صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: صندوق کمک هزینه اسکان خانوار CAF

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض صندوق کمک هزینه اسکان خانوار CAF

Caisse des Allocations familiales

خوب یکی از سازمانهای حمایتی معروف در فرانسه همین صندوق CAF هست که مسئولیت ارائه خدمات و پوشش هزینه ها برای خانوار را دارد. این هزینه ها عمدتاً جهت جبران هزینه های مسکن هست (انواع اسکان: اجاری، خوابگاهی، پانسیون و .. ) و به افراد / یا خانوار (از هر ملیت و کشوری) که با شرایط قانونی در کشور فرانسه ساکن باشند، تعلق میگیرد. شرایط سنی خاصی نیز ندارد و تنها با ارسال پرونده میزان کمک هزینه از طریق فرمول بندیهای داخلی آنها محاسبه میگردد.
    این کمک هزینه معمولاً جهت کاهش هزینه های مسکن خصوصاً در بین دانشجویان حائز اهمیت هست به همین خاطر این بخش رو بیشتر میتوان مورد تأکید قرار داد و اینکه محاسبات بر اساس میزان درآمد فرد (یا خانوار) تقاضا دهنده در سال مالی گذشته و همچنین منابع فعلی او از یکسو، اجاره بهای ملک مذکور، متراژ، مبله بودن یا نبودن و سایر مواردی که در فرمهای تقاضای کمک هزینه مشاهده خواهید کرد، خواهد بود.

یک نمونه از فرمهای این تقاضانامه :
    Demande d’aide au logement

برای دریافت این کمک هزینه بایستی در اولین گام بر روی سایت اصلی خود سازمان مراجعه نموده تشکیل پروندۀ الکترونیکی داد. سپس شمارۀ Allocataire برای متقاضی صادر میشود و همینطور یک کارت (که البته این کارت تقریباً کاربرد خاصی ندارد احتمالاً فقط جهت مراجعات حضوری). اما شمارۀ مذکور بسیار مورد اهمیت هست در تمام مراحل. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده نیز بطور کامل از طریق همان اقدام on line مشخص میشود و لازم است که متقاضی تمام و کمال آنها را به صندوق CAF مربوط به منطقۀ محل سکونت خود ارسال نماید. لازم به ذکر هست که در هر منطقه یک صندوق مخصوص به خود وجود دارد که با وارد کردن کد پستی منطقۀ سکونت میتوان صندوق مربوطه را یافت.
    کلیه مراحل بصورت پستی هست و با مراجعه حضوری نیز البته امکان پذیر هست اما این روش بسیار نادر هست.
    معمولاً پروسۀ اولین تشکیل پرونده طولانی و زمان بر هست و ممکن است تا 2-3 ماه بطول بیانجامد. از طرفی در این مدت بارها مدارکی از متقاضی خواسته شده یا مدارک ارسالی بازپس فرستاده شوند و اطلاعات تکمیلی درخواست شود.
    > مکاتبه و رهگیری درست ارسال و دریافتها یکی از مهمترین و مناسبترین روشها جهت اطمینان از پیشرفت صحیح پروسۀ ثبت هست. به این ترتیب که بهتر است نامۀ دریافتی را کپی نموده یک نامۀ پاسخ اداری تهیه نمایید و انرا به کپی نامه دریافتی الصاق نمایید (مشابه فرمول نامه های اداری خودما که بروش: پیرو نامه .... مورخ ... به موضوع ...) و مدارک درخواستی را در همان پاکت به همراه شمارۀ allocataire خود ارسال نمایید.

