کمر پهن بخورین!

6. بشقاب و قاشق چنگال واسه هفته اول خوبه.

7. سیخ کباب ( تو فروشگاه‌های عربی و ترکی پیدا می‌شه) به اسم Barbecue Skewers به صورت آنلاین هم می‌تونید بخرید.

تمام مدتی که داشتم این‌ها رو خلاصه می کردم یاد قصه‌های مجید می‌افتادم. اون قسمتی که مجید می‌خواست بره اردو و مادر بزرگش تا صبح براش چیزای مختلف جمع کرده بود و با گاری بردن ترمینال! یعنی تیپیک فرهنگ ایرانیاستا)

در مورد خوراکی ها (به طور کلی همه چیز در فروشگاه‌های ایرانی، ترکی، عربی، چینی، هندی و پاکستانی پیدا میشه!) دراینجا چیزایی که باید و نباید ببرید رو لیست می کنم!

اول از همه به این موارد شدیداً گیر داده میشه و بودن کسایی که جریمه سنگین شدن. کسایی هم بودن که بدون گیر بردن ولی گفتن کسی ندیده. ریسک نکنید!

چایی (یکی داشته و 500 دلار جریمه شده! توی لیست مجازها بود ولی حالا شده دیگه نبرید)

آجیل بوداده نشده!

گلپر …..گیر دادن و مامور فرودگاه هم پرسیده Do you have gulpar or tokhme

انواع تخمه (شدیداً)

لیمو عمانی (شدیداً) یکی از دوستان لیموعمانی پرشده داشته و تخم هاش رو هم جدا کرده بوده ولی باز هم پیشنهاد نمیشه! به اینگلیسی میشه Black Lime و نباید پیدا کردنش در فروشگاه‌های عربی،
    ایرانی و کلاً خاور میانه‌ای سخت باشه.

موسیر (شدیداً)

تخم هر گونه گل و گیاه که قابلیت سبز شدن داشته باشه. حالا سبز هم نمیشه نبرید!

انواع حبوبات مثل لوبیا عدس ماش

رب انار آبکی (اگر غلیظ ببرید بهتره. در فروشگاه های عربی پیدا میشه)

انواع گوشت، مرغ و ماهی

کشک و دیگر فرآورده های لبنی (فروشگاهای عربی و خاورمیانه‌ای دارن)

سوپ آماده (ممنوعه)

خوراک‌های آماده، مثلاً یکی از دوستان خوراک قرمه سبزی آماده برده بوده (فکر کنم به صورت کنسروی) و جریمه شده گویا.

یکی از دوستان گفتند: در گیت ها یک سری سنسور بایو وجود دارد. یعنی این سنسور به هر چیزی که زنده باشه حساس هست. مثلا اگر تخم گل همراه شما باشه چیزهایی مثل لوبیا و عدس و بقیه حبوبات همرا شما باشه و یا گل زنده همراه شما باشه اون دستگاه آلارم میده. در مورد گل، اگر افیسر بیند که فقط یک دسته گل ساده است و ریشه ندارد مشکلی ایجاد نمی کنه.
    چیزایی که پیشنهاد میشه ببرین چون در آمریکا گرونه (دقت کنید در فروشگاه های ایرانی پیدا می‌شه ولی کمی گرون تره، اگر شهری میرید که ایرانی کم داره بنا به نیاز ببرید. برای مثال جنوب کالیفرنیا به هیچ کدوم نیاز ندارید) فقط دقت کنید خیلی هاشو شاید نشه تو carry on برد:

زعفران (در فروشگاه های چینی ها به وفور یافت میشه)

زرشک (سبک هست و جا هم کم می‌گیره)

نبات (دوستانی که قلیون می کشیدن خیلی پیشنهاد کردن)

لواشک (پیدا نمیشه. اما درست کردنش بسیار ساده هست. یاد بگیرین درست کنید بهتره)

رب انار غلیظ (گرچه در فروشگاه های عربی پیدا میشه ولی ممکن هم هست به راحتی پیدا نشه)

آلو

سبزی خشک

میوه خشک

نعنا خشک

ادویه

سبزی قرمه

سبزی خورش

بادمجان سرخ شده و کبابی (چه کاریه بابا! یاد بگیرین سرخ کنید اونجا!)

