صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: صندوق کمک هزینه اسکان خانوار CAF

Junior Member

پیش فرض پاسخ : صندوق کمک هزینه اسکان خانوار CAF

سلام دوستان،
    کمک هزینه کف به دانشجوی دکترایی که بورس 1500 یورو در ماه داره تعلق میگیره؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان ما تونستیم کمک هزینه کف رو خیلی زود دریافت کنیم. به جز ماه اول ، باقی ماه ها رو بهمون دادند و هر ماه هم به حسابمون واریز میشه.
    سلام
    1-مبلغ این کمک هزینه چقدره؟!
    2-چجوری و در چه زمانهایی پرداخت میشه؟
    3-آیا بعد از پذیرش باید اقدام کنیم یا همزمان یا قبلش؟
    4-از ایران هم باید کاری انجام داد یا کل پروسه در فرانسه انجام میشه؟ (در مقایسه با بورس استانی ایتالیا که اول در ایران و بعد موقع ورود به ایتالیا کاراش انجام میشه)
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط HPC نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    کمک هزینه کف به دانشجوی دکترایی که بورس 1500 یورو در ماه داره تعلق میگیره؟
    سلام، همانگونه که از ابتدای تاپیک نیز اشاره شده بود کمک هزینه CAF (جهت مسکن) به همه اقشار و خانوار ها میتونه تعلق بگیره البته پس از بررسی میزان درآمد و هزینه های اونها..
    اما اگر مجرد باشید و اشخاص دیگری تحت تکفل نداشته باشید، خیلی بعید بنظر میاد با این میزان اسکالرشیپ (که از میزان حداقل حقوق پایه مصوبه دولت موسوم به SMIC هم بالاتر هست) CAF بهتون کمک هزینه پرداخت کند.
    با این وجود شما پرونده تشکیل داده و درخواستتون را بفرستید.. چیزی از دست نخواهید داد و بقول معروف سنگ مفت گنجشک مفت.
    پرونده شمارو بررسی میکنند اگر مشمول دریافت کمک هزینه باشید که به شما ماهیانه پرداخت خواهد شد.. درغیر اینصورت نیز اعلام خواهند که شما مشمول دریافت کمک هزینه نیستید!!
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام
    1-مبلغ این کمک هزینه چقدره؟!
    2-چجوری و در چه زمانهایی پرداخت میشه؟
    3-آیا بعد از پذیرش باید اقدام کنیم یا همزمان یا قبلش؟
    4-از ایران هم باید کاری انجام داد یا کل پروسه در فرانسه انجام میشه؟ (در مقایسه با بورس استانی ایتالیا که اول در ایران و بعد موقع ورود به ایتالیا کاراش انجام میشه)
    1) رقم ثابت و مشخصی ندارد. بر اساس پارامترهای مختلفی که در زمان تشکیل پرونده به این ارگان اعلام میکنید از جمله میزان درآمد احتمالیتون، اجاره بهای اسکان، متراژ، تعداد نفرات ساکن و ... بررسی شده و مبلغ بازپرداختی شما اعلام میشود. در نتیجه این رقم تابعی ازین پارامترهاست که البته اجرا بهای مسکن معیار شاخص اون هست که قطعا از آن رقم بیشتر نخواهد بود. معمولا در بیشترین مورد از 50% اجاره بها تجاوز نمیکند بقیه موارد نیز با توجه به اطلاعات پرونده تون محاسبه میشوند.

2) در گذشته که ما دانشجو بودیم پنجم هرماه به حساب واریز میشد که اجاره های ماهیانه نیز معمولا پیش ازین تاریخ یعنی یکم تا پنجم برداشت میشوند (که اشاره کرده بودم میتوانید درخواست واریز کم هزینه به حساب خودتون یا مالک را بدید)

3و4) خیر بایستی حتما در فرانسه و مسکن مورد نظر مسقر شده باشید و با مدارک و مستنداتی چون اجاره نامه و رسید پرداخت اجاره ماهیانه و ... برای CAF تشکیل پرونده دهید. این نکته رو هم درنظر داشته باشید، کمک هزینه اسکان CAF، بورس یا مشارکت هزینه تحصیلی نیست و با آن موارد قاطی نکنید. CAF صندوق کمک هزینه حانوار هست (ارگانی دولتی) که عموما کمک هزینه مسکن را شامل میشود.

موفق باشید.