نکتۀ بسیار حیاتی و مهم آنست که در هر تغییر وضعیت مثل تغییر آدرس (تعییر اجاره بها)، وضعیت شخصی (تجرد و متأهل شدن)، تغییر حرفه یا بدست آوردن اشتغال، تغییر نوع تیتر اقامتی changement statut ضروری هست در سریعترین زمان صندوق CAF را مطلع نمود (از طریق فرمها و لینکهای مربوطه که در پیحج خود خواهید دید) به این ترتیب که votre situation change رو اعلام نمایید، تا آنها مجدداً میزان تغییر مبلغ واریزی را (prestation یا خدمات به اصطلاح خود caf) محاسبه نمایند. توجه داشته باشید که درصورتی که تغییر در زمان مناسب اعلام نگردد ممکن است پس از مدتی که این موضوع به اطلاع آنها میرسد، با کاهش دریافت مواجه باشید که مازاد دریافتی این مدت را از شما پس خواهند گرفت و در نتیجه ممکن است متضرر شوید یا پولی دریافت کرده باشید که حق شما نباشد و البته ناخواسته آنرا در هزینه های خود خرج نموده باشید و سپس لازم باشد که آنرا به صندوق بازگردانید. پس ازین جهت در زمان اعلام تغییر حتماً دقت لازم و اعلام به موقع را در نظر داشته باشید تا دچار دردسر نشوید.

نکتۀ دیگر آنکه همانگونه که عرض شد این کمک هزینه به فرد یا خانوار تعلق میگرد که ممکن است دانشجو یا حتی غیر دانشجو نیز باشند و البته افزوده شدن فرزند نیز در افزایش حق خانوار تأثیر دارد. میزان درآمد اعضای foyer نیز سالیانه بایستی به اطلاع آنها برسد تا در محاسبات خود برای سال بعد لحاظ شوند. caf خدمات مالی دیگری نیز دارد ظاهراً که شامل شرایط دیگر میشود و این مبحث جهت تمرکز مباحث حول و حوش کمک هزینۀ مسکن آن ایجاد شد تا جهت همکاریهای بعدی محل مناسبی باشد. پیشتر در تاپیکهای مختلف بحثهای پراکنده ای صورت گرفته است که میتواند بصورت متمرکز در این مجموعه به اشتراک گذاشته شود.

لینک سایت به عبارت ذیل هست :

http://wwwd.caf.fr
    ویرایش توسط massoud : December 16th, 2013 در ساعت 05:54 AM

پیش فرض پاسخ : صندوق کمک هزینه اسکان خانوار CAF

خوب ممنون مسعود جان بابت ایجاد تاپیک ، من که سرم کلاه رفت ، اینجایی که الان بودم فقط 1 ماه گرفتم و جام رو عوض کردم اما مثل اینکه زیر 1 ماه اصلا تعلق نمیگیره کف
    همه کاراش هم کرده بودم که برم CAF ولی مسئول Residence گفت بهت نمیدن !! اینم از تجربه ما در این مورد

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    Caisse des Allocations familiales

خوب یکی از سازمانهای حمایتی معروف در فرانسه همین صندوق CAF هست که مسئولیت ارائه خدمات و پوشش هزینه ها برای خانوار را دارد. این هزینه ها عمدتاً جهت جبران هزینه های مسکن هست (انواع اسکان: اجاری، خوابگاهی، پانسیون و .. ) و به افراد / یا خانوار (از هر ملیت و کشوری) که با شرایط قانونی در کشور فرانسه ساکن باشند، تعلق میگیرد. شرایط سنی خاصی نیز ندارد و تنها با ارسال پرونده میزان کمک هزینه از طریق فرمول بندیهای داخلی آنها محاسبه میگردد.
    این کمک هزینه معمولاً جهت کاهش هزینه های مسکن خصوصاً در بین دانشجویان حائز اهمیت هست به همین خاطر این بخش رو بیشتر میتوان مورد تأکید قرار داد و اینکه محاسبات بر اساس میزان درآمد فرد (یا خانوار) تقاضا دهنده در سال مالی گذشته و همچنین منابع فعلی او از یکسو، اجاره بهای ملک مذکور، متراژ، مبله بودن یا نبودن و سایر مواردی که در فرمهای تقاضای کمک هزینه مشاهده خواهید کرد، خواهد بود.