پیاز داغ (یاد بگیرین درست کنید)

غوره

گردوی آسیاب شده (به خدا اونجا هم میشه گرفت آسیاب کرد)

شمبیلیله خشک کرده

عرق بهار نارنج

کلاً عرقیجات رو به صورت کنستانتره ببرید که جای خیلی کمی میگیرن!

خرمای تازه (در ایالت‌های شمالی پیدا نمیشه، تو شیکاگو هست) هسته هاش رو حتماً در بیارید.

آجیل (حتماً بوداده شده باشه)

جوشانده های گیاهی مثل گل گاو زبان و سنبله تیب و چهار گل! (اونجا هم پیدا میشه)

گز، سوهان و پولکی

خلال پسته و بادام (اونجا هست و گرون نیست)

کشمش پلویی

رشته آش

گلاب (کنستانتره)

یکی از دوستان هم در یک اقدام ناباورانه 12 عدد نون سنگگ یخ زده بردن که به جرم انتقال بربری گرفتنشون و با بند 424 دیپورتشون کردن(محض شوخی).

فقط زعفرون و ادویه‌های خاص تفاوت فاحش دارند که سبک هست و میشه برد.

دقت کنید هر نوع چیز خوراکی و گیاهی می‌برید رو اسم اینگلیسیش رو بلد باشید یا روش بنویسید. یکی از دوستان خاک شیر همراه خودشون داشتند به خاک سیاه نشستن و گیر دادن تا اسمش رو نگی
    نمیذاریم بری. البته در استرالیا بوده این قضیه! آخر هم با هزار مکافات اسم رو پیدا کردن و هم خودشون هم خاک شیر آزاد شدند.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : خلاصه تمام ناپیک های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز..

وسایل مرتبط با دستشویی:

این قسمت واقعاً خنده دار بود که دوستان با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند... به نظر من اگر بتونید یکی دو ماه سختی بدید به شیوه زندگی اونجا عادت کنید خیلی بهتره!! این قسمت چون واقعاً خیلی خنده دار بود مستقیماً کپی پیست می کنم جاهای خوبش رو! خیلی دوستان هم عنوان کرده بودن که این بزرگترین چلنج زندگیشون در خارج بوده.

آفتابه. یا آبپاش باغبونی. اونجا قابل خریده! سمپاش نخریدا! آبپاش!

این ظرفهای آب یک و نیم دلاری که سرشون از اون ماس ماسک ها داره ( فکر کنم مال دوچرخه سوار هاست اصولا) که یکی از بجه های این فروم پیشنهاد کرده بود: یکی تو دانشگاه تو کمدتون بذارید یکی هم تو خونه.

می‌تونید آفتابه نیارید و این جا یک آبپاش کوچک بخرید که وظیفه خطیر آفتابه رو به عهده بگیره. اما یکی از دوستان من چند وقت پیش یک کشف مهمی کرد و اون شلنگی بود که به راحتی روی توالت فرنگی نصب می‌شه و روی خودش هم شیر داره و خلاصه تمام احساس زندگی در غربت رو برطرف می‌کنه! قیمتش حدود ۳۰-۴۰ دلاره ولی واقعا به قیمتش می‌ارزه! البته نمی‌دونم همه جای آمریکا چنین چیزی رو می‌شه پیدا کرد یا نه، ولی به هر حال در جنوب کالیفورنیا پیدا می‌شه.

در مورد شلنگ هم اگه می خواهید از ایران بیارید حواستون باشه استاندارد لوله های اینجا با ایران فرق می کنه. ضمنا اگه می یاین کالیفرنیا که اصلا نیارید، اینجا تو تموم فروشگاههای ایرانی و عربی کی تونید پیدا کنید.

یکی از دوستان گفته:

دوستان برای تهیه این شلنگ میتونند به خیابان شیراز جنوبی - خیابان سامان مراجعه کنند. یه چندتا مغازه هست که شیرآلات میفروشن. قیمتش هم 9000 تومنه. کلاً چیزه بدرد بخوریه (ولی دوست دیگه ای هم گفته سایزش نمی خوره به آمریکا)

تمام توالت‌های فرنگی سیفون دارند و به آب وصل هستند. این شلنگی که من می‌گم به همون شیر آبی وصل می‌شه که سیفون بهش وصله و خودش قسمتی داره که سیفون مجددا بهش متصل می‌شه.
    من این شلنگ رو در چند تا از مغازه‌های ایرانی یا مسلمون در جنوب و شمال کالیفورنیا دیده‌ام. در ارواین می‌تونید از سوپر ارواین بخرید. به این شلنگ bidet گفته می‌شه، اما bidetهایی که آنلاین فروخته می‌شه با چیزی که من می‌گم خیلی فرق داره.

