صفحه 6 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 428

موضوع: ویزایی شینگن اسپانیا

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط omidkazemi نمایش پست ها
    منظور بنده این است که وقتی مسئولین سفارت ببینن همسرم هم در اون تاریخ ویزا گرفته مشکوک بشن....لطفا بیشتر توضیح بدهید...و اینکه واقعا فرانسه بهتر هستش ؟؟
    دوست عزیز
    چی رو توضیح بیشتر بدهیم؟
    دو فرد مستقل برای دو کشور جدا (آلمان و اسپانیا) درخواست ویزا داده اید. چه شکی؟ چه چیزی باعث نگرانی شما میشه؟
    مگه خودتون همزمان درخواست ویزا برای دو کشور رو می خواهید بدهید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    شانستون رو امتحان کنید و نتیجه رو برای ما هم اینجا منتشر کنید.
    من فکر نمی کنم شانستون بالا باشه. معمولا ویزای توریستی اسپانیا برای پدر مادر راحته.
    اما خوب مورد به مورد فرق داره.
    موفق باشید
    دوست عزیز قصد جسارت ندارم،ولی هیچ کمکی نکردید،توضیح واضحات دادید چون من 100% شانسم رو امتحان میکنم و این که مورد به مورد هم متفاوت هست هم واضحه فقط اینکه گفتی نتیجه رو درمیون بذارم یه کم مفید بود ولی به هر حال بازم دمت گرم که جوابی دادی و وقت گذاشتی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_sadri نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز صفحات قبلی رو بخونین پاسخ همه سوالاتتون هست. من اجمالا میگم که ویزای توریستی خوب میدن مشکلی نیست. شما با کپی دعوتنامه و اصل و کپی پاسپورت مراجعه میکنید سفارت.تقریبا واسه یک ماه تا دو ماه بعدش وقت تحویل مدارک به شما میدن. بسته به اینکه چقدر تا سفرتون مونده باشه. بعد از تحویل مدرک هم بین دو تا سه هفته جواب ویزای توریستی میاد. برای توریستی خب هرچی حساب بانکیتون بیشتر باشه بهتره. مدارک لازم رو توی فرم سفرات نوشته. موفق باشید
    ممنون از وقتی که گذاشتی،این حساب بانکی رو گفتی هر چی بیشتر بهتر،نمیدونی مینیمم چقدر باید باشه،قضیه سند ملکی چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mbznazyar نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتی،این حساب بانکی رو گفتی هر چی بیشتر بهتر،نمیدونی مینیمم چقدر باید باشه،قضیه سند ملکی چیه؟
    ببینید. شانستون برای توریستی کم نیست به نظر من...حداقل امسال تابستون خیلی هارو من میدیدیم که تنها بودن و توریستی خیلی راحت ویزا میگیرفتن....به نظرم مینیمم 40 تا 50 میلیونه...اما من دیدم ادمایی رو هم که 300 میلیون حسابو چند تا سند خونه و مکغازه هم ارائه میدادن. سند ملکی هم کلا نشون میده شما مثلا وضعت خوبه...احتمال اینکه بری اونجا بمونی کمه...چیزی داری که به خاطرش برگردی...

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط mbznazyar نمایش پست ها
    دوست عزیز قصد جسارت ندارم،ولی هیچ کمکی نکردید،توضیح واضحات دادید چون من 100% شانسم رو امتحان میکنم و این که مورد به مورد هم متفاوت هست هم واضحه فقط اینکه گفتی نتیجه رو درمیون بذارم یه کم مفید بود ولی به هر حال بازم دمت گرم که جوابی دادی و وقت گذاشتی
    نظری که شما گذاشته بودید کلی بود و من هم اطلاعات کلی دادم. اصل مطلب هم این هست که ویزای اسپانیا راحت نیست. در جریان بودن از این موضوع باعث میشه از ایجاد یک مهر ریجکتی در پاسپورت جلوگیری بشه. اما نمی دونم دقیقا چه کمک و اهنمایی مدنظرتون بود. اگه دقیق هر سوالی داشتین من و دوستان در حد توان کمک خواهیم کرد. من خودم تا حالا ندیدم به کسی با این شرایط ویزا توریستی بدهند. خیلی از بچه ها حتی نتونستن برای برادرشون ویزا بگیرن که بتونه در جلسه دفاع پایان نامه داداشش شرکت کنه. واسه همین برای خودمم جالبه بدونم کسی (بین سنین 18 تا 35) بدون کمک آزانسهای توریسی تونسته ویزای توریستی بگیره یا نه؟
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    نظری که شما گذاشته بودید کلی بود و من هم اطلاعات کلی دادم. اصل مطلب هم این هست که ویزای اسپانیا راحت نیست. در جریان بودن از این موضوع باعث میشه از ایجاد یک مهر ریجکتی در پاسپورت جلوگیری بشه. اما نمی دونم دقیقا چه کمک و اهنمایی مدنظرتون بود. اگه دقیق هر سوالی داشتین من و دوستان در حد توان کمک خواهیم کرد. من خودم تا حالا ندیدم به کسی با این شرایط ویزا توریستی بدهند. خیلی از بچه ها حتی نتونستن برای برادرشون ویزا بگیرن که بتونه در جلسه دفاع پایان نامه داداشش شرکت کنه. واسه همین برای خودمم جالبه بدونم کسی (بین سنین 18 تا 35) بدون کمک آزانسهای توریسی تونسته ویزای توریستی بگیره یا نه؟
    موفق باشید
    controlعزیز.. من امسال توی رفت و آمدام به سفارت میدیدم که بعضی ها بدون کمک آژانس ویزا گرفتن...البته خب مشاهدات من محدوده اما انگار در مورد ویزای توریستی و دانشجویی امسال آسونگیرتر شدن.

دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره راهنمایی کنه
    نامزد من انگلیسیه و بنا به شرایطی قراره ساکن اسپانیا بشه.سوال من اینه گه کسی میدونه راحت ترین راه برای گرفتن ویزا نامزدی اسپانیا چیه؟و ایا سفارت در این مورد سختگیره؟کسی مورد مشابه من دیده؟
    بازم ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar20 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان.
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم). و دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ).
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4- کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.
    آقا ما هم تو اسپانیا زندگی و کار می کنیم. اینایی که شما می بینین رو ندیدیم. هیچ کس به خاطر اسپانیایی زبان نبودن کاری به ما نداشته برعکس کشتن خودشونو که کارمون راه بیفته. از این کشور بدبخت و بی پول فقیر مینیمم ماهی 1150 یورو می گیری اگه فاند داری، این همه هم بده اسپانیا؟ همون خوب شد نوشتین تجربه شخصی. اصلا تعمیم ندین.

Junior Member

سلام دوستان. سفارت جدیدا، برای ویزاهای دانشجویی -->ارائه تمکن مالی، ارائه گردش شش ماهه حساب رو الزامی کرده یا همچنان یکی از گزینه های گردش حساب و یا موجودی حساب کافی هست؟ منظورم اینه که به عنوان مدارک مالی ، یه گواهی موجودی حساب بانکی ارائه بشه که فرضا معادل 12000 یورو توش باشه.

ممنون میشم اگه پاسخ بدین من تا صفحه 40 رو نگاه کردم اما جوابم رو پیدا نکردم

Member
    رشته و دانشگاه
    QLD,Australia,PhD in Management

پیش فرض پاسخ : ویزایی توریستی اسپانیا

سلام دوستان

من برای ویزای اسپانیا خودم و همکارانم برای یک نمایشگاه معروف اقدام کردیم ، دعوت نامه از نمایشگاه بود ، همکارانم سه تا آقا بودند با سند ملکی ، من خانم بدون سند ملکی و این تنها تفاوتمون بود ، اونها رو قبول کردند و من رو نه . راستش من اصلا برای اعتراض تماس تلفنی یا حضوری نداشتم ، و فقط یک ایمیل زدم که جواب ندادند

کلا میخواستم بگم دو سه نفر ایرانی که در این سفارت کار میکنند بسیار بد برخورد هستند و اگر برای مصاحبه میرید کاری کنید که روز مصاحبه کارتون به خود اسپانیایی ها بیفته تا اون ایرانی ها ( اصلا با موضوع شخصی برخورد میکنند )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)