یک نمونه از فرمهای این تقاضانامه :
    Demande d’aide au logement

برای دریافت این کمک هزینه بایستی در اولین گام بر روی سایت اصلی خود سازمان مراجعه نموده تشکیل پروندۀ الکترونیکی داد. سپس شمارۀ Allocataire برای متقاضی صادر میشود و همینطور یک کارت (که البته این کارت تقریباً کاربرد خاصی ندارد احتمالاً فقط جهت مراجعات حضوری). اما شمارۀ مذکور بسیار مورد اهمیت هست در تمام مراحل. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده نیز بطور کامل از طریق همان اقدام on line مشخص میشود و لازم است که متقاضی تمام و کمال آنها را به صندوق CAF مربوط به منطقۀ محل سکونت خود ارسال نماید. لازم به ذکر هست که در هر منطقه یک صندوق مخصوص به خود وجود دارد که با وارد کردن کد پستی منطقۀ سکونت میتوان صندوق مربوطه را یافت........
    ممنون از توضیحات کاملتون واز اینکه این تاپیک رو ایجاد کردید. من رو سایت کف ثبت نام کردم و بهم گفت چه مدارکی لازم هست. اما سوال من اینه که باید صبر کنم تا کف برام نامه بزنه و بعد مدارک رو ارسال کنم یا الان باید مدارک رو ارسال کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام، خیر، شما زمانی که ثبت نام انجام میدید، یک فایل pdf هم برای شما از آنچه بعنوان déclaration شما هست استخراج میشه.
    سپس شما آن فرمها به همراه کپی مدارک خواسته شده را به آدرس صندوق CAF مرتبط با محل سکونت تون ارسال مینمایید. اگر نیاز به موارد دیگری باشد، خود اونها به شما نامه ارسال میکنند.
    سؤالی بود در خدمتم. موفق باشید.

سلام، خیر، شما زمانی که ثبت نام انجام میدید، یک فایل pdf هم برای شما از آنچه بعنوان déclaration شما هست استخراج میشه.
    سپس شما آن فرمها به همراه کپی مدارک خواسته شده را به آدرس صندوق CAF مرتبط با محل سکونت تون ارسال مینمایید. اگر نیاز به موارد دیگری باشد، خود اونها به شما نامه ارسال میکنند.
    سؤالی بود در خدمتم. موفق باشید.
    ممنون از راهنمایی تون. متاسفانه تو فرم déclaration ما اشتباهی پیش اومده. ما متراژ دقیق خونه رو نمیدونستیم و بعد از پرکردن فرم فهمیدیم فکر میکردیم بعدا میتونیم اطلاعات رو ویرایش کنیم اماانگار نمیشه این کار رو کرد. البته تو فرمیکه صاحبخونه باید پر کنه، متراژ درست ذکر شده و صاحبخونه امضا کرده. فکر میکنید مشکلی پیش میاد؟ راهکاری وجود داره؟ اگه روی مدارک یک نامه ای بنویسیم و این موضوع رو توضیح بدیم خوبه؟ ممنون

یه سوال دیگه داشتم منظور از مدرک زیر چیه؟
    Un exemplaire signé de votre demande d’aide au logement
    همین فرم
    déclaration رو باید امضا کنیم و بفرستیم؟
    برای کف حتما باید مدرک اقامت اوفی هم داشته باشیم؟ به ما خیلی دیر وقت دادن این جوری با تغییر قانون کف، 3-2 ماه رو از دست میدیم!!
    • Pièce justificative de séjour
    Transmettre la pièce mentionnée ci-dessous :
    - Titre de séjour en cours de validité (la Caf vérifie la régularité du séjour auprès des services du
    Ministère de l’Intérieur)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام، خواهش میکنم. بله منظور از فرم déclaration همان فرم Demande d’aide au logement هست که بصورت آنلاین دریافت کردیدو باید به همراه مدارک درخواست شده ارسال شوند.
    در رابطه با اشتباهات اطلاعات ارائه شده مشکلی نیست میتوانید حتی بصورت دستی یا با لاک گرفتن اصلاح و البته همانگونه که اشاره شد بود نیز با یک نامۀ توضیح تکمیلی و احیاناً مدارک توجیه کننده اطلاعات صحیح آنرا همراه کنید.