این هم عکس های این اختراع خیلی پیشرفته و عجیب... بیشتر شبیه فیلمای تخیلی هست تا واقعیت...

http://www.amazon.com/Blue-Bidet-BB-...ref=pd_cp_hi_2

http://www.amazon.com/Mini-Shower-Bi...177704&sr=8-12

http://www.sanicare.com/Sanicare-Han...-Bidet-s/3.htm

http://www.sanicare.com/Articles.asp?ID=134

وسایل شخصی:

عینک اضافی (فوق العاده گرونه و از اینجا حتماً بخرید) و قاب. دو تا باشه بهتره! حتماً شابلون شیشه(همون شیشه ای که رو خودشه) که با فریم اصلی هست رو بیارید اگر دارید که اگر شکست یا لب پر شد بتونید بدید بسازن جدیدش رو. اگر داشته باشید می تونید با هزینه خیلی کم به چین یا جاهای دیگه پست کنید و اونا هم با هزینه ای که شاید 10% قیمت آمریکا هم نباشه براتون می فرستند. حتی با فریم هم می‌فرستن. برای همین نسخه داشته باشید با خودتون... روش کافیه نوشته باشه OD…OS…PD… با همین 3 عدد می‌تونید به راحتی اینترنتی بخرید.

پتو، بالش، ملحفه، رو تختی و رو بالشی! ( اونج که راحته خریدش) پتوي کوچک و کم حجم (پتوي بهاره)

دم کنی و دست گیره

در باز کن

سفره کوچک

دو عدد دمپایی

کیف کمری و کیف پاسپورتی

برچسب فونت فارسی برای کیبورد

تقویم ایرانی

ساعت زنگ دار ( موبایل پس به چه درد میخوره؟ )

ناخن گیر و سوهان

جعبه کمک هاي اوليه (شامل چسب زخم و بتادين و گاز استريل و تعدادي قرص

حوله دست و صورت و حمام

سی دی و دی وی دی از عکس ها و نرم افزار ها و آهنگ ها و کتاب و نرم افزارها

اتوی کوچک مسافرتی در صورتی که الان دارید. اتو ارزونه اونجا.

سوغاتی برای استاد و مسئول آموزش (من از یکی از اعضای خانواده که دو تا از پسراش در آمریکا درس می خوندم شنید که نقره برای استاد گرفته بودن و استاد هم شدیدا مستفیض شده بوده... ممکنه از
    صنایع دستی ما خوششون نیاد... ولی نقره یه چیز کلیه! دیگه خود دانید!)

کفش رسمی و اسپورت و سندل

دستکش و کلاه براي زمستان

کلاه تابستاني و عينک آفتابي

ژاکت و کاپشن

چند دست شلوار (لي، کتان، پارچه اي و شلوارک)

چند دست پيراهن (آستين بلند و کوتاه)

لباس زير و جوراب

لباس ورزشي و مايو

شلوارک و پيرژامه براي داخل خونه

تي شرت و پيراهن براي داخل خونه

آلبوم عکس هاي خانوادگي و دوستان

دستمال براي خشک کردن ظروف، سينک و شيشه ها

اسکاچ

مقدار کمي مايع ظرف شويي (مايع دست شويي و پودر لباس شويي)

حوله دست و حمام و ليف

ناخن گير

ریش تراش و تیغ

کيف پول

دوربين عکس برداري/ فيلم برداري

لپ تاپ

Web Cam و Headset براي چت با خانواده و دوستان در ايران (اگر لپتابتون ندار)

MP3 Player در صورت نیاز

Sound Recorder برای ضبط صدای استاد سر کلاس و دوباره گوش دادن در صورت نياز

کت شلوار و کراوات

ماشين حساب و چند باتري اضافي

نخ و سوزن (همراه وسايل خياطي مثل دکمه، زيپ و ... )

يک بسته دستمال کاغذي

يک جعبه کوچک لوازم فني مثل آچار و انبردست و پيچ گوشتي (بخصوص برای عينکی ها)

فلاسک يا قمقمه آب و چاي

يک بسته چاي کسيه اي

چند بسته غذاي آماده (براي يکي دو روز اول) گوشت نداشته باشه اصلاً

قيچي

عکس از خوانواده و قامیل

گيره لباس (براي پهن کردن لباس، آويزون کردن و ... )

مهر و جانماز

قلیون: اینم تاپیک داغی بود نسبتاً و کپی پیست می کنم:
    حتما قلیون از اینجا ببرید! اونجا کوچیکش حدود 80$ در میآد که اینجا مدل عربش رو بخری 20 تومن! البته یه ایرانیه سفارش داده چین میزنه ولی خوب مثل عرب. میتونید هم ازون برنجی هاش بخرید که نشکن هست و سه تکه میشه تجریش هم داره 7 تومن (فکر کنم قیمت مال همون موقعیه که دلار 7 تومان بود). یه مدل هم هست که میگن مدل کوه که بگین خودشون میدونن ازونها هم یکی ببرید اونجا کاربرد زیاد داره! چیز خوبیه کلا حتما ببرین میگن فشینه, بهش میگن هوکا... سنسور هم حتما بلدید با چسب و نایلون چطور کاردستی درست کنید! تو هتل ددمان که خوب جواب داد ایشالا اونجا هم میده!!! تو دانشگاه که البته نباید بکشید! حتما باید یه کار کنید بگن ایرانیا خزن! یه بار تو همین شریف آتیش گردون چوقید بسمون نبود. نبات هم بیارین. من یه بار زیادی قلیون کشیدم فشارم افت اتمسفری زد. چهار دست و پا رفتم نبات ها رو پیدا کردم و خوردم یه کم وگرنه الان در کنار برادر میکائیل جاکسون در خدمت بودیم. بالاخره اگه یه روز دلمون گرفت یه سر چاق کنیم و به یاد روزگاری که در ایران بودیم یه پکی به قلیان بزنیم و تامل ایام رفته کنیم و سنگ سراچه دل به الماس آب دیده بشوییم. البته دوست عزیز قلیان برای سلامتی مضر است. لااقل کم مصرف کنید.

پول:

یه مقدار هم حدود 100 تا 200 دلار باید به صورت 1... 2... 5... 10 و 20 ... دلاری داشته باشید و چهار پنج تا 50 دلاری هم همراه باشه خوبه. ضمنا در مورد پول من به هیچ عنوان توصیه نمیشه پول رو در چمدونی که تحویل بار میدید قرار بدید (هرگز چنین کاری نکنید). پول رو ترجیحا در کیف گردن آویز مخصوص پاسپورت قراربدید و هنگام کنترل امنیتی و رد شدن از گیت اون کیف رو داخل کیف دستی یا کیف لپ تاپتون قرار بدید بعدش هم در طول پرواز ترجیحا اون رو دوباره گردنتون بندازید. اگر در جیب میذارید (مثلاً جیب) پول رو تو جیب ها تقسیم کنید که اگر گم شد به خاک سیاه نشینید.
    حتماً پول به صورت خورده داشتبه باشین: 5، 10 و 25 سنتی و کلاً خورده کمی داشته باشید. چون به درد تلفن اینا هم می خوره.

طلا و جواهر:

زیاد همراه داشتن هم مهم نیست!

آمريكايي‌ها خلوص پنج و هشتاد و پنج صدم درصد با عدد 585 يا 583 را نيز در قالب طلاي 14 عيار پذيرفته‌اند. در آمريكا همچنين عيارهاي بين 8 تا 18 را به فراخور سليقه و قدرت خريد انتخاب مي‌كنند.

در برگه‌ای که موقع ورود به آمریکا باید پر کنید، طلا و جواهراتی که همراه دارید رو هم باید بنویسید. اما اگر طلا و جواهر جزو وسایل شخصی شما باشه، لازم نیست که در برگه بنویسید. طبیعتا اگر شما دو کیلو طلا با خودتون بیارید نمی‌تونید بگید که همش وسایل شخصی شماست. یا مثلا اگر کسی با خودش شمش طلا بیاره باید در برگه بنویسه.

یکی از دوستان همه طلاهاشون رو گذاشته بودم توی یک جعبه نقره و توی کیف دستیشون بوده. هیچ جا هم ازشون نپرسیدند که چیه . ایشون گفتن بهتره به خودتون آویزون نکنید. چون هم توی پرواز اذیت می شید، هم بیشتر جلب توجه می کنه.

لوازم ورزشی:

در آمریکا لوازم ورزشی ارزون هست. مثلاً راکت تنیس از 15 دلار هم پیدا میشه اگر وقت ورزش داشته باشین البته! اگر اهل کمپینگ هستید و محدودیت جا ندارید کفش، کوله و کیسه خواب ببرید ( اگر در حال حاضر دارید ) اگر ندارید هم همونجا با قیمت مناسب پیدا میشه! کلاً پیشنهاد میشه اگر جنس خوبش رو دارید با خودتون ببرید. اگر ندارید اونجا بگیرید.

لوازم تحریر:

لوازم تحریر در آمریکا ارزونه: برای مثال 12 تا خودکار bic از روی ebay دو دلار!
    اگر دیر می رسید لوازم تحریر معمولی و دو تا دفتر داشته بشین تا اوایل کلاسا به مشکل نخورید. اگر هم زود می رسید که از استاد حتماً بپرسید دفتر چند برگ باشه و حتماً هم ببینید خط کشی شده قبول می کنند؟ یا باید خودتون خط کشی کنید.

اگر فکر می کنید احتیاج پیدا می کنید موارد زیر بد نیستن:
    مداد، خودکار، پاک کن، تراش، کاغذ، دفتر، جامدادي، چسب نواري، چسب مايع و منگنه.

در مورد وسايل تخصصي طراحي و هنر اطلاعات دقیقی موجود نیست.

کتاب و جزوات مهم درسی:

کتابها یا نوشته ‌هایی که اینجا ممکن برای سمینار یا پرزنتیشن ازش استفاده کنید.

بعضی از دوستان گفتن: هر چقدر کتاب درسی که می‌تونید با خودتون بیارید. خیلی از کتاب‌هایی که ما تو ایران با قیمت خیلی پایین می‌خریدیم در آمریکا حدود ۱۰۰ دلاره.

تمام مدارکتون و هر چیز مهمی‌ که گم کردنش باعث ددرسر می‌شه دستتون باشه. چمدون ممکنه بمونه یا گم شه.

بعضی از دوستان هم گفتن: من یه سری کتاب با خودم آوردم اینجا که به هیج دردم نخورد و چون سنگین بود خیلی هم دست و پا گیر بود. آخر هم که دیدم این همه کتاب سنگین رو با خودم نمی تونم ببرم آمریکا در نتیجه ژانویه که رفتم ایران یه مقدار زیادیش رو بر گردونم ایران.

قرآن و کتاب شعر مثل دیوان حافظ و مثنوی ( اگر ترجمه اینگلیسی داشت باشه هم خیلی خوبه )

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : خلاصه تمام موضوع های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز و

ممنون از توضيحات. من چند تا پاورقي بزنم.

لواشك رو ميگن fruit rollup و تقريبا توي هر سوپرماركتي پيدا ميشه.

خرما هم در ايالتهاي مختلفي كه در منطقه midwest چرخيدم به راحتي پيدا ميشه.

اون شلنگ دستشويي هم اصلا به اون صورت پيشنهاد شده مهندسي نيست. اولا كه خيلي گرونه و ثانيا وقتي به لوله آب سيفون وصل كنيد (به فرض كه صاحبخونه اجازه چنين كاري بده) توي زمستون بايد از آب نزديك صفر درجه مستفيض شد كه اصلا حال نميده. توي تاپيك روشهاي صرفه جويي در مورد shower sprayer يا shampoo sprayer يك پست تخصصي (!) گذاشتم.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1063494

و اينجا

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1020157

اينها رو به راحتي ميشه بدون پيچ و مهره به سر شير دستشويي وصل و جدا كرد و قيمتش هم حداكثر ١٥ دلار ميشه.

گذشته از بحث تخصصي شلنگ، خوندن بقيه پستهاي من در تاپيك روشهاي صرفه جويي براي تقويت چشم خاصيت داره.
    ویرایش توسط Mehrad : December 28th, 2013 در ساعت 01:37 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پیش فرض پاسخ : خلاصه تمام موضوع های سفر به آمریکا از جمله وسایل مورد نیاز، کارهای مورد نیاز و

تهیه لیست خداحافظی

شرط ادب حکم می کنه که با همه دوستان و فامیل ها خداحافظی حداقل تلفنی بکنیم. اگر با کسی کدورتی داریم بر طرف کنیم و این فرایند وقت گیره و دقایق آخر هم هول هولکی میشه و خیلی ها جا میافتند و حالا بعد از رفتن به بلاد فرنگ کلی هم حرف و حدیث ایجاد میشه. پس تا در دوران شیرین کلیرنس هستید یک لیست تهیه کنید از همه افراد فامیل، دوستان، آشنایان، اساتید قدیمی و غیره و کلاً هر کسی که برای خودتون و احیاناً F2 و خانوادتون مهمه! مثلاً تو یک فایل اکسل... شماره ها رو هم بنویسید. به ترتیب شروع کنید:

1. اول شماره های توی موبایل که معمولاً نزدیک ترین افراد هستند.
    2. دفترچه تلفن منزل که معمولاً همه فامیل ها و دوستان خانوادگی هستند.
    3. نهایتاً از لیست شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و غیره.
    4. موبایل همسر... دفترچه تلفن منزل همسر و فریند لیست همسر.
    5. احیاناً اگر خواهر برادر متاهل هم دارید یه سری دوست و آشنا تو لیست اونا پیدا میشه.
    6. همین طور شماره های اصلی دفترچه مادر پدر هم معمولاً چند نفری پیدا میشه که باید حتماً ازشون خداحافظی کرد!
    6. اساتید و معلم های قدیمی ( در صورتی که رابطه خوبی داشتین...)

برای زنگ زدن هم اولویت بندی کنید. اینطوری نه کسی جا میمونه نه کدورتی پیش میاد و می تونید سریع همه تماس هارو مدیریت کنید. پیشنهاد میشه که تا ویزا آماده نشده (حداقل اعلام نشده) زنگ نزنید که اگر مشکلی پیش آمد و رفتنی نشدید بی خودی خودتون رو ضایع نکرده باشید و مایه کرکر و خنده دیگران نشید. اگر بعضی از عزیزانی که تو لیست هستن رو با مدیریت زمان ببینید (بدون اینکه لزومی باشه بگین رفتنی دارین میشین به زودی) خیلی خوبه و حتماً عکس هم بندازید. مخصوصاً با افراد سالمندی که تو فامیل هستند. با اینکه قبولش خیلی سخت و تلخ هست ممکنه بعضی‌هاشون رو دیگه هیچ وفت نبینید.

آخ آخ... این رو یادم رفت بگم... در حدی که الان نصف شبی یهو یادم افتاد از تختم پیاده شدم و با اولین تاکسی خودم رو رسوندم که این نکته مهم رو بگم! حتماً تو لیست تماستون اولویت رو بدین به اون کسایی که بیشتر از همه تو پروسه رفتنتون اذیتتون کردن و با حرفا و نیش و کنایه هاشون مثل سوهان روح بودن براتون! حتماً این دوستان رو تو صدر لیست بذارید و مفصلاً باهاشون حرف بزنید. حتماً تو جای جای صحبتاتون بگین " بابا توهم پاشو بیا :دی اینجا دیگه جای موندن نیست و چی داره اینجا که دل نمی کنی" و از این حرفا.

اگر subject توانایی رفتن به آمریکا رو نداره حتماً تشویقش کنید به کانادا و استرالیا و اروپا هم فکر کنه. البته تاکیید کنید هیچ جا آمریکا نمیشه و هر کسی هم آمریکا نمی تونه بره و خیلی سخته و توش نمی بینید و خیلی هم آمریکا رو پیشنهاد نمی کنید. چون هر کسی اونقدر محکم نیست که دووم بیاره تو مسیرش!! ولی خوب ازش با حسن نیت بخوایید تلاشش رو بکنه! اگر به کانادا، استرالیا و اروپا راضی نشد بگید مالزی و سنگاپور هم خوبه ها؟ اینا هم زیاد رفتن یا دانمارک هم گرین کارت سه ساله میده ها فقط باید دانمارکی یاد بگیره!!!! تو مراحل بعدی هم می تونید بگید این کشوره چیه با تیم ملی هم گروه شده؟ بعد از کلی سوال از این ور خط و اون ور خط بگید آهان نیجریه!! آره یکی از دوستای فلانی رفته خیلی راضیه!!! فقط می گه سیاه پوست زیاد دارن.... آخرش هم تیر خلاص رو با عنوان کردن موقعیت های کاری خوب تو اربیل عراق و اینجور جاها بزنید و بگید هر کمکی از دستتون بر بیاد براش انجام میدید. اگر هم دوستتون راضی نشد بهش چند تا کتاب خوب motivational معرفی کنید و بگید برای زندگیش چندتا هدف بزرگ چالش برانگیز ایجاد کنه!!!

راستی فراموش نکنید حتماً درب و داغون ترین افرادی که رفتن رو هم تو ذهنتون داشته باشید و هی تاکیید کنید که چی کم داری از اون ها... اگر دیدید که هیچ جور زیر بار نمیره و سر سختی می کنه حتماً بهش کشورهایی که پناهنده می پذیرن رو هم معرفی کنید!!! استرالیا رو هم بگین فعلاً داره پناهنده ها رو میفرسته میانمار... ولی یه سیب رو بندازی بالا 1000 تا چرخ می خوره تا بیاد پایین و خدا کریمه... ممکنه شانس بیاره بتونه بر گرده... بهش بگید به محض این که برسید آمریکا براشون یه کمپین تو فیسبوک راه میندازید که حمایت کنید ازشون! شما این کارارو انجام بدین من خودم گناهاتون رو سر پل سراط به گردن میگیرم!!

این هم من باب مزاح بود چون همه به نوعی رو اعصابمون چندین سری تا به این تاپیک رسیدیم پاتیناژ صورت گرفته و انجام این سلسله عملیات خالی از لطف که نیست هیچ واجبم هست!
    ویرایش توسط pouya_shahi : January 10th, 2014 در ساعت 07:04 PM

لوازم و مدارکی که بهتر است در ساک دستي، کوله پشتي یا carry on حمل شود:

بليط هواپيما
    پاسپورت
    کپی پاس رو هم تو carry on , همه چمدوناتون با مشخصات تماس بذارید.
    کل دلارهای عزیزتون!
    I-20 و نامه هاي دانشگاه ( از I-20 کپی بگیرید و تو چمدان هم بزارید! که اگر گم کردین ....)!
    شماره تماس های واجب در دانشگاه! (مثل مسئول تحصیلات تکمیلی، کسی که I-20 صادر کرده، استاد و هر کسی که فکر می کنید 1 در میلیارد مجبور شین تماس بگیرید)
    ترجمه شناسنامه و کارت ملی! (بچه ها گفتن... والا من نمیدونم چرا ممکنه نیاز شه)
    مدرک واکسيناسيون! (اصلاً هیچ جا چک نمیشه! فقط برای اینکه گم نشه و دانشگاه مجبورتون کنه پول بدین و واکسن بزنید)
    ترجمه ريزنمرات و مدارک تحصیلی
    ترجمه گواهينامه رانندگي
    ترجمه سند ازدواج
    لپتاپ و موبایل (حتماً لپتاپ رو ببرید داخل البته می تونید نبرید و نعشش رو تحویل بگیرید. در ضمن فراموش نکنید که هارد دیسک لپتاپ تو کابینی که پرشرایز نباشه یا همون قسمت بار هواپیما آسیب میبینه و اگر جعبه هارد هارو نگاه کنید یه ارتفاع کاری ماکزیمم نوشته که اکثر مواقع زیر 30 هزار پا هست!)
    نقشه شهر مورد نظر (مي توانيد از maps.google.com نقشه را پرينت بگيريد)
    لباس کافي براي 2 تا 3 روز (فرض کنید به هر دلیلی ممکنه چمدوناتون گم شه و یا دیر برسه! می خوایین چی کار کنید؟)
    لوازم بهداشتي ضروری شامل صابون، مسواک، نخ دندان، خلال دندان،حوله، شانه. دقت کنید که اینا رو نمی تونید تو carry on ببرید: عطر و اسپري خمیردندان شامپو. کلاً هر چیز مایع و خمیری! تیغ و قیچی و ناخن گیر و چیزای تیز و برنده هم نمیشه! کرم بزرگ هم نمیشه! آره دوست عزیز می دونم می خوای این زیر پست بزنی و بپرسی که نرم کننده می تونی ببری یا نه!! ولی اگر به عقلت رجوع کنی میبینی که نمیشه!!! در ضمن این تاپیک هم موقعی که داری می خونی قفل شده... و نمی تونی سوال بپرسی :دی!

در اکثر مواقع اگر یکم وزن carry on زیاد باشه و دانشجو باشید و بگید چندین سال بر نمی گردین میشه چونه زد و carry on رو یکم سنگین تر برد!

دارو (کلیه مسئولیت هر بلایی که با بردن هر دارویی از جمله ویتامین ث به سرتون بیاد پای خودتونه!! از ما گفتن... من فقط نقل قول می کنم)

چیزی که خودشون میگن:
    Prescription medications should be in their original containers with the doctor's prescription printed on the container. It is advised that you travel with no more than personal use quantities, a rule of thumb is no more than a 90 day supply. If your medications or devices are not in their original containers, you must have a copy of your prescription with you or a letter from your doctor. A valid prescription or doctors note is required on all medication entering the U.S..

Narcotics and dangerous drugs are prohibited entry. There are severe civil and/or criminal penalties if imported. Concerta and Ritalin are approved medicines. Declare all medications to Customs when entering the United States. Not all medicines are approved by the Food and Drug Administration (FDA) or allowed into the United States.

A traveler requiring prescribed medicines (e.g. cough medicine, diuretics, heart drugs, tranquilizers, sleeping pills, antidepressants, stimulants, diabetes medication etc.) should:

- Have all drugs, medicines, and similar products properly identified
    - Carry only such quantity as would normally be used by an individual having the health problem requiring the drugs or medicines in your possession.
    - Have either a current prescription or written statement in English from your personal physician that the medicine is being used under a doctor's direction and that it is necessary for your physical well-being while traveling. The doctor’s note should state the name and the exact quantity of the medicine you are bringing into the U.S.
    - Carry all medication in your hand luggage (including needles for diabetics) also in case of loss of luggage.
    Medication can be sent by post if the prescription or doctor's letter is included. A notation should be placed on the outside of the parcel stating, for example, "DOCTOR'S LETTER ATTACHED."

کلاً هر گونه قرصه نئشه جاتی :-| و مسکن های قوی که مقادیری مخدرجات توش دارن نبرید (مثلاً استامینوفن کدئین!)
    من اینجا لیستی نمیدم که چی ببرید جز یه مورد و اون هم آنتی بیوتیک "کو آموکسی کلاو" هست.
    که نهایت عوارضش مثل آموکسی سیلینه ولی خیلی بهینه تر عمل می کنه! خدا عمرش بده اون دکتری که به ما داد. 48 ساعت قبل از کنکور ارشد به طرز مرگباری مریض شدم و 3 درجه و نیم تب داشت و گلاب بروتون خلت مینداختم دو زرده!! دکتر بهم داد گفت به جای 8 ساعت یه بار... 6 ساعت یه بار بخور و دوز اولش رو هم 2 تا بخور به جای یکی! و جالب اینه که کلی علائم در عرض 24 ساعت از بین رفت و به خیر گذشت! یه 20 30 تایی داشته باشین خوبه مخصوصاً اگر شدید مریض شید و نیاز به این داشته باشید که سریع ریکاور کنید!

قرص های دیگه رو هم با این که لیست کرده بودم تصمیم گرفتم نگم که اگر مجبور شدید ببرید فقط و حتماً هم مجبور شید تحقیق کنید!! فقط مثلاً اگر تصمیم گرفتین 100 تا قرص یا 300 تا قرص ببرید شرط عقی حکم می کنه که همه رو یک جا نذارید و پخش و پلا کنید تو ساک ها... مثلاً صد تاشو پخش و پلا تو یه چمدون... صد تا تو یه چمدون دیگه و صد تا هم تو carry on ببرید. اگر گم شه یکی از ساک ها هم بدون قرص نمی مونید. اصلاً جایی هم قایم نکنید و جای تابلو بذارید! :دی که توجیه پذیر باشه که اصلاً سعی در قایم کردنش هم نداشتید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)