سلام،

من می خوام برای CAF اقدام کنم. فرم را هم تکمیل کردم و PDF رو گرفتم. می شه لطف کنید مدارکی که باید برای آنها ارسال کنم را بنویسید؟ در حال حاضر کارت بیمه ام نیومده! آیا باید حتما کپی مدارک مربوط به بیمه هم بفرستیم؟

مرسی
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، مدارک مورد نیاز در صفحه آخر یا بخش اندکس فرمها ارائه شده.. (معمولاً مدارک شناسایی شخصی ، مستندات اسکان و ... می باشد.) : Pièces à joindre à votre demande

داشتن شماره sécurité sociale (یا همان بیمه مورد نظر شما) و اعلام آن در فرمهای درخواست CAF ضروری می باشد، که در صورت نداشتن آن نامه های مجدد از سوی CAF خواهید داشت مبنی بر نقص اطلاعات و مدارک و ارسال شماره بیمه تأمین اجتماعی..
    اما با این حال شما همه مدارک موجود را به همراه فرمها ارسال کنید و در یک نامه تکمیلی توضیحی این مورد در دست انجام بودن کارهای بیمه ای تون رو توضیح بدید برای CAF.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام. من متاهل هستم ولی خانم من ایران هست. میخوام برای caf درخواست بدم. در صفحه اول یک سوال زیر رو میپرسه. من چی باید جواب بدم. چون من خانمم اینجا نیست نمیدونم یاد چی جواب بدم

* Vous vivez en couple :
    (y compris sans être marié(e) ou pacsé(e))

Oui Non

نقل قول نوشته اصلی توسط alien1363 نمایش پست ها
    سلام. من متاهل هستم ولی خانم من ایران هست. میخوام برای caf درخواست بدم. در صفحه اول یک سوال زیر رو میپرسه. من چی باید جواب بدم. چون من خانمم اینجا نیست نمیدونم یاد چی جواب بدم

* Vous vivez en couple :
    (y compris sans être marié(e) ou pacsé(e))

Oui Non
    خوب معلومه دیگه Non

Junior Member

سلام
    من برای اینترنشیپ به فرانسه اومدم و توی خوابگاه ساکنم. وقتی فرم آنلاین CAP را پر می کنم این پیغام و می ده و هیچ پی دی افی درست نمی شه که بشه دانلود کرد:
    Votre situation ne permet pas de faire une demande d'aide au logement en ligne.

• Télécharger le formulaire et adresser le à votre Caf.

حدس می زنم درمرحله ای که میزان حقوق را می خواد اطلاعاتو کامل وارد نمی کنم. من فقط اولین گزینه را با حقوق سال ۲۰۱۳ ( که از کانادا دریافت کردم به عنوان دانشجو) پر کردم. بقیه گزینه ها رو خالی گذاشتم.
      نمی دونم که آیا گزینه مقابل هم باید پر بشه یا نه؟ Frais réels déductibles

مرسی از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_shk نمایش پست ها
    سلام
    من برای اینترنشیپ به فرانسه اومدم و توی خوابگاه ساکنم. وقتی فرم آنلاین CAP را پر می کنم این پیغام و می ده و هیچ پی دی افی درست نمی شه که بشه دانلود کرد:
    Votre situation ne permet pas de faire une demande d'aide au logement en ligne.

• Télécharger le formulaire et adresser le à votre Caf.

حدس می زنم درمرحله ای که میزان حقوق را می خواد اطلاعاتو کامل وارد نمی کنم. من فقط اولین گزینه را با حقوق سال ۲۰۱۳ ( که از کانادا دریافت کردم به عنوان دانشجو) پر کردم. بقیه گزینه ها رو خالی گذاشتم.
      نمی دونم که آیا گزینه مقابل هم باید پر بشه یا نه؟ Frais réels déductibles

مرسی از راهنماییتون
    سلام چیزی که به فرانسه نوشته شده یعنی با وضعیت شما کمکی برای هزینه خوابگاه به شما تعلق نمیگیره
    احتمال بسیار زیاد شما اطلاعات که ازتون خواسته شده رو درست انجام ندادید .... یا به علت اینکه با تایپ ویزاتون کنونی که دارید نمیتونید چنین درخواستی بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام چیزی که به فرانسه نوشته شده یعنی با وضعیت شما کمکی برای هزینه خوابگاه به شما تعلق نمیگیره
    احتمال بسیار زیاد شما اطلاعات که ازتون خواسته شده رو درست انجام ندادید .... یا به علت اینکه با تایپ ویزاتون کنونی که دارید نمیتونید چنین درخواستی بدید
    مرسی از پاسختون. مساله اینه که من به این پیغام وقتی می رسم که هنوز تایپ ویزامو یا حتی میزان اجاره ماهانه را وارد نکردم ! میزان حقوق ۲۰۱۳ را هم کمتر از ۱۱۰۰۰ یورو وارد کردم.
    نمی دونم گزینه Frais réels déductibles از من اطلاعات مربوط به مالیات را می خواد یا نه.

نمی شه حضوری برای CAF اقدام کرد؟ تنها راهش فرم آنلاین هست؟

ممنون

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)