اما راه دیگر آنکه پیشنهاد میکنم فرم خام demande را از روی سایت caf دانلود کرده و بصورت دستی تکمیل نمایید (که این نحو نیز پذیرفته هست). روش بسیار ساده هست، خوشبختانه بر روی سایت اطلاعات کافی و راهنماییهای لازم موجود هست. تشریف میبرید در صفحۀ اصلی سایت ستون میانی بخشی وجود دارد به نام les services en ligne که در زیر آن آیتم Télécharger un formulaire قرار گرفته.
    از طریق این لینک میتوانید وارد بخش Les formulaires شده سپس بخشی که Vous souhaitez faire une demande de prestation هست گزینه های مختلف ارائه شده و آیتم لینک Aide au logement مشاهده میشود و ازین طریق میتوانید مجدداً فرمهای pdf خام را دانلود نمایید>>

Aide au logement

در رابطه با طول پروسه و تأخیر دریافت خدمات عرض کنم بعید میدانم دریافتی معوقۀ شما درطول پروسۀ بررسی پرونده نادیده گرفته شود و حدس بنده این هست که از تاریخی که درخواست رسمی شما از طریق فرمها ارسال شده آن صندوق صورت گیرد همان ماه تاریخ date de prise d'effet لحاظ شود و در این مراحل مرور زمان مانعی ایجاد نکند. هرچند اخیراً تجربۀ جدیدی از فرایند نداشته ام اما این موضوع را قویاً محتمل میدانم.
    مدرک اقامتی هم هرآنچه تا حال حاضر دریافت کرده اید ارسال نمایید و vignette OFII اضطراری بنظر نمیرسد، هرچند همانگونه که عرض کرده بودم خود آنها هرنوع کمبود مدرکی را مجدداً از شما بطور مکتوب و ارسال courrier درخواست خواهند کرد. شما تنها در هر شرایط و هرمرحله هر آنچه بعنوان justificatif در اختیار دارید ارسال نمایید تا تاریخ ارسال و به حساب آمدن تقاضای شما (date de prise d'effet) به تعویق نیفتد.

یه نکته ای رو هم که فراموش کرده بودم عرض کنم اینکه در زمان تقاضای کمک هزینه مسکن caf الزامی وجود ندارد که شما این وجه را برای واریز به حساب مستقیم مالک درخواست نمایید و این تنها یک انتخاب هست. پیشنهاد بنده این هست که جهت مطلع بودن فوری از وضعیت واریز و دریافت prestation کف وجوه به حساب خودتون که متقاضی هستید واریز شود و فرم مربوط به Attestation de loyer - Demande de versement direct را پرنکرده و ارسال ننمایید.
    موفق باشید.

سال نو همگی مبارک و تعطیلات خوشی پیش رو داشته باشید.

سلام، خواهش میکنم. بله منظور از فرم déclaration همان فرم Demande d’aide au logement هست که بصورت آنلاین دریافت کردیدو باید به همراه مدارک درخواست شده ارسال شوند.
    در رابطه با اشتباهات اطلاعات ارائه شده مشکلی نیست میتوانید حتی بصورت دستی یا با لاک گرفتن اصلاح و البته همانگونه که اشاره شد بود نیز با یک نامۀ توضیح تکمیلی و احیاناً مدارک توجیه کننده اطلاعات صحیح آنرا همراه کنید.

اما راه دیگر آنکه پیشنهاد میکنم فرم خام demande را از روی سایت caf دانلود کرده و بصورت دستی تکمیل نمایید (که این نحو نیز پذیرفته هست). روش بسیار ساده هست، خوشبختانه بر روی سایت اطلاعات کافی و راهنماییهای لازم موجود هست. تشریف میبرید در صفحۀ اصلی سایت ستون میانی بخشی وجود دارد به نام les services en ligne که در زیر آن آیتم Télécharger un formulaire قرار گرفته.
    از طریق این لینک میتوانید وارد بخش Les formulaires شده سپس بخشی که Vous souhaitez faire une demande de prestation هست گزینه های مختلف ارائه شده و آیتم لینک Aide au logement مشاهده میشود و ازین طریق میتوانید مجدداً فرمهای pdf خام را دانلود نمایید>>

Aide au logement

در رابطه با طول پروسه و تأخیر دریافت خدمات عرض کنم بعید میدانم دریافتی معوقۀ شما درطول پروسۀ بررسی پرونده نادیده گرفته شود و حدس بنده این هست که از تاریخی که درخواست رسمی شما از طریق فرمها ارسال شده آن صندوق صورت گیرد همان ماه تاریخ date de prise d'effet لحاظ شود و در این مراحل مرور زمان مانعی ایجاد نکند. هرچند اخیراً تجربۀ جدیدی از فرایند نداشته ام اما این موضوع را قویاً محتمل میدانم.
    مدرک اقامتی هم هرآنچه تا حال حاضر دریافت کرده اید ارسال نمایید و vignette OFII اضطراری بنظر نمیرسد، هرچند همانگونه که عرض کرده بودم خود آنها هرنوع کمبود مدرکی را مجدداً از شما بطور مکتوب و ارسال courrier درخواست خواهند کرد. شما تنها در هر شرایط و هرمرحله هر آنچه بعنوان justificatif در اختیار دارید ارسال نمایید تا تاریخ ارسال و به حساب آمدن تقاضای شما (date de prise d'effet) به تعویق نیفتد.

یه نکته ای رو هم که فراموش کرده بودم عرض کنم اینکه در زمان تقاضای کمک هزینه مسکن caf الزامی وجود ندارد که شما این وجه را برای واریز به حساب مستقیم مالک درخواست نمایید و این تنها یک انتخاب هست. پیشنهاد بنده این هست که جهت مطلع بودن فوری از وضعیت واریز و دریافت prestation کف وجوه به حساب خودتون که متقاضی هستید واریز شود و فرم مربوط به Attestation de loyer - Demande de versement direct را پرنکرده و ارسال ننمایید.
    موفق باشید.

سال نو همگی مبارک و تعطیلات خوشی پیش رو داشته باشید.
    سال نو شما هم مبارک باشه.
    خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. ما بدون اینکه مدارک مون رو ارسال کنیم از طرف کف برامون نامه اومد و شماره بهمون دادن. حالا فکر میکنم باید مدارک رو به اداره کف ببریم.
    ما درخواست دادیم که کمک هزینه رو به حساب خودمون بریزند که پیگیری راحت تر باشه.

من بعد از اینکه تو سایت ثبت نام کردم، شروع کردم به جمع کردن مدارک موردنیاز. بعد از اون حدودا 2-3 هفته بعد نامه به همراه کارت کف و شماره پرونده برام اومد. بعد از اون چون نمیدونستم باید چی کار کنم، حضوری رفتم به آدرس کف که تو نامه بهش اشاره شده بود. خوشبختانه مسئولی که اونجا بود خیلی مهربون و صبور بود و با حوصله همه مدارکمون رو بررسی کرد و دونه دونه ازم گرفت و 1-2 تا سوالی که داشتم رو پرسیدم و گفت مدارک رو میفرسته برای بررسی و دیگه کاری نیست که انجام بدم باید منتظر بمونم تا بررسی بشه.
    یکی از سوال هایی که داشتم این بود که کمک هزینه اجاره خونه از کی برام محاسبه میشه که خودش مطمئن نبود گفت احتمالا از زمانی که درخواست کردید ( یعنی ثبت نام اینترنتی) و یا از امروز که مدارک رو تحویل دادم و یا از زمانی که مدارک رو بررسی کردن و تموم شد!! و سوال دیگه اینکه که از کی کمک هزینه بهم داده میشه که جواب این رو هم نمیدونست گفت بستگی به بررسی پرونده داره.
    گفتم شاید این سوال ها رو برای دیگران هم پیش اومده باشه!

دوستان ما تونستیم کمک هزینه کف رو خیلی زود دریافت کنیم. به جز ماه اول ، باقی ماه ها رو بهمون دادند و هر ماه هم به حسابمون واریز میشه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)