صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: راه حل مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج

پیش فرض پاسخ : راه حل مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط seyfolah نمایش پست ها
    سلام تو می تونی مهر خروج ویژه مشمولین را بگیری سفارت اونجا داره اشتباه می کنه!
    منم میدونم میشه، چون جایی نگفته که نمیشه، یاره حالیش نیست. من فقط دنبال اینم که ببینم کسی با شرایط مشابه من گرفته این مهر رو و آیا رفتن و برگشتن براش مشکل نبوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amooshelby932 نمایش پست ها
    سلام بچه ها، یه سوال تکنیکی و مهم برای همه:

من وثیقه گذاشتم برای فوق لیسانس، اومدم اروپا دو تا فوق خوندم، 4 سال طول کشید، از 93 هم وارد غیبت شدم، بعد از اون اومدم اربیل کردستان عراق دارم با یه شرکت خارجی کار میکنم
    کنسول اینجا گذرنامه رو عوض کرد ولی مسول کنسول میگه ما مهر خروج به شما نمیدیم، فقط گذرنامه رو تمدید میکنیم برات (مهر خروجی که برای سه سال بیشتر موندن از کشوره و دوبار در سال جمعا به مدت سه ماه میشه رفت ایران)
    دلیلشم اینه:
    میگه چون نحوه ی خروج شما با دادن تعهد برگشت به کشور بوده همچین مهری رو ما نمیتونیم بزنیم تو پاسپورتتون

هر چی بهش میگم بابا جون این مهر اصلا واسه ی همین امثال منه که رفتن واسه تحصیل و الآن دارند کار میکنند خارج از کشور، طرف هم میگه نه!

به نظر شما من اشتباه میکنم یا ایشون؟ کسی تاحالا با این جواب از طرف کنسولگری یا سفارت روبرو شده؟!!!
    سلام
    شما دو موضوع را با هم ترکیب کردید. بنده توضیح میدم و بعد تفسیرش خیلی راحته که خودتون به نتیجه میرسید
    1- اجازه خروج شما و وثیقه ای که ارایه کردید برای استفاده از معافیت تحصیلی و انجام تحصیل بوده که پس از اتمام تحصیل با برگشت به کشور و ارایه مدارک مستند وثیقه به نفع شما آزاد میشه و بعد از زمانهای قانونی مرتبط شما فردی با درجه تحصیلی بالاتر از قبل و مشمول خدمت میشید. در ادامه اگر معافیت دیگری شامل حالتون نشه می بایستی وضعیت خدمت نظام وظیفه را مشخص کنید. اگر هم مدت استفاه مجاز معافیت تمام شده و به موقع به کشور بازنگشتید امکان دخل و تصرف در وثیقه به نفع نظام وظیفه به وجود میاد.
    2- مهر خروج مربوط به شخصی است که قبل از مشمولیت و یا بعد از مشمول شدن با مجوز دیگری غیر از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل بالاتر از مقطع کارشناسی و قانونی از کشور خارج شده باشه و حداقل 3 سال خارج از کشور زندگی کرده باشه و بخواد فقط برای سفر در محدودیت های دوره ای که قانون مشخص کرده برای مسافرت به ایران برگرده. این فرد وقتی میتونه از این تبصره استفاده کنه که محل زندگی اش هم کشور دیگری باشه و در گذرنامه ایرانیش ثبت شده باشه.
    نتیجه: صحبت کنسول صحیح و مطابق قانون هست. و فقط به عنوان حق شهروندی که شما دارید و باید مدرک معتبری برای اثبات هویت ملیتون در خارج از کشور داشته باشید برای شما گذرنامه جدید صادر می کنند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط behsat نمایش پست ها
    سلام
    شما دو موضوع را با هم ترکیب کردید. بنده توضیح میدم و بعد تفسیرش خیلی راحته که خودتون به نتیجه میرسید
    1- اجازه خروج شما و وثیقه ای که ارایه کردید برای استفاده از معافیت تحصیلی و انجام تحصیل بوده که پس از اتمام تحصیل با برگشت به کشور و ارایه مدارک مستند وثیقه به نفع شما آزاد میشه و بعد از زمانهای قانونی مرتبط شما فردی با درجه تحصیلی بالاتر از قبل و مشمول خدمت میشید. در ادامه اگر معافیت دیگری شامل حالتون نشه می بایستی وضعیت خدمت نظام وظیفه را مشخص کنید. اگر هم مدت استفاه مجاز معافیت تمام شده و به موقع به کشور بازنگشتید امکان دخل و تصرف در وثیقه به نفع نظام وظیفه به وجود میاد.
    2- مهر خروج مربوط به شخصی است که قبل از مشمولیت و یا بعد از مشمول شدن با مجوز دیگری غیر از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل بالاتر از مقطع کارشناسی و قانونی از کشور خارج شده باشه و حداقل 3 سال خارج از کشور زندگی کرده باشه و بخواد فقط برای سفر در محدودیت های دوره ای که قانون مشخص کرده برای مسافرت به ایران برگرده. این فرد وقتی میتونه از این تبصره استفاده کنه که محل زندگی اش هم کشور دیگری باشه و در گذرنامه ایرانیش ثبت شده باشه.
    نتیجه: صحبت کنسول صحیح و مطابق قانون هست. و فقط به عنوان حق شهروندی که شما دارید و باید مدرک معتبری برای اثبات هویت ملیتون در خارج از کشور داشته باشید برای شما گذرنامه جدید صادر می کنند.
    موفق باشید
    بسیار پاسخ جامع و کاملی بود، ممنون
    پس این مهر شامل حال من نمیشه با توجه به راهنمایی شما دوست عزیز

فقط یه سوال جدا راجع به مورد 2 که فرمودید "...و یا بعد از مشمول شدن با مجوز دیگری غیر از معافیت تحصیلی...":
    کسی که مشمول بوده مثل من چه مجوز دیگه ای غیر از معافیت تحصیلی میتونسته گرفته باشه برای خروج قانونی از کشور؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط amooshelby932 نمایش پست ها
    بسیار پاسخ جامع و کاملی بود، ممنون
    پس این مهر شامل حال من نمیشه با توجه به راهنمایی شما دوست عزیز

فقط یه سوال جدا راجع به مورد 2 که فرمودید "...و یا بعد از مشمول شدن با مجوز دیگری غیر از معافیت تحصیلی...":
    کسی که مشمول بوده مثل من چه مجوز دیگه ای غیر از معافیت تحصیلی میتونسته گرفته باشه برای خروج قانونی از کشور؟!
    سلام
    اجازه خروج برای سفر غیرعلمی یا به عبارتی سیاحتی بعد از مقطع دبیرستان تا قبل از اعزام با دراختیار داشتن دفترچه بدون مهر غیبت یا در حین تحصیل در دانشگاه داخل و یا حدفاصل فراغت از تحصیل از دانشگاه تا اعزام به سربازی و برنگشتن طی مدت 20 روزه یا فرزندان خانواده های مامور دولت به خارج از کشور که پس از اتمام ماموریت والدین به کشور بازنگشته باشند
    امیدوارم تونسته باشم توضیح کافی ارایه کنم

سلام دوستان. ولی فکر نمیکنم موضوعی که دوست عزیز behsat بالا گفتن درست باشه. من خودم با معافیت تحصیلی و با وثیقه از کشور خارج شدم. درسم هم تمام شده و وارد غیبت شدم. ولی 7 ماه پیش همین مهر رو از سفارت گرفتم و یه سفر به ایران رفتم بدون هیچ مشکلی. ظاهرا سفارت خانه های مختلف برداشت های متفاوتی از قانون دارن. مثلا دفتر حافط منافع در آمریکا فقط به شرطی که گرین کارت آمریکا رو داشته باشین این مهر رو میزنه. به نظرم سفارت ایران تو یه کشور دیگه رو امتحان کنید
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    سلام دوستان. ولی فکر نمیکنم موضوعی که دوست عزیز behsat بالا گفتن درست باشه. من خودم با معافیت تحصیلی و با وثیقه از کشور خارج شدم. درسم هم تمام شده و وارد غیبت شدم. ولی 7 ماه پیش همین مهر رو از سفارت گرفتم و یه سفر به ایران رفتم بدون هیچ مشکلی. ظاهرا سفارت خانه های مختلف برداشت های متفاوتی از قانون دارن. مثلا دفتر حافط منافع در آمریکا فقط به شرطی که گرین کارت آمریکا رو داشته باشین این مهر رو میزنه. به نظرم سفارت ایران تو یه کشور دیگه رو امتحان کنید
    موفق باشین
    سلام
    دوست عزیز ممنونم که برای راهنمایی دوستمان amooshelby932تجربیات خودت را به اشتراک گذاشتی
    لطفاً برای آگاهی بنده و سایر دوستان بفرمایید که ایا در گذرنامه شما محل اقامت خارچ از ایران ثبت شده یا خیر، همانطور که شما هم به عنوان نمونه اخذ گرین کارت را برای ممهور کردن گذرنامه توسط دفتر حافظ منافع مثال زدید و طبق توضیحات پست قبلی من محل اقامت می بایستی خارج از کشور باشد. اگر اشتیاه متوجه نشده باشم دوستمان در یک کشور با معافیت تحصیلی درس خوانده اند و الان در کشو دیگری مشغول به کار هستند و از کنسولگری ایران در کشور محل کار برای مهر ورود درخواست دادند.
    شرایط شما با ایشان متفاوت بوده و بنده فکر می کنم شما مجوز اقامت در کشوری که از سفارت ایران در آنجا مهر ورود گرفته اید را دارید.
    در مورد وثیقه ی سپرده شده چه کردید؟

بله درسته. محل اقامتم در پاسپورت عوض شده. من از استرالیا اقدام کردم ولی اقامت دایم این کشور رو هنگام اخذ مهر خروج نداشتم. یعنی اصولا با نوع ویزا کاری نداشتن فقط بررسی کردن که سه سال خارج بودم یا نه. والا معافیت تحصیلی بنده تا مهر 93 بوده که با احتساب یه سال فرجه پس از فارغ تحصیلی حدس میزنم مهر ماه سال بعد ضبط شه.

Junior Member

سلام!
    امیدوارم در تاپیک مرتبط دارم سوالم رو می پرسم.

بک گراند:
    من الان حدود 9-8 سال هست که از ایران خارج شدم برای تحصیل.
    به صورت قانونی و با پرداخت وثیقه خارج شدم که البته وثیقه ام سال پیش ضبط شد.البته اینجا فوق لیسانس رو گرفتم و الان هم یه چند ماهی مونده که دکترا بگیرم. ولی چون موندنم اینجا طولانی شده و با وزارت علوم هم در ارتباط نبودم وثیقه ام ضبط شد.

طرح مشکل:
    من جهت ویزای آمریکا(ویزای ازدواج) اقدام کرده ام. تمام مراحل و حتی مصاحبه هم با موفقیت انجام شده. ولی در اخر مصاحبه صدور ویزا رو منوط به ارسال نامه ای به سفارت آمریکا کردند که نشون بده من سربازی نرفته ام. در تماس با سفارت ایران به من گفتند که مدرکی نمی توانند دال بر مشمول بودن من بدهند. حال اینکه سفارت آمریکا یه مدرک رسمی که ترجمه شده باشه می خواهد که نشون بده من سربازی نرفته ام.

سئوال:
    من از کجا و چگونه می توانم همچنین مدرکی که نشون بده من سربازی نرفته ام رو بگیرم؟

از اینکه وقت می گذارید و جواب من رو می دهید متشکرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط BruceH نمایش پست ها
    سلام!
    امیدوارم در تاپیک مرتبط دارم سوالم رو می پرسم.

بک گراند:
    من الان حدود 9-8 سال هست که از ایران خارج شدم برای تحصیل.
    به صورت قانونی و با پرداخت وثیقه خارج شدم که البته وثیقه ام سال پیش ضبط شد.البته اینجا فوق لیسانس رو گرفتم و الان هم یه چند ماهی مونده که دکترا بگیرم. ولی چون موندنم اینجا طولانی شده و با وزارت علوم هم در ارتباط نبودم وثیقه ام ضبط شد.

طرح مشکل:
    من جهت ویزای آمریکا(ویزای ازدواج) اقدام کرده ام. تمام مراحل و حتی مصاحبه هم با موفقیت انجام شده. ولی در اخر مصاحبه صدور ویزا رو منوط به ارسال نامه ای به سفارت آمریکا کردند که نشون بده من سربازی نرفته ام. در تماس با سفارت ایران به من گفتند که مدرکی نمی توانند دال بر مشمول بودن من بدهند. حال اینکه سفارت آمریکا یه مدرک رسمی که ترجمه شده باشه می خواهد که نشون بده من سربازی نرفته ام.

سئوال:
    من از کجا و چگونه می توانم همچنین مدرکی که نشون بده من سربازی نرفته ام رو بگیرم؟

از اینکه وقت می گذارید و جواب من رو می دهید متشکرم.
    سلام
    خب شما اگه فاصله ای بین مقاطع تحصیلی نداشته باشین باید بتونین از طریق تاریخ اخذ مدارک دانشگاهیتون ثابت کنید که وقفه ای در تحصیل نداشتن و اصولا فرصت سربازی رفتن نداشتین. راه حل دیگه اینه که نامه ای که نظام وظیفه به وزارت علوم داده مبنی بر معافیت تحصیلیتون رو ترجمه کنید ولی نمیدونم سفارت قبول کنه یا نه.

دوستان کسی میدونه در دوران فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی به چه شکلی و تحت چه قانونی میشه رفت ایران و برگشت